De Fokdaa Te Slootdoip BOSKER'S BOEKHANDEL COÖP. BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER," ONDERLINGE BRANDWAARBORG MIJ „WIERINGERMEER." EEN MATTE OF GEBRUINDE TEINT STAAT ALTIJD CHARMANT DINSDAG 6 JUNI WIJ LEVEREN U: A. C. VAN OEVEREN STAAT TER DEKKING DONALD VAN MONNIKKENHOF K. 1877 over Java komen. Er klinkt gamelan- muziek en er is geen bezoeken die niet onder den indruk komt van dit won derlijke tafereel. Schroeiende hitte. Het is volop zomer in New ïork. En dat wil wat zeggen. De hitte schroeit op de stad en laait over de tentoonstel ling. De bezoekers vegen zich het voor hoofd af en velen hennen het te kwaad met pijnlijke gezwollen voeten en een droge keel. Het bezoek aan zulk een enorme ten toonstelling vergt neel wat kracnt enêeiu» want de klacht is alge meen, dat alles te duur is. Vijf-en-ze- ventig AmeriKaansche centen entree is veel. uaarbij komt dan nog, dat de prijzen voor spijs en drank voor den aoorsnee-AmeriKaan veei en veel te hoog zijn. Er zijn gelegenheden, waai 'n boterham en 'n kop koitie 'n dollar kosten en waar voor 'n eenvoudigen maaltijd twee-en-een-half maal zooveel moet worden neergelegd. Wie met zijn vrouw 'n dagje naar de wereid-van-mor gen gaat, is reeds 1U dollar kwijt vóór hij 'n extraatje gedaan heeit. Dit valt niet in goede aarde. Daarom is het be zoek gedurende de eer.ste week een millioen onder de schatting gebleven. Ja, deze zonnige wereld-van-morgen heeft haar scnaduwzijden. Het gebrek aan schaduw is één van die schaduw zijden. De hooge prijzen zijn 'n andere. Maar dat neemt niet weg, dat de we reldtentoonstelling te New York één van de prachtigste en meest fantasti sche schouwspelen is, die men ooit heeft gezien. wt 'n Hanfy* vart- tfljHHARffl »tuk 5 cf. 12 stuks 50 ct. Bij Apothekers en Drogisten. PROVINCIAAL NIEUWS. BOND VAN BOERINNEN EN ANDERE PLATTEL AN DS V KOU W EN. 1200 Boerinnen en plattelandsvrouwen in Alkmaar bijeen. De Bond van Boerinnen en andere Platte landsvrouwen hield Donderdag en Vrijaag in Alkmaar een tweedaagscne bijeenkomst, met een oaaraan verbonden exxeursie naar den Wienngexmeer. Om nali twee werd een vergadering in de „Korenbeurs" geopend, waar een 12UU vrou wen zien hadaen vereemgd. Vol aandacht volgde men het openings woord van de voorzitster van de N.H. ai'dee- ling, mevr. Waiboer, die speciaal burgemees ter v. Kinschot, en dr. Molhuizen van het Ned. Landoouwcomté en veie anderen welkom heette. Dank bracht zij aan de reden, die voor de 200 gasten zelfs 2U0 bedden bescnikbaar hadden gesteld. De presidente van den bond, mevr. R. B. van Wageningen—Drewes, sloot zich bij het welkomstwoord van de gastvrouwe aan en huldigde de vrouwen van Nk. voor hun gul heid en gastvrijheid. Dank bracht zij aan het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van deze zake lijke gelegenheid, waarin thans vandaag oe vrouwen hun zaken kunnen doen. Wij kun nen, aldus spr., op een goed vereenigingsjaar terugzien. In Jun, aious spr., treedt oe ver- eenigmg van oud-leerlingen tot den bono toe. (Applaus.) Ook Gelderland boekte nieuwe afdeelingen. Drente heeft het werk van de huiszorg met kracht ter hand genomen en hulde aan deze piovincie is zeker op zijn piaats. In de actie ve provincie Groningen werden zegenrijke resultaten met cursisten geboekt. Het internationaal verband wordt meer en meer gevoeld. Zes afgevaardigden reisden naar hét congres in Londen, waar groo. enthousiasme was over de nationale kleeding van Holland en Letland. Ook wij ontvingen een 30 plattelandsvrouwen uit Nieuw Zeelanu in Noordholland waar zij boerderijen en