Bezoekt de Paardenmarkt te Schagen OP MAANDAG 19 JUN11 TWEEDE BLAD. ZATERDAG 10 JUNI 1939 No. 66 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN CDe IxutënpUots JOH. LAUWERS, W1ERINGER COURANT WETHOUDER DE BOER VAN DEN HELDER PLOTSELING OVERLEDEN Op weg voor Gemeentezaken werd deze bekende Heldersche Wethouder van Onder wijs plotseling in de auto onwel. Opgenomen in een ziekenhuis te Amster dam is hij daar aan hartverlamming over leden. Zijn heengaan wordt in breede kringen, vooral bij de Vrijz. Dem. Bond, diep betreurd. De heer de Boer, bereikte de leeftijd van 68 jaar, was een stoere werker en heeft zeer veel voor het Algemeen belang tot stand helpen brengen. Als lid van Prov. Staten wordt hij thans opgevolgd door de heer Schermer, wethouder gemeente Schoorl. toen het gevolg en ook op deze vergadering worden thans waarschuwingen geuit, dat men met de attracties binnen de perken dienen te blijven. Gedachtenwisseling over een uniforme districtsregeling heeft geen succes de plaat selijke toestanden blijken te veel te verschil len. Tenslotte doet de heer Van Leeuwen een beroep op de medewerking der aanwezigen, om de Middenstandsbond groot en krachtig te maken. GEMEENTE WIERINGEN. DE ATTRACTIES EN BONNEN HET ORAKEL EN SPEKTAKEL BIJ DE WINKELIERS. Donderdagavond vergaderde het district XI der Kon. Ned. Midenstandsbond in café Slik ker te Anna Paulowna. Deze afd. Anna Paulowna had n.1. 30 jaar bestaan en zag daarom deze districtsvergade ring gaarne in hun midden. De opkomst was boven verwachting en voorz. Niestadt uitte daarvoor in zijn ope ningswoord zijn groote voldoening. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van ed afd. Barsingerhorn om hun pogingen te steunen, stelling te nemen tegen de con currentie in het expeditiebedrijf per as door de ATO, die zoo langzamerhand het particu lier bedrijf met alle middelen op zij drukt. Waar echter het districtsbestuur tevergeefs inlichtingen verzocht aan de betrokken or ganisatie in het expeditiebedrijf die door de stilzwijgendheid van den Minister omtrent de coöfdiatie schijnbaar niet weet welke hou ding moet worden aangenomen, kon aan Barsingerhorn nog weinig worden toegezegd. Inmiddels kwam de directeur v. d. Kon. Ned. Middenst. Bond, e hr. v. d. Leeuw ter vergadering en hield een uiteenzetting over de VERKOOP-ATTRACTIES. Deze rede hield 'n vingerwijzing hoe 'n goede verkoop attractie te voeren en geen buitensporige gokpartij op touw te zetten, waardoor men met de justitie in aanraking kan komen, terwijl hij tevens de centrum ge meenten waarschuwt aan de attracties niet een dusdanig karakter te geven, dat dit con flicten met plattelandsgemeenten ten gevolge zou hebben. Overigens zou het kortingssysteem niet hooger dienen te zijn dan 2%. DISCUSSIëN ZONDER EINDE. Uit de hieruit voortvloeiende debatten bleek, dat de wrijving was ontstaan toen Schagen verleden jaar 'n attractie op touw zette, waaruit excessen dreigden voort te spruiten, die voor de omliggende afdeelingen funest zouden kunnen zijn. Een protestvergadering te Schagerbrug was VERGADERING „SUCCES" Donderdagavond vergaderde boven genoemde vereeniging in „Concordia." De voorz. de heer D. Nieuwbuurt kon door ziekte niet komen, waarom deze vergadering geleid werd door het scheidende bestuurslid de hr. S. de Vries. Nadat deze het openingswoord heeft uitgesproken en vervolgens tevens de notulen heeft gelezen, welke ongewij zigd worden goedgekeurd, geeft de se cretaris de heer Montulet een keurig verslag over het afgeloopen vereeni- gingsjaar. De heer Hein Lont brengt verslag uit namens de kascommisssie en deelt mede, dat boeken en bescheiden in keu rige orde zijn bevonden. Hij brengt dank aan penningm. den hr. C. Duijn- ker, voor diens keurig beheer. Uit het jaarverslag van den pen ningm. blijkt o.a. dat de ontvangsten (w.o. beginsalido) Jbedroeg-en f 3521,56, i tegenover een uitgaaf van f 3349,32. De kas bedroeg alzoo f 172.24. VERKIEZINGEN. De bestuursleden Th. Rijkers, C. Duijnker en S. Blaau- boer worden met groote meerderheid h/erkozen|, terwijl het ie>x-Restuurslid, de heer J. Bosker Ozn., welke door vertrek naar Alkmaar uit Succes itrad, thans wederom voor een dergelij ke functie werd gekozen, zoodat ook hij weer aan de bestuurstafel plaats neemt. De elftal-commissie komt na stem ming als volgt uit de bus Jn. Omis, R. J. Blaauboer, C. S. de liaan, Nan Halfweeg en P. Tijsen. Als commissie tot het nazien van de rekening worden benoemd A. Tim merman, H. Lont en D. Engel (dus al len bezitters van het Middenstands diploma Alg. Handelskennis.) RONDVRAAG. De heer Nan Half weeg maakt er op attent, dat in de wedstrijd-berichten, welke in de Wie- ringer Courant gepubliceerd worden, wel eens een vergissing sluipt, het geen een ongemak veroorzaakt. Het bestuur antwoordt, dat inderdaad en kele malen een abuis is voorgekomen, doch geeft tevens te kennen, dat publi catie van vöfel nut is. Niettemin zal den betrokken sp-örtversiaggever ver zocht worden dergelijke mededeelin- gen accuraat te willen plaatsen. Uit verdere besprekingen blijkt, dat de heer Th. Rijkers zich wederom ais trainer beschikbaar wil stellen. Het bestuur zegt deze serieuze voetballer hartelijk aank voor zijn spontane me dewerking ten alle tijde. Echter is meer dankbaarheid en discipline hij de spelers gewenscht. Wanneer men een vreemde traintr heeft, die duur be taald moet worden, luistert men wel. Iemand, die het dus gratis doet, ver dient toch zeker wel wat meer appre ciatie van de vereeniging. Jn. de Jong heeft het over de verande ring van ental-opsteiling tijdens wed strijden. Wordt geantwoord dat dit na overleg met elftalcommissie in de pau ze moet geschieden. R. J. Biaauboer zegt, dat hem ter oore kwam, dat het 3e elftal wil degra deeren om weer tot moreel herstel te komen. Het bestuur zal dit punt ern- I stig onderzoeken^, ofschoon degradee- jren achteruitgang heteekent en daar een vereeniging niet voor is. Nic. Kuiper vindt dat het 2e elftal stiefmoederlijk bedeeld wordt. Hij vindt, dat.er b.v. ook tijdens hun wed strijden score-horden hijgehouden moe ten worden. Ook wenscht hij dat voorz. hij dergelijke wedstrijden aanwezig is. De wn. voorz. zegt, dat de heer Nieuwbuurt niet altijd in de gelegen heid is om alle wedstrijden te bezoe ken. Zijn werk brengt dat wel eens mede. De heer Kuiper Dan moet hij zor gen dat hij wel kan en anders 'n voor zitter nemen, die daartoe wel in staat is (Gelach om de opvliegende woorden van den heer Kuiper.) De heer C. Duijnker zegt, dat de heer Halfweeg als leider der adspiranten tevreden was, doch ook hij als penning meester is uitermate tevreden over de contributiebetaling dezer leden. Dat kan van de oudere spelers lang niet altijd gezegd worden. Deze betalings- nonchaiance is zeer onaangenaam voor penningmeester en hij verzoekt den betrokken leden om hun ouders te machtigen de kwitantie aan de dem- te voldoen, zoodat geen achter stand meer voorkomt. Voorz. zegt den heer Nan Halfweeg dank voor het vele werk dat deze voor de jongens doet. Ook het materiaal is puik in ordie. (Applaus.) De heer Montulet zegt verder hei scheidende bestuurslid S. de Vries har telijk dank voor diens vele werk de vereeniging bewezen. (Applaus) Nog enkele interne vragen worden beantwoord en dan sluit de heer de Vries deze sportieve vergadering, na er nog eens de nadruk op te hebben ge legd, dat het bestuur onsportieve spe lers uit de gelederen zal verwijderen. Onsportiviteit is slechts fnuikend voor een voetbalvereeniging. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND Van 2 t.m. 8 Juni 1939 Geboren Ge ene. Ondertrouwd Geene. Gehuwd Dienai'd van der Vorst, 22 jaar, slager te Zijpe en Alida Leen, 18 jaar, zonder beroep te Scboorl. Overleden Dirk de Leeuw, 5 jaar, zoon van Pieter de Leeuw en Jacoba Catharina Bood; Elisabeth Hulleman, 70 jaar, weduwe van Albert van Essen ARBEIDSBEMIDDELING. Op 1 Ju ni j.1. waren bij de Arbeidsbemidde ling in de Gemeente Zijpe 67 werkzoe kenden ingeschreven, namelijk 39 Landarbeiders 14 Grondwerkers 7 Dijkwerkers; 4 Losarbeiders; 1 Steen zetter 1 Chauffeur 1 Opperman. PREDIKBEURTEN ZIJPE. NED. HERV. GEM. ZONDAG 11 JUNI. St. Maartensbrug v.m. 10.30 uur Ds. v. d. Poel. Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Doop. Oudesluis, Burgerbrug, en Petten geen dienst. MARKTBERICHTEN. HELDERSCHE EIERVEILING Noteering van 8 Juni 1939. Aange voerd 9415 Kipeieren. Eendeieren 778. Prijs 52-54 Kg. a 300 55-57 Kg. 300 a 350 58-60 Kg. 330 a 370 61-63 Kg. 350 a 390 64-70 Kg. 370 a 420. Eend eieren 200 a 240. Alles per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN. Bericht van Donderdag 8 Juni 1939. Aange voerd 65000 Kipeieren. Prijs 310 a 390. Alles per 100 stuks. DOOR PAARD DOOD GETRAPT. Donderdagmiddag kreeg de 30-Jarige J. Boons te Raamsdonk een trap van een paard tegen hootd en borst. De man werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Raamsdonk- veer overgebracht, waar hti kort na aankomst overleed. is minder waard dan het bezit van Uw oogen. Dat bent U met ons eens, nietwaar Geef Uw oogen, als U een bril draagt, dan ook de beste glazen die er zijn. Wij hebben de beste Duitsche, Engelsche en Amerikaansche glazen en monturen in voorraad. Loop eens bij ons binnen. OPTICIEN. Ziekenfondsleverancier. PAYGLOP 3 ALKMAAR Tel. 2606. DE VADER. Alles had hü over voor zijn kind Nooit geloof ik een hoogere, onzelfzuchtige, heiligere liefde te hebben gezien, dan eens op een nacht, toen het al heel erg geanimeerd toeging in het danslokaal. Het is al lang ge leden, doch nog steeds als er sprake is van op offerende liefde, moet ik denken aan dien ouden man, die in zijn kellnersrok met een servet onder den arm gekneld, tot een andere wereld scheen te behooren. Het was in den tijd, dat ik als pianist in het zes man sterke orkest speelde in het danslokaal De Roode Nachtegaal. Van acht uur 's avonds tot drie uur 's nachts en vaak nog tot lang na het officieele sluitingsuur, als de zon reeds boven den horizon was gekomen zat ik daar ach ter den vleugel. Het gebeurde op een avond, dat een schatrijke vreemdeling met veel geld smeet. Ik was er pas een paar dagen, toen een oude kellner mijn aandacht trok, die slechts met de uiterste krachtsinspanning zijn werk scheen te kunnen doen. Hij moest ziek, gebrekkig of zeer melancholiek zijn. Zelfs een lichten wijnkoeler droeg hij met moeite. Ik zag, dat hij vaak met knikkende knieën tegen den muur leunde, doch steeds poogde de man als hij ons een glas bier op het podium bracht, reikte hij mij het mijne steeds aan met een beteekenisvollen glimlach. Ik vergezelde hem later meermalen op den weg naar huis en hoewel ik vermoedde, dat de man met groote moeilijkheden had te kampen, vroeg ik hem er nooit naar. Eens, het was dien nacht zes uur geworden, eer de zaak sloot, stond ik er op den doodelijk ver moeiden man naar zijn eigen kamertje ta brengen. Het was een klein vertrek, waarin hij woonde. Hij sliep op een armoedig zolder kamertje, hoewel zijn inkomsten het hem zeker zouden hebben mogelijk gemaakt zich beter te huisvesten. Hij zag mijn verwonder den blik en op geheimzinnigen toon zeide hij Ja, ik spaar! Ik moet sparenvoor mijn kind. En als hadden die woorden zijn hart geo pend, zijn tong los gemaakt, vertelde hij mij nu iri eens in die kille armoedige zolderkamer zijn geschiedenis. Hebt u niet dat meisje gezien met het korte rossige haar Natuurlijk, zij valt het meest op, zij is de knapste van het geheele stel. Dat meisje is mijn dochtermijn dochter, die niets van mij wil weten En ik jen kellner in De Roode Nachtegaal aiieen om haar te kunnen zien, om in haar nabij heid te kunnen zijn, om haar stem te kun nen hooren. Maar zij doet steeds alsof zij zijn zwakte verborgen te houden voor zijn mij niet kent en niemand vermoedt, dat ik chef, voor zijn collega's en voor het publiek, haar vader benHoe dat zoo is gekomen? Hij deed kortom al het mogelijke om zijn be- i ik weet het zelf nietVijf en twintig jaren trekking niet te verliezen. De meisjes, die als vaste klanten in de zaak kwamen dansen, noemden hem opa Ze konden het allemaal goed met hem vinden. Een was er echter, een slank, rossig meisje, dat niet meer zoo heel jong was, doch een bijzonder aardig gezicht had en dat overliep van levensvreugde, dat hem niet mocht lijden. Ik hoorde haar eens zeggen tegen den jongen man, met zij aan een tafeltje ging zitten, toen de oude kellner hen wilde bedienen. Neen, niet dezen ouden man, roep liever een anderen kellner Die woorden klonken mij al heel ongenaam in de ooren. lang was zij mijn goed, eerlijk, lief kind toen werd zij verliefd op een chauffeur. Dat was een knappe, maar een slechte kerel. Hij liet haar in den steek. En toen begon het. Was het bij haar uit trots of uit wanhoop zij ging dansen, hield op met werken, zocht slechts vermaak.En toen ik haar eens herinnerde aan haar lieve moeder, is zij ge woon bij me weggeloopen en ergens gemeubi leerd gaan wonen. Het heeft lang geduurd, eer ik haar terugvond. En sindsdien heb ik haar niet meer uit het oog verloren. Ik houd nu nog veel meer van haar dan vroeger en ik hoop nu maar, dat zij nog eens tot inkeer zal komen en naar mij zal terugkeeren. Want Het was dienzelfden nacht, dat ik, toen ik 1 eens moet zij toch. mij om even over tweeën in de garderobe wil-1 Sinds dien nacht waren wij vrienden, de de gaan verkleeden, den ouden kellner daaroude kellner en ik, de jonge pianist, aantrof. Hij zat op een stoel en was vrijwel' Vaak vertelde hij nogmaals het verhaal, geheel buiten westen. Ik haalde een glas cog-steeds voegde hij er nadere bijzonderheden nac en sleepte hem naar het open venster, j aan toe. Ik keek nu met medelijden naar het Toen hij weer bij was, bracht ik hem naar i brutale, vroolijke, rossinge meisje, huis. Hij sprak niet veel, maar hij bedankteEn toen kwam die onvergetelijke nacht. Een mij hartelijk. Sinds dien had hij steeds een j gezelschap buitenlanders was bij De Roode vriendelijken blik voor mij over gehad en 1 Nachtegaal binnengevallen. Het waren jonge Zuid-Europeanen, met zwarte haren en druk ke bewegingen. De champagne vloeide over vloedig. ook voor ons muzikanten. Wel dra heerschte er wat men noemt „stemming" in de zaal. Er was uitgelaten vroolijkheid. De uitgelatenste was de kellnersdochter, haar haren schenen te lichten, haar blanke huid fosforesceerde. Zij zong luide de allerdolste dansliedjes. Haar partner was de jongste, de knapste der vreemdelingen. Steeds door werd ei gedanst. Opeens riep de jonge vreemde ling Mijn portefeuille Men heeft mijn por tefeuille gestolen Alle deuren toeHoudt de dievegge Er ontstond een hevige verwarring, roepend en schreeuwend liepen allen door elkaar. De oude kellner had, leunend tegen mijn vleugel, staan toekijken. Nu zag ik, hoe plotseling zijn dochter naast hem stond. Geef hier zei hij op zachten toon. Hij vermoedde, neen liever hij begreep alles. Zij greep in haar blouse en reikte hem een porte feuille over. Niemand zag het, behalve ik. Toen werd het opeens stil. Er waren eenige politiebeambten in de zaal verschenenzij brachten orde in de chaos. De meisjes werden ondervraagd. De bestolene riep echter Slechts het meisje, waarmede ik heb ge danst, kan het hebben gedaan Zoek haar Grijp haar Zij is het geweest Waar is zij Daar stond zij, plotseling alleen, plotseling nuchter en kalm. Misschien zou zij, gedreven door een gouden geest, bekennen. Maar eer men haar iets had kunnen vragen, eer zij iets had kunnen zeggen, trad de oude kell ner naar voren en zei Beschuldig niemand Ik heb de porte feuille gestolen, hier is zeEr ontbreekt niets aan Het gaf niets, dat de jonge man, die blij was zijn goedgevulde portefeuille terug te hebben, zei, dat hij de zaak nu maar voor afgedaan wilde beschouwen. De politieagenten namen den ouden kellner mee. Het meisje verroerde zich niet. Eerst toen hij, zonder haar aan te kijken, naar buiten was gegaan, zakte zij in elkaar, snikte en huilde als een waan zinnige en werd door een paar vriendinnen naar de garderobe gebracht. Den volgenden morgen vond men den ou den man dood in zijn cel. De schok was hem te zwaar geweest. Op de tafel ln de cel lag een stukje papier, voor mij bestemd. Aan het slot was met bevende hand geschreven Zeg haar, dat zij voortaan goed moet oppassen. Want er zal nu niemand meer zijn om haar te redden, als zij een fout begaat. Honderd jaar geleden. De spoorwegdirectie in 1839, v.l n.r.Chevalier, Sierurier en Conrad, rooals ze dezer dagen weer fungeerden bij de opnamen voor de historische film, welke gemaakt wordt in verband met het 100 jarig bestaan der Nederlandsche Spoorwegen. Het drietal op .De Arend", den eersten trein

Wieringer courant | 1939 | | pagina 3