L 30e JAARGANG ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1939 No. 90 NIEUWS» EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VIERDE MAN. MET ÜW VACANTIE UIT WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef WlerlngeD Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Iedere regel mesr Van 1 5 regels f 0.10 f 0.50 VACANTIE IN CRISISTIJD. Chamberlain heeift uitgemaakt, dat het Engelsche parlement eerst op 3 October van de zomervacantie zal te- rugkeeren. De oppositie vindt deze vacantie te lang - gezien den politie- kem toestand - doch in feite is zij een maand korter dan gewoonlijk. De premier heeft niet verteld, waar om hij tot dezen karteren tijd heeft besloten. Er zijn echter twee motieven mogelijk ten eerste, dat de gespan nen toestand een langere vacantie niet raadzaam maakt en ten twee de - wat waarschijnlijker is - dat het parlement tot het einde van Octobei tijd wordt gegeven om hangende wets ontwerpen af te doen en dat het dan zal worden ontbonden. Chamberlain is ongetwijfeld in zijn binnenste overtuigd, dat hij meer last dan gemak zal hebben van het parle ment bij de behandeling van nieuwe crisis op internationaal gebied. On voorziene omstandigheden daargela ten, kunnen algemeene verkiezingen met zekerheid worden tegemoet gezien Het schijnt, dat Chamberlain zich niet zoo heel ernstig bezorgd maakt over Danzig. In zijn rede van Maandag wilde hij klaarblijkelijk het Lager huis den indruk geven, dat men al thans in de 'eerstvolgende maanden geien kwade wendingen ten opzichte van die kwestie behoeft te verwach ten. Hij meende zelfs te kunnen zeg gen, dat de berichten over de grondi ge militarisatie van Danzig overdre ven. waren. Merkwaardig is echter, dat ongeveer tegelijkertijd de „Gazeta Polska" met sensationeeïe jonthullin- gen kwam. Spoedig daarop schreef de „Times" als de „Daily Telegraph" dat het gevaar van Danzig iederen dag grooter wordt. Heit is nu maar de vraag wien moet mem geïooven Chamberlain of de conservatieve Britsche pers Men mag aannemen, dat. Chamber lain alle gegevens bezit om juist te oordeelen over het karakter van den internationalen toestand, maar het Is 'n andere vraag, of hij alles zegt, wal hij weert en denkt. Zij, die tegen een lange vacantie van het parlement waren, wezen op het Neurenberger congres, dat in Sep tember zal worden gehouden - het „congres des vredes", - zooals men weet, - en zij herinnerden aan de inlij ving van Tsjeclio-Slowakije, die ook geschiedde in een periode, dat de Britsche volksvertegenwoordigers niet in de Westminster verzameld waren. - Als er nu eens ergs gebeurt en wij zijn er niet, wat dan Vader Chamberlain stelde de parle mentsleden gerust door te zeggen FEUILLETON (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. Nadruk verboden. 34.) Wils trachtte overeind te krabbelen, maar de chloroform bleek nog niet geheel te zijn uit gewerkt en een gevoel van duizeligheid nood zaakte hem weer te gaan zitten. Rechercheur Evertsen was er beter aan toe. Hij maakte zooveel diepe kniebuigingen en zwaaide zoo vervaarlijk met zijn armen,, dat het leek, alsof hij zich oefende voor een of andere turnde- monstratie. „Ziezoo", zei hij eindelijk, zich tot Sanders wendend en deze de hand reikend, „nu ben ik weer geheel tot uw dienst. Rechercheur Evertsen uit Arnhem." Ook de inspecteur maakte zich nu bekend, maar voegde er lachend aan toe, dat de an der hem,, door zich te laten opsluiten, voor- loopig den laatsten dienst had bewezen. „Ove- gens hebt u het aan uzelf te danken, dat we u weer zoo spoedig konden bevrijden," zoo besloot hij, „want als we uw briefje in hotel Zweibrückenhof niet hadden ontvangen, zou den we waarschijnlijk nu nog niet van het bestaan van het perceel Aite Jakobstrasse 13 op de hoogte zijn geweest." Het was eindelijk de hoofdinspecteur, die er de heeren op wees, dat er in Düsseldorf comfortabeler inrichtingen te vinden waren cm het onderhoud voort te zetten dan een leeg vertrek van een nu onbewoond huis in een beruchte wijk. Wils voelde zich nu in zooverre hersteld, dat hij, gesteund door Sanders, althans in staat was de beide trappen van het perceel af te strompelen. Buiten wachtte een politie auto, welke de drie Hollanders in snelle vaart naar Hotel Eden bracht. Hier namen zij voorloopig afscheid van den Hoofdinspecteur, Als er iets ergs gebeurt, zal ik u bijeenroepen maar voorloopig kun nen wij gerust zijn. want Engeland is op alle gebeurlijkheden voorbtèreid., Inderdaad is dei toestand van thans niet te vergelijken met dien van Maart Toen was er geen „vredesfront", zoo als het heet. Thans is er een criterium. De agressieve machten in Europa hebben nu reden wat omzichtiger te Werk te gaan en Chamberlain zal het er met. zichzelf over eens zijn gewor den, dat die omzichtigheid het wel twee maanden of langer zal uithouden. Door het parlement naar huis te stu ren, geeft Chamberlain een demonstra tie van Britsche koelheid en onbewo genheid, die doeltreffender zal zijn dan het schouwspel van een parle ment, dat in spanning vereend blijft en aldus de spanning markeert. Ook als zoodanig is het besluit van Cham berlain als een verstandig besluit te prijzen, want meer dan ooit heeft de wereld behoefte aan een gevoel van vacantie, van rust. Het voortdurend spreken en hooren- spreken over oorlogsgevaar is buiten gewoon afmattend en er wordt zeer veel van de zenuwen gevergd in deze dagen-vol-ophitsing. Niets is gevaarlijker, dan de onver mijdelijkheid van den oorlog te propa geeren en de wereld hiervan te over tuigen. De idee van onvermijdelijkheid van een oorlog - zoo schreef dezer da gen de Italiaansche graaf Della Torre in het Vaticaansche blad „Osservatore Romano" - heeft een fataler uitwer king dan gifgas. Het is beter, zich re kenschap, te geven van de vaststaande werkelijkheid, dat geen menscli den oorlog wil. Overal hoort men verlui den, dat er geen vraagstuk is. dat nie«t zonder oorlog zou kunnen worden op gelost. Waarom niet zeggen „Er komt geen oorlog Helaas kan men dit niet met zekerheid zeggen, om de doodeenvoudige reden, dat niemand de toekomst kent. Doch men behoeft de toekomst niet te kennen om zeker van 'n zaak te zijn en die zekerheid kan worden gewonnein uit het geloof in den goeden wil van den mensch, van den modernen ihenseh, die uit er varing weet, wat een moderne oorlog betcekent, en bij intu-itie weet, waar toe een onvoorzichtige daad kan leiden Het is goed, dat he»t Engelsche parle ment met vacantie gaat. Het ware goed, als alle parlementen voor langen tijd met vacantie gingen en niet alleen parlementen, maar ook alle dictatoren en propagandachefs en alle King Halls, alle madames Ta- bois, en alle actieve oorlogs- en vredes fronters, die ons oude, geplaagde we die toezegde hun er onmiddellijk van in ken nis te zullen stellen, wanneer met het ver hoor van de arrestanten zou worden begon nen." Een kwartier later had Sanders een lang telefoongesprek met het hoofdbureau van po litie te Amsterdam, terwijl Wils en Evertsen in een verkwikkende slaap vergetelheid tracht ten te vinden .van de, in het pand aan de Alte Jakobstrasse doorgestane emoties. Toen Wils den volgenden ochtend op een uur, dat hem ondef normale omstandigheden reeds aan de lunch zou hebben herinnerd, de ontbijtzaal binnentrad, vond hij hier slechts één tafeltje bezet en wel door inspecteur San ders, die hem vanachter het ochtendblad der „Diïsseldorfer Nachrichten" een „Frissche morgen wenschte. „Wel, hoe is 't, Miel Weer geheel de ou de En zonder antwoord af te wachten, liet hij er op volgen „Tjonge, kerel, je ziet relddeel met hun gepraat en geschrijf tot een hel maken. Vacantie is een van de veiligste we gen om te» komen tot de ware moreelc en geestelijke bewapening. RINNEWLANDSCH NIEUWS. RECHERCHEUR BIJ LAREN ZWAAR GEWOND Ook zijn dochter slachtoffer verkeersongeval. Op den Rijksweg te Laren (N.-II.) is Donderdagavond ongeveer acht uur een ongeluk gebeurd, waarbij twee personen ernstig werden gewond. Vijf Dein fietsende jongedames uit Utrecht, die op weg waren naar het theehuis „Het BI uk", Wilden den Rijks weg oversteken. Op dat oogenblik na derde een rechercheur van de Amster- damsche politie, de heer T. van Zwam met zijn motorrijwiel uit de richting Baarn. Een 13-jarig meisje, dat voor aan het groepje' wielrijdsters reed, had het rijwielpad reeds verlaten om den weg over te steken de overigen waren op het rijwielpad van hun fiet sen gestapt. De medsjes riepen haar vriendinnetje toe, hard door te rij den, doch in plaats hiervan reed het meisje terug, met het noodlottig ge volg, dat de motorrijder, die op het laatste oogenblik het kind trachtte te ontwijken, dei macht over het stuur verloor en met zijn 20-jarige op de duo gezeten dochter tegen den grond sloeg. Hevig bloedend hieven zij lig gen. In zorgwekkenden toestand moes ten de beide gewonden naar het Sint Jans Ziekenhuis te Laren worden over gebracht. Het 13-jarig meisje, dat slechts even door do motorfiets was geraakt, liep lichte ontvellingen op. Zij werd naai de ouderlijke woning gebracht. MARGARINE INPLAATS VAN ROOMBOTER Waarschuwing r ijk szuivelinspe c tji e De Rijks-zuivelinspecteur te 's-Gra- veinhage, hoofd van den dienst der Rijks-zuivelinspectie, vestigt de aan dacht van het publiek op de handelin gen van een zekere categorie „boter- handelaren" die er hun werk van ma ken gewone margarine of melange (welke laatste krachtens de hepalin- Dan mede met een WACO binnen- of buitenlandse autotocht. VRAAGT GRATIS ONS REISPROGRAMMA. Reisbureau WACO, Breed 35, Tel. 184, HOORN. met Josephine Marie Portelle, alias „Zuster Robert," en den inval in het perceel, waar de zes handlangers van de laatste konden wor den gearresteerd. Hij vond daarbij ook gele genheid voor een verklaring van het plotse linge verdwijnen van Evertsen. Het bleek, dat deze den vorigen ochtend de verdachte was gevolgd, waarbij hij weer in de Alte Jakob strasse terecht was gekomen. De verpleegster was hier weer 't huis binnengegaan, doch terwijl hij in een, schuin tegenover het pand liggend slop je op haar terugkomst had ge wacht, was hij daar plotseling overvallen door een drietal mannen, die hem in chloro form gedrenkte zakdoek onder den neus had den geduwd, waarna hij het bewustzijn had veerloren. De verpleegster moest dus op de een of andere manier ontdekt hebben, dat zij gevolgd werd en daarop waren onmiddellijk maatregelen getroffen. Het vermoedën lag voor de hand, dat zij daarop onmiddellijk naar hotel Zweibrückenhof was teruggekeerd om te onderzoeken, of zich daar wellicht nog gen der Boterwet niet meer dan 15-20 procent boter mag bevatten) langs de liuizcu te slijten, onder voorgeven dat de waar geheel of voor het grootste deel uit roomboter bestaat. Gewoon lijk gaat de aanbieding der waar ge paard met verhalen over zuivelfabrie"- ken, die door omstandigheden niet kunnen uitvoeren, en wordt een meer of minder waarschijnlijk klinkende re den opgegeven, waarom die „roombo ter" toch van de opschriften marga rine moet. wordein voorzien. Die verhalen zijn zonder uitzonde ring verdichtsels. Zuivere roomboter wordt nergens en door niemand van de opschriften „margarine" voorzien of in behoorlijke kwaliteit heneden den geldondein roomboterprijs ver kocht. Wat men aldus koopt, is dus meestal gewone margarine welke men zich allicht heter en goedkooper bij zijn gewonen winkelier kan verschaf fen. Moet in het algemeen reeds worden ontraden boter of margarine van onbc kenden aan de deur te koopen, zeer ze is dat het geval, indien men die waren door middel van allerlei fantastische verhalen aan den man tracht te bren gen. O VEP VERMOEIDHEID VAN CHAUFFEUR OORZAAK Een vreeselijk ongeluk bij de steenfabriek Bremberg onder Etten bij Breda heeft Don derdagmorgen in de vroegte een einde ge maakt aan het leven van drie jonge meisjes, die met een autobus naar haar werk werden vervoerd. Tegen half zes 's morgens reed over den grooten weg EttenBreda een autobus van de B.B.A., welke 15 meisjes uit Oudenbosch, Hoeven en Oud-Gastel naar de Hero-fabrie- ken te Breda bracht, waar zij om zes uur hun dagtaak moesten aanvangen. Daar de bus nog vroeg was. reed de chauffeur J. A. de Hooff uit Roosendaal met een gangetje van misschien 35 km per uur. Toen de bus ter hoogte van de steenfabriek de Bremberg was gekomen naderde uit de tegenovergestelde richting met een vaart van 60 a 70 km. een vrachtauto, welke werd bestuurd door H. van Elteren, een expediteur uit Bosschehoofd bij Oudenbosch, die met zijn vrouw naar huis terugkeerde. Tot zijn grooten schrik zag de chauffeur van de autobus, hoe de vrachtwa gen plotseling van de rechterzijde afweek en recht op zijn bus afkwam. De bus-chauffeur zag geen kans meer om den vrachtwagen te ontwijken en met donderenden slag greep de vrachtauto de bus in de flank. Als een sar dineblikje werd de zijwand geheel openge scheurd. Een vreeselijk gegil steeg op uit de bus. In paniek renden de meisjes naar den uitgang. Glassplinters van brekende ruiten en stuk ken ijzer vlogen naar alle kanten over den weg. Met groote koelbloedigheid slaagde ae! bus-chauffeur er in zijn wagen op den weg te houden zelfs had hij nog de tegenwoordig heid van geest onmiddellijk de deur te ope I I :r achtervolgers bevonden. Daar moest zij er heel wat beter uit dan gisteravond, toen ik Wils in gezelschap van een haar onbekende je daar zoo broederlijk met Evertsen op één matras in dat ongezellige kamertje vond. Het spijt me werkelijk, dat je door mijn schuld in die impasse geraakt bent. Ik had je in Zweibrückenhof niet alleen achter moeten laten ja, goed beschouwd, had ik zelfs heel wat verstandiger gedaan de uitnoodiging om me naar Düsseldorf te vergezellen vóór me te houden, maar je inquisitive geest kennen de Deed je nog verstandiger en liet je me zelfs in het onzekere waar de reis heen zou gaan," interterrumpeerde de reporter lachend. „Beste kerel, spaar je me excuus. Ik heb een fiinke les gehad en daarvoor moet ik je eigen lijk dankbaar zijn. In het vervolg hoop ik me tijdig te herinneren, dat vooral bij expedities als deze voorzichtigheid nog steeds de moeder van de porceleinkast is. Maar vertel me nu eerst even jouw wedervaren gedurende mijn verblijf in die vroolijke keuken aan de Alte Jakobstrasse." Sanders voldeed aan dit verzoek en terwijl de reporter zich te goed deed aan een wel voorzien ontbijt, dat inmiddels was geser veerd, gaf hij een uitvoerig relaas van zijn hebben gezien en toen deze laatste vertrok,' werd een der handlangers achter hem aan gestuurd. Zijn gang naar het hoofdbureau bewees, dat men hier eveneens met een vij - j and te doen had en hierna werd met bekwa- j men spoed het plan tot ontvoering van den reporter in elkaar gezet. Dat de man, die zich i voor rechercheur Degenhardt uitgaf, aanvan kelijk niet wist, dat Sanders tot de politie behoorde, bewees het feit, dat hij het woord j „collega" gebruikte. Hij zag dus in den in specteur- een collega van Wils, terwijl deze laatste gemeend had, dat de man in hem, eveneens een iid der politie vermoedde. „En daarmee, Miel," zoo besloot Sanders Sanders zijn verslag, „is mijn taak hier ge ëindigd, zoodat we gevoegelijk vandaag nog naar Amsterdam zouden kunnen terugkee- ren. Aangezien echter mijn tegenwoordigheid daar op dit oogenblik evenmin vereischt wordt, zou ik Je willen voorstellen vandaag Düsseldorf eens uit den gezichtshoek van( den belangstellenden toerist te bekijken en ons vertrek op morgenochtend te bepalen." Wils wierp zijn metgezel een verbaasden blik toe. Het kop koffie, dat hij juist naar den j avonturen in de beide hotels, de ontmoeting mond wilde brengen, weer neerzettend, ant woordde hij „Hoewel ik met laatste voorstel volkomen accoord kan gaan, vraag ik me toch niet zon der ecnige verbazing af, wat jou plotseling de rust heeft geschonken, die noodig is om een man van jouw temperament er toe te kunnen bewegen ineens alle gedachten aan een zaak, cie m.i. juist nu je volle belangstelling eischt, opzij te zetten en je verblijf hier als een ont spanning te beschouwen." Sanders lachte. „Beste jongen, ik zei je toch al, dat mijn taak hier afgeloopen is. Met die zes men- schen, wier kaartavond we gisteren zoo wre- delijk hebben verstoord zullen m'n collega's hier het wel klaar spelen en wat onze brave verpleegster betreft, die is immers naar Ber lijn vertrokken „Alles goed en wel, maar weet je dan, wie de dader is Zoo ja, dan wil je misschien wel zoo goed zijn mij van dat geheim wan neer het althans nog een geheim is deel genoot te maken, zoo niet, dan zul je me zeer verplichten door me te vertellen, wat je ver dere plannen zijn." De laatste woorden waren er bij den repor ter eenigszins heftig uitgekomen en Sanders voelde zeer wel, dat zijn raadselachtige hou ding den ander min of meer prikkelde. Zijn stem klonk dan ook ernstig, toen hij na een korte pauze, gedurende welke Wils nerveus met zijn vingertoppen op den tafel trommel de, antwoordde „De laatste vraag is zoo positief gesteld, Miel, dat ik geen kans zie daar op een diplo matieke manier om heen te draaien. Het spijt me, meer dan ik je zeggen kan, dat ik op dit oogenblik niet in staat ben je volledig ophel dering ie geven, temeer, omdat je het tenslot te zelf geweest bent, die m'n belangstelling heeft weten op te wekken voor een zaak, zoo als ik die in m'n praktijk nog niet heb mee gemaakt. Wanneer ik je dan ook nu verzoek mij geen verdere vragen meer in verband met deze affaire te willen stellen, dan weet ik, dat ik meer van je eisch dan je redelijkerwijze van mij had mogen verwachten. En toch kan ik op dit oogenblik niet anders handelen. Wanneer dat je kan troosten, wil ik je wel zeggen, dat de zaak nog niet geheel is opge lost. Daaraan verbind ik dan gaarne de toe zegging, dat ik je tijdig zal waarschuwen, nen, zoodat de meisjes den wagen konden verlaten. Vijf bleven er evenwel achter. Drie harer waren op slag gedood twee meisjes werden zwaar gewond en bleven bewusteloos op de banken liggen. Spoedig was medische en politieele hulp ter plaatse aanwezig en was de identiteit dei- slachtoffers vastgesteld. De meisjes, die op slag gedood werden zijn de 21-jarige J. v. Vucht uit Hoeven, de 17-jarige C. v. Tooren uit Oudenbosch en de lT-jarige J. v. Rijswijk uit Oud Gastel. Twee meisjes werden zwaar gewond naar het St. Ignatius-Ziekenhuis te Breda ver voerd de 19-jarige C. Timmermans uit Ou denbosch en de 20-jarige J. de Rooy uit Oud- Gastel. Zij kregen diepe mij wonden aan ar men en beenen. Chauffeur gehoord. De expediteur Van Elteren, die het ongeluk veroorzaakte, werd aanstonds aan een ver hoor onderworpen. Hij bleek zich niets van het ongeluk te herinneren, waaruit de politie afleidt, dat hij door oververmoeidheid in slaap was gevallen. Dit zou verklaarbaar zijn als men weet, dat de man in 36 uur niet uit de kleeren