Het Niet-aanvalspact tusschen Duitschland en Rusland Gesloten. Groote Oorlogstoebereidselen ONS WIERINGERMEERHOEKJE. voorwerpen verdwenen op geheimzinnige wij ze, zonder dat een spoor van de daders be kend werd. Zaterdag j.1. werd de politie te Geldermalsen gewaarschuwd door een goud smid, dat een jongeman, die al eerder in den winkel was geweest, een ring te koop aan bood. De winkelier vertrouwde de zaak niet heele maal ^n het ingestelde onderzoek naar de herkomst van den ring had tot gevolg, dat de jongeman, de 18-jarige K., leerling van de H. B. S. te Hel, werd gearresteerd. Het verde re spoor leidde naar Tiel en nog dienzelfden avond volgde de arrestatie van den 17-jarigen touwhandelaar v. d. B. en den 19-jarigen zoon vanden caféhouder F., beiden woonachtig te Tiel. Ofschoon het onderzoek nog niet geëindigd is, staat thans reeds met zekerheid vast, dat deze jongens, mogelijk in samenwerking met nog anderen, verschillende diefstallen heb ben gepleegd en een goed leventje leidden van de opbrengst van den verkoop der gesto len waren. BIJ 'T ZWEMMEN VERDRONKEN Dinsdagmiddag is de 27-jarige heer J. Renkema uit Groningen bij het zwemmen in het Leekstermeer ver dronken. R. had zich met een vriendin per kano naar het meer begeven om te gaan baden. Terwijl het meisje de kano bevestigde, sprong R. in het wa ter. Een oogenblik later keek het meis je om en zag zij R. in de diepte verdwij nen. Een zeiler, die zich in de omge ving ophield, dook onmiddellijk naar hem. doch zonder resultaat. Eerst na twee uur heeft men het lichaam opge haald. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Men vermoedt, dat de man. die kon zwemmen, kramp in de beeeen heeft gekregen. Zijn vriendin was de zwemkunst niet machtig. GEMEENTE W1ERINGEN. MAJOOR A. BERGSMA GEHULDIGD. Donderdag werd de ook hier te Wieringen zoo bekende en. populaire majoor Bergsma te Purmerend gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum en het doet ons goed te vernemen, dat die huldiging grootsch is geworden. Wij gelooven goed te doen dit verslag over te nemen en tegelijk onze geluk- wensehen hieraan toe te voegen. Een ijverig en kundig maar vooral flink politieman noemde de districtscommandant den jubilaris. Op de treden van de bordestrap voor het Stadhuis stonden Donderdag j.1. om een uur of twaalf een vijftig a zestig politiemannen. Een fotograaf kroop weg onder het doek van zijn toestel en de menigte, die zich op de Kaasmarkt verzamelde, verdrong zich om toch maar niets van dit tafreel te missen. Honderden uniformknoopen glommen en glinsterden in het zonlicht. Het blauw-zwart van de rijksveldwacht domineerde. Al die veldwachters, commandanten en autoriteiten waren, voor zoover ze niet in Purmerend woonden, naar de Marktstad ge komen om majoor Bergsma te huldigen in verband met zijn zilveren dienst jubileum. Die huldiging, welke tevoren in de Kaas- beurs had plaats gevonden, was buitengewoon hartelijk en moet commandant Bergsma, al houdt hij niet van huldebetoon, goed hebben gedaan. Ook uit de bijzonder groote opkomst bleek overduidelijk dat men hem een warm hart toedraagt. Aanwezig waren de districts commandant J. Vermeijden uit Amsterdam, vrijwel alle brigade-commandanten uit Noord holland, vrijwel alle rijks— en Gemeentepoli- tie-ambtenaren uit de brigade Purmerend, voorts de burgemeesters P. Kikkert van Pur merend, W. A. van Oorschot en echtgenoote uit Hpendam, H. ter Cock van Wijde Wormer en Kooiman van Wormer en verder gemeente secretaris G. J. Vrijburg, de inspecteur der Directebelastinigen, de heer v. d. Heg en an deren. Als één man stond diit gezelschap op, toen jubilaris Bergsma met gezin en familie de zaal in kwam. Toespraken. De leiding van de bijeenkomst berustte bij ontstentenis van brigadier Moes uit Hpen dam, die verhinderd was, bij burgemeester P. Kikkert, die allereerst het woord gaf aan den chef van het 6de district, commandant Vermeijden. Deze constateerde dat een kwart eeuw geleden vele Friezen zich blijkbaar aan getrokken gevoelden tot het politie-vak den laatsten tijd zijn er althans velen, zooals de jubilaris, die uit Bolsward komt, die hun 25-jarig dienst jubileum herdenken. Uit een tientallen eeuwen oud handschrift een jaar of zeventig geleden gevonden, heeft men geconcludeerd, dat Athene gesticht is door.. Friesche zeevaarders. De bron van de Euro- peesche beschaving zou dus te zoeken zijn in het FriezenlandOf die omkeering van de traditioneele opvatting grond van waarheid bevat, wilde spr. buiten beschouwing laten, een feit is wel, dat in deze Noordelijke pro vincie de oorsprong gevonden wordt van een „ambtelijke stroom". De Fries heeft karak ter-eigenschappen gevoel voor orde en tucht die hem rustig doen werken in de functies, die handhaving der wetten ten doel hebben. Spr. schetste vervolgens de belangrijke func tie van brigade-commandant bij de Rijks veldwacht. De commandanten vormen de ruggegraat van het corps en maken met hun theoretische lessen en practisch voorbeeld van de veldwachters goede politie-ambtena- ren. Ook kan de commandant grooten invloed uitoefenen op de verhouding tot de andere politiecorpsen. Spr. constateerde dat majoor Bergsma er bijzonder goed in geslaagd is een goede verhouding met de gemeentepolitie te kweeken. Uit de dossiers blijkt, dat de jubilaris een ijverig en kundig, maar vooral een flinke politieman is. Niet voor niets heeft de minis ter van Justitie in 1934 schriftelijk blijk ge geven van zijn waardeering Dat was naar aanleiding van de opheldering van een be langrijke zaak in Wieringen, waarbij de heer Bergsma, toen nog brigadier, zijn leven in de waagschaal had gesteld. Na deze woorden bevestigde de hooge chef van de rijksveldwacht den jubilaris het eere- teeken voor 25 jaar trouwen dienst op den borst. (Applaus.) Burgemeester Kikkert, sprekend uit naam van de ambgenooten in den kring Purmerend stelde in het licht, dat de verhouding tus- schen de gemeente- en rijkspolitie altijd een eenigszins teere zaak in de brigade uitstekend is, evenals onder oud-commandant Tesebelt. De woorden gingen vergezeld van een stoffelijk blijk van waardeering, bestaan de uit een fraaie schemerlamp. De brigade is dankbaar. Brigadier De Wit uit Oosthuizen, sprekend namens de brigade zei o.m. „Wij êeren U, omdat U zoo rechtvaardig bent, altijd staat U voor ons klaar. Wij hopen dat U nog vele jaren het commando over ons zult voeren." Mevr. Bergsma moest in de hulde deelen. ,.U staat altijd voor ons klaar, voor uw harte lijkheid danken we u heel bijzonder U heeft een hart als goud en leeft geheel met onze gezinnen mee." Den jubilaires werd een boekenkast aan geboden en mevr. Bergsma een bouquet bloe men. Brigade-commandant v. d. Schans uit Me- demblik voerde het woord namens de colle ga's die behalve hun gelukwenschen een rooktafel aanboden. Mevr. Van Oorschot offreerde mevr. Bergs ma een paar prachtige kandelaartjes uit erkentelijkheid en ter „verlichting" van de vele eenzame uurtjes. De heer Tesebelt, de oud-commandant, sprak als „eenvoudig gepensionneerd burger tje" („nog heelemaal niet l" werd er geroe pen). Spr. bracht den dank over van de ver- eeniging van rijksveldwachters „Steun bij overlijden." De brigade-commandant v. d. Bosch uit Ouder-Amstel, voorzitter van de afd. Amstel- land van de Rijkspolitievereeniging, bracht de felicitatie over van de organisatie. De gevoelens der gemeenteveldwachters. De heer Conneman, waarnemend chef van de gemeente-politie, was de woordvoerder van alle politiemannen uit het gebied, die in dienst der gemeenten werkzaam zijn. Hij prees den jubilaris als mensch en zei, dat de Gemeenteveldwachters steeds de meest moge lijke vriendschap van zijn kant hadden on dervonden. Aangeboden werd eerï 'ieeren club fauteuil. Op sympathieke wijze richtte spr. zich ook tot mevrouw Bergsma, die in zekeren zin ju- bilaresse was. De vrouw van een politieman heeft geen gemakkelijk levenZij is veel al leen, van een boerenkermis, uitvoering-met zal, of dienst komt de man vaak laat thuis Onder applaus werden mevr. Bergsma chry santen aangeboden. De inspecteur van politie te Steenwij k, de heer Bergsma, broer van den jubilaris, dankte, mede uit naam van zijn andere broer, voor de uitnoodiging deze huldiging bij te wonen. Majoor Bergsma heeft vervolgens allen dank gebracht voor de vriendelijke woorden. „Er is me teveel lof toegezwaaidwilde hij zeggen, maar daartegen werd geprotes teerd De jubilaris zeide dat de brigade zijn volle vertrouwen heeft en hij bij voortduring naar goede harmonie tusschen de corpsen zal streven. Zij nog vermeld dat o.a. burgemeester Steert van Oosthuizen en burgemeester Drost als w.n. Kantonrechter schriftelijk hun geluk wenschen aanboden en dat majoor Bergsma in zijn woning in de Julianastraat den ver deren dag nog vele blijken van belangstelling heeft ondervonden. TREKKERS ATTENTIE De Zang- en dansavond van de N. F. B. afd. Wieringen. welke heden avond gehouden zou worden, kan door omstandigheden niet doorgaan en zal daarom morgen, Vrijdagavond 8 uur bij de Jeugdherberg gehouden worden. DE EERSTE WIERINGER FILMSTERREN. Onze plaatsgenooten de heer en Mw. J. Bruul, hebben de eer gehad, een rol. zij het dan een ondergeschikte, te mogen vervullen in de Nederlandsche film „De Spooktrein", welke momen teel wordt geproduceerd. O.a. in de nachtelijke scène op 't station te Heer- hugowaard werd op hun medewer king prijs gesteld. Zeer zeker vormen beiden het eerste filmpaar op Wie lingen. Wellicht kunnen wij hen bin nen afzienbaren tijd op het witte doek terug vinden. DE HEER W. J. BRUUL ERNSTIG ONGESTELD Na de teraardebestelling van zijn schoonmoeder Mw. Wed. Blaauboer, werd de heer W. J. Bruul (Gem. Secr. van Heiloo) plotseling ernstig onge steld. Zijn toestand was zóó, dat hij niet vervoerd kon worden. De heer Bruul is 'n beminde persoonlijkheid en alge meen was men onder den indruk,' toen men van zijn ernstige ongesteld heid hoorde. Moge hij spoedig herstellen. ZEEBAD QUARANTAINE. riJDTABEL VOOR HET ZWEMMEN (N.T.) (bij hoogwater en opkomende vloed). Vrijdag 25 Aug. v.m. 79 nm. 19 uur. Zaterdag 26 Aug. v.m. 710.45 nm. 210. Zondag 27 Aug. v.m. 7—11.15 nm. 3.1510. DE MAAN NAAR ONS TOEGEHAALD. De grrootste spiegeltelescoop ter wereld. Wat bevindt zich achter den Melkweg In Calirornië zal binnenkort een nieuwe sterrenwacht, uitgerust met den grootsten spiegeltelescoop ter wereld in gebruik worden genomen. Onder den blauwen hemel van Californië zal binnenkort een reuzenoog voor de eerste maal naar den sterrenhemel omhoog blikken, teneinde de raadselen van het heelal te ont sluieren, die met minder volmaakte sterren kijkers tot nog toe niet kon worden opgelost. Deze geweldige telescoop ziet volgens Ameri- kaansche berekeningen 160 millioen maal zoo scherp als het menschelijk oog. Maar ook alle bestaande telescopen van de Amerikaan- sche sterrenwachten worden door dit glazen cyclopenoog in de schaduw gesteld. Hij moet het vijfvoudige presteeren van den telescoop van de sterrenwacht van Chicago en het dub bele van dien op den Mount Wilson, die tot de beste ter wereld behoorde. Het werk geslaagd. Sedert de eerste plannen voor het nieuwe observatorium op den Mount Palomar in Ca lifornië werden ontworpen, zijn bijna tien jaar verstreken. De problemen, die zich voor deden, waren niet alleen van financieelen doch vooral ook van technischen aard. De kosten voor de constructie van den telescoop alleen, die vijf meter in doorsnede is, bedroe gen vijf millioen dollar. De Roekefeller Foun dation en het Carnegie-Instituut hebben het plan gefinancierd. De voorbereidende techni sche werkzaamheden, waaraan zich de be kwaamste