een huishoudschool bezochten. Ook drie Austra lische leden werden ontvangen en van hen ontvingen wij hartelijke brieven, waarin wij tot een bezoek aan Australië werden uitge- noodigd. Van Juni 1938 tot Juni 1939 verliep het jaai prettig en vlot. Een terugblik op het wereld gebeuren vordert een andere klank. Wij vra gen ons af, wat en hoe kunnen wij vrouwen zijn. Ter beantwoording van deze vraag ver wees spr. naar het woord van H. M. de Ko ningin „Dient elkander met liefde en draagt elkanders lasten." Dit woord, dat verwijst naar de stille kracht van het goede, heeft een diepen indruk ge- niaakt en spr. hoopt, dat alle leden in deze richting willen werken. (Applaus.) Als verrassing traden hierop eenige N.H leden naar voren voor het zingen van het nieuwe bondslied, dat luide werd toegejuichd. De voorzitster deelde mede, dat het na de pauze gemeenschappelijk zal worden gezon gen en dat de dichter en componist was de echtgenoot van de secretaresse, mevr. Wiers- ma. De secretaresse, mevr. Wiersma, las hierop het jaarverslag, waaruit bleek, dat de bond met 1300 leden was toegenomen en waai in een beeld werd gegeven van het omvangrijke werk van den bond. De secretaresse deed 'hierna, onder applaus mededeeling van een gelukstelegram van de afgevaardigde en de leden, die het congres in Londen bijwonen. Als bestuurscandidaten werden bij acclama tie voor Zeeland gekozen mevr. van Vollen hoven-Fokker en mevr. v. d. Torn-Veenhoven. Als plaatsvervangster werden voor Zeeland mej. Hagen uit St. Maartensdijk en voor Z.H. metr. Brinkering aangewezen. Aangezien geen tegencandidaten waren ge steld, werden als bestuursleden herkozen mevr. W. v. Dijkv. d. Kamp voor Overijsel en mevr. W. EversDijkhuizen voor Groningen. Aan de orde was hierop de wijzigingen en aanvullingen van de statuten en het Huis houdelijk Reglement van den Ned. Bond. Vanwege het Beatrixfonds wordt te Bakke- veen een cursus gehouden voor opleiding ge diplomeerde huisverzorgsters. Meisjes die huishoudonderwijs hebben ontvangen worden toegelaten. Dank zij een subsidie van de regeering en meerdere bijdragen is het cursusgeld voor zes weken met inbegrip van voeding slechts f 15. Reeds zijn van 19 meisjes, die deze cursus volgen er 15 geslaagd. Deze gedipl. huisverzorgsters zijn beschik baar tegen f 10.per week. Na rondvraag hield mevr. v. Wijk uit de Wieiingermeer een inleiding over het onder werp „Ervaring uit het nieuwe land en wat onze vereenigng voor ons beteekent." Deze interessante lezing is te belangrijk dan dat wij haar verkort weergeven en zal in het volgend nummer in haar geheel worden af gedrukt. Tot slot verkreeg nog de heer Van Eek, bouwkundige der W.-meer directie het woord. Spr. zegt morgen op den tweeden cursusdag te Middenmeer gaarne vragen te zullen be antwoorden, die de dames hem eventueel zul len stellen. Hierna sluiting. Vervo.g bijeenkomst 2e dag in het 2e Blad. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna gehouden op Donderdag 1 Juni 1939, des namiddags 3 uur onder voorzitterschap van Burgemeester Mijnlieff, Secretaris was de heer C. Keizer. Afwezig was de heer Rezelman met kennis geving. Na opening volgde vaststelling van de no tulen, zooals deze waren gezonden aan de raadsleden. Medeelingen. van de Commissie tot Wering van school verzuim is een verslag ingekomen over 1938. bij beschikkingen van Z.E. den Minister van Financiën dd. 29 April j.1., no. 55 en 9 Mei j.1., no. 113, zijn voorschotten toegekend van f 2600.en f 2800.ter uitbetaling resp. aan T. Wiersma en J. Kalter tot bekoming van een plaatsje als bedoeld in de Landarbeiders- wet bij brief van 17 Mei J.1., no. 5 deelen Ged. Staten mede. dat geen bezwaar bestaat tegen de uitgaven voor het veranderen van de cen trale verwarmingsinstallatie, de warmwater voorziening en de koudwaterleiding in de ambtswoning van den Burgemeester Ged. Staten hebben bij beschikking van 12 April j.1., no. 8, vastgesteld het quotiënt be doeld in art. 8 van het besluit regelende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten van de Commissie van Beheer aan den Schoolartsendienst In het district Den Helder zijn ontvangen een verslag over 1938, een re kening over 1938 en een begrooting over 1940 bij brief van Ged. Staten dd. 3 Mei j.1., no. 179, zijn bezwaren ter kennis van het Ge meentebestuur gebracht tegen de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1940 De voorzitter zegt dat B. en W. het plan hebben om ter audiëntie te gaan teneinde het standpunt van den raad met klem en argu menten te verdedigen. Het spijt spr. dat er thans verhalen gaan in de gemeente dat B. en W. de schuld zou den dragen dat de steun verminderd wordt, en er zijn er die beweren dat de nieuwe bur gemeester hiervan de hoofdschuldige is. Spr. meent hiertegen in het openbaar te moeten opkomen, Den Haag legt het ons op, bovendien was de toestand al zoo toen spr. .lier nog niet was. De heer Dekker zegt dat de menschen heel ;lecht de krant lessen, deden ze dit wel dan visten ze uit cie raadsverslagen waar de schoen wringt. Onder degene die dergelijke /erhalen rondstrooien zijn er natuurlijk nog vrele die geen. krant kunnen betalen. Mevr. Borst betreurt het dat op dit beet je steun nog "bezuinigd moet worden. Er is zoo'n groot tekort bij deze menschen aan kleeding, schoeisel en dekking, dat het er .verkelijk benauwd uitziet. Spr. legt een staatje over van vaste lasten wat deze menschen moeten opbrengen. Er olijft dan weinig voor voeding over. Het is de ninister niet bekend, dat deze menschen maal in de week kliek eten. De heer Kuiken doet het genoegen dat B. en W. persoonlijk de heeren zullen trachten te overtuigen. De stok staat achter de deur, werken we niet mee, dan krijgen we geen uit- keering. De heer Dekker wijst er nog op dat in an dere gemeenten de kerkelijke diaconiën be langrijk rijker zijn waardoor deze voor extra hulp, kunen zorgen. De heer Hooimeijer zegt indien het steun- Deil van het B.A. moet worden zooals de mi nister het wil de menschen op den rand van het pauperisme worden gebracht. Het gelden hier de ouden van dagen die niet meer werken kunnen. De kerkelijke diaconiën zijn hier betrekkelijk nieuw, doch men moet rekening houden met het feit, dat er een massa menschen zijn die niet bij een kerk zijn aangesloten dus er ook geen beroep op kunnen doen. Ieder armvoogd zal B. en W. aan materi aal kunnen helpen om het bewijs te leveren dat voor sommige menschen de toestand zeer critiek is. Spr. vindt de argumenten van den minis ter zeer zwaar. Spr. zou gaarne B. en W. ir. overweging willen geven, om een armvoogd mee te nemen naar Den Haag. De voorzitter zegt dat B. en W. dit nader zullen beoordeelen. Vervolgens doet de voorzitter mededeeling dat de minister van sociale zaken heeft be paald dat aan de B steun mag worden uitge keerd in natura een bedrag van f 5.78, van welk bedrag f 2.voor de gemeente komt. Het aantal werkloozen wat hiervoor in aan merking komt bedraagt 147. Vervolgens worden een 4-tal kleine boeren en tuinders in deze gemeente met een bedrag van f 1.89 gesteun waarvan f 1.voor reke ning van de gemeentekomt. B. en W. vragen daarom een crediet van f 298.— aan de raad ter voorziening van den steun. De heer Dekker dringt er op aan dat de B.-steun eerder afgegeven wordt dan verle den jaar. Thans hebben nog niet eens alle gegadigden alle goederen ontvangen van 1938. Het voorstel wordt hierop aangenomen. Voorstel om over te gaan tot verhuur van liet Postkantoor met woning voor den tijd van 5 jaren op de thans geldende voorwaarden. Aangenomen. Verzoek van den heer C. J. Mol om eervol ontslag uit zijne betrekking van Hoofd der O. L. school I wegens zijne benoeming als hoofd der school te Alkmaar. Het ontslag wordt op de meest vervulde wij ze verleend op een door B. en W. nader te bepalen datum. Benoeming van een onderwijzer aan de o. 1. school I, ter voorziening ontstaan door het aan den heer C. K. P&melink verleend ontslag. Voordracht 1. A. D. de Veer te Winkel. 2. C. Veeneklaas te 's-Gravenhage. 3. K. Brandenburg te Beverwijk. De raad heeft ter bespreking van deze voor dracht een uur in comité vergadering door gebracht. Na heropening der vergadering wordt met 7 tegen 3 stemmen de heer A. D. de Veer te Winkel benoemd. Verzoeken om tegemoetkoming in de kosten van vervoer van leerlingen naar de R. K. School in de Spoorbuurt en de o.l. school no. I resp. van C. Schrama en J. P. Schermer- hom. Worden toegestaan. Aanvraag van het Bestuur der Vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs „De Vree ze des Heeren is het Beginsel der Wetenschap" gevestigd te Anna Paulowna, om beschikbaar stelling van gelden uit de gemeentekas voor de aanschaffing van 24 nieuwe schoolbanken, 1 bordstelling met bijbehoorende borden en één lessenaar met bijbehoorende stoel en een tafel. Conform de aanvrage wordt besloten. Goedkeuring van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1938. Wijziging van de begrootingen der gemeente voor 1938 en 1939. Conform de wijziging worden de begrootin gen nader goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer Dekker wijst nog eens op de onrendabele gebieden van de water leiding. Daar zit niet veel schot in, zegt spreker. De voorz. zegt, dat B. en W. op hun brief van 3 Maart nog geen antwoord hebben ontvangen van het P.W.N. Er zal nog eens geschreven worden. De heer Cornelissen vraagt hoe of het met den bouw van de scnool staat. De voorz. zegt, dat hem Cf.ficieus be kend is dat Den Haag toestemt. Zoo gauw er officieel bericht, is, komen de voorstellen. Spoed zullen B. en W. zeker be trachten. De heer Kloosterman vraagt naar de her-taxatie van landarbeiderspercee- len. Men is bezig zegt de voorzitter. Vervolgens klaagt de heer Klooster man over de leelijke afsluiting van de straat op Cérés. Het is nog provisorisch zegt de voorz. Hierna sluiting. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BINNENLANDSCH NIEUWS. ACTIE TEGEN ONBEWAAKTE OVXaKWlaÜXaN. Een voorloopig comité. Men schrijft aan het Hbld. Naar aanleiding van de vele ongeluk ken, veroorzaakt door het onbewaakt laten van spoorweg-overwegen, heeft zich 'n commissie gevormd ten einde te komen tot de stichting van een fonds, 'waaruit hulp en bijstand zal kunnen worden verstrekt aan nabe staanden van verongelukten en even- tueele procedures zouden kunnen wor den bestreden, indien de spoorwegen 'n proces tegen de nabestaanden van verongelukten beginnen. Voorts zal getracht worden weer te komen tot bewaking van de spoorweg overgangen in verband met het te snelle rijden der treinen. Het voorloopig comité bestaat uit de heeren mr. G. W. van Everdingen, advocaat-procureur Prinsengracht 7üi, te Amsterdam dr. W. J. Prud'homme van Reine te Zaandam dr. Verfioei te Huizen en G. Lampetje Bz., van