Steriliseerglazen Grunoglazen WIERINGERMEER. M. GEERTSMA, DENTOFORM ONDERLINGE BRANDWAARBORG MIJ „WIERINGERMEER." de donkerste dagen van haar leven bezorgen. Want toen zij op een avond blij en argeloos naar haar „galant" fietste om samen een vre- digen zomeravond te beleven, kwam juist buurman, die op dezelfde trap woont, naar buiten. En buurman toonde zeer veel belang stelling voor haar dynamo. Hij zei geen woord, maar het meisje hield het voor sprakelooze bewondering van haar fijne dynamo. Einde lijk zei buurman .Dit is mijn dynamo. Hebt u er ook zoo één, zei het meisje onschuldig. Maar buurman zei vijandig en nadrukkelijkDie dynamo is van mij Het meisje lachte en ik heb hem zelf van mijn verloofde gekregen. De verloofde kwam, zag en de buurman overwon. Want de verloofde vertelde, dat hij de dynamo op zolder had gevonden en dat hij het zoo'n» mooi geschenk voor zijn meisje had gevonden. Den buurman kon het zelfbe schikkingsrecht van den jongen niet al te zeer bekoren, te meer, daar hij meer uit zijn woning miste. En zoo vernietigde de toeval lige ontmoeting met buurman, al het jonge geluk van het verloofde meisje. Want nu bleek, dat de verlovingsring, welke zij zoo fier en Blij droeg, egendom was van buurvrouw. En dat het fototoestel, waarmede haar geluk kigste en prilste verlovingsdagen waren ver eeuwigd, net als de mooie dynamo, van buur man waren. De verloofde is in bewaring gesteld aan het bureau Sandelingeplein te Rotterdam, omdat hij gestolen heeft. En omdat haar verloofde gestolen heeft, fietst het meisje alleen zonder dynamo en zonder verlovingsring. DE PERS. Slecht voorbeeld. Van de Nederlandsche Spoorwegen, zoo schrijft de a.r. „Rotterdammer", wordt tegenwoordig veel goeds gezegd en waarlijk niet ten onrechte. Maar thans moeten wij toch een woord van critiek laten hooren. De directie vraagt jongelieden ter op leiding voor den stationsdienst. De sol licitanten moeten aan verschillende eischen, wat verstandelijke en lichame lijke ontwikkeling betreft, voldoen, doch bovendien „vrijgesteld zijn van militairen dienstplicht of den eersten oefentijd vervuld hebben" en jonger zijn dan 23 jaar. Het is waar. de eisch van vrij te zijn van dienstplicht wordt niet in alle ge strengheid gesteld. Wie de eerste oefe ning achter den rug heeft, kan in aan merking komen. Maar ondanks dat blijft over, dat wie zijn dienstplicht nog vervullen moet, achtergesteld wordt bij anderen, die daarvan vrij stelling genieten. Dit nu is onbillijk en mag men niet verwachten bij een semie-publiek li chaam als de Spoorwegen, die met zoo nauwe financieel© banden aan de Overheid gebonden zijn. Misschien zal men ons tegemoet voe ren, dat de bedoeling der advertentie onschuldiger is dan ze lijkt. En dat men om practische redenen jongelui, die over een paar maanden moeten op komen. niet in opleiding kan nemen voor ze de eerste oefening vervuld hebben. We willen de bezwaren geenszins ontkennen doch hoe men het wendt of keert hier krijgen de „vrijgestel den" een pré en voorrecht boven de an deren, die hun plicht jegens het vader land behooren en willen vervullen. Het is beter dat men het omgekeerde bevordert. In elk geval dienen werkge vers, die hun vaderland lief hebben, niet tegen het ongerief op te zien, dai het aanstellen van dienstplichtigen 011 getwijfeld met zich brengt. BUITENLANDSCH NIEUWS. VLIEGENDE RIJKSKANSELARIJ. Hitler ontwierp het interieur. De Daily Mail deelt mede, dat Hitler zijn nieuwe particuliere vliegtuig, de „vliegende rijkskanselarij", heeft ingewijd met een tocht van München naar Hamburg. De groote vier motorige Focke Wulf is zeer geriefelijk inge richt en uitermate geschikt voor het houden van conferenties. De Führer heeft zijn cabine, voorin tusschen de vleugels, evenals het ver dere interieur, persoonlijk ontworpen. In Hit- Iers hut is plaats voor een kleerenkast, drie of vier gemakkelijke stoelen, een lessenaar en een grooten divan. In 't achterste deel van het toestel bevinden zich de plaatsen voor de adviseurs, die Hitler op zijn tochten met de D-2 600 zullen vergezellen. De ruimte is zoo groot, dat ook Hitiers lijfwacht er ruimschoots een plaats in zal kunnen vinden. In totaal kunnen er 26 menschen met hun bagage met het toestel worden vervoerd. Het toestèl kan een zeer hooge snelheid be reiken, n.1. ruim 500 k.m. De kruissnelheid bedraagt ongeveer 350 k.m. die over duizen den mijlen kan worden volgehouden. BALTISCHE LANDEN RICHTEN VERWIJTEN TOT ENGELAND. Dinsdag en Woensdag zijn in de bladen in Estland en Letland verscheidene artikelen gepubliceerd, waarin een verwijtende toon je gens Groot-Brittannië wordt aangeslagen. De Britsche regeering, aldus verklaart men, zwicht voor invloeden van buiten en voor het eerst in twintig jaar wordt de Britsche vriend schap voor de Oostzee-landen in een richting gedrongen, welke schadelijk is voor de levens belangen en de veiligheid van deze landen. Eenige dezer artikelen zijn kennelijk van hoogerhand geïnspireerd. De „Baltic Times", welke de meening der Estlandsche regeering weergeeft, schrijft bijv. dat in het begin de onderhandelingen te Moskou zonder onge rustheid werden gadegeslagen. De in Moskou gestelde eischen hebben er echter toe geleid, dat Engeland zijn standpunt heeft gewijzigd en het vertoont thans teekenen, dat het zich wil onttrekken aan zijn belofte aan de rand staten. Steeds meer krijgt men den indruk, dat Engeland de belangen der randstaten wil opofferen aan hetgeen het als zijn eigen be langen beschouwt. De loop van de besprekin gen te Moskou kan geen wijziging brengen in de politiek der randstaten. Zij zijn vastbeslo ten hun onafhankelijkheid en neutraliteit te verdedigen en zij zullen zich verweren tegen iederen aanval, onverschillig of die komt van de zijde der garandeerende mogendheden of niet. De randstaten wenschen in het geheel niet, dat hun grenzen worden gegarandeerd en als een desbetreffende overeenkomst mocht worden besloten, aldus het Estlandsche blad, dan zullen zij die overeenkomst als niet be staande beschouwen. MEVROUW DE WET OVERLEDEN Zij schreef den tekst van ,Sarie Marais." Dezer dagen is te Pertoria overleden Mw. Ella de Wet, echtgenoote van rechter N. J. de Wet. Haar naam is on afscheidelijk verhonden met het zoo populaire Sarie Mareis. Zij was dege ne. die bij het wijsje van het Ameri- kaansche liedje Elie Rhee de woorden van Sarie Mareis had gemaakt. Zij was een groot muziekliefhebster en heeft tal van composities gemaakt. Lang is men onzekerheid geweest naar de herkomst van het Afrikaan- sche liedje, aldus schrijft de Nieuwe R.Crt. Het verhaal van het ontstaan gaat terug tot den tweeden vrijheids oorlog. toen de appèlrechter De Wet ergens in Natal militair secretaris van Louis Botha was. De jonge echtgenoo te en kindje bleven achter, doch met toestemming van Lord Kitchener mocht zij haar echtgenoot op comman do opzoeken. Vergezeld van Mej Ella Neethling van Utrecht vertrok zij over Pietermaritzburg naar Vrijheid, maar verder dan Utrecht kon zij niet komen en bij deze gelegenheid maakte zij Sarie Marais op het Amerikaan- sche wijsje. Toen luidde 't Sarie Mareis zooals op het oorspronkelijk titelblad vermeld staat met de aanduiding „Afrikaansch Volkslied in orde gestel deur Ella de Wet." GROOT OCEAANVLIEGTUIG IN AANBOUW Op het oogenblik is men te Bor deaux bezig met den bouw van een transatlanische vliegboot ter vervan ging van de „Croix du Sud", de „Lieute nana de Vaisseau Paris" en de „Ville de Saint Pierre." Het toestel, dat in 1940 in dienst zal worden gesteld, zal een vleugelspan ning hebben van 57 M., 'n lengte van 43 M. en 'n hoogte van 10 M. Het zal zeer weelderig worden ingericht. Ie dere passagier zal de beschikking heb ben over 'n hut met een kabinet. De vliegboot zal 40 passagiers kunnen vervoeren behalve de uit 8 man be staande bemanning, benevens drie ton vracht. Hot traject Biscarose-New York zou in 16 uur worden afgelegd met een snelheid van 350 Km. per uur. LIEVER BOTER DAN SIGARETTEN De noodzaak der huidige beperkingen. De Frankiurter Zeitung publiceert Ti artikel onder het opschrift „Liever boter dan sigaretten V' Dit artikel be oogt het Duiische publiek de gegrond heid te doen begrijpen van de beperkin gen welke het thans ondergaat. „Wat is noodig en wat kan men missen Deze vraag is reeds lang beantwoord. Rudolf Hess heeft het klassieke ant woord gegeven Liever kanonnen dan boter. De verbruiker krijgt niet zooveel boter, margarine of koffie als hij wel zou willen. Hij wacht op de af levering van zijn meubelen, hij moet zich aanpassen aan het vleesch en het fruit, dat in het seizoen beschikbaar is Het artikel verklaart, dat indien men teveel meubelen van Duitsch hout vervaardigt, buitenlandsch hout moet worden ingevoerd voor wol en cellulose. Rogge- en hopvelden voor het bier onttrekken de weiden aan de koeien en de grond, waar bloemen wor den gezaaid, is voor groenten verlo ren. In 1938 heeft Duitschland voor i800 millioen ingevoerd aan levens middelen, voor 347 millioen aan tabak en koffie en voor 225 millioen olie. De schrijver-van het artikel is van mee ning, dat op koloniale waren zal kun nen worden besnoeid. Men kan zonder tabak niet rooken en zonder benzine niet autorijden. Zonder schade voor de gezondheid kunnen daarentegen dierlijke vetten door plantaardige vetten worden ver vangen. Volgens het blad bedragen de beperkingen thans ongeveer 30 pCt. tegenover 1935. De boter, welke men niet eet en de koffie, welke men nie drinkt, worden omgezet in concrete materieele kracht, hetzij kanonnen, hetzij fabrieken, tot de dag zal komen dat iedereen zijn boterhammen naar hartelust zal kunnen eten. Aldus be sluit de Frankorter Zeitung deze uit eenzetting. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND Gem. Zijpe van 30 Jui t.m. 6 Juli Geboren Catharina, dochter van Dirk Zeeman en Elisabeth v. d. Werf. Ondertrouwd Geene. Getrouwd Klaas Waag, 35 jaar, landarbeider en Cornelia Raa, 28 jr.. beiden te Zijpe Jan de Jong, 32 jaar, grondwerker en Trijntje Ploeger, 24 jr., beiden te Zijpe Pieter Schuur, 32 jr., arbeider en Neeltje Goed, 32 jr., beiden te Zijpe Leendert Gerrit Verschoor, 26 jaar, bloemistarbeider te Zijpe en Neeltje Ploeger, 22 jaar, te Broek op Langendijk. Overleden Arie Rens, 55 jaar, echt genoot van Maartje Boontjes Adam Watertor, 75 jaar, weduwnaar van Geertje Kater Levenloos aangegeven kind van Arie Plakman en Marijtje Buis. SCHAGERBRUG. Onze vroegere plaatsgenoot de heer D. A. M. Bakker, thans te Amsterdam, is met ingang van 15 Juli benoemd tot Rijksveld wachter te Oud Avereest (O.) MARKTBERICHTEN. EIERVEILING SCHAGEN. Bericht van 6 Juli 1939. Aangevoerd 55.UUO Kipeieren a 315 385. de veemarkt SCHAGEN, 6 Juli 19.39. Op de gehou len weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 3 Paarden f 120 a lö5 40 Vette Geldekoeien f 170 a 250 5 Kalikoeien 1 75 a 205 5 Graskalve ren f 20 a 30 66 L Nuchtere kalveren f 5 a 16 55 LammereA f 4 a 6 9 Bok ken en Geiten 1 1.50 a 10 120 Vette schapen f 12 a VA 10 Mag. Varkens i 28 4 vette 'Varkens 48-00 cent per Kg. 48 Biggen f 10 a 17 Konijnen f 0.40 a 1 Kippen f 0.60 a 0.90. JEUGDCLUB „RIJZENDE KERK" Maanclag 10 Juli bijeenkomst te Mid denmeer. PoLtie. Gevonden.: een belasting- merk 1938-iy3y en een fietspomp. Inl. Politie Slootdorp. EEN KUNSTKRING „W.-MEER" Thans nu de groote zaal van Hotel Smit te Middenmeer, zoo langzamer hand gereed komt, worden er weer po gingen aangewend om te komen tot 'n kunstkring in den Polder, die des win ters eenige abonnementsvoorstellingen op tooneelgebied verzorgd. Naar wij vernemen zijn de exploitanten van Ho tel Smit ernstig van plan uitvoering aan deze plannen te geven. Gezien de belangstelling die derge lijke voorstellingen in den Polder ge nieten. mogen wij verwachten, dat de ze pogingen zullen slagen. MINISTER FUNK BRACHT EEN BLZOEK AAN DEN POLDER De Duitsche Minister van Economi scbe Zaken, Dr. Funk. heeft Donder dag in gezelschap van Minister Van Buuren en Ir. De Blocq van Kuffeler een kort bezoek gebracht aan de Wie- ringermeer. Het gezelschap baarde nogal opzien vanwege de sterke politie-bewaking die ben vergezelde. Na een vluchtig bezoek aan Midden- meer vertrok het hooge gezelschap in de richting van den Afsluitdijk. 4-JARIG KNAAPJE VERDRONKEN In een onbewaakt oogenblik is de 4- jarige Jan Hartland, zoontje van den heer Jac. Hartland te Middenmeer, in het water van de haven geraakt en verdronken. Buurjongens zagen het ventje drij ven en haalden hem er uit, pogingen aangewend door de heeren geneeshee- ren Tamsma en Hoogkamer om de levensgeesten nog op te wekken faal den. De deelneming met de ouders die hun oudste lieveling op zoo'n noodlot tige wijze moeten afstaan, is algemeen. HET EERSTE VLAS REEDS GEPLUKT Het vlasplukken waarvoor zooveel belangstelling bestaat bij den land man en arbeider, is door sommigen aangevangen. Hiermede is 'n periode ingeluid voor de arbeiders om een goede kans te maken. Immers men be rekent, dat voor elke H.A. f 80 wordt verloond, hetwelk men gevoegelijk 1800 keer mag nemen, hetgeen de inge zaaide oppervlakte beslaat. Dit wordt dan een loon-uitgave van ongeveer 140.000. Men kan uit deze cijfers wel zien, wat het vlasplukken voor de ar beidersgelegenheid biedt. Steriliseeren EENVOUDIG, ZINDELIJK SPAARZAAM. PREMIER-GLAZEN met wijde opening 95 m.M. 1/2 Liter 3/4 Liter 1 Liter 16 cent 17 cent 18 ct. IV2 Liter 2 Liter 20 cent 22 cent inclusief ring en deksel. Ook in voorraad losseringen en beugels, recep tenboekjes a 15 cent. Glazendragers en Veeren en Thermometers, Steriliseerketels, enz. enz. enz. Zorgt in den Zomer voor den Winter. Sternstraat, Wieringerwerf. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. EEN ADVERTENTIE IN DIT BLAD HEEFT STEEDS RESULTAAT 1 MIDDENMEER. Tweedaagsch Congres van de Land- en Tuinbouw-Jongeren van het Bisdom Haarlem. De Wieringermeer stond Donderdag en Vrij dag weer voor de zooveelste maal in het tee- ken der landelijke belangstelling. Naast de onderscheidene dagjesmenschen, welke regel matig onzen polder bezoeken, hadden orga nisatoren gemeend om voor het Congres der Land- en Tuinbouw-jongeren, dit jaar eens de Meer te moeten kiezen als gastvrouwe. En het zal de pl.m. 170 jongeren evenals de organi satoren zeer zeker zijn opgevallen, dat onze polder, met zijn helroode daken, vriendelijke dorpen, een keurcollectie gemengde- en ak kerbouwbedrijven, tuinbouw en wuivende vlas- en korenvelden een eldorado is voor een soortgelijke officiëele bijeenkomst. Hotel Smit te Middenmeer, het centrale punt van samenkomst, is op deze gelegenhe den geheel ingesteldeenige honderden be zoekers kunnen zich in een minimum van tijd op hun gemak neerzetten, zonder dat van stagnatie of ophooping iets wordt bespeurd. Wie er waren. Als eerste mogen we noemen ae hier nog altijd overbekende Heer C. P. Vergouwen, thans Dioc. Technisch adviseur van de L.t.-ers, tevens organisator. Ir. A. Jacobs, Hoofd R. Kath. School te Voorhout, A. J. Verkleije, Hoofdbestuurder L.T.B., P. B. Loerakker, Hoofdbestuurder R. Kath. Landarb. Bond, H. J..Drost van de St. Jozef gezellen, Pastoor P. Braak en voorts de L.t.-ers Bisdom Haarlem. De opening. Met den Chr. groet opent de heer Jan Geijsel en heet allen hartelijk wel kom. Spr. hoopt dat de aantrekkelijke sfeer van den polder veel moge bijdragen tot het welslagen van dit congres. Zeer zeker zullen adviezen en toelichting ons goed doen. Daartoe is eveneens noodig gezamenlijk en eensgezind te werken. Spr. besluit met de wensch dat Gods zegen ook op dezen congres- arbeid moge rusten. Applaus. Daarop werd staande aangeheven het lied „Aan U o Koning der eeuwen." Het lid der Tweede Kamer, tevens Ged. Statenlid van Z. Holland, de heer M. P. v. d. Weijden spreekt hierna over „Er kome een economische politiek, die doelbewust richting geeft aan de ontwik keling van de Nederlandsche landbouw, gezien onze wankele exportpositie, ter bereiking van nieuwe evenwichten, voort brenging, werkgelegenheid en vestigings mogelijkheden." Spr. merkt in zijn betoog allereerst op, dat op het terrein der bedrijfseconomie en alge mene economie nog zeer veel te vinden is dat vraagt om verbetering. Ook door dit congres kan men zien wat door techniek, wetenschap en arbeid is te bereiken, ook voor onze jonge boeren in verband met de levensruimte. Dit geldt werkloozen en jonge boeren. Immers Hitlér mag beweren dat in Duitschland 140 personen per K.M. wonen, Nederland daaren tegen heeft op gelijke oppervlakte 265 men schen. Daarom moeten we alles aanwenden om bestaansmogelijkheden te zoeken, omdat ook immers de emigratiemogelijkheden steeds moeilijker worden. In de worsteling om het behoud worden wel eens crisismaatregelen getroffen welke la ter blijken, niet alleen de beste herstelkansen te bieden. Echter een oplossing moet gezocht en gevonden worden. De huidige crisismenta- liteit sloopt velen en ontneemt vele jonge boeren de kansen voor 'n redelijk bestaan. De overheid mag de door haar begonnen taak niet meer loslaten, doch dient te zorgen voor 'n redelijke belooning der agrarische klasse. Spr. brengt daarom hulde aan Min. Steen- berghe voor de indiening der verbeterde Wets ontwerpen. Sprekende over de algemeen cri- sispolitiek constateert spr., dat deze aanvan kelijk begon met uitschakeling der vrijhandel in 1930, '31 en '32, toen vrijwel geen artikel meer iets kostte. Een drietal vragen waren voor het belastingbiljet van dien tijd voldoen de geweest, n.1. „Hebt ge brand gehad „Zijt ge failliet geweest en „Waar leeft ge dan nog van De prijzen der meeste producten bedroegen dan ook slechts iU der werkelijke kostprijs, o.a. Varkens 9 ct. per Kg., boter 40 ct. per kg., en biggen f 1.per stuk. Op die basis kon de bodem niet aan haar bestemming blijven bestaan. Groote moeilijkheden moesten overwonnen worden en mislukkingen bleven niet weg. De Kath. streefden naast de eco nomische-, naar sociale verbeteringen, om dat achter alles „een mensch" zit. De Regee ring houdt echter veelal het economisch ele ment uitsluitend op het oog, zooals spr. met vele voorbeelden citeerde. Wanneer thans de roep klinkt, „weg met de crisismaatregelen", moet men tevens voor zichtigheid betrachten, zooals bereids ook de Kath. een voorzichtigen vorm aannamen. Bij de prijsbepaling heeft de landbouw geen bevoegdheden. Gewenscht was een tijdelijke overbrugging van het prijspeil en overgang van landbouwcrisispolitiek naar landbouw politiek. Er moet echter nu gezocht naar een weg en tevens invloed voor de prijszetting en daarvoor is noodig de bedrijfsgenooten een eerste plaats te geven, waartoe tevens ver trouwen noodig is. Mist men dit, dan krijgen we het, zooals Duitschland het kent, alles van boven af geregeld, zonder er in gekend te v/orden. Wij moeten dus uitgaan, dat de be doeling van den Minister goed is en het al leen doet tot verbetering van de landbouw- agrarische bevolking. Hoewel de boer tegen over ordening altijd sceptisch staat, moet deze er zijn Overname der crisisbemoeiingen moet door de boerenorganisaties ook aanvaard in 't al gemeen belang, omdat iedere isoleering is ver storing van orde en elk regiem tracht orde te scheppen, de econoom zoowel als de boer op zijn bedrijf.Onbeperkte productie lijdt tot een chaos, omdat orde is de zin van alle wet geving is het plicht daaraan mede te werken en tevens plicht de overname der crisismaat regelen te bevorderen ter bevodering van meer. ordening, zoodat we tenspoedigste af komen van het bevroren systeem van 1932. In die weg zal echter het noodig zijn, kwali- teits-producten te procuceeren, ook doordat de grenscontrole steeds meer wordt ver scherpt. De overheid mag echter niet blijven rusten doch maatregelen treffen om een meer rechtvaardig prijspeil te bevorderen. Ver meerdering van export zou gevaar beteekenen, hoewel een intensieve bebouwing noodig is der aarde, hetgeen hieruit, blijkt dat alleen Brabant door de ingevoerde teeltregeling reeds 15000 jonge boeren zijn uitgesloten van een bedrijf. Men moet komen tot den bodemin ventaris en beperking van vreemde granen en vetten, toekenning van scheurpremie van Door een noodlottig ongeval werd plotseling van ons weggenomen ons innig geliefd Kleinzoontje en Neefje JAN CORNELIS. Zijn liefhebbende Opoe, Opa, Oom en Tante. Middenmeer, 6 Juli 1939. grasland. Zonder bovengenoemde maatrege len heeft het plan Westhof geen zin. Komt er dan eens een betere tijd, dan zijn we ruim in gesteld en daarom moet ook met de inpolde ring worden doorgegaan meent spr., en ont ginnen van geschikte gronden. Daardoor geeft men werk aan arbeiders en jonge boer. Spr. eindigt zijn gloedvol betoog met een opwekking uit te spreken, dat uit voering dezer wenschen voortgang zal kunnen vinden, aaneensluiting dringend noodig is. Vasthouden aan rechtvaardige verlangens gesteund op beginselen, blijve ons parool. Daartoe is ook uwe medewerking noodig en uw recht is onze zaak. Appl. Door een drietal personen worden vragen gesteld, waardoor de inleider kans kreeg nog dieper op dit onderwerp in te gaan tot be vrediging der toehoorders. Na de gedachten- vvisseling schaarde de groote groep zich om dc aangezette koffietafel. De excursie. Na afloop hiervan ging het gezelschap in touring cars, en luxe auto's onder leiding der Staf W.-Meer Directie een excursie door de polder maken. Bezichtigd werden ach tereenvolgens eenrge weidebedrijven, tuinbouw en bollenteeltdiverse beplantingen, alsmede eenige akkerbouwbedrijven. Na het gezamenlijk diner in Hotel Smit te Middenmeer werden opnieuw de moderne vervoermiddelen aangespannen om de ver tooning der Wieringermeerfilm te Wieringer werf bij te wonen. Naast een zeer bevattelijke toelichting door Ir. van Steen gaf deze tevens een breede zakelijke uitleg over de onderschei dene ontwikkelings stadio t.a.v. ontzilting, cultiveering enz. Daarop werden de slaapplaat sen opgezocht, verdeeld over de verschillende burgers. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven, dat door een noodlottig ongeval tot onze diepe droef heid plotseling van ons werd wegge nomen ons innig geliefd Zoontje en Broertje JAN CORNELIS, in den aanvalligen leeftijd van 4 jaren. JAC. HARTLAND H. HARTLAND - Koel. MATIE. Middenmeer, 6 Juli 1939. Havenstraat 3. De teraardebestelling zal plaats heb ben Zaterdag 8 Juli nam. 3 uur (N.T.) op de Algem. Begraafplaats te Midden meer. De prijs van IS OVERAL HETZELFDE. DOCH NIET DE KWALITEIT. Wij hebben de bekende prima in alle maten. Verder losse ringen, deksels, beugels, steriliseerketels, geheel compleet. INMAAKPOTTEN van de kleinste tot de grootste maat. Beleefd aanbevelend, H. L. POSTHUMUS, Huishoudelijke- en Luxe Artikelen, RAADHUISSTRAAT 40, Tel. 11, WIERINGERWERF. TANDHEELKUNDIGE INRICHTING SPREEKUUR DONDERDAG VAN HALF 10 TOT HALF 12 UUR. CAFE ,,'T VOSJE", C. SLIK MARKT SCHAGEN LAGE PREMIE. SOLIDE HERVERZEKERING. COULANTE AFWIKKELING VAN ZAKEN. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Boekhouder R J Brugstraat RIDDER Middenmeer.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2