geleerden van de Vereenigde Staten hebben gewijd, namen rond zeven jaar in be slag. Voor het gieten van de lens moesten speciale werkplaatsen worden gebouwd. Bij een temperatuur van ~~000 graden werd het vloeibare glas in den vórm gegoten. De moei lijkheden war^i daarbij nog grooter dan bij het gieten vanr een klok. Eén enkele kleine onzuiverheid in de vloeibare massa, het min ste of geringste luchtblaasje en het ge- heele werk zou bedorven zijn geweest. Of het gietsel was geslaagd of mislukt, kon pas na twee jaar worden uitgemaakt. Want zoo lang had de gloeiende lens noodig om tot nor male temperatuur af te koelen. Toen de vorm werd stuk geslagen, bleek, dat het werk niet voor niets was gedaan. Daar na begonnen de opticiens hun werkzij moes ten het ruwe gietsel zijn parabolischen vorm geven. Later deden zich ook nog transport moeilijkheden voor. De lens moest van de plaats, waar zij was gegoten, naar den Mount Palomar worden vervoerd, een afstand van rond 6000 k.m. Daarvoor moesten allerlei spe ciale maatregelen worden genomen, vooral de verpakking vereischte tal van bijzondere voorzieningen. Er moest een speciale, aan den vorm van de lens aangepaste trommel wor den gebouwd en toen deze klaar was, bleek de grootste spoorwagen voor het transport daarvan nog te klein te zijn. Dientengevolge moest er weer een speciale goederenwagen worden gebouwd, eer het transport kon aan- övangen. Doch deze moeilijkheden zijn thans alle overwonnen. Het reuzenoog is op de plaats van bestemming aangekomen en het moet alleen nog maar in den 20 meter langen kijker worden aangebracht en in den gewel digen koepel van de sterrenwacht hij heeft een diameter van 40 meter worden gemon teerd. De kijker zal, als hij gereed is, een ge wicht van 450 ton hebben. Desondanks zal hij door een speciale constructie met het grootste gemak zijn te verstellen Eén druk op een knop is voldoende, om den koepel uit elkaar te doen schuiveneen tweede druk en de kijker draait zich in de gewenschte rich ting. De maan en Mars de eerste objecten. De capaciteit van den nieuwen telescoop overtreft verre die van alle bestaande con structies. Wanneer er in het wereldruim er gens één waskaars zou branden op een af stand van den Mount Palomar als tusschen Parijs en Tokio, zou de telescoop den vorm en de lichtsterkte van deze kaars nauwkeurig kunnen waarnemen en fotografeeren. De maan, die gemiddeld 3884.400 k.m. van de aarde verwijderd is, kan tot op een af stand van 40 k.m. naar ons toe worden ge haald en dan haarfijn worden geobserveerd. Gesteld, dat er tusschen de maankraters een gebouw zoo groot als een landhuisje stond, dan zou de cycloop van Palomar het zonder moei te ontdekken. Doch het staat vast, dat de maan niet door levende wezens bewoond kan zijn, omdat de temperatuur, die er heerscht, en het ontbreken van lucht en water de ont wikkeling van organismen onmogelijk maken. Iets anders is het met Mars. In de Vereenig de Staten gelooven niet alleen de lichtgeloo- vige en snel beangste zielen aan het bestaan van Marsmenschen, doch ook bekende astro nomen. M. Lowell, een der bekendste Ameri- kaansche astronomen, is er zelfs van over tuigd, dat Mars wordt bewoond door intelli gente levende wezens. Hij beroept zich vooral op het bekende verschijnsel der Marskanalen, dat nog altijd niet ten volle tot klaarheid is gebracht. Deze „kanalen" zijn tot 3000 k.m. lang en.volkomen recht. M. Lowell meent er een wijdvertakt kanalennet in te zien, dat de bewoners van Mars voor het bevloeien van hun akkers zouden hebben aangelegd. In Europa staat men hier echter zeer sceptisch tegenover. De meeste astronomen zijn van oordeel, dat van kanalen in het geheel geen sprake is en dat slechts door een optisch be drog die indruk wordt gewekt. Ook op deze vragen hoopt men door mid del van den nieuwen telescoop van den Mount Palomar een definitief antwoord te kunnen geven. Doch het instrument krijgt nog andere pro blemen op te lossen. Het zal zijn blik op Ju- piter richten, om het raadsel van de groote gekleurde vlekken op de schijf van deze pla neet tot klaarheid te brengen. Het zal ge bruikt worden om den Melkweg aan een nauwgezet onderzoek te onderwerpen. Deze bevat volgens recente schattingen honderd milliard sterren, waaronder vele, welker licht honderden en duizenden jaren noodig heeft om de aarde te bereiken. En tenslotte moet de nieuwe telescoop ook de oplossing brengen voor het raadsel van de spiraalnevels achter den Melkweg. Het zijn dus geen geringe plannen, die men op de Sterrenwacht op den Palomar koestert. Niet alleen de tot nog toe onopgelost gebleven raadselen van ons eigen zonnestelsel hoopt men tot klaarheid te brrengen, doch ook wil men trachten tot andere werelden door te dringen. Wanneer slechts een deel van de verwachtingen in vervulling mag gaan, zal de nieuwe telescoop van Californië de weten schap al weer een belangrijke stap verder hebben gebracht. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 27 AUGUSTUS. NED. HERV. GEM. Westerland 's av. ll/2 uur Ds. v. Beek. Woensdag 30 Augustus 's av. 8 uur Herv. Zus- terkring in de Kerk te Oosterland. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. A. Mulder, Aardenburg. DOOPSGEZ. ZUSTERKRING. Bijeenkomst heden Donderdag 24 Aug. 'sav. 8 uur. GEREF. KERK: Den Oever v.m. 10 uur Leesdienst. Den Oever nam. 3 uur Leesdienst. H.-hoef v.m. 10 uur Leesdienst. H.-hoef n.m. 2l/t uur Leesdienat. DE GRAANBEURS Zomergerst f 7 a 7.50; Witte, Haver f 6.25 a 6.65; Groene erwten i 8 a 9.50. Harwij zaad f 28 a 29.50. INSTITUUT VOOR MIDDENSTANDS ONTWIKKELING WIERINGERMEER Het bestuur van bovengenoemde af- deeling verzoekt ons aan de leden me de te deelen. dat Dinsdag 1,2 September de lessen van het instituut weer een aanvang zullen nemen.. Den leden worlen er attent op ge maakt, datt op 18 October a.s. de schrif lelijke examens een aanvang zullen ne men, zoodat het zestal weken, wat nog rest voor de cursisten dringend nood zakelijk is. dat zij de lessen trouw vol gen. UITSLAG AANBESTEDING De Directie van de W.-Meer besteed de gisterochtend in het gebouw „De Unie" te Alkmaar aan Bestek no. W- 29, dat inhoudt het aanbrengen van tusschenlagen en slijt lagen op gedeelten van den Schager- weg in de secties G en B van de Wie- ringermeer. Er waren 9 biljetten inge komen. Ingeschreven werd als volgt, met ach tervoeging van de eenheidsprijzen, respectievelijk voor een ton keersteen- slag en een ton koudasfalt J. Ooms Pz., Avenhorn f 22936, f 7 en f 18 J. Ooms Pz., Avenhorn f 21976 f 7 en f 11.50 (volgens bestekconstruc tie) N.V. Koudasfalt, Utrecht f 24731, f 7.50 en f 12.50 N.V. Mij. Wegenbouw P. C. Zanen, Heemstede1 f 25770, f 7.90 en f 11.20 N.V. Mij. Wegenbouw Utrecht f 25975, f 7.28 en f 12.95; Geert Versteeg, 'Groningen f 28825. f 7,40 en f 13 N.V. De Geruischlooze Weg, Keelmstede f 22700, f 7,40 en f 10.50 N.V. Ned. Basalt Mij. Zaandam f 22950 f 7.25 en f 11.95 N.V. Keis' asfalt fa briek, Rotterdam, f 32000 f 7.70 en f 19. De gunning is aangehouden. DE zAAIZAADVEREENIGING GAAT EXPOSEEREN Naar wij, vernemen zal de Zaaizaad- vereeniging „Wieringerjme.e^" dfeelne men met een expositie van zaaizaden en pootgoed aan de Land- en Tuin bouwtentoonstelling ,sHollanto" te Klaaswaal (Z.-H.) Deze tentoonstelling wordt gehou den op 14, 15 en 16 September. Werd tot dusver de Wieringermeer nog vertegenwoordigd op tentoonstel lingen door de W.-Meer-directie, thans zal een vereeniging,y ontstaan uit het initiateif van de pachters, de produc ten tentoonstellen, die tot ver in ons land reeds een goede afzet genieten. DE STEMMING OP DE GRAANBEURS Ondanks de geweldige dorschcam- pagne, die door den Polder trekt, was er maar weinig aanbod van zaad op de Beurs van Woensdag. Men kan zoo echt zien dat alles op haren en snaren gezet wordt om de oogst van het land te krijgen. Het ge sprek van den dag was natuurlijk de onzekere toestand in Europa, wat van zelfsprekend de handel beïnvloedde, die daardoor minder vlot verliep. Juist de onzekerheid welke kant het uit zal gaan, grijpt zoo drastisch in het economisch leven in. En bij de ra zende snelheid waarmede het aspect plotseling verandert in de richting die het minst werd verwacht, komt de handel die anders een fijne neus heeft, thans op achter. De traagheid, waar mede zaken worden afgesloten, waren bij kooper en verkooper zeer opvallend NAMEN OP BOERDERIJEN Zoo langzamerhand krijgen alle boerderijen 'n naam. Er zijn mooie en leelijke namen bij. Doch hoofdzaak is, dat de boerderij een naam krijgt die door de bewoners gekozen is. Een goede gedachte van de pachters is het geweest om in de naamgeverij ook de namen van vorstelijke perso nen te gebruiken. Zoo is indertijd de boerderij van den heer Slagter te Slootdorp, de Emma- hoeve geworden. De heer Blijdorp liet de keus vallen op. Beatrix-hoeve en thans heeft de heer v.d. Zande zijn boerderij, Irene-hoeve genoemd. Het is ons niet bekend of er reeds 'n Wilhelmina-, Juliana- of een Bern- hardhoeve in den Polder is, wij geloo- van niet. Pachters, die dus nog met de keuze van een naam zitten, zouden deze na men ook eens in overweging kunnen nemen. DE A.S. UITGIFTE Over enkele weken zal weer bekend gemaakt worden wie voor 'n bedrijf in aanmerking komt voor de uitgifte 1939. Ook de pachters van 'n tuinbouw bedrijfje zullen spoedig bekend zijn. Nu de boerderijen voor deze bedrij ven zoo langzamerhand in het kap en spantwerk komen, verandert als bij tooverslag dat gedeelte van den Pol- Met dank aan God, geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon DIRK. A. POSTMA K. POSTMA - Dijkman. Slootdorp, 22 Augustus 1939. GEVRAAGD EEN NET DAGMEISJE. Brieven onder letter W. bureau Wieringer- meerbode, Middenmeer. TE HUUR BABYWEEGSCHAAL. Kroeze's Bazar Slootdorp. Vannacht om 1 uur hebben Ribbentrop en Molotov in het Kreml in tegen woordigheid van Stalin het verdrag onderteekend. In dit verdrag komt tot uiting dat zij geen gewelddaden tegen elkan der zullen uitvoeren dat zij geen derde mogendheid zullen steunen, als deze een der mogendheden toegetreden tot dit verdrag, tot doelwit kiest. Uit Warschau wordt gemeld, dat groote massa's Duitsche troepen in Bohemen en Moravië zich samen trekken. 90% van alle garages is voor militair doel gerequireerd. Groote gebouwen worden bestemd voor la- zarets en hospitalen. dei', wat tot voor kort nog een kaal aanzien had de omgeving van Wierin- gerwerf staat nu in de volle belang stelling. De Cultuurmij. wordt bij de gesta dige uitgifte van bedrijven terugge drongen, totdat zij de laatste kavel over heeft gegeven, om dan te verdwij nen naar den N.O.-Polder, naar welks gronden men nu reeds reikhalzend uitziet. STROOPAKKEN ÏN BRAND Bij de landbouwer7 Van Wijngaar den geraakte gistermiddag een schelf stroopakken in brand. De dorschma- chine was er geweest en 'n hoop dop pen werd in de brand gestoken en zoo ontstond brand in de stroopakken. De brandspuit van W.-Werf rukte uit en bluschtte de brand een scha depost voor den pachter. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 27 AUGUSTUS. NED. HERV. GEM. Verbeterd Bericht. Slootdorp Zondagmiddag N.T. 2'A uur Ds. Nijholt. Bezoek van de Wervershovers. NED. HERV. EVANGELISATIE: Slootdorp v.m. 10 uur de hr. E. de Wit Noordwijk aan Zee. W.-werf nam. 2Va uur de heer E. de Wit. Middenmeer 21/? uur Cand. A. J. Bronkhorst Zeist. Jeugddienst 'sav. 8 uur W.-werf. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. Banga, hulppred. te Zeist. Slootdorp nam. 2.30 uur Cand. Banga. PREDIKBEURTEN MEDEMBUK. ZONDAG 27 AUGUSTUS. NED. HERV. GEM. Medemblik v.m. 10 uur Ds. B. de Jong.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2