Eeghenstraat 43, tel. 25401, A dam. Men wordt verzocht reeds nu naam en adres of adhaesiebetuigingen in te zenden aan den heer G. Lampetje. „WILDE" PLEZIERBOOTEN Proces-verbaal opgemaakt Het is in het waterland Zeeland vaste gewoonte dat allerlei gezelschappen op feestdagen tochtjes maken naar verschillende deelen van de provincie Walcheren, Schouwen-Duiveland, enz. Nu de strijd tegen de wildé bussen door de verkeers-autoriteiten is gewon nen, schijnt men nu den strijd aan te binden tegen deze plezierbooten, zoo als ze in Zeeland worden genoemd. Zoo zijn tijdens de Pinksterdagen de politie-autoriteiten te Bruinisse opge treden tegen de motorschepen die groe pen toeristen aan wal zetten. Procesverbaal is opgemaakt tegen de schippers wegens het ongeoorloofd ge bruik maken van hun motorschepen als openbaar vervoermiddel. YOOR PRIMA DAMESTASSCHEN NAAR UITKOMSTEN EN ERVARINGEN MET DE AKKERBOUWGEWASSEN op het particuliere landbouwbedrijf in de Wieringermeerpolder in het Oogstjaar 1938, volgens een onder de landbouwers ingestelde enquête door Ir. C. Kalisvaart. 13. MAÏS. Hier wordt nog even melding gemaakt van een geval van korrelmaïs verbouwd op goe den zandgrond. Het oordeel van den verbouwer over de ontwikkeling was goed, ondanks aanvankelijke schade door den wind, waarvan het gewas zich echter later herstelde. De geschatte opbrengst aan ongedorschte kolven was 6500 kg per ha. Gezaaid was 10 Mei en geoogst werd in het laatst van October. Een proef met dit gewas op de kleinere gemengde bedrijven lijkt alleszins aan te beve len. Nadere inlichtingen omtrent dit gewas zullen gaarne verstrekt worden. 14. SUIKERBIETEN en BIETENZAAD. (Resultaten van een speciale enquête). Alvorens de uitkomsten te vermelden van het onderzoek naar den invloed van het bie tenzaad op de suikerbieten, worden eerst enkele andere gegevens over de suikerbieten vermeld. Suikerbieten werden op 170 bedrijven verbouwd. De verschillende soorten waren daar bij als' volgt over deze bedrijven verdeeld Suikerbieten 1938 alléén naast één naast twee andere andere totaal bedrijven soort 1) soorten 2) aantal -isch Hilleshög 81 23 3 93V2 55.0 Kuhn P 53 19 3 63'/: 37.4 Ster 2 4 1 4 1/3 2.5 Pedigree 1 1 0.6 Klein Wanzleben - 2 2/3 0.4 Onbekend 7 7 4.1 Te samen 144 23 3 170 100.0 1) en 2) bij het optellen resp. voor 1/° en 1/3-bedrijven gerekend. Hilleshög en Kuhn P hebben het grootste aandeel gehadHilleshög staat daarbij bo venaan, echter niet meer in die mate als in 1937. Van de andere soorten heeft Ster de meeste beteekenis deze is op 7 bedrijven uitgezaaid, al is het op 5 er van één of twee andere soorten. De „onbekenden" zijn ten deele aangegeven als „zaad van de fabriek." Het naast elkaar verbouwen van twee of meer soorten bieten op één bedrijf zal voor den betrokken landbouwer wel interessant, leerzaam en mogelijk zelfs voordeelig zijn. Het heeft echter voor het verwerken van de gegevens in zooverre een nadeel, dat minder gegevens ter beschikking zijn, daar slechts zelden de opbrengsten en ook sommige an dere gegevens voor de verschillende soorten uit elkander worden of kunnen worden ge houden. De ontwikkeling van de suikerbieten is naar den algemeenen indruk iets ongunstiger ge weest dan in 1937, hoewel de omstandigheden in sommige opzichten oogensehijnlijk wel zoo goed waren. Daartegenover staan echter ook enkele minder gunstige omstandigheden. Als antwoord op een algemeen gestelde vraag werden in alle gevallen te zamen voor 1938 de volgende nadeelige invloeden genoemd droogte 6 maal, stuifschade 39 maal, storm schade 50 maal, hageJscliade 