PETROLEUM. onderlinge brandwaarborg mij PAARDEN VLEEbCH kroeb en zoon betaalt hooge prijs voor slachtpaarden. DENTOFORM WIJ LEVEREN U: A. C. VAN OEVEREN COÖP. BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER," bergingswerkzaamheden bij I figuur stond tijdens de plechtigheid „thetis" tijdelijk gestaakt. 'tegen de verschansing geleund - sto- _ong!ms^fe ker Arnold, in uniform gekleed, die ^amera(jen een laatsten groet kwam brengen. 121 Kransen werden in zee gewor pen. Terwijl krijschend de meeuwen scheerden over de kleurige vlek van de langzaam wegdrijvende bloemen, keerden de Hebe en de Seagull huis waarts. weersomstandigheden voldoende materiaal. Jengevolge van de ongunstige weersom standigheden heeft men de pogingen de „Thetis" te lichten, voorloopig moeten sta ken. Woensdagavond te omstreeks half tien wa ren de kabels, die onder den romp van de duikbdot waren gebracht, aan de kameelen bevestigd. Het weer werd evenwel slechter en omstreeks middernacht stond er zoo'n 2ware deining, dat de verdere werkzaamheden gestaakt moesten worden. Verscheidene ka bels waren bovendien losgeraakt. Hierbij is gebleken, dat het materiaal, waar mede thans gewerkt wordt onvoldoende is het hefvermogen van de twee kameelen b.v. is waarschijnlijk te gering om de „Thetis" te lichten. Men heeft de werkzaamheden derhalve tijdelijk gestaakt. Het bergingsvaartuig „Ran- ger" is Donderdagmorgen naar Liverpool vertrokken om nieuwe en krachtiger instal laties te halen. ESHELMAN GEARRESTEERD. In plaats van naar Mars naar het cachot. Cheston Eshelman, die Woensdag op zee bij Boston werd opgepikt, nadat hij met zijn vliegtuig, waarmede hij „naar Mars wilde vlie gen" omlaag was gestort, is in staat van be schuldiging gesteld wegens diefstal van het vliegtuig. PAUS VOLHARDT IN VREDESPOGING. Beroep op Führer en Duce. De „News Chronicle" verneemt uit Berlijn dat de Paus zijn beroep op Hitier en Musso- lini ten einde tot een ontspanning tusschen de as-mogendheden en de democratieën te komen, heeft hernieuwd. Hij zou telegram men tot den Führer en den Duce hebben ge richt, waarin hij verklaard niet voornemens te zijn zich in eenig opzicht te mengen in de politieke aangelegenheden van de landen zelf of ze politiek te beïnvloeden. Hij wil slechts als hoofd der Katholieke Kerk zijn invloed aanwenden om te trachten de wereld van de catastrophe te redden. BINNENLANDSCH NIEUWS. NEDERLANDSCHE DUIKERS NAAR KAAPSTAD. De goede reputatie van de Hollandsche duikers gaat ver over de grenzen. Zij is ook doorgedrongen tot Kaapstad. In de haven van Kaapstad rust een groote baggermolen op den bodem en moet noodzakelijk worden opgeruimd. Het opruimingswerk is nu opge dragen aan Van der Tak's Bergingsbedrijf welke op haar beurt den duiker C. Sperling. uit Maassluis aanwees om volgende week met twee helpers naar Kaapstad te vertrekken. BETONNEN WEGDEK GESPRONGEN. De groote hitte was Woensdag oorzaak van een zeldzaam voorval op den grooten ver keersweg 's-Hertogenboscfy—Nijmegen onder de gemeente Reek. Omstreeks half vijf sprong op eenigen afstand van de wegkruising De Kleine Elft het betonnenwegdek met een he- vigen knal uiteen. Blokken beton van het 18 centimeter dikke betonnen wegdek lagen over den weg ver spreid. De weg, die op dit punt zes meter breed is, is ongeveer 12 cm in de hoogte ge komen. Twee vakken van vijf meter lengte zullen geheel moeten worden vernieuwd, daar ook overlangs scheuren zijn ontstaan. Men kan de situatie het best vergelijken met een stuk land, waar de landbouwer zijn ploeg door heeft laten gaan. Een der omwo nenden vertelde, dat hij omstreeks halfvijf. toen eenige militaire vrachtauto's uit de rich ting Grave naderden, plotseling een geweldi gen slag hoorde en de stukken beton in 't rond zag vliegen. Het was precies zulk een harde In Duitsche politieke kringen blijft men knal, zoo verklaarde de ooggetuige, als toen zich evenwel eenigermate gereserveerd too- nen tegenover het vermeende voorstel tot het houden eener conferentie der voornaamste landen het wordt waarschijnlijk geacht dat Duitschland geen gedelegeerde naar een der gelijke conferentie zou zenden. ENGELSCHE LOF VOOR NEDERLANDSCH KOLONIAAL BEHEER. Tijdens de debatten in het Engelsche Lager huis over de begrooting van Koloniën heeft het labourlid Paling met lof gesproken over de Nederlandders, die, naar hij zeide, meer vorderingen hebben gemaakt met de opvoe ding onder het van hen afhankelijke volk dan de Engelschen. In Nederlandsch Oost In- dië, zoo voegde hij hieraan toe, is het aantal kinderen, dat onderwijs krijgt, enorm veel grooter dan in bijna alle andere koloniën, die geen zelfbestuur hebben. BERLIJN HERVAT UITWIJZING POOLSCHE JODEN -Wederom 2000 man aan de grens aangekomen. Havas meldt uit Warschau cp den Coolsingel te Rotterdam de bom ont plofte, van welke gebeurtenis hij eveneens coevallig getuige is geweest. De man dacht direct dat men hier wederom met een ont ploffing te doen had. De militaire auto'? stopten onmiddellijk en de bestuurders ke ken raar op, toen zij het gebeurde in oogen- schouw namen, Een dichtbij wonende landbouwer, die op het hooren van den knal was komen toesnel len, waarschuwde onmiddellijk de naderende automobilisten en regelde, zoo goed en kwaad als het ging, het verkeer. Het was voor de automobilisten levensgevaarlijk over den ver nielden weg te rijden, zoodat weldra een lan ge file auto's aan beide zijden van den chaos stond, die slechts langzaam kon passeeren over het fietspad en den berm van den weg. WEER 100 NEDERLANDSCHE ZEEV1SSCHERS NAAR DUITSCHLAND De animo onder de Nederlandsche zeevisschers om op Duitsche trawlers te gaan varen, blijkt nog steeds zeer groot te zijn, niettegenstaande de voor wuste roode racefiets. Ten slotte kon hij overgaan tot arrestatie van een 18- jarigen markiezenmaker. Na aanvanke lijke ontkenning bekende deze de in braak te hebben gepleegd. De aangehoudene is een bekende van de politie en is in bewaring gesteld Ongeveer 2000 Poolsche Joden, die Waarden ongunstiger zijn geworden. door Duitschland zijn uitgewezen, zijn aan de Poolsche grens, o.a. in Opper- Silezië, aangekomen. Te Zabre werden 72 personen door de Duitsche grenswacht verjaagd, doch Poolsche douanebeambten en politie dwongen hen terug te keeren, zoodat zij op het oogenblik in de neu trale zone verblijven, voor het mee- rendetl zonder geld en zonder levens middelen. Bij Kattowitz staat een heele trein met verdreven Joden in de grenszone. Volgens inlichtingen van Joodsche zijde zou het aantal verdreven Joden 4UU0 bedragen en zou een totaal van 12.000 met uitzetting bedreigd worden Het zijn voor het meerendeel Pool sche Joden, wier paspoorten niet voor zien zijn van het speciale visum, dal het vorige jaar is ingevoerd en dat be wijst, dat de bezitter het burgerrecht van den Poolschen staat heeft. Het hulpcomité der Joden is voorne- De animo is zelfs grooter dan ooit, want van de opnieuw opengestelde gelegenheid tot aanmonstering is een druk gebruik gemaakt. Bijna 100 vis- schers uit verschillende gemeenten hebben zich bij de Gemeentelijke Ar beidsbeurs te Velsen voor Duitschland aangemeld. Onuer nen bevinden zich 35 visschers uit Velsen, 24 uit Katwijk, 12 uit Eg- mond, 6 uit Middelharnis, 4 uit Zand- voort, 4 uit Scheveningen, 4 uit Noord wijk en voorts 5 uit eenige andere gemeenten. Het aantal zal waarschijn lijk nog wel worden uitgebreid. DE EERSTE K.L.M.