Aangifte van Leerlingen voor lis WieringeiHicliÉi Heden Dinsdag Geen Kanoer Opening der zaat Chr. M Scfaolei Aangifte van Nieuwe Leerlingen ZITTING TE WIERINGERWERF. WIERINGERMEER. WOENSDAGAVOND 22 MAART VAN HAARLEMMERMEER TOT ZUIDERZEE. Op 22 Maart zal het een eeuw gele den zijn, (lat de 'iweede Kamer het wetsontwerp aannam, strekKende tot droo0making van de Jnaariemmer- meer, de groote watervlakte tusschen Leiden en Haarlem. Dit meer had ïri de loop der jaren groote schade aange richt, land verzwolgen, dorpen ver vriest. Het was de hoogste tijd, dat deze grimmige watergolf werd ge temd de noodzaak daarvan werd sterker gevoeld dan de begeerte naar nieuw land. Men was er zich aanvan kelijk nauwelijks van bewust, dat er een tijd zou kunnen komen, waarin, wat toen nog een vaak heitig bewogen watervlakte was, weelderig land zou zijn. Gedurende een zwaren November storm in 1866 was het Meerwater tot voor Amsterdam opóejaagd, een maand later werd Leiden bedreigd. Huizen en vee ging verloren, de ramp was groot. Het gevolg was, dat einde lijk een Staatscommissie werd be noemd, om de verschillende ontwerpen voor de droogmaking te bestudeeren. Dat was in Augustus 183/. Op 22 Maart 1839 viel het groote besluit in de Kamer, waarbij werd bepaald, dat het werk zou worden opgedragen aan 'n Commissie van Beheer en Toezigt over de Droogmaking van het Haarlem mermeer". In en buiten de Kamer vel zetten zich verscheidene stemmen te gen het groote water-avontuur; in den strijd tegen de natuur-elementen stak gebrek aan vertrouwen in een nougere wijsheidMaar in den zomer van 1852 was „de meer" droog en in 1853 hadden der eerste grondverkoopingen plaats. Een eeuw geleden, toen we met de droogmaking van de Haarlemmermeer begonnen, had Nederland al heel wat droogleggingen achter den rug. Zij hadden onzen nationalen trots- ge voed, en geen klein beetje ook, en als een vreemdeling den Purmer of Beem ster bezocht, dan sloegen wij ons op borst. Wij werden er inderdaad in het buitenland om benijd en bewonderd. We zeiden niet, hoe wij het hadden gedaan, 'ioen de wereld versteld stond en met reden, over de druogiegging van „de Meer", hebben wij het ook niet verteld. Wij hebben nooit gerept over de diepe ellende, waarin het volk verkeerde, uat aan de droogmaking werkte, noch over den nood der vis- schers en boeren, die er hun brood bij verloren. Waarom zou men dat doen V Er werd in dien tijd niet over zulke dingen gedacht en gesproken. Van sociale wetten en sociale voor zieningen had nog nooit iemand ge hoord. Men mag 't de groote en leiden den mannen van dien tijd dus eigen lijk niet kwalijk nemen, dat er erger lijke toestanden bestonden bij de uit voering van dien geweldigen arbeid, welke mede aan Nederland's naam in de wereld glorie heeft verleend. De grootste drooglegging aller landen en tijden, die thans nog in vollen gang is - de inpoldering van het Usselmeer en daarvoor de afsluiting der Zuider zee - ja, die geeft den Hollander het volste recht om trots te zijn, trots ook in dien zin, dat hij zich voor niets be hoeft te schamen. Op sociaal gebied is bij dit gigantische werk alles gedaan, wat mogelijk was. Ongelooilijke toe standen, zooals die bij het droogleg- gingswerk een eeuw geleden hebben geheerscht, zijn hier volkomen uitge floten. De van te voren gemaakte bere keningen waren feilloos en de bewo ners en het werkvolk hebben allen denkbaren bijstand en hulp genoten. Van de twee droogleggingen, met rond een eeuw er tusschen en beide van geweldige beteekenis, zal die van thans voor altijd de roemrijkste blij ven, omdat er tevens in belichaamd is de triomiantelijke vooruitgang van de sociale wetgeving. vruchtbaren grond ontwoekert hij aan Iden watergod. En dan komt hij met 'zijn plan voor de Haarlemmermeer. In zijn beroemd geworden „Haarlem mermeerboek" rekent hij uit, dat het groote werk bijna 4 millioen zal kosten en best uitvoerbaar is. De plannen blij ven plannen. In 1652 sterft Leeghwa ter, maar in het schoonste monument, dat men ooit voor dezen geniaal wa terbouwkundige heeft kunnen oprich ten, komt, op 6 November 1845, leven. Want aan de Zuidpunt van de Haar lemmermeer staat de „Leeghwater" en Koning Willem II met 3 zijner zonen is gekomen om te zien, hoe dat gemaal het eerste water gaat opslaan uit ,.de groote Meer". Met de beide andere groote stoomgemalen „Cruquius" en „Lynden" wordt dag en nacht gemalen vier jaar lang. Men was begonnen,, Ne derland een van zijn mooiste en vruchtbaarste stukken bouwgrond te verschaffen. Maar als in den tijd van den Beemster worden ook nu de meest ongure elementen uit de groote ste den en dorpen in de modder losgela ten, en er heerschen in de eerste tien jaren, sociaal gezien, toestanden, die voor onzen tijd aan het ongelooflijke grenzen. Daarbij kwam, dat de gewon nen grond verkocht werd aan rijke 'heeren, die zich verder aan het land i niets gelegen lieten liggen en alleen maar hooge pachten wilden binnen halen. Den grondwerker en den boer van die dagen mag men thans niet vergeten, wanneer men thans hulde brengt aan de droogleggers van een eeuw geleden. Hun ontbrak alles, wal tot de groote sociale zegeningen be hoort. Eerst na het prachtige pioniers werk van den tweeden burgemeester van Haarlemmermeer, mr. J. P. van Amersfoordt, braken er betere tijden aan. De groote dichters en schrijvers van het tijdvak hebben altijd behagen ge schept in de droogleggingswerken van hun tijd. Vondel bezong den wind die door de molenwieken schoot en den Beemster tot een Beemd maalden. Ni- colaas Beets bezong „de Meer", die zijn water moest missen en het nim mer wéér zou krijgen. Noch Vondel, noch Beets schreven over het volk, dat jarenlang in de modder wroette en aan welks sociale verheffing niets werd gedaan. Maar nu sla men de legio boeken op die zijn gewijd aan de drooglegging der Zuiderzee. In vrijwel alle valt het accent op het sociale. Dat is de vrucht van honderd jaar vooruitgang. (H. Post.) Jan Adriaansz Leeghwater, die in 1632 stierf en die een der grootste man nen uit onze Gouden Eeuw is geweest, kende bij de uitvoering van de enorme werken, die hij ondernam, geen afdee ling voor sociale voorzieningen. Maar het werk verstond deze 16e ceuwsche waterbouwkundige als geen ander. Hij begon met de grond-vernie lende kleine meertjes in Noord-Hol land, maar toen kwam het grootste, de 600 ha. metende Beemster aan de beurt. De boeren wilden er niet van hooren en de visschers van De Rijp ook niet. Ze zagen zich in hun be staan bedreigd, maar daar bekommer de zich niemand om. Geen steun van de boeren Goed, zegt Leeghwater, dan ga ik naar de rijke kooplui in Am sterdam en Den Haag. Die koopen den geheelen Beemster op en dragen Leeghwater op, hem droog te malen. Honderden gezinnen verkommeren en de duizenden arbeiders, die uit de dorpen en steden komen om de vaar ten te graven en de dijken op te wer pen, moeten de grootste ontberingen doorstaan. Er zijn geen goede barak ken voor 'n behoorlijk onderdak,; geen recreatie-gelegenheden, er is geen loonstandaard, geen ziekteverzeke ring. Zij leven en werken in de modder Visschers, boeren en schippers bedrei gen hen. Zoo was het in 1612, toen de Beemster droog was, en ook was het een eeuw geleden toen nog het groote werk van de Haarlemmermeer begon. De Beemster is nu een der mooiste lusthoven boven, de Haarlemmer meer beneden het IJ. De Purmer, de Wormer en de Schermer maalt Leegh water droog meer dan 40.000 ha. BINNENLANDSCH NIEUWS. MINISTER VAN DIJK NAAR DEN HELDER. De minister van Defensie, dr. J. J. C. van Dijk, zal Woensdag a.s. een bezoek brengen aan Den Helder. Hij zal dan dan de offici- eele inspectie houden in het instituut voor de Marine te Willemsoord. VECHTPARTIJ DOOR WERKLOOZEN. Twee werkloozen uit Alkmaar, die te werk gesteld zijn in den Westelijken proefpolder van het Geestmerambacht, krijgen tijdens den schafttijd ruzie, doordat de een den ander om een kleinigheidje plaagde. Een der arbeiders, Van 't V. uit Alkmaar, nam in zijn drift een flesch op en gaf daar mede den arbeider O. een fikschen tik op het hoofd. O. liep een bloedende wonde op. Hier bij bleef het niet. Althans wat de ruzie be treft. Het naspel was, dat de burgemeester van Alkmaar, rijks- en gemeentepolitie in den pol der verschenen en procesverbaal opmaakten. Naar men verneemt is het met O. nogal goed afgeloopen, al heeft hij een flinke wond opgeloopen, Öe belde vechtersbazen hebben de vrede al weer geteekend. Niettemin zijn beiden geschorst, terwijl dit muisje nog wel een staartje zal hebben, in den vorm van een rechtzaakje. WESTLANDSCHE TULPEN NAAR AMERIKA. Momenteel worden geregeld uit het West- land tulpen naar de Vereenigde Staten ge zonden. Deze eportverruiming biedt voor de Nederlandsche bloementeelt vele mogelijkhe den. De Westlandsche tulpen worden in een vrij groot kwantum per HollandAmerika 1 Lijn naar de V. S. verzonden en maken den reis in speciale containers. De bloemenexporteurs hebben de toezegging gekregen, dat de bloemen slechts twee uur voor het vertrek der boot aanwezig behoeven te zijn, terwijl de tulpen bij aankomst in Amerika het eerst gelost zullen worden. Hier door wordt verkregen, dat de bloemen zoo kort mogelijk ingepakt blijven. Bij reeds eer der verzonden proefzendingen waren de bloe men meestal bij aankomst nog in uitsteken den staat. Vooral de sterkere soorten tulpen, als de Bartigon, worden voor dezen uitvoer gebruikt. TWEE BEKENDE K.LM.-ERS VERONGELUKT. Boeing vliegtuig neergestort. Verlies voor de K.L.M. Zaterdagavond is te Seattle in Amerika een nieuw, vier-motorig Boeing-vliegtuig, dat be stemd was voor statosfeervluchten, veronge lukt. Alle acht inzittenden, w.o. de heeren Guilonard, onder-directeur der K.L.M. en ir. van Baumhouer, ingenieur van den rijkslucht vaartdienst van Nederland, werden gedood. Waarschijnlijk is het toesteld in een vrille gekomen. Het verongelukte Boeing-toestel was een passagiersvliegtuig dat voor statosfeervluch ten bestemd was. Het maakte een proefvlucht, v/aaraan verscheidene luchtvaardeskundigen, onder wie de Nederlandsche experts, deelna men. De ramp geschiedde nabij Alder,, in den staat Washington. Het toestel kwam in een ravijn terecht en werd totaal vernield. Het was het eerste Boeing-vliegtuig van dit soort. Het had vijfhonderdduizend dollars' gekost. Volgens een verklaring van een ooggetuige is de staart van het vliegtuig los geraakt en is het toestel in een vrille naar beneden ge stort. I SCHIPPERSKNECHT DOODELIJK GEWOND. Dezer dagen was men aan de haven voor de firma Roest, veevoerhandelaar te Heem stede, aan het graan lossen uit het motor schip „Onderneming IV", schipper J. Kreuk, van den brachtbootdienst HillegomRotter dam. Tijdens de werkzaamheden kwam de 34-jarige schippersknecht J. M. uit Gouda, die een handlier bediende, op het door sneeuw glad geworden ijzeren dek te vallen, waarbij hij met het hoofd in aanraking kwam met een ijzeren voorwerp. Vermoedelijk heeft hij hierbij een nekwervel gebroken met het ge volg, dat de dood onmiddellijk intrad. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. SCHUIT MET 13 TÓN IJZER GEKANTELD In het Kruiswater bij Sneek is Zaterdag: als gevolg van de groote deining van het wa ter, een zolderschui^gekanteld, waarop on- derdeelen van een ^jschmachine der firma Hillen en Roosen, aannemers van den aanleg van Rijksweg 43, geplaatst waren. De groote machine, die bij de firma Hubert en Co. te Sneek gerepareerd moest worden, was gede monteerd op twee zolderschuiten geladen, die door een sleepboot gesleept werden. De groot ste der twee kantelde, zoodat de last van der tien ton ijzer van de schuit gleed. Het vaar tuig kwam vervolgens weer in haar normale positie op het water te liggen. GEHEIME ZENDER TE LISSE GEVONDEN. Zeven personen gearresteerd In den nacht van Zaterdag pp Zon dag is te Lisse de langzamerhand be faamde geheime zendinstallatie door de politie en ambtenaren van den ra diocontroledienst in beslag genomen. Wekenlang is gezocht naar dit zend station, dat zich gedurende een maand iederen Woensdag- en Zaterdagnacht van 12 tot 12.15 uur liet hooren op een golflengte van 311 M. Direct nadat Hil versum gesloten was viel de zender in. Een Amsterdamsche koopman stond onder verdenking en deze werd dan ook steeds door rechercheurs gevolgd. Tenslotte werd de zender te Lisse ontdekt in een schuur van een bloem- bollenkweeker. Hier had de inval plaats en men was op heeterdaad be trapt. Men was juist bezig met een aanval op de Regeering.en de spreker zijn mond klapte midden in een zin dicht, toen hij de politie zoo onverwacht de politie voor zich zag. In de schuur bevonden zich vijf man nen tusschen 20 en 30 jaar. Buiten bevond zich nog een zesde man, die blijkbaar op wacht stond. Allen werden ingerekend en overge bracht naar het politiebureau te Lisse Na een kort verhoor zijn de verdach ten, meerendeels leden van de N.S.B., naar Amsterdam overgebracht, even als de inbeslag genomen zender. GARAGE UITGEBRAND TE WILLEMSTAD Zuurstof-cylinder ontploft Zaterdagnacht ongeveer 2 uur is brand uitgebroken in het voormalig R.K. Militair Tehuis te Willemsstad, dat thans als garage dienst doet. Toen de brandweer arriveerde, zeide de eige naar van een vrachtauto, die in de ga rage stond, dat er in de auto een zuur stof-cylinder lag., zoodat voor de vei ligheid van de spuitgasten moest wor den gewacht, totdat de cylinder was ontploft. Dit geschiedde even later met een hevigen knal en aan verschei dene omliggende huizen werd aanzien lijke schade toegebracht. Tientallen ruiten werden vernield en de kop van de cylinder sloeg in een huis aan den overkant van het bran dende pand. De menschen in den om trek waren echter gewaarschuwd, waardoor niemand werd geond. Het gebouw, dat geheel uitbrandde, was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. GEMEENTE WIERINCEN. DE EXCURSIE VAN DE WESTER- LANDFR HOOGSTE KLAS NAAR ONZE DRUKKERIJ Wij ontvingen hiervan een 8-tal op stellen, n.1. van P. S. de Haan Cz., Al-1 bert Kies, R. Steigstra, Klaas Schip- lof. C. J. Wigbout, Annie Tijsen, Ma- rie Russelman, en Engel Klein. Al konden we ze thans, wegens ge brek aan tijd, ze slechts vluchtig even doorzien, hebben we al wel geconsta teerd, dat de samenstelling en het keu rige schrift van al deze acht een com pliment waard zijn. In een volgend nummer komen we hierop nader terug. Benoemd. Onze plaatsgenoote, Mej. Teetje Lont te Zandburen viel de eer te beurt, te worden aangesteld als vas te demonstratiekookster van het Prov. Electr. Bedrijf (Noord-Holland.) BOND VAN BOERINNEN EN ANDERE PL ATTELANDS VROUWEN. De leden dezer vereeniging staat weer een mooie avond te wachten, daar het bestuur beslag heeft weten te leggen op de Voor drachtkunstenares Mevrouw Broecke de Man uit Aardenburg, (Zeeland), met als onder werp „De moederfiguur door alle eeuwen," hetgeen reeds door dertig afdeeling werd be luisterd. Dus hoopt het bestuur op trouwe opkomst der leden. (Zie advertentie.) D« Verloting van een sprei voor ,.Zang en Vriendschap" heeft plaats ge had. De gelukkige winnaar werd de heer W. Kooij Jz. HET WITTE KRUIS, Afd. Wieringermeer. In Hotel Smit te Slootdorp werd Maandag avond onder leiding van den heer U. van Splunter een algemeene ledenvergadering ge houden. De opkomst was zeer slecht. Na het welkoms woord, las de heer Harsha gen de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd, waarna het jaarverslag volgde. Jaarverslag. Het jaar 1938 is in alle opzich ten voor de afdeeling een goéd jaar geweest. Begonnen wij het jaar met 315 leden thans bedraagt het ledental 396 terwijl de aanwas nog steeds voortduurt. Zuster Schouten deed haar werk, zooals steeds, met veel lust en ijver. De werkzaamheden namen dit jaar weder om in aanvang toe, zooals uit de volgende cijfers zal blijken. Voor hulp aan zieken werden in totaal 1548 huisbezoeken afgelegd betreffende 107 patiën ten. De kraamverpleging werd met ingang van 1 Jan. 1938 stopgezet. De werkzaamheden zou den het trouwens ook niet meer toegelaten hebben, terwijl de toestanden in de Wier:n- germeer thans zoo zijn, dat zonder moeite goede hulp van elders verkregen kan worden. Voor T.B.C.-bestrijding werden 14 gezinnen bezocht, welke geregeld onder toezicht staan, met een totaal van 16 patiënten. Hiervoor werden 104 huisbezoeken afgelegd. Een pa tiënt werd door de afdeeling naar een sana torium uitgezonden. De ligtent was voortdu rend in gebruik. Zooals bekend, beheert de afdeeling op ieder dorp een Consultatiebureau voor Zuigelingen. Op dat te Wieringerwerf houden 2 artsen zitting. In totaal werden 104 zittingen gehou den. Hierop werden 1088 consulten gegeven, terwijl 92 nieuwe zuigelingen werden inge schreven. In totaal werden 511 huisbezoeken betreffende Zuigelingenzorg afgelegd. Omtrent de magazijnen zijn geen bijzondere opmerkingen te maken het gebruik wa* goed terwijl over het uitleenen geen bijzonde re klachten werden vernomen. De wensche- lijkheid tot het stichten van een derde Ma gazijn, n.1. te Wieringerwerf, komt thans krachtig naar voren, daar het Noord-Ooste lijk deel van den polder thans spoedig geheel bevolkt zal zijn. In 1939 zullen daartoe stap pen worden gedaan. Bij het Geneeskundig schooltoezicht ver leende de Zuster wederom haar medewerking. In samenstelling van het Bestuur kwamen vrij groote veranderingen. Twee nieuwe leden namen daarin zitting, terwijl ook een nieuwe voorzitter werd gekozen. Zooals reeds werd medeeedeeld, ging het ledental sterk vooruit. Alle Polderbewoners, met-leden, ontvingen een circulaire met ver zoek zich als lid van het Witte of Wit-Gele Kruis op te geven. Ook door persoonlijk be zoek werd menig lid gewonnen. Een aantal leden verhoogd vrijwillig hun contributie dit aantal is echter nog voor groote uitbreiding vatbaar. Op 11 Maart 1938 werd door de Nuts-too- neelclub een uitvoering gegeven, waarvan de baten geheel voor de afdeeling. Deze avond slaagde uitstekend. Op 6, 7, en 8 Oct. 1938 werd een Bazar ge houden. De leiding en uitvoering was In han den van een afzonderlijke Bazarcommissie, die de zaak krachtig heeft aangepakt en na afloop, een ongedacht groot bedrag den Pen ningmeester ter hand kon stellen. Hierdoor kwam de afdeeling op een gezonder financi- ëele basis en het laat zich thans aanzien, dat de grootste financiëele zorgen achter de rug zijn. Aan het einde van het Verslagjaar werd een Moedercursus in het leven geroepen de be langstelling hiervoor was zeer groot. De gewone Emmabloemcollecte had ook dit jaar met goed gevolg plaats. De verhouding tot de Zustervereeniglng wa- ren van aangenamen aard. j Het Wijkgebouw, dat door de afdeeling ge- huurd