Loopt niet barrevoets 'K KOUSEN - RECLAME. ZITTING Ten.van N. wor< verdacht een bedrag van f yt>80 te heb ben verduisterd, hem door de lirma C. Wemaere en Cie, te Kijssel (Frank- rijic; gezonnen, om daarmene de voor üie lirma hier gekochte partijen vlas te betalen. Maar Van N. werd nagezeten door groote schuldeischers. Zij nadden dui zenden van hem te vorderen en om niet opnieuw failliet te gaan, had hij hen met dit geld tevreden gesteld. Hei. Middel was erger dan de kwaal, wam de gevangenisdeuren openden zich vopr hem. Verdachte bekende. Reeds op zijn 14de jaar was hij in den vlashandel bij zijn vader. In de oorlogsjaren verdiende hij daarmede zelis een, paar tonHe vlashandel is echter 'n speculatief bedrijf. Hij kreeg groote klappen en ging lailliei. baai na begon hij van allerlei om het tenslotte opnieuw met den vlashandel te probeeren. He Fransche relatie, waarmede door zijn vader meer dan 30 jaren zaken wa ren gedaan, kreeg hij terug. Samen mët"iemand anders begon hij opnieuw probeerde en probeerde, maar 't scheen niet imeer te gaan. De schulden had den zich opnieuw opgestapeld. De ofiicier, mr. H. A. J. Keumer, vor derde 1 jaar gevangenisstraf waarvan 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaren proeftijd en onder toezichistehing der Reclassering en met aftrek der preven tieve necnienis. De verdediger, mr. J. Pool, schetste de groote moeilijkheden van zijn ciient, toen een crediteur uit verdachte's ïail- lissCment beslag liet leggen op een vordering van f 23UU in Reigie. Dat is de aanleiding tot de verduiste ring geworden. Deze man, thans, 61 jaar, kan geen nieuw leven meer be ginnen, zei pl. Hij is een gebroken man. Het eeiïige wat hem nog rest, is mede werken in de branche, waarin zijn nen werken, lialf Juli is de tijd, dat hij daarin het rneust noodig zou zijn, waarom pl. aandrong op een licrn* straf, daar Van iN. reeds twee maan den in voorarrest zit. [en naar de nieuwe woning van den chauf- ieur te Apeldoorn. De chauffeur W. laat een vrouw met twee kinderen achter. BOLLENCULTUUR IN ENGELAND BREIDT ZICH HIT Gevolg van onze crisismaat regelen. Een rapport van de Vereen, tot Be noud van het Bloembollenvak, uitge bracht door een commisie, bestaande uit de heeren W. Murk, P. Bakker Mz. en dr. ir. M. D. Dijt, komt naar aanlei ding van een bezoek aan het Engelsche boiien-districct Spalding, tot de con clusie, dat de Engelsche teelt van bol len zich in de laatste jaren sterk uit breidt als gevolg van de Nederland- sche crisis-maatregelen. EEN MINISTER OVER HAMSTEREN Enige maanden geleden hebben wij er sterk op aangedrongen, dat particu lieren in normale tijden tot extra voor- raadsvorming overgaan. In tijden van acuut gevaar beschikt het land dan over een surplus aan voorraden, waar aan op die oogenblikken meer dan ooit behoefte bestaat. In de „schrifte lijke" voorbereiding van het Eerste I Kamerdebat over de Hamsterwet heen de Minister van Economische Zaken nog eens duidelijk uiteengezet, wat men onder hamsteren moet verstaan. Van het tijdstip namelijk, dat, in geval van oorlogsgevaar of bijzondere omstan j d^heden, die wet bij Kon. Besl. in wer king treedt, „hamstert" men, „wan- Ineer men binnen het tijdsverloop van één week een grootere hoeveelheid inslaat dan de normale wekelijksche behoefte bedraagt." Op het oogenblik heeft men nog niet met zulk een Ko ninklijk Besluit te doen. Zonder veel fantasie kan men dus vaststellen, dat economische voorraadsvorming door particulieren volmaakt geoorloofd is. Indirect gaf dus Minister Steen- berghe een les in „toelaatbaar" ham steren. Wij hopen, dat de Nederlandsche huisvrouwen goede leerlingen zijn. (H. Post.) V. C. J. B. OOSTERLAND. Woensdag a.s. des avonds 8 uur bijeenkomst. Politie. Verloren Een zilveren arm band. Inl. bij den Gem.-Bode. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Zusterkring Den Oever. Bijeenkomst Don derdag 29 Juni 'sav. 8 uur. Doopsgez. Jongerenkring. Bijeenkomst Vrij dag 30 Juni 's av. 8 uur. DEN OEVER. ONGELUK. Vrijdagavond gebeurde op den afsluitdijk nabij Den Oever een auto-ongeluk dat boven wonder goed is afgeloopen. Een schaap van den heer O. J. Bosker, was door de afraste ring gebroken en liep midden op den rijweg toen een luxe wagen met zeer groote snelheid naderde. De bestuurder was niet in staat te remmen, zoodat een aanrijding volgde. De wagen vloog tweemaal over den kop en was totaal vernield. De bestuurder kreeg enkel een verwonding aan zijp'schouder. Het schaap werd op slag gedood. GEWIJZIGDE DIENSTUITVOERING P. T. T. Op 29 Juni, de Verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, zijn de Postkantoren voor het publiek niet later openge steld dan tot 12 uur. Telegraaf en Telefoon normaal. Postvervoer normaal. De eerste bestelling normaal. De tweede buitenbestellingen ver vallen. ONS WIERINGERMEERHOEKJET B1NNENLANDSCH NIEUWS. GARY VAN LEAR BLACK IN NEDERLAND Zoon van pionier onzer Indië- route. De naam van den grooten Amerikaan schen luchtreiziger van Nederlandscne afkomst, W. van Lear Black uit Balti- more, is onverbrekelijk verbonden met de geschiedenis van de Indië-route der K.L.M. Thans heeft „the son of the big boss", de zoon van dezen grooten wereldrei ziger der lucht, de heer Gary van Lear Black, voor het eerst met zijn echtge noot een bezoek gebracht aan Neder land, aan Schiphol, waar zijn vader 12 jaar geleden zoo geestdriftig door ons vaderland is ingehaald. De heer Geysendorffer, zooveel ja ren de vlieger van zijn vader, heeft dit maal men den heer Van Lear Black Ju nior en zijn echtgenoote een korte vlucht met een Koolhoven-taxi boven Amsterdam en omgeving gemaakt. De afsluitdijk en de Wieringermeer- polder hadden zeer de belangstelling van de bezoekers getrokken. De heer Van Lear Black hoopt in het volgende voorjaar met Geysen dorffer een vlucht naar Ned.-Indië te maken. EEN FANTASIEBERICHT G«en besprekingen van Neder landsche vertegenwoordigers te. Singapore. De Regeeringspersdienst meldt Naar aanleiding van een bericht in de „Daily Telegraph", als zou er spra ke van zijn, dat een aantal hoogere marine-officieren uit Nederlandsch- Indië zich naar Singapore zal begeven om 'n onofficieele gedachtenwisseling te voeren met de Engelsche en Fran sche" vlootvertegenwoordigers, kan van de meest gezaghebbende zijde wor den medegedeeld, dat 'n dergelijke be spreking op grond van Nederlands po litiek van onzijdigheid uitgesloten is en dat het bericht geheel uit de lucht is gegrepen. TWEE DOODEN BIJ AUTO-ONGELUK. Tractor bij Eist in een sloot gereden. Wederom heeft het snelverkeer op den veel te smallen Rijksweg ArnhemNijmegen een ongeluk veroorzaakt, dat twee dooden heeft geëischt. Vrijdagmorgen in de vroegte reed een der zware tractoren, die dagelijks uit het Zuiden des lands groote vrachten bouwmaterialen naar het Noorden vervoeren bij Eist. Een lan ge oplegger was beladen met pannen. In de cabine van den treiler zaten een 28-jarige chauffeur uit Apeldoorn, pas kort in dienst getreden bij Van der Scheurs expeditiebedrijf aldaar, alsmede zijn schoonmoeder, woon achtig te Venlo. De trailer had, zooals gebrui kelijk te Eist bij een garage getankt en was daarop döörgereden. Even voor den bekenden spoorwegovergang die ter plaatse den Rijksweg ArnhemNijme gen doorkruist gebeurde het ongeluk. De trac tor is van den weg afgeweken en over het fietspad heen rechts van den weg in een sloot gereden. De geheele vracht van den oplegger is daarop naar voren geschoven en door de cabine heen. Ijlings toegeschoten hulp wist den chauffeur die zwaar gewond was achter het stuur weg te trekken en te bevrijden. De man werd ter plaatse verbonden en naar het St. Elisabeth gasthuis te Arnhem overge bracht waar hij is overleden. Toen. men te Eist voortging met het oprui- mingswerk bleek het ongeluk nog een twee de slachtoffer gemaakt te hebben. Men vond in de volkomen in elkaar gestorte cabine het' lijk van de schoonmoeder, die was medegere- PROVINCIAAL NIEUWS. DEN HELDER. SNIP en SNAP In ,,'n Beetje van Dit'n Beetje van Dat." Zooals wij reeds mededeelden, komt gedu rende de Heldersche Kermis van Zondag tot en met Woensdag in Casino- wederom René Sleeswijk's Nederlandsche Revue met Willy Walden en Piet Muyselaar in het allernieuw ste product,,'n Beetje van Dit 'n Beetje van Dat". De bekende Radio-Ster ren zullen in deze revue naast hun creatie van Jufrrouw Snip en Juffrouw Snap in vele andere scènes optreden. Aangemoedigd door het groote succes van het vorig jaar heeft de Directie de Revue sterk uitgebreid. Naast de bekende Radiokern bestaande uitCisca Harms, Gerard Walden, Jean du Bela en Lammy van den Hout, zal Pim de la Fuente een uit 10 musici bestaand Show-orkest aanvoeren. Een Nederlandsche attractie van interna tionale vermaardheid juist terug van een tournee door Engeland met de revue van Jack Payne „The four Union Jacks," zullen voor de sensatie in wervelwind-tempo zorgen, terwijl als Engelsche danstroep werd geënga geerd „Madam Walkers 8 Ambassador Stars, Brittish most representatives". De auteur van deze revue is Jacques van Tol, de decors werden ontworpen door Joop Geesink en uitgevoerd door de fa. Doesburg en de algemeene leiding berust bij René Slees- wijk. Ingaande 10 Juli worden de open stellingsuren van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Hippolytushoef met een Vz uur verlengd. De openstelling zal dan zijn 9-12.30 14-15 18-19 uur. Telefoon en Telegraaf van 8-21 uur. DE PSYCHOLOGIE VAN DEN SUDETENDUITSCHER. Uiteenzettingen van Henlein, In de „Berliner Börsenzeitung" worden ver klaringen gepubliceerd van Henlein, den gouwleider der Sudetenduitschers, die de aan dacht van de Duitschers in het oude rijk vestigt op de bijzonderheden in de psychologie van zijn landgenooten. Hij wijst op de nood zakelijkheid om daar rekening mede te hou den in de betrekkingen met de Sudetenduit schers. „De Duitschers in het oude rijk, zoo zegt Henlein, moeten er steeds aan denken dat de Sudetenduitschers i. d. loop der laatste geslachten in voortdurend conflict hebben gestaan met den staat. Wij hebben den Sude- tenduitscher opgevoed in doodelijke vijand schap tegen den staat van Benesj." Tegen over dezen psychologischen toestand moeten wij erkennen, dat op ons de taak rust dit on bewuste wantrouwen jegens iedere regeerings. autoriteit te verdrijven. Wanneer vroeger eco nomische en bestuursmoeilijkheden opkwa men, dan stelden wij daarvoor terecht de vreemde overheersching verantwoordelijk. Thans moeten wij de Sudetenduitschers doen begrijpen, dat de onvermijdelijke wrijvingen die voortvloeien uit de overdracht van onze gouw aan het rijk, en haar wederopbouw bin nen het kader van de" economische gemeen schap van Groot-Duitschland, niet geweten kunnen worden aan zekere personen en dat de staat, welks organen hier gevestigd zijn, onzë staat is. GEMEENTE WIERINGEN. VERKOOPING. Zaterdag had ten over staan van Notaris Obreen in Hotel de Haan plaats de verkooping van de Bad en Zwemin richting „Het Amstelbad". Hoogste bieder was de heer N. Kaan voor f 1500.Bij afslag werd door dezelfde gemijnd op f 2200. CONSULTATIE BUREAU WITTE KRUIS. Even willen wij er op wijzen dat het spreek uur Dr. de Groot (Consultatie Bureau) in de nieuwe school H.-hoef niet Donderdag zal plaats hebben doch WOENSDAG. Belangheb benden gelieve hier dus rekening mede te houden. Politie. Verloren een badmuts, een gouden armband en een bruine porte- imonnaie met ritssluiting, inhoudende ongeveer 7 gulden. Verloren een gouden broche. Inl. bij den Gem.-Bode. WIERINGEN vóór 50 JAAR. De Ouden van Dagentocht is voorbij en we hebben velen gesproken, die 50 jaren geleden in hun prilste jeugd ver keerden; immers, de deelnemers(sters'i waren nu 65 of deze reeds gepasseerd. (Eén juffrouw was zelfs 90, en nog wat kras Een prachtige dag Van uit heel de Gemeente waren deze jeugdvrienden en vriendinnen als één familie samen uit en we behoeven niet te zeggen, dat talrijke herinnerin gen uit de oude doos werden opge haald. Wat we jammer vonden er was maar één van de dames, die de Noordhollandsche kap had opgezet, namelijk mej. Butter-Rotgans voor haar een „bravo Moge 'n volgende maal meerderen haar voorbeeld vol gen, want zooiets geeft 'n prachtig cachet aan de tocht en brengt dat mooie Hollandsche hoofdtooisel nog eens naar voren. Er werd dien dag 187 Km. afgelegd, en een der deelnemers, een rustend veehouder, maakte me de opmerking „as ik dut tochtje met de speulwagen most rije, zou ik toch wel 'n dikke 1 wie dagen er voer noodig had hewwe" Wat een verschil, ging hij voort, „als ik nou over de langsweg (Gemeene landsweg) van Stroe naar Durp (Hippo lytushoef) loop, moet je geregeld voor de auto's en fietsen op zij springen. Vieftig jaar leden was er van al dat gedoen heelekedal niks. Je was blijd as je 'n schepsel zag. Ik ken ze wel uut mien hoofd, die je zoo teugen kon ko- me, dat was Teeuwis met z'n kette- kar, Kees de blinde wet z'n ezelewa gen, die gonge den met boeschippe (boodschappen) naar Stroe te venten, Frangs van Dries (Frans Lossie) met z'n hongdekar. Die haalde schoenlap- perswerk op en knipte je heer (haar) ongerweg. Ja, dat gong zoo maar ef- kes. Je zag Frangs ankomme jage, gaf 'n zwaoi, en gong met je pet of op de wol (wal) zitten. Frangs nam de scheer en heerkam en in 'n ommezien ware de krullen er of. lens op 'n keer hew ik 'n week met 'n halve kale kop loopen. Ja, dat was me 'n poepezak. Deer is Frangs net halfweegs met 't knippen, of er vliet 'n kat over de weg. De hongde voor de schoenekar vliene op en die luid blaffende, met de kar achter heur an, de kat achterna. Frangs liet me zitte met 'n half kaal hoofd en holde achter 't zaakje an. Bij de ligge (lage) krochten weer de weg 'n bocht maakt, vliet de kat over de wol (wal) en de hongde wille er ok over. Maar dat was mis, want de kar raakte onderste boven in de sjaan, en toe kreeg Frangs ze te pakken. Maar om 't zaakje recht te kriegen ging zoo mak kelijk niet en Frangs scheurde z'n erm uut 't lid zoo most ik 'n week met 'n half knipt hoofd loope." Dit smakelijk opgedischte verhaal van den veehouder typeert wel hoe de gewoonten sindsdien op Wieringen vei anderd zijn. Wie denkt er nu nog aan om bij een in een hondenkar rondrijdende kap per bij den weg zijn haar te laten knippe 0, die gemoedelijkheid van toen, - waar is die gebleven - Geen jachten en jagen, - men liep - en had den tijd. Nog zien we in onze gedachten oude Willem Rasch, de post, die dagelijks half Wieringen afliep en nog den tijd had hier koffie, daar thee te drinken en als hij trek had 'n bordje karne- melksche pap bij 'n boer te verorbe- beren we denken aan Jan Wigbout en kleine Piet Boersen, ventende met de kriel (rieten korf) met boodschap pen op de rug; Kasper, de bekende marskramer uit Alkmaar, Kos uit An na Paulowna de groote poepezak met manufacturen op de rug in evenwicht gehouden door zijn ellestok, alles liep, alles had den tijd, - alles HAD WERK. Wordt vervolgd. MEDEDEELING. Daar gebleken is, dat eenige onduidelijkheid bestaat betreffende de afsluiting van den Nieuwensluizerweg, wordt ter zake het vol gende medegedeeld. De Nieuwesluizerweg is op grond van arti kel 10 bis van het Motor- en Rijwielreglement afgesloten voor doorgaand verkeer. De afslui ting is noodig in verband met de uitvoering van de wijziging en verbreeding der wegver harding. Ten gerieve der aanwonenden is bepaald, dat alle aan den weg grenzende -kavels steeds, althans van één zijde, voor rij verkeer bereik baar moeten blijven. De aannemer moet dit; over zijn werk gaande, verkeer toelaten. De directie regelt, in overleg met den aannemer, hoe aan deze bepaling zal worden voldaan getracht zal worden, het onvermijdelijke on gerief zooveel mogelijk te beperken. Verkeer van Slootdorp gaande naar den Molenweg of naar den Ulkeweg in Sectie A of B, en dat gebruik zou willen maken van den Nieuwesluizerweg zonder daar aan eeni- gen kavel te moeten zijn, dient als doorgaand verkeer te worden beschouwd en is dus verbo den. Verkeer langs den Molenweg of den Ulke weg, gaande van Sectie A naar Sectie B of omgekeerd, en dat dus den Nieuwesluizerweg kruist, zal steeds kunnen doorgaan. Er worden geen vergunningen afgegeven, volgens welke het gestremde doorgaande ver keer weer zou worden toegestaan. De politie is belast met de handhaving van de Motor- en Rijwielwet c.a. Wanneer men zich bevindt op den Nieuwesluizerweg binnen de afsluiting, terwijl men niet aannemelijk kan maken dat men aan een van de aanlig gende kavels moet zijn, stelt men zich bloot aan bekeuring. De Directie v. d. Wieringermeer S. SMEDING. AFSCHEID VAN DEN HEER C. kUKNDoRFF.bR ALS HuLFPRE- DikbK mj Di. NJUD. MLKV. GbM. Zondagmiddag heen de heer G. ivorn- dorner m net iverkje te biootdorp ai- scheid genomen van de Ned. Herv. Ge meente ais Hulpprediker. Zooals men weet is de heer Korn- dörfier benoemd in de Gemeente Zuid- Scharwoude en Koedijk. Liet Kerkgebouw was zoo goed als geheel gevuld., Enkele bloemstukken van Jeugdclub en vrienden gaf een pas send cachet aan deze bijeenkomst. De Eerw. voorganger liet bij den aan vang der dienst zingen Gez. 16 1-10. Daarna las hij Handelingen Hoofd stuk 4 1-20. Zijn tekstwoord was het 13e vers uit Hoofdstuk der Handelin gen „Zij nu, ziende de vrijmoedigheid van Petrus en Johannes, en vernemen de dat zij ongeleerde en slechte men- schen waren, verwonderden zich, en kenden hen, dat zij met Jezus geweest waren." Na de preek richtte de heer Körn- dorffer zich met eenige korte woorden tot de Gemeente. Allereerst dankte hij de Gemeente voor de steun en mede werking die hij in deze twee jaar heeft mogen ondervinden, om zijn werk te verrichten. Dank werd gebracht aan Kerkeraad, Notabelen en Kerkvoogden. De Zuiderzeecommissie, die het mo gelijk heelt gemaakt, dat spr. kon werken in de W.-Meer, werd dank ge bracht. Ook dankte de heer Körndorffer vooral Ds. B. Nijholt voor de groote vriendschap die hij steeds heeft mo gen ondervinden. De kosters der drie Kerken en de or ganist de heer Aij werden in d^eze vele woorden van dank niet vergeten, als mede een gemeentelid waai* hij veel vriendschap van heeft ondervonden. Z.-Eerw. besloot met de bede „Gode zij U bevolen." Namens de Vereen, van Vrijz. Her vormden dankte de heer P. Wiersma de heer Korndörffer en bood namens deze Vereen, een herinnering onder en veloppe aan. Ds. B. Nijholt sprak namens de Ker keraad woorden ten afscheid. Het is ons een voortdurende vreugde geweest aldus Ds. Nijholt, U te zien werken in onze Gemeente. Juist de een voudige prediking waar U de kleine en gewone dingen van alle dag altijd in grooter verband zag, heeft U de har ten doen winnen van ons allen. Zoo als U dit zoo treffend in Uw preek liet uitkomen, U is inderdaad veel met Jezus geweest. Ik dank U persoonlijk allerhartelijkst voor de kameraad schappelijke geest die tusschen U en mij steeds heeft mogen zijn. Ik weet dat de omstandigheden soms heel moeilijk zijn geweest waaronder U moest werken, dat ook de dagen soms er lang werden door het vele werk. U heeft met Uw vrouw weinig huise lijk leven kunnen hebben. Ook Mevr- Korndörffer veel dank voor de opoffe ring die zij in dit opzicht zich voor de Gemeente heeft getroost. Wij wenschen U in de nieuwe Ge meente meer huiselijk leven toe, als dat U dit tot nog toe heeft gehad. God zegene U en Uw gezin in Uw nieuwe woonplaats, wij betreuren dit afscheid. De heer Korndörffer dankte geroerd. Na het zingen van Psalm 84 1-2, betrad Ds. Nijholt de kansel, tot 't be dienen van de H. Doop aan het doch tertje van de Heer en Mw. Korndörffer Op treffende wijze heeft Ds. Nijholt hét echtpaar Korndörffer hierbij toege sproken en na de plechtigheid werd ge zongen Psalm 134 3. Na afloop van den dienst hebben nog velen gebruik gemaakt van de ge legenheid om persoonlijk afscheid te nemen. MOOI REISJE VRIJZ. noUWEN- VEREENIGINt Begunstigd door prachtig ,er> maakte.*» Woensdag de vrouwen, van i-véngenoemdc' vereeniging haar jaarlijksche ustapje on der leiding van Ds. Nijholt. Hetvas gezellig zoo met de drie dorpen samen, in^én grootte touringscar, naar Amsterdam. per boot een tocht langs den Vecht, e. over de Loosdrechtsche Plassen. Heerlijk fris^ was het op het water en volop werd genóón van het prachtige natuurschoon. De oevers begroeid met kreupelhout, dan de hoogopgeschoten waterlisschen, en oj. het water alles bezaait met prachtige waterleies. Het aardige dorp Nigtevecht, alles toch w*er zoo geheel anders, dan wij het dagelijks \n onze woonplaats zien. Over de Loosdrechtsche Plassen, waar al volop van de zeilsport werd genoten, eindigde de boottocht bij Loosdrecht, waar de bus al weer klaar stond, voor de tocht naar Hilver sum, waar de studio van de V.P.R.O. werd be zichtigt. Heel vriendelijk was daar de ont vangst door Ds. Spelberg. Als men eenmaal een grootte studio gezien heeft, doet het zoo warm aan, in een betrekkelijk kleine ruimte Ds. Spelberg zoo gemoedelijk te hooren pra ten. Men krijgt het gevoel er bij te hooren. Van Hilversum over Bussum naar Diemer- brug, waar een paar uur erg gezellig doorge bracht is in het natuurbad. Er is gezwommen, wedstrijden gehouden per waterfiets, er is ge wandeld, zelfs in een kring rondgesprongen. Om ongeveer zes uur lag de boot hier weer aan om, over het IJ naar Amsterdam terug te keeren. Langs prachtige schepen van de Mij Ned. is gevaren, en van heel dichtbij kon men het rachtige nieuwe schip de Oranje zien liggen. In Amsterdam werd heerlijk gegeten, en toen kwam de groote verrassing, er was nog -ijd voor een bezoek aan de Ciniac van het Handelsblad, waar het aardige lieve filmpje van ons prinsesje, door Prins Berhard opgeno men, te zien was. Om kwart over tien ging het vroolijk zin gende huistoe, waar allen hoogst voldaan middernacht aankwamen. KONIJNEN-FOKDAG. In samenwer king met konijnenlokkers te Wierin gen, zullen de W'icringermeersclie ko nijnenfokkers op 2 Juli in het lokaal van den heer S. Kaan te H.-Hoef, een z.g.n. Taielkeuring houden. Men verwacht dat hiervoor een 60- tal jonge dieren zullen worden inge zonden. Voor het beste stel dieren heeft de heer J. Pijnder te Wieringerwerf 'n Lauwertak beschikbaar gesteld. 4 k si GEVRAAGD EEN NET DAGMEISJE, of voor dag en nacht. ZONDAGS VRIJ, bij J. v. d. KOOI, Manufacturenmagazijn, Slootdorp. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 28 JUNI nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER in het Gym.-lokaal te Wieringerwerf. VAN DER KOOI HEEFT Ie paar 2e paar 1.75 0.88 le paar 2e paar 1.50 0.75 le paar 1.25 2e paar 0.63 Samen 2.63 Samen 2.25 Samen 1.88 le paar 2e paar 1.10 0.55 le paar 2e paar 0.75 0.38 le paar 0.50 2e paar 0.25 Samen 1.65 Samen 1.13 Samen 0.75 WIE 2 PAAR DAMES KOUSEN KOOPT HEEFT HET 3e PAAR GRATIS. DAMES en KINDERHOEDEN HALVE PRIJZEN J. v. d. KOOI Slootdorp, Tel. 1. Manufacturen Woninginrichting. VRAAGT PROEFMESJE. Alleen verkrijgbaar KROEZE's BAZAR SLOOTDORP. 10 stuks 25 ct. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 29 JUNI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2