-STEWARDESS VERLAAT DEN DIENST. Hilda Bongertman, het eerste Ne derlandsche meisje, dat ongeveer 4 ja ren geleden, uit een aantal sollicitan ten gekozen werd om het toen nog volkomen nieuwe beroep van stewar dess te aanvaarden, toen de K.L.M. mens hun hulp te verleenen. Joodsche het voorbeeld van eenige Amerikaan algevaardigden treffen toebereidselen om stappen te doen bij de Poolsche Regeering. KRANSEN DRIJVEN OP ZEE Plechtige rouwdienst op de plaats waar de Thetis verging Engeland heeft de slachtoffers van de Thetis herdacht.. Aan boord van den mijnenvegc-r Hebe werden de vaders, moeders, echtgenooten en andere na ge laten betrekkingen van de 98 slachtof fers naar de plek, waar het vaartuig is gezonken, gebracht, terwijl anderen, die zich niet sterk genoeg achtten, de zen dienst aan boord mee te maken, 'n herdenkingsdienst aan den wal bij woonden. Boven de plaats, waar het wrak ligt werd de herdenkingsdienst gehouden, welke bestond uit het zin gen van een kerkelijk gezang, het los sen van saluutschoten, het blazen van de „Last Post" en van de reveille en het zingen van het volkslied. Aan boord van de oorlogsschepen in de om geving werd eveneens 'n herdenkings dienst gehouden. Gedurende den dienst werden talrijke kransen over boord ge worpen. Een duizendtal empioyé's van de Cammell Laird-werf woonden een dienst bij voor het gemeentehuis van Birkenhead. Op vele openbare ge bouwen was de vlag halfstok geheschen Het waren op zee oogenblikken om nimmer te vergeten. Precies om 2 uur begon de dienst - een korte, ontroeren de plechtigheid. Er waren 3 geestelij ken aan boord van de Hebe van de Engelsche, Schotsche en R.K. Kerk. Terwijl de manschappen op de pon tons, waaraan de Thetis thans is vast gemaakt, zwijgend toezagen, las ka pelaan Crouch een psalm voor. Paster Kelly las eenige gebeden. Een stille sche luchtvaartmaatschappijen volg de, gaat - over eenige maanden den dienst verlaten. In October treedt zij in het huwelijk en daarom verlaat zij reeds per 1 Augustus a.s. den dienst en dan is er van de „oude garde" dei- stewardessen - of wel van de z.g. „eer ste lichting" - geen enkel meisje meer over. INBREKER AANGEHOUDEN Roode race-fiets zijn ongeluk Tijdens afwezigheid van de bewo ners is op 25 Mei ingebroken in een woning aan den Schoutenstraat te Den Haag. De dienstbode verraste den inbreker bij zijn werk, doch slaagde er niet in, den man te doen aanhou den. Op een roode racefiets wist hij te ontkomen. Bij het onderzoek van de politie ontdekte men in de keuken van de woning een papieren zak me! 10 Kg. aardappelen De recherche speurde verder bij den leverancier van de aardappelen in de Hoytemastraat. Diens loopjongen herinnerde zich, dat hij op 25 Mei inderdaad een bestelling van 10 Kg. had weggebracht, welke ei genlijk bestemd was voor een adres in de Sonderdanckstraat. De jongen kon evenwel deze straat niet vinden en daarom belde hij maar in de Schou tenstraat aan, omdat hij zijn vrachtje toch kwijt wilde raken. Een jongeman deed hem daar open en zeide, dat de fa milie niet thuis was. Op verzoek van den jongen nam hij de bestelling toch aan. Vanzelfsprekend kon de loopjon gen, die eveneens 'n roode racefiets had gezien, een goed signalement op geven. Donderdagmiddag ontdekte een Re chercheur in de Wagenstraat de be W1ERINGEN vóór 50 JAAR. Het „gangzen", zooals dit in Wierin- ger dialect werd uitgesproken, was wel een bedrijf, dat door de eeuwen heen langs de geheele Noorddijk van net eiland werd uitgeoefend, een be drijf vol avontuur te midden ruw- en stormachtig weer en-hooge zee ja, dan voelde men zichjals een vrijbuiter, daar op die hooge dijk, waar men in de verte 't geschreeuw der ganzen kon nooren en turfyöd langs 't grauwe rwerk eindelijk cle naderbijkomende kop