23e JAARGANG DINSDAG 6 JUNI-1939 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN No. 64 DE VIERDE MAN. W1ERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. 'vf BUREAU Hippolytushoef Wielingen Telefoon Intercomm. No. 19 ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f0.50 Iedere regel meer f 0.10 ZEEMANSGRAF De zee eischt haar tol, nu niet door storm of onverhoedsche verradelijk- heid, maar doordat de menschelijke vernuftigheid het tegen haar stille en onveranderlijke macht aflegt. Negen dagen nadat 26 Amerikaansche zee lui hun leven verloren binnen de sta len wanden van de duikboot Squalis, wordt de doodsklok geluid voor 98 op varenden van den gloednieuwen Brit- schen onderzeeër Thetis, wiens proef tocht meteen naar het rampspoedig einde voerde, voor schip en bemanning Wat daar binnen de stalen muren van dit lamgelegde schip precies ge beurd is, zullen wij nooit weten. Voor den verschrikkelijken dood, die daar 't leven langzaam en tegend uit de tot machteloos afwachten gedoemde men schen heeft, geknepen, staat de ver beelding stom. Maar welk een zelfbe- heersching in het aangezicht van een verstikkings-sterven moet daar be toond zijn om voor de bevrijding met het apparaat der nood-sluis de 4 mannen aan te wijzen, die aan de red dingsploegen daarbuiten den besten technischen raad zouden kunnen ge ven. Vier man, viermaal de noodsluis geopend met opoffering van een quan turn dier kostbare lucht uit het schip, waarvan de achterblijvenden zoo lang mogelijk zouden moeten leven. Eiken keer dat die deur naar het leven zou opengaan verminderden de levenskan sen der anderen, de groote meerder heid. Wat zal daar omgegaan zijn in de hoofden en harten van hen, die de keuze moesten bepalen. Wat is er om gegaan in hen, die na den vierden man de sluisdeur voor goed zagen dicht gaan en zich in stille wanhoop veroor deeld wisten om Xe wachten, met ieder uur minder lucht.Zijn zij stil geble ven, of in rebellie tegen het noodlot uitgebarsten, tot de adem stokte Vragen rijzen of dit schip, dat een tijdlang gedeeltelijk boven water uit stak, niet tusschen bokken of andere schepen te houden ware geweest, met mogelijkheid voor luchttoevoer, zoodat lang tot andere maatregelen kon wor den overgegaan. Bij ontbreken van bij zonderheden valt daarover nog geen oordeel te vellen. Maar zeker is, dat zee wederom een stuk techniek, dit maal oorlogstechniek, heeft overwon nen. De strijd tusschen menschen on derling en tusschen menschen en de natuur dwingt tot middelen om de na tuur te beteugelen, maar de natuur neemt haar wraak op haar eigen ma nier en haar eigen moment. De zee heeft zwijgend maar onverbiddellijk haar tol geëischt, en is er rouw over Engeland, zooals er nog geen 2 weke* geleden om eenzelfde scheepsramp rouw was over Amerika. Een vlaag van ontroering gaat over de wereld die van dezen vertwijfelden doodsstrijd FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. Nadruk verboden. 8.) Hij was een vrij gezette man van ongeveer 54 jaar, zóó onopvallend van uiterlijk, dat de commissaris zich eenigszins scheen te ver wonderen. Een oogenblik ging het hem door het hoofd, dat een signalement van dezen man, die werkelijk geen enkel „bijzonder ken- teeken" had wellicht tot de arrestatie van honderden totaal onschuldigen aanleiding zou hebben gegeven. In dat licht bezien, mocht men zich gelukkig prijzen, dat Hellin- ger zich zelf bij de politie had aangemeld, zij het dan, dat het hierdoor niet gemakkelijker zou worden het overtuigend bewijs aan 'smans schuld te leveren. Het feit, dat Hellinger bij de politie in het geheel niet bekend was, gevoegd bij de om standigheid, dat hij niet de minste moeite had gedaan om zijn spoor te verbergen, pleitte in ieder geval vóór hem. Maar daar tegenover stond, dat het zeker niet de eerste keer zou zijn, dat een sluwe misdadiger op deze wijze trachtte zich tegen elke verden king te vrijwaren. Oppassen was dus de bood schap Met een uitnoodigend gebaar wees de com missaris den verdachte een stoel, doch nog eer hij zijn verhoor had kunnen beginnen, had Hellinger reeds het woord genomen. „Meneer de commissaris", zei hij op een toon, die in tegenstelling met zijn onbedui dende verschijning, vrij gedecideerd klonk, „meneer de commissaris, alvorens u mij een verhoor gaat afnemen, zou ik eerst wel eens willen weten of ik hier als verdachte dan wel als getuige zit. Het feit, dat ik door twee re chercheurs van Amsterdam naar hier ver- getuige is, die juist door zijn stilte ont zettender aandoet. Maar dan gaat het leven verdre, ook in dit spel van geva ren. De mensch is taai. Reeds glijden nieuwe booten de hellingen af om el kander en de zee te overwinnen. Algem. Hbld. VOORUITZICHTEN VOOR DE TARWEMARKT. Oogst der Ver. Staten zal vermoedelijk belangrijk kleiner uitvallen dan in 1938, doch Argentinië zorgt voor voldoende voorraden door twee maal zoo grooten oogst. PRIJZEN NOG NIET BELANGRIJK VERBETERD. De groote factor, waarvan de tarwemarkt telken jare afhankelijk is, zijn de oogsten op het Noordelijk halfrond van N. Amerika. Oor logsdreiging valt daarbij in het niet. In de laatste maanden bleek de tarwemarkt bijna ongevoelig voor oorlogsgevaar, hetwelk door de sterke verhooging van molestpremie het zakendoen belemmert. Niet zoodra echter is Mei in het land en worden de oogstberich ten over de Amerikaansche wintertarwe van positiever aard of zij verkrijgen uitwerking op de markt. Aan de oogstprognose in die streken wordt meer waarde toegekend dan aan die van el ders omdat zij vlug worden bekend gemaakt. Vooral in deze maand is de N.-Amerikaan- sche markt vaak een uitgesproken „weather- market". De omvang van den rijpenden oogst hangt grootendeels of van den regenval in die periode van rijping. De raming van 540 millioen bushels winter tarwe in de Ver. Staten zal volgens latere particuliere ramingen tot beneden de 500 millioen bushels worden gereduceerd, hetwelk 180 a 190 millioen bushels minder zou zijn dan vorig jaar. Intusschen is toch de uitwerking van de Noord-Amerikaansche vooruitzichten op de markt veel minder sterk indien Argentinië volgens de laatste oogstraming 42 millioen auarters tarwe heeft geoogst, dubbel zooveel als verleden jaar en bijna even groot als het absolute record van 10 jaren geleden. Deze oogst is al eenige maanden binnen en er wordt flink van uitgevoerd. Niettemin zal Argentinië vrijwel tot aan het eind van het jaar aan de markt kunnen blijven. De wereld verschepingen sinds 1 Augustus zijn wat groo- ter geweest dan in het vorige seizoen en de vraag is den laatsten tijd wat bevredigender, hoewel de klachten over geringe kooplust aanhouden. Belangrijke voorraadvorming in tal van landen. Er is reden tot twijfel of wat meer ver scheept is in consumptie is gebracht. Overal wordt eenigszins aan vorming van oorlogs- voorraad gedaan. Onlangs nam Antwerpen plotseling 75.000 ton tarwe uit de markt, die de handel op verlangen van de regeering als voorraad moest aanhouden. De lichte tendens tot verbetering behoeft niet te worden ont kend doch of zij zich zal voortzetten hangt voor een groot deel af van factoren die hun voerd ben, heeft bij mij de overtuiging doen post vatten, dat ik van den moord op bankier Leuvensteyn verdacht word. U zult me moe ten toegeven, dat een dergelijke beschuldiging in één woord absurd is „Meneer Hellinger", antwoordde de com missaris diplomatiek, „laten we de schuld vraag voorloopig buiten bespreking laten. Vóór alles is het gewenscht, dat wij de kwes tie. waarom het hier gaat, objectief beschou wen. U is van een en ander op de hoogte „Alles, wat ik van de zaak weet, heb ik uit de bladen. Ik ben gisteravond laat met den nachttrein uit Hannover