werd van de Stichting Huizen van Weldadigheid en Barmhartigheid te Utrecht ging over in handen van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp het huurcon tract werd echter gecontinueerd. Met 1 Januari 1938 werd de Wieringermeer een zelfstandige Gemeente, wat het werk van de afdeeling ongetwijfeld ten goede komt. Met het Gemeentebestuur werd op aangename wijze samengewerkt. Ik wil dit verslag besluiten met een woord van hartelijke dank aan allen, die de afdee ling op eenige wijze steunden. Het vorig jaar besloot ik met de woorden „Moge 1938 het begin van eene bloeiende afdeeling zijn," ik meen dat dit inderdaad door samenwerking bewaarheid is. De rekening. De heer Tysma gaf vervolgens financiëel verslag. De ontvangsten voor het Witte Kruis waren f 2906 03 De uitgaven waren f 1872.53 Voordeellg saldo f 1033.50 De ontvangsten wijkverpleging waren f 1693.78 De uitgaven waren f2598.82 huishoudelijken aard behandeld. De voorzitter bracht den Heer Van Vegt« dank voor diens werk in de financiëele coe- missie. Hierna sluiting. VERLOTING. De verkoop van de io ten, uitgaande van de Mandolineclm D.H.V. - V.H.V. loopt goed. Op enkel na zijn de loten uitverkocht en kaï dus de trekking nog deze maand wor] den gehouden. FLEVO-NIEUWS. Flevo 1 verloc Zondag van Andijk 3 met 1-2. Gezie het sterke elftal wat Andijk 3 in he veld bracht, zijn deze cijfers niet slech Met vreugde geven wij kennis van geboorte van onzen Zoon, die de namen oe ving van THEODORUS JOZEPHÜS. N. A. KNOOK M. A. KNOOK Middenmeer, 20 Maart 1939. Marnic-Hoeve, Tusschenweg. van Bas; Aangifte van Leerplichtige kinderei voor het nieuwe Schooljaar wat per 1 April a.s. aanvangt, kan wordei gedaan tot 25 MAART bjj de Hoofde van Scholen, iedere werkdag vai* HALF VIER TOT HALF VIJF. CONSULTATIE - BUREAl voor Zuigelingen Slootdorp DONDERDAG 23 MAART nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMEE* in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk Slootdorp. CONSULTATIE - BUREAU1 voor Zuigelingen Wieringerwerl ZITTING WOENSDAG 22 MAART nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMES in het Gym.-lokaal te Wieringerwerf. TE HUUR BABYWEEGSCHAAL. Kroeze's Bazar Slootdorp Nadeellg saldo f 905.04 De ontvangsten T.B.C.-bestr. waren De uitgaven waren f 960.63 f 960.63 Saldo f Nihil. Totaal ontvangen f 5560.44 Totaal uitgaven f 5431.98 pr. VEEMARKT Alkmaar, 20 Maart 1939. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt62 Vette koeien f 165275 handel goed 1 Graskalf, prijs niet genoteerd 408 Nuchtere kalveren (slacht) f 412 10 Vette schapen f 26.5029 258 Vette varkens per Kg. 4852 cent, handel goed. I Voordeellg Saldo f 128.46 Bij monde van den Heer van Vegten wordt namens de kascommissie geadviseerd de re kening goed te keuren. De voorzitter brengt dank aan den pen ningmeester voor diens beheer. Spr. is blij dat eindelijk de tekorten zijn weggewerkt, zoo dat men eens wat ruimer kan ademhalen. Spr. hoopt dat de toekomst van het Witte Kruis thans verzekerd is. Vervolgens worden eenige Ingekomen stuk ken van huishoudelijken aard behandeld. Een huishoudelijk reglement wordt behan deld en aangenomen. Een exemplaar zal aan de leden worden verstrekt. Besloten wordt de vereeniging „Huisverzor ging" als onderafdeeling van het W. Kr. te erkennen. De vereeniging zal echter geheel zelfstan dig werken ook haar financiën zullen ge scheiden blijven, wel zal huisverzorging een maal per jaar verslag doen op een ledenverga dering van het W. Kr. Bij de rondvraag werden eenige zaken van Nog deze week Verdere mededeelingen volgen. wordt gaarne verwacht op van 7l/29 uur, aan de beide scholen. Hoofden A. Blokzijl. T. Boersma.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2