pels onder 't wolkendek kon ontdek ken. Ja, die stormachtige windstooten en de wit-schuimenae-golvenkammen hebben ook hun groote bekoring en geen wonder dat de gangzers, hoewel verweerd en gegroefd in 't gelaat, een gehard en IJzersterk gestel hadden, die zich door geen sneeuw- of hagelbui liéten weerhouden hun slagnet Uit te zetten en zoo te trachten enkele „bout jes" te snappen. De oude kronieken vermelden, dat reeds in de 7e eeuw vogeilarijen op Wieringen bestonden, en daar zal liet „gangzen" dan ook wel onder begre pen zijn geweest het is derhalve geen wonder, dat wij aan dit oude be drijf, dat nu waarschijnlijk voor goed zal zijn verdwenen, wat meer dan ge wone aandacht schenken. De rotganzen, die in de Noordelijk ste landen van Europa en Oost-Azie broeden, kwamen telkenjare in de wintermaanden soms bij honderden tegelijk op de wiei waarden op de Wadden afzetten, want de wier was „hun weide", daar vonden ze voedsel. Nu is het begrijpelijk dat bij ruw weer in open zee voor de beesten wei nig. wier was te bemachtigen, en ze dan afkwamen op dje boven het nel als lokaas uitgelegde bosjes zeegras, vandaar dat de „gangzer" z'n kansen waarnam, als de opgezweepte golven met woest geweld tegen de palen uit eenspatten. Dan was het echt „gang- zersweer. Natuurlijk had hij vooraf bij eb op het droogvallende slik zijn slagnet ge spannen en aan een lijntje de bosjes wier als lokaas bevestigd; als de vloed dan opkwam werden bij dit alles drie levende rotganzen, die als „lokkers" moesten dienen, een stukje van 't net af, in zee aan één poot „vastgelegd. Deze, als het ware gedresseerde tam me ganzen, „stellen"! genoemd) behoor den tot het inventaris van den „gang zer" en deden soms wel meer als tien jaar dienst. Men begrijpt met welk een spanning de mannen, die het dunne trektouw van 't slagnet in handen hadden, uit hun schuilhoek achter de palen in de lucht tuurden, of de koppels wilde vo gels zouden komen aanzetten, en af komende op 't geroep der lokganzen bij 't net zouden neerstrijken om in de heerlijke bosjes wier, die oogenschijn- lijn los op de golven dreven (het net zat nu onder water) toe te happen. Dan is een koppel rotganzen in 't zicht en schijnt in de nabijheid te wil ien komen en de „stellen" bij de netten roepen luidkeels als 't ware hun nog vliegende vrije kameraden „een wel kom" toe. Een enkele strijkt neer en zwemt zelfs naar het aas, anderen blij ven aarzelend rondfladderen als ver moeden ze onraad. Doch dan verschijnt er weer 'n koppel en nu schijnen de eerste ganzen bang te zijn, dat hun de heerlijke bosjes wier zullen worden ontroofd en ze bijten toe. De zwemmen de ganzen zijn nu boven het net een ruk aan het trektouw door den gang zer, het net slaat over de vogels, die geweldig met de wieken klappende, het water doen opspuiten, en vruchte loos trachten zich van het net te be vrijden. Ijlings stappen de gangzers in hun zwanen bootje, de broeklaarzen aan en in minder dan geen tijd zijn verschei dene rotganzen buitgemaakt. Zooals we dit beschrijven lijkt een en ander zoo gemakkelijk, doch er was veel ervaring en zooals gezegd een ijzersterk gestel voor noodig om weel' en wind en golven te trotseeren. Naast de veteranen gangzers van Stroe, Noord-Stroe en Noordburen, die we reeds vorige maal hebben gemeld, willen we ook nog noemen Simon en nelis Wagemalter en Simen ten Bok- kel, en in latere jaren Jaap Ruijter en Jan Kort, die in dit bedrijf hun sporen wel hebben verdiend. Wordt vervolgd. MARKTBERICHTEN. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. UITKOMSTEN EN ERVARINGEN MET DE AKKERBOUWGEWASSEN op het particuliere landbouwbedrijf in de Wieringermeerpolder in het Oogstjaar 1938, volgens een onder de landbouwers ingestelde enquête door lr. C. Kalisvaart. VERVOLG BIETEN. Een wél duidelijk sprekenden invloed had de zaaitijd op de schietervorming. De aange geven cijfers zijii weliswaar gemiddelden van zeer uiteenloopende, elk voor zich min of meer onjuist zijnde schattingenmaar toch kan aangenomen worden, dat ze vrij juist weergeven den invloed van den zaaitijd op het verloop van de schietervorming en het ver schil in dezen tusschen de beide variëteiten flilleshög en Kuhn P. Na 10 April gezaaid, hebben beide soorten gemiddeld weinig schieters gegeven voor dien datum neemt vooral bij Kuhn P de schietervorming gemiddéld snel in omvang toe. Echter ook Hilleshög blijft dan lang niet schielervrij. Gemiddeld heeft Kuhn P het dubbele aantal schieters gegeven van Hilleshög. Bij het rangschikken naar zaaitijd krijgen we een gemiddelde opbrengst voor de beide variëteiten, met vrijwel dezelfde verhouding als bij de vergelijking der grondsoorten werd gevonden. De invloed van de nabijheid van zaadbieten op de uitkomsten van de suikerbieten-ver bouw is op deze wijze nagegaan, dat van-elk perceel suikerbieten, waarvan de variëteit en de opbrengst bekend waren, de afstand is bepaald tot het meest nabij gelegen perceel bie tenzaad. Daartoe zijn, zoowel voor het jaar 1937 als 1938 alle suikerbietenperceelen en alle bietenzaadperceelen nauwkeurig op een kaart van de Wieringermeer ingeteekend. Het bleek daarbij, dat in 1937 de bietenzaadperceelen vrij onregelmatig over het geheele in pacht uitgegeven gedeelte van de Wieringermeer waren verdeeld, terwijl in 1938 de zaad bieten zich beperkten tot een breede strook, ongeveer liggend ter weerszijden van de lijn NieuwesluisMedemblik. Deze strook omvat vrijwel alle grondsoorten, die in de Wieringer meer voorkomen, zoodat een vergelijking van deze strook met het er buiten liggende ge bied, wat dat betreft, goed mogelijk is. In het gebied van deze strook lagen practisch alle suikerbieten binnen 1000 m afstand van zaadbieten, terwijl ongeveer de helft hiervan zelfs binnen 500 ni lag. Een rekening hou den met de ligging t.o.v. de overheerschende windrichting had weinig zin, al moet ook aangenomen worden, dat dit op zich zelve niet onverschillig is, omdat vele perceelen aan alle kanten -op minder dan 1000 m zaadbieten hadden, terwijl bovendien het aantal beschikbare gevallen te gering was om meerdere onderscheidingen te maken dan ge maakt zijn. Begonnen is met alle bietenperceelen zoowel voor 1937 als voor 1938 te verdeelen in per ceelen binnen en buiten 1 km afstand van zaadbieten gelegen, en van beide groepen de gemiddelden te bepalen, waarbij nog weer werd onderverdeeld in grondsoortgroepen en voor 1938 ook naar de variëteit. In 1937 was er practisch alleen Hilleshög uitgezaaid. Voor 1937 leverde het bovenstaande geen resultaat op gemiddeld waren de bieten bui ten 1000 m eerder slechter. Echter was het aantal van deze laatste door de sterke ver spreiding der zaadbieten maar gering. Bij het aannemen der grens op 500 m waren de aantallen beter verdeeld. Het resultaat van deze laatste groepeering geeft de volgende tabel, waaruit blijkt, dat de gevonden verschillen practisch geen beteekenis hebben. Suikerbieten 1937. Invloed van de nabijheid van zaadbieten. kg wortel per ha kg suiker per ha (aantal gevallen) suiker (aantal gevallen) Grond minder meer dan minder dan meer dan minder meer dan soort dan 500 m 500 m 500 m 500 m dan 500 m 500 m t/m 2 43100 (10) 42300 9) 17.7 17.6 7600 9) 7440 9) t/m 3 40900 (13) 42000 (15) 17.3 17.3 7250 (10) 7220 (14) t/m 4 39000 (18) 42700 (20) 17.3 17.6 6730 (15) 7160 (17) t/m 5 40900 7) 39400 (12) 17.4 17.4 7050 6) 6760 (11) Gem. 41000 41600 17.5 17.5 7160 7150 Wel kan men door het uitschakelen van in totaal 14 gevallen, die minder goed in de vergelijking passen, gemiddelden verkrijgen, die een voordeel aanwijzen van 2000 kg wor tel en 200 kg suiker voor de bieten buiten 500 m, maar dit uitschakelen is een gevaar lijk werk, terwijl bovendien de verschillen op zich zelve betrekkelijk gering zijn. en aan vechtbaar blijven. De conclusie kan dan ook zijn, dat in 1937 geen nadeelige invloed van de zaadbieten cp de suikerbieten kon worden vastgesteld. Voor 1938 heeft de aanvankelijke splitsing binnen en buiten 1000 m. een verdere splitsing plaats gehad, zoodat voor elke grondsoortgroep en voor elk der beide variëteiten Hilleshög en Kuhn P opbrengsten werden verkregen binnen 500 m, van 5001000 m en buiten 1000 m afstand van zaadbieten, tenminste voor zoover gevallen aanwezig waren. Door het feit dat de bietenzaadperceelen uitsluitend Hilleshög zaad betreffen en de zaadbouwers ook Hilleshög suikerbieten verbouwen, ontbreken bij twee der vier grondsoortgroepen de Kuhn-bieten binnen de 500 m. (Wordt vervolgd.) Wij zijn goedkooper dan ieder ander. Vraagt eens prijsopgaaf. OLIEHANDEL ENGROS J. M. MEIJER, Genieweg 22, SPAARNDAM, TEL. 255. VRAAGT PROEFMESJE. Alleen verkrijgbaar KROEZE's BAZAR SLUÜIbORF. 10 stuks 25 ct. TE KOOP: VETTE JONGE KOE en een SLACH1KALF. Adres L. VENHUIZEN, Nieuwesluizerweg, Siootaorp. Schagen, 8 Juni 1939. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt6 Geldekoeien (mag.) f 89—120 32 Geldekoeien (vette) f 160—245 3 Kalf- koeien f 180245 82 Nuchtere kalveren f 3 —10 100 Schapen (vette) f 10—20 60 Over- houders f 13—18.50 5 Bokken en geiten f 3— 8 7 Varkens (vette) 4547 cent per kg 65 Biggen g 9—16 Konijnen 30—75 cent15 Kippen f 0.701. Hoorn, 8 Juni 1939. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt3 stapels kleine boerenkaas f 20. To taal 731 kg. De handel was goed. „WiEKilJGtKidtLÜ." LAGE PkbMlE. SOLIDE HERVERZEKERING. COULANTE AFWIKKELING VAN ZAKEN. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Boekhouder RJRIDDER Het beste adres voor prima kwaliteit is de Medemblikker paardenvleeschhouwery iüieuwstraat t»8 let. 74 Medemblik. TANDHEELKUNDIGE INRICHTING SPREEKUUR DONDERDAG VAN HALF 10 TOT HALF 12 UUR. CAFE ,,'T VOSJE", C. SLIK MARKT SCHAGEN Landbouwwagens, Driewielskarren, Kruiwagens, Ladders, Spoorbiels, Geasphalteerdc Weipalen, Groote Drinkwatervaten, Asplialt- papier, Vlechtwerk, Punt- en Glad draad, Carbolineum, Teer enz. WIJ ZIJN FABRIKANT van Betonnen Buizen, Betonnen Palen voor Wei, Hek en Paarden- boxenBetonplanken voor het afzetten van paden. KOMT U eens zien, naar onze opnieuw verbe terde landbouwwagen op luchtbanden. TAEKIIOUTEN RUPSBLOKKEN Electr. Timmer- en Wagenmakers- bedrijf MIDDENMEER. Tel. 32 gevestigd te MIDDENMEER, Brugstraat 42 Postgiro 254466 Aangesloten bij de „COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN - BANK" te UTRECHT. Het kantoor te MIDDENMEER is open 's Maandags 's middags van 14 uur. 's Dinsdag: 's middags van 14 uur. 's Avonds van 78V2 uur. 's Woensdags van 's morgens 9 tot 's middags 4 uur. 's Donderdags 's middags van 14 uur. 's Vrijdags 's middags van 14 uur 's Zaterdags 's morgens van 912 uur. RENTEVOET voor SPAARGELDEN tot een bedrag van 5000.— per persoon of gezin 2 3/4 daarboven 1% voor CREDIETRENTE in loopende rekening voor leden als regel tot een bedrag van f 5000.— 2% daarboven 1% voor niet-leden IV2 en voor DEBETRENTE zoowel bij voorschotten als loopende rekening 3 3/4 De Bank belast zich verder met alle bankzaken als aan- en verkoop van effecten, inwisseling van coupons, vreemd geld enz.Safe-loketten te huur f 5.— per jaar en f 1.per maand. Spaarbusjes worden kosteloos verstrekt.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2