vertrokken en eerst vanmorgen in de wachtkamer van het stati on te Oldenzaal, waar ik een uur oponthoud had, zag ik de kranten van de laatste dagen, waarin van een en ander melding werd ge maakt. U begrijpt hoe ik schrok en bij m'n aankomst in Amsterdam heb ik dan ook geen oogenblik geaarzeld om me met de politie in verbinding te stellen." „Dat was inderdaad zeer verstandig van u. meneer Hellinger. maar laten we nu, om het raadsel niet nog ingewikkelder te maken, bij het begin beginnen. Voor den commissaris van politie te Amsterdam hebt u verklaard, dat u Maandagavond met den trein wan 7.45 van het Maasstation naar Hannover bent vertrok ken. Mag ik in de eerste plaats dus vragen met welk doel u die reis ondernam „Ik ontving van Goldschmidt om 5 uur een telegram, waarin deze mij meedeelde, dat op het laatste moment de Braunschweiger Kre- ditbank een voordeeliger aanbod had gedaan dan de Hollandsche Hyotheek- en Voorschot- schotbank. Eerstgenoemde was bereid om de gevraagde hypotheek tegen 8 pet. te ver schaffen, hetgeen Goldschmidt zeker niet ten onrechte van zooveel belang achtte, dat hij mij verzocht de voorloopige overeenkomst met de Hollandsche te annuleeren en onmiddel lijk naar Hannover te komen, waar we elkaar dan Woensdagmorgen om 9 uur zouden tref fen." Maar waarom is u met den gewonen snel trein van 7.45 vertrokken, terwijl toch ruim een uur later een D-trein waarvan u van Ol denzaal af toch ook gebruik zult hebben moe ten maken, rechtstreeks naar Hannover ontwikkeling nog niet hebben beëindigd. Vooral Duitschland spreekt hier een sterke taal. Bij de boeren lagen eind April nog twee a drie maal zoo groote voorraden als een jaar j geleden en ook de aanvoeren van elders. Van de Europeesche oogsten valt van te vo- t ren niet zoo definitieve raming te geven als die van Amerika. Rusland heeft voorj aars- vorst gehad. Voor zoover wij op de schaarsche mededeelingen van daar kunnen afgaan is er eenige vertraging en zal de oogst wat lager geschat kunnen worden. Prijsverloop en wisselwerking met andere markten. Wanneer wij het prijsverloop op de tarwe markt gedurende de laatste drie maanden overzien is er van verbetering nog niet veel te bespeuren. De termijnnoteeringen van tar we hebben zich van ongeveer f 3.50 tot f 3.70 opgewerkt. Toen zoowel als nu lagen de prijzen van Argentijnsche tarwe, zij het weinig, boven de Amerikaansche. Dit feit is opmerkelijk, want Argentijnsche tarwe placht vroeger goedkoo- per te zijn. De Rosa Fé en de Bahia Blanca noteeren nu resp. f 4.17»/j en f 4.60. Mocht het Ameri kaansche aanbod terugloopen dan hebben we nog de goedkoope Fransche tarwe, die reeds nu meer aan de markt komt. Zelfs al zouden hier en daar in Europa tengevolge van koud voorjaarsweer de komende oogsten tegenval len dan blijft de voorraadpositie vooreerst, door Argentinië, toch ruim. Het uitwinteren van tarwe, zooals hier en daar is voorgeko men, behoeft in Europa niet zooals in de Ver. Staten, tot gevolg te hebben dat het land niet meer bebouwd kan worden. Wel bestaat de kans dat een ander gewas gekozen wordt dan tarwe of dat de tarweoogst kleiner uitvalt. Positie van andere granen. De markt voor mais en gerst is de laatste v/eek iets verbeterd na een vrij moeilijke pe riode. Argentinië, dat de maismarkt geheel beheerscht, verlaagde een tijdlang zijn no teeringen. Daaraan schijnt een eind gekomen te zijn nu de oude oogst vrijwel geruimd is. De nieuwe op Argentijnsche oogstschat- tingen kan men weinig aan de werkelijke hoeveelheden plegen bijna altijd de aanvan kelijk opgegevene vrij ver te overtreffen Argentijnsche oogst moet 5'/« millioen ton groot zijn en 3'/» a 4 millioen ton uitvoerover- schot geven. De Donau-landen bieden bijna geen mais meer aan, de kwaliteit is onbetrouw baar en als de Ver. Staten van de markt blij ven is er, ondanks aanbod uit Zuid-Afrika en Indië, wel eenige verbetering te verwachten. De termijnnoteeringen verschillen tot nu toe niet veel met die van de laatste maanden. Over het algemeen zijn de graanprijzen in deze periode „hangerig" geweest. Voor eerst is de tendens eveneens beter. N.-Afrika brengt evenwel groote oogsten en deze wetenschap werkt als een rem op prijs herstel. Rusland onderhandelt ook reeds over uitvoer van nieuwe gerst. Zeer verlaten in de markt ligt rogge. Wij mogen aannemen dat Duitschland min of meer verlegen zit met 4 millioen ton voor raad. In Polen is het niet veel anders. Dit land krijgt niet zoo veel gelegenheid tot ex port als het zou wenschen en zet 100.000 ton rogge in alcohol om. De vooruitzichten voor deze cultuur zijn en blijven omdat dit graan zoowel voor menschelijke als dierlijke con sumptie verdrongen wordt door granen waar aan de voorkeur wordt gegeven boven rogge. Het blijft onder deze omstandigheden ver wonderlijk dat ons land in zoo sterke mate den verbouw van een graan begint te prote- geeren, waaraan veel minder behoefte be staat dan aan gerst en maïs. Alg. Hbld. BINNENLANDSCH NIEUWS. NAAR AMSTERDAM. Dan alleen per W. A. C. 0. AUTOBUSDIENSTEN. Snelste en voordeeligste autobusverbinding. Vraagt onze Zomerdienstregeling, verkrijg baar bij de chauffeurs en onze kantoren. gaat Hellinger begon zich op te winden. Tever geefs trachtte hij zijn stem in bedwang te houden, toen hij min of meer heftig ant woordde „Meneer de commissaris, de wijze waarop u mij een verhoor afneemt, bewijst, dat u mij van den moord verdenkt. Ik maak u er op attent, dat ik nog nooit in m'n leven iets met de politie te doen heb gehad, dus dat er geen enkele grond bestaat voor die verden king. „Waarde heer Hellinger," merkte de com missaris op, „u houdt mij ten goede, dat ik me het recht niet laat ontnemen mijn ver hoor zóó in te kleeden, als ik dat in het be lang van een juist vooronderzoek noodzake lijk acht. Voorloopig staat omtrent uw schuld niets vast, maar vergeet niet, dat de schijn tegen u is. Er waren slechts enkele menschen, die bekend waren met het doel van de reis van meneer Leuvensteyn en tot die menschen, behoort u. Wellicht kan het u gerust stellen, wanneer ik u verzeker, dat straks de heeren Adams en Van Doorn, die eveneens van de zaak afwisten, aan een even scherp verhoor zullen worden onderworpen als u. Vertelt u mij dus rustig de finesses van uw wat over haaste reis naar Hannover, dat is op dit oo genblik, de beste raad, die ik u geven kan. Om dus op m'n laatste vraag terug te ko men Waarom reisde u met den sneltrein van 7.45 en niet met den D-trein van 8.53, terwijl u toch te Oldenzaal in den laatsten trein moest overstappen „Die verklaring wil ik u wel geven," ant woordde Hellinger, die zich nu toch iets meer op zijn gemak scheen te voelen. „U moet we ten, dat ik een spoorwegabonnement 3e klas se voor geheel Nederland bezit. Daar ik dus kosteloos tot Oldenzaal kon komen, gaf ik er de voorkeur aan met den sneltrein te reizen, omdat de D-trein, zooals u bekend is, geen 3e klas rijtuigen heeft. Ik moest met dezen trein volgens het spoorboekje ongeveer tien minuten eerder in Oldenzaal zijn dan de D- trein zoodat ik daar nog juist tijd zou heb ben om een kaartje tot Hannover te nemen en in den D-terin over te stappen." Die verklaring is inderdaad aannemelijk JONGEMAN DOOR SCHOT ZWAAR GEWOND. Droevig slot van een burgemeesters- installatie. De feesten, die ter gelegenheid van de in stallatie van den nieuwen burgemeester van Duiven bij Nijmegen, hebben een tragisch slot gevonden. In het café Hugen was een bal, dat tot in den nacht van Donderdag op Vrijdag voortduurde. Tegen het einde van de feestelijkheid werd de stemming onder de aan wezigen minder goed. Er ontstond een woor denwisseling en tenslotte geraakte men hand gemeen. Daarbij geraakte een der bezoekers nogal in de knel. De man liep naar buiten, doch kwam even later terug, hetgeen aanlei ding werd tot opnieuw oplaaien der twist. Het sluitingsuur was inmiddels aangebroken en de kastelein wist zijn opgewonden bezoe kers met een zoet lijntje buiten de deur te krijgen. Daar, op straat, werd de ruzie voortgezet. De man, die zich tevoren even had verwijderd, haalde nu plotseling een re volver voor den dag, waarmede hij zijn te genstanders bedreigde. Deze en eenige andere omstanders wierpen zich op hem, teneinde hem het wapen te ontnemen. Er ontstond een worsteling, maar de man wist zich op een gegeven oogenblik los te rukken en loste uit het vuurwapen een schot in het wilde weg. Het gevolg was, dat een 27-jarige jonge man, zekere B. Fontijn, wonende te Duiven, in het onderlichaam getroffen werd. Het slachtoffer zakte ineen en bleef daarna be wusteloos op den weg liggen. De omstanders namen verschrikt de vlucht. De caféhouder, die op het geluid van het schot naar buiten was komen snellen, waar schuwde dr. Visser te Duiven, die den toe stand van den getroffene van dien aard vond, dat deze onverwijld naar het R.K.' ziekenhuis te Zevenaar werd vervoerd. Ofschoon aan vankelijk direct levensgevaar niet aanwezig werd geacht, is de toestand van den man in den loop van Vrijdag zoozeer verergerd, dat operatief moest worden ingegrepen. De ge meentepolitie van Duiven heeft den dader in den loop van den dag gearresteerd. DE SPELLING Het ennetje keer terug Binnenkort is een wijziging te ver wachten van de spellingsbesluiten '34 en '36. De regels van De Vries ee Te Winkel, inzake geslacht en voornaam woordelijke aanduiding zullen worden hersteld. Het is nog niet bekend, of de Regee ring na afkondiging van 't Koninklijk Besluit er toe zal overgaan de nieuwe schrijfwijze in de van haar uitgaande stukken te bezigen, dan wel de tot standkoming van de aangekondigde wet op de schrijfwijze der Nederland- sche taal zal afwachten. In ieder geval zal het besluit op de examens van dezen zomer niet van toe passing zijn. De regels voor 't gebruik van sch aan het eind van een woord en de zoo genaamde tusschenletters n en s in samenstellingen als besseboom, bes sensap, hondenkar, hondebrood, enz. zullen door nieuwe voorschriften wor den vervangen. EINDE VAN HET MOND- EN KLAUWZEER In de laatste week van Mei zijn voor de eerste maal géén sterfgevallen meer voorgekomen als gevolg van mond- en klauwzeer. Wel een zéér groot verschil met eenige maanden geleden, toen er honderden dieren aan deze veeziekte bezweken MINISTER VAN BUUREN BEZOEKT URK Bewoners brengen hun wen schen naar voren. Vrijdag heeft de Minister van Wa terstaat, mr. dr. J. A. M. van Buuren, vergezeld door den dirceteur van 't de partement van Waterstaat, mr. J. Draayer en den directeur van den Rijks dienst, ter uitvoering van de Zuiderzee steunwet, G. F. H. Houben, een bezoek gebracht aan het eiland Urk. Voor de aankomst op Urk had het gezelschap een tocht gemaakt langs de in uitvoering zijnde Zuiderzeewer ken in de nabijheid van het eiland. De heeren werden ontvangen dooi den burgemeester van Urk, d.e heer G. Keizer. Daarna ontving de Minister ten Raad huize de besturen van de Visschersver eenigingen „IJsselmeervisschers mét Mechanische Kracht" en „IJsselmeer" zelfvisschers) die ter conferentie hun klachten over de uitvoering der Zuider zeesteunwet naar voren konden bren gen. In tegenwoordigheid van het Da- gelijksch bestuur van Urk heeft de Mi nister nog ontvangen het bestuur van de vereeniging van Veehouders te Urk, welke vereeniging tot nog toe geen over weg kon krijgen over den Rijksweg om op hun land te komen. Ook werd in deze conferentie ge klaagd over het droogloopen der put ten, die het drinkwater voor het vee moeten leveren, tengevolge van het droogmalen van de sluisput voor het stoomgemaal van Urk. De veehouders ondervinden van deze omstandigheid veel ongerief. en het zal natuurlijk gemakkelijk zijn aan te toonen, dat u werkelijk in Oldenzaal een kaar tje gekocht hebt vóór de D-trein binnen was." „Wat dat laatste betreft, spijt het me u te moeten tegenspreken," protesteerde Hellinger beleefd. „Toen wij in Hengelo aankwamen, bleek mijn trein eenige minuten vertraging te hebben en daar de D-trein achter ons aan kwam, werd de onze opgehouden. Ik ben zoodoende te Hengelo reeds in den D-trein overgestapt en heb onderweg bij den conduc teur een biljet gekocht." „Dus bijbetaald vanaf Hengelo „Neen, vanaf Oldenzaal. Eerst tusschen Bentheim en Rheine kwam de conducteur in mijn coupé en ik vond het niet noodig hem te vertellen, dat ik reeds te Hengelo was in gestapt, teminder omdat de man er zelf niet naar vroeg en uit mijn abonnement afleidde, dat ik slechts voor het deel van mijn reis op Duitsch grondgebied behoefde te betalen." „Hm," meende de commissaris en Hellinger brak zich tevergeefs het hoofd over de vraag of deze bitter weinig zeggende twee letters in zijn voor- dan wel in zijn nadeel moesten worden uitgelegd. Na een korte pauze, waarin de aandacht van den commissaris geheel in beslag scheen te worden genomen door z'n „Eversharp", waarvan hij het potlood tergend langzaam geheel te vorschijn liet komen om het daar na weer even zorgvuldig in z'n normalen stand terug te brengen, zei deze „U ontving om 5 uur het telegram van den heer Goldschmidt, zooals u zeiMag ik dan nog van u weten, wat u tusschen dat uur en het tijdstip waarop u met den trein naar Hannover vertrok, gedaan hebt „Zeer zeker," antwoordde Hellinger, maar plotseling scheen hem iets te binnen te schie ten. want met een wanhopig gezicht keek hij den commissaris aan, blijkbaar niet in staat verder een woord uit te brengen. „Welnu vroeg deze, ietwat ongeduldig met zijn Evershard op den tafel trommelend. ,,'s Is't is u natuurlijk om een alibi te doen," stotterde Hellinger, enik ik heb geen alibi, 't Is of alles tegen me samen- sant. Enfin, ik zal u alles precies vertellen," besloot hij met een zucht. ,Toen ik om 5 uur het telegram kreeg, heb ik onmiddellijk het noodige bijeengepakt. Ik had nog een dringende zaak af te handelen met een cliënt op den Honingerdijk, welke ik in ieder geval nog vóór m'n vertrek wilde af doen en daarom ging ik om half zes de deur uit. Voor dien had ik ook het telegram aan de Hollandsche Hypotheekbank klaar ge maakt. Op straat gaf ik dit aan een jongen om me zelf een gang naar het Telegraafkan toor te besparen en ging met de tram naar den Honingerdijk, waar ik ongeveer kwart over zes aankwam. M'n cliënt bleek echter niet thuis. Op m'n herhaald bellen kreeg ik geen gehoor, zoodat ik onverrichter zake weer terug ging. Daar ik echter nog ongeveer lVs uur den tijd had eer m'n trein van het Maas station vertrok, besloot ik te loopen „En u hebt tijdens die wandeling niemand gezien, die zou kunnen getuigen, dat u op het tijdstip, waarop den moord plaats had, inderdaad in Rotterdam was „Niemand," beaamde Hellinger, zichtbaar terneergeslagen. „Dat wordt bedenkelijk," meende de com missaris, daarbij zoo'n ongeloovigen blik op zijn slachtoffer werpend, dat deze het hache lijke van zijn positie meer en meer begon in te zien. „Het spijt me, meneer Hellinger, maar u voelt zelf wel, dat deze verklaringen aller minst in staat zijn om uw onschuld aan het licht te brengen. Denkt u eens goed na is er werkelijk niemand geweest, die u tusschen half zes en laat ons zeggen 8.53, het uur, waarop de D-trein naar Hannover vertrekt, in Rotterdam heeft gezien Ik behoef u zeker niet op het groote gewicht van deze vraag te wijzen." Hellinger dacht zichtbaar ingespannen na. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zijper Courant.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 1