was geweest. Dinsdagavond was hij met een vracht boonen van Oudenbosch naar Diepenveen in Overijssel gereden en daarna 's nachts naar zijn woonplaats teruggekeerd. Daar heeft hij in zijn woning een paar uur gerust zonder naar bed te gaan. Onmiddellijk daarna heeft hij een paar vrachten in de omgeving weggebracht en di rect reed hij met een vracht boonen naar Diepenveen in Overijssel, waarbij zijn vrouw hem vergezelde. Nadat zij tezamen de boo nen hadden afgeladen zijn zij direct den te rugtocht naar Bosschehoofd bij Oudenbosch begonnen de tocht welke bij Etten thans zulke noodlottige gevolgen heeft gehad. De expediteur was over het gebeurde zeer ont daan en ontkende tegenover de politie geen oogenblik, dat oververmoeidheid de oorzaak van het vreeselijk ongeluk moet zijn geweest. Het blijkt dat de linkerzijde van de auto bus is opengereten door den laadbak van den vrachtwagen, welke als een mes door den zij wand sneed. De stalen strip van den boven kant van den laadbak werd in de autobus te ruggevonden. De bus werd aan de linkerzijde een volkomen ruïne de vrachtauto werd slechts licht gehavend. Noch de expediteur, noch zijn vrouw werden gewond. De chauffeur van de bus kreeg enkele lichte snij wonden aan het gelaat en was begrijpelij kerwijze door het gebeurde danig geschokt. Het was de eerste keer, dat hij de meisjes naar de fabriek reed. De meisjes, die in de bus hadden gezeten en van wie nog enkelen lichte snij- en schaaf wonden hadden gekregen, waren zoo ontdaan door het ongeluk, dat zij allen naar huis wer den vervoerd. Eén hunner kreeg een zenuw schok, toen zij zag, dat haar zuster overleden was en moest worden wéggedragen. De justitie heeft"beslag gelegd op de vree selijk verminkte lijken der slachtoffers, die naar 't St. Elisabethsgasthuis te Etten wer den vervoerd. De Officier van Justitie, mr. F. Deelen ves tigde zijn aandacht op het gevaar van uit stekende laadbakken van vrachtauto's, waar door ook dit ongeluk mede is ontstaan. Had wanneer de slotapotheose verwacht kan wor den, zoodat je er in ieder geval van verze kerd kunt zijn tot het laatste moment in deze geruchtmakende affaire als ooggetuige te stellen optreden." Wils, die aandachtig naar de woorden van zijn metgezel had geluisterd, staarde nu, in gedachten verzonken, naar buiten. Hij was eerlijk genoeg om te erkennen, dat slechts eigenbelang, of althans het belang van het blad, dat hij vertegenwoordigde, oorzaak was geweest, dat hij Sanders op het spoor van de(n) dader (s) had gebracht en daarbij zijn medewerking had aangeboden, doch dat nam niet weg, dat deze onverwachte veran dering in de houding van den inspecteur, die hem, nu de oplossing nabij was, eenvoudig uitschakelde, een groote teleurstelling betee- kende. Intusschen had hij echter lang ge noeg met de politie samengewerkt om te v/eten, dat zich bij het opsporen van misda den gevallen voordoen, waarin openbaarma king gelijk zouden staan met het opzettelijk doen mislukken van de betreffende onder neming en deze overweging was het dan ook, welke hem tenslotte tot een besluit deed ko men, dat ook Sanders volkomen moest bevre digen. Met een impulsief gebaar stak hij den in specteur de hand toe en terwijl hij zijn te leurstelling, die hij nog steeds niet geheel had weten te overwinnen, achter een wat wrange glimlach trachtte te verbergen, zei hij „Accoord Ik zie in, dat je op het oogen blik niet anders kunt handelen en ik zal me er dus bij moeten neerleggen. Je laatste toe zegging stelt me volkomen gerust omtrent den afloop van de zaak en ik twijfel er dan ook niet aan, of je zult je ter gelegener tijd herinneren, wat mij in deze toekomt." (Wordt vervolgd.) IN VIEit BLADEN ADVERTEEREN VOOK EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 1