9 maal. Opvallend is, vergeleken met de andere gewassen, het betrekkelijk geringe aantal waar bij droogte vermeld wordt, ook al neemt men in aanmerking, dat de suikerbieten op de allerlichtste gronden zeer weinig verbouwd zijn. Niet minder typisch voor de bieten is het groote aantal gevallen van stuif- en stormschade. Dit staat in verband met het lang on bedekt blijven van den grond op de bietenperceelen, waardoor de voorjaars- en voorzomer stormen van 1938 gemakkelijk vat konden krijgen op de zandkorrels en op de bietenplantjes, die bovendien door hun bouw nogal gevoelig zijn voor harden wind, ook al voert deze geen zand mede. Over het optreden van bietenvlieg, vaische meeldauw, vergelingsziekte en luizen zij bij de enquête speciale vragen gesteld. Het resultaat hiervan volgt voor de bietenvlieg hieron der. Ds overige zullen verderop besproken worden. (De aantasting is aangegeven in van het totaal aantal gevallen). Bietenvlieg 1938 Ernstige aantasting Matige aantasting Geringe aantasting le generatie 16% 2e generatie 7% 3de generatie Postgiro 254466 BANK" te UTRECHT. De bezetting van de bietenplantjes met bie tenvlieglarven van de eerste generatie was gemiddeld nogal hevig en voorspelde voor de volgende generaties weinig goeds. Gelukkig viel dit echter nog al mee, wat het verloop der cijfers, die uit den aard der zaak slechts vergelijkende waarde hebben, duidelijk aantoont. In 1937 was de gang van zaken omge keerd toen hebben juist de laatste generaties van de bietenvlieg op vele perceelen danig huisgehouden. (Wordt vervolgd.) Tel. 32 gevestigd te MIDDENMEER, Brugstraat 42 Aangesloten bij de „COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFE1SEN Het kantoor te MIDDENMEER is open 's Maandags 's middags van 14 uur. 's Dinsdag 's middags van 14 uur. 's Avonds van 78'/i uur. 's Woensdags van 's morgens 9 tot 's middags 4 uur. 's Donderdags 's middags van 14 uur. 's Vrijdags 's middags van 14 uur 's Zaterdags 's morgens van 912 uur. RENTEVOET voor SPAARGELDEN tot een bedrag van 5000.per persoon 2 3/4 daarboven 1% voor CREDIETRENTE in loopende rekening voor leden tot een bedrag van f 5000.2% daarboven 1% voor niet-leden IV2 en l/t DEBETRENTE zoowel bij voorschotten als loopende rekening 3 3/4 De Bank belast zich verder met alle bankzaken als aan- en verkoop van effecten, inwisseling van coupons, vreemd geld enz.Safe-loketten te huur k i 5.per jaar en f 1.per maand. Spaarbusjes worden kosteloos verstrekt. of gezin als regel voor LAGE PREMIE. SOLIDE HERVERZEKERING. COULANTE AFWIKKELING VAN ZAKEN. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Boekhouder R JRIDDER Brugstraat Middenmeer. Amilda-crême, die tevens zoo goed Is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 cent. van de Vereeniging HET NED. TREKPAARD AANVANG 10 UUR. Landbouwwagens, Driewielskarren, Kruiwagens, Ladders, Spoorbiels, Geasphalteerde Weipalen, Groote Drinkwatervaten, Asphalt- papier, Vlechtwerk, Punt- en Glad draad, Carbolineum, Teer enz. WIJ ZIJN FABRIKANT van Betonnen Buizen, Betonnen Palen voor Wei, Hek en Paarden- boxenBetonplanken voor het afzetten van paden. KOMT U eens zien, naar onze opnieuw verbe terde landbouwwagen op luchtbanden. TAEKHOUTEN BUPSBLOKKEN Electr. Timmer- en Wagenmakers- bedrijf MIDDENMEER. en wordt rondgeleid de 4-j. Vosbles Hengst Centr. Keuring Hoofddorp 1939, 2e pr. kl. maat DEKGELD f 17.50. Guste Merriën 1938, f 12.50. Gelegenheid tot stalling. A. C. DE GRAAF, Koggenrandweg, Middenmeer. (Telef. Abbekerk 13.) LAST VAN UW ZENUWEN Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2