Monsternemer DE OORLOG ZITTING GEVRAAGD boeren naar Libye. Tweeduizend plat telandsgezinnen, in totaal 20.000 per sonen, zullen over 14 dagen worden ge bracht aan boord van 6 schepen die uit de drie bovengenoemde havens naar de nieuwe provincies van Libye vertrek ken, waar boerderijen en dorpen, spe ciaal voor hen gebouwd, gereed staan hen te ontvangen. LUCHTAANVAL OP SCHOTSCHE KUST. Het Britsche ministerie van Luchtvaart maakt bekend dat Maandag een twaalftal Duitsche bombardementsvliegtuigen een aan val hebben gedaan op de Schotsche kust bij Edinburgh. De Britsche luchtmacht achtervolgde de aanvallers en bracht hun verliezen toe. De aanval was voornamelijk gericht op het gebied van Forth Bridge en Rosyth. De brug werd niet door bommen getroffen, doch en kele schepen, de kruiser „Southampton", de kruiser „Edingburgh" en de torpedojager „Mohawk" werden geraakt. Aan boord van deze schepen zijn 35 man gedood of gewond. De schade is gering. Officieel wordt medegedeeld, dat geen bur gers om het leven zijn gekomen en geen scha de aan eigendommen is aangericht. Volgens „United Press" neemt men aan, dat de aanval is uitgevoerd door twaalf Duit sche vliegtuigen. HITLER ZENDT KOERIER NAAR STALIN. Führer confereert met legerleiders. U. P. meldt uit Berlijn In gewoonlijk goed ingelichte kringen verluidt, dat Hitier een boodschap heeft gericht tot Stalin, welke tij dens het weekend door een koerier naar Mos kou zou zijn overgebracht. Een spoedig ant woord is te verwachten. Ofschoon er geen enkele aanwijzing is omtrent den inhoud de zer boodschap, gelooft men, dat het antwoord van het grootste belang zal zijn voor de vol gende stappen van Duitschland. Hitier zet de reeks conferenties op de rijks kanselarij voort. Gistermorgen ontving hij een aantal leidende officieren van leger en lucht macht. Maarschalk Göring was bij het onder houd tegenwoordig. ZEESLAG GEMELD AAN DE NOORSCHE KUST. Een oorlogsbodem aangevallen door drie andere schepen en door vliegtuigen. United Press meldtHet blad „Gula Tiden- de" te Bergen meldt, dat hevig vuren voor het eiland Vaagsö aan de Westkust van Noor wegen, ten Noorden van Bergen. Later verscheen een vierde oorlogsschip, dichter onder de Noorsche kust, waarop de drie adere oorlogsbodems in westelijke rich ting verdwenen. Visschers, die gisteren te Bergen terug keerden uit de buurt van het eiland Vaagsö, hebben gemeld, dat zij Zaterdag met een ver rekijker een zeeslag hebben gevolgd die twee uur duurde, van drie oorlogsschepen en tal van vliegtuigen, naar men meent Britsche te gen één oorlogsschip. De vliegtuigen vielen den eenen oorlogsbodem aan, die naar men meent tot zinken werd gebracht. GEMEENTE W1ERINGEN. Een nieuwe dokter Naar uit De Rijp wordt gemeldt, zal den Heer Spits, waarnemend arts van Dr. Schèr- merlxorn, zich vestigen te WIERINGEN, al waar genoemde Heer een dokterspraktijk heeft overgenomen. V.C.J.B. Heden Dinsdag 17 Oct. V.C.J.B.- vergadering te Hippolytushoef in de Ned. Herv. Kerk, 's avonds 8 uur. Aller opkomst gewenscht. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Zusterkring Den Oever. Bijeenkomst Don derdag 19 Oct. DOOPSGEZ. JONGERENKRING. Vrijdagavond 8 uur Doopsgez. Jongeren kring te H.-hoef. 2?-JARIG JUBILEUM „APOLLO" Zaterdagavond heeft onze Muziek- v ere en. ,.Apollo" temidden van hare kunstlievende leden en genoodigden haar vierde lustrum gevierd. Vele bloemstukken prijkten op het podium. De voorz., de heer C. V- Koorn, riep aan allen een hartelijk welkom toe op dezen avond. Het lag hem alles nog versch in het geliengen, hoe twintig jaar geleden het initiatief genomen werd om hier aan Den Oever een Mu ziekvereen. op te richten. Ook spreker zelf jubileerde hedenavond, daar ook hij twintig jaar lang de functie van voorz. heeft bekleed, en ook de hee- ren D. Verfaille en Jac. Bakker heb ben al die twintig jaar lang een be stuursfunctie waargenomen. Spr. releveert dan de ups en downs in dit tijdvak. Maar bij alles voelde de Vereeniging zich gedragen door de be volking van Oost-Wieringen. Ook de tegenwoordige directeur de Heer Glab- beek heeft hierbij de grootste plaats ingenomen. Met een woord van dank aan allen eindigde spreker. Een 6-tal muzieknummers werden daarna uitgevoerd en wij moesten we derom constateeren alles wat Apollo geeft is goed en volkomen in orde» De heer Glabbeek neemt nu 't woord en zegt dat een 20-jarig bestaan eener Muziekvereen. op zichzelf reeds een grootsch feit is, niet minder dat er nog zeven leden zijn die deze twintig jaar lang een werkzaam aandeel hierin hebben genomen. In het bijzonder heette spr. nog wel kom Burgem. en Mw. Kol ff, Wethou der Tijsen en officieren van het deta chement Den Oever. Thans was gelegenheid tot compli- menteeren. Als eerste spreker trad naar voren Burgem. Koln. Z.-Edelachtbare zegi dat hij hier hedenavond niet gekomen is om over de muziek van Apollo te spreken, Apollo zelf heelt daarover reeds een goeden klank. Spr. roemt de ijver der werkende leden, inzonderheid de heeren Koorn, Bakker en Verfaille, ook de eerste directeur,de heer Spaan der werd niet vergeten. Den Oever gevoelde voor muziek, het zijn vooral genoemde heeren ge weest, die het kindje hebben opgevoed. Vanaf het deelnemen aan concoursen ging het steeds omhoog, later kwam de heer Glabbeek, die de vereeniging in de Eere-afd. voerde. Daarbij was het 'n groote steun voor Apollo dat ze zich gedragen wist door de Wieringer be volking. Hedenavond nu heeft het dames comité spreker verzocht om het nieu we vaandel, een geschenk van de bur gerij aan de jubileereoide vereeniging over te dragen. Spr. hoopt dat nog vele mooie prijzen dit vaandel moge sieren. Met 'n driewerf hoera op de jubilee- rende vereen, eindigde spr. zijne rede. De heer Glabbeek verzoekt thans den Burgem. de drie eerste prijzen, gewon nen op het Nat. Concours te Hoorn, aan dit vaandel op te hangen, waaraan Zijne Edelachtbare gaarne voldoet. Wethouder Tijsen dankt namens di verse vereenigingen Apollo voor de mooie prijzen dien ze hebben behaald en betuigt nog eens namens de bevol king aller medeleven. Aan de voorz. wordt 'n envelop met inhoud aangebo den en aan den heer en Mw. Glabheek ieder 'n zilveren lepel in etui. Kapitein Van de Bok brengt namens het Detachement Den Oever de geluk wenschen overde heer C. J. Bosker namens de Kon. Muziekvereen. Harmo nie te H.-Hoef. De heer V. Bakker spreekt namens de Mandolineclub Oost Wieringen de heer J. J. Bosker als vriend, gedach tig aan de Fancy Fair, de heer V. Bak ker spreekt nogmaals uit naam van eigenaar en personeel van Wiron als stoffelijk blijk van waardeering wordt namens den hr. Lont en personeel een va,alndelkast aangeboden. Mw. G. Tijsen-Bosker spreekt namens Kleuterschool Oost Wieringen. De hr. v. Vrede namens de Oeversche Orkest- vereen. Mw. Doves Betlem van Zang en Vriendschap uit H.-Hoef is de laatste die de rij der sprekers sluit. De heer Glabbeek brengt namens Appollo dank voor alles wat ze moch ten ontvangen en overhandigde aan de dames Wagemaker-Smit en Kooij- Tijsen een prachtig bouquet bloemen als waardeering voor het vele werk door deze beide dames gedaan. Tevens leest hij een aantal felicitatie telegrammen voor en nog was er een schriftelijke felicitatie ingekomen van de Voetbalvereen. van Wieringen. Dan verzoekt hij de zeven oprich ters thans nog werkende leden, bij hem voor op het podium te willen komen. 'Hij brengt hun hulde voor het vele dat zij voor Apollo hebben gedaan en reikt hun als aandenken een zilveren eeremedaille over, versierd met de Wie ringer kleuren. Het waren de heeren Jac. Bakker, D. Verfaille, Gebr. R. en P. Bakker, Corn. Koorn, N. Kalf en D- Bakker. Hiermede was het officieele gedeelte van dezen avond afgeloopen en zou nog een schets worden opgevoerd, een spel spelende hier aan Den Oever, auteur de heer M. J. Bosker. Wij mochte»n ervaren dat het spel 'n zeer vlot verloop heeft gehad en de spelers zich uitstekend van hun taak hebben gekweten. „Van twijg tot boom" was de titel van dit spel. Er werd dikwijls hartelijk en onbe daarlijk gelachen om de koddige tafe- reelén. Een tableau, voorstellende de Godin der muziek, Apollo, deed ons zien hoe het twijgje tot een sterke boom was opgegroeid. Een zeer gezellig bal was het einde van deze welgeslaagde feestavond. POLITIE. Gev."een reservewiel met band van auto. Verl. een rijwielplaatje. Inl. bij den Gem.-Bode. GEMEENTE ANNA PAÜLOWNA. WAGEN IN DE MIDDENVLIET. Zaterdagmiddag schrok het paard van den landbouwer Verbrugge van een begrafenis stoet het dier liep achteruit met gevolg dat de wagen spoedig in de Middenvliet terecht kwam. Dadelijk wist men de strengen los te maken zoodat dit ongeluk goed afliep. B.K.C. NIEUWS. B.K.C. blijft haar traditie getrouw en klopt Schagen met groote cijfers, n.1. 51, hoewel deze cijfers iets geflatteerd zijn b.v. een 4—2 had de verhouding beter weergegeven. Het elftal dat de B.K.C.-kleuren verdedig de was als volgt Prins Muntiewerf v. Teulingen Totté, Pa&rdekooper, Baltus Meereboer, Keijzer, v. d. Horst, Jn. v. Wees, Jb. v. Wees. Het geheele elftal heeft zonder uitzondering geweldig gewerkt om Schagen, dat in het veld niet onderdeed toch te overspelen. En hoewel keeper-Schoorl nu beslist van daag zijn dag niet had, waren de B.K.C.- voorwaartsen steeds aanvallend, maar boven dien uiterst gevaarlijk en vooral v. d. Horst maakte het Schagen's verdediging lastig, terwijl Gebr. v. Wees aan de eenee zijde, Meereboer en Keijzer aan de andere zijde vlug spel lieten zien. Het geheel was een mooie wedstrijd en het publiek heeft volop geno ten. In de morgenuren wist B.K.C. 3 van Win kel 2 met 41 te winnen. Ook dit was een heel goede wedstrijd, waarin Roets en A. de Graaf de mannen waren. B.K.C. 2 was naar Schagen 2 op bezoek en ook daar wisten onze jongens met 20 te winnen, zoodat deze Zondag voor B.K.C. wei een beste dag is geweest. BREEZAND. De Barakkenbouw voor de soldaten is in vollen gang en rijzen als paddestoelen uit den grond. Wij hoorden reeds zeggen dat a.s. Zaterdag alles gereed moet zijn, doch dat zal wel op zijn vlugst zijn. DE TAXI'S MAKEN ZONDAG'S GOEDE ZAKEN. De taxi's maken op het öogenblik Zondags goede zaken en voo^l wanneer het hemel water bij stroomen neervalt, want dan zijn de menschen die anders per rijwiel gaan ook nog dikwijls op een taxi aangewezen. Nu laten we zeggen Een slecht land waar het niemand goed gaat. VOORNAAMSTE EIGENSCHAPPEN DER RUWVOEDERMIDDELEN. Onlangs hebben wij een prijsvergelijking tusschen voedermiddelen uit de tuin- en ak- kerbedrijven gepubliceerd. In aansluiting daarop meenen wij er goed aan te doen, zeer in het kort enkele der voornaamste eigen schappen dezer voedermiddelen mede te dee- len. Van kool voere men niet te groote hoeveel heden, 25 Kg. beschouwt men als het ma ximum. Bij het voeren van 30 Kg. werd in enkele gevallen bloedwateren geconstateerd. De koolsmaak gaat het minst op de melk ever bij Deensche witte-, gevolgd door de zgn. zuurkool witte kool. Bij roode kool is dit erger, terwijl het bij gele kool dikwijls hin derlijk is. Van Deensche witte kunnen de dieren het meest zonder nadeel verdragen, en vervolgens van de andere soorten, in de zelfde volgorde als voor het overgaan van de koolsmaak is aangegeven. Aardappelen voere men aan melkkoeien rauw of gestoomd, en aan mestkoeien alleen gekookt of gestoomd. Aan mestvee kan men zonder bezwaar 20—30 Kg. gekookte aardap pelen toedienen. Bij melkkoeien zal men 10 20 Kg. varieerend al naar de melkproductie als het meest economische kwantum kunnen beschouwen. Soms blijven aardappelen in de slokdarm steken. Het gevaar hiervoor is het I ootst, wanneer de dieren zeer gulzig zijn Het is daarom goed de aardappelen het laatst te voeren. Bieten worden in de praktijk vaak in zeer groote hoeveelheden gevoerd. Het meest eco nomische kwantum voerbieten ligt evenwel bij hooge producties bij melkkoeien al naar de melkgift tusschen 15—40 Kg. per dag per dier. Aan mestvee kan men zonder bezwaar 30 a 40 Kg. voeren. Van suikerbieten geve men gemiddeld aan melkkoeien niet meer dan 15 Kg., terwijl men bij mestkoeien wel tot 30 Kg. kan gaan. Voor jongvee zijn bieten eveneens uitstekend. Men bepale zich daarbij evenwel tot niet te groote hoeveelheden. Ook voor paarden zijn bieten in niet te groote hoeveelheden gevoerd een goed voer. Zware werkpaarden die stappend werk ver>- richten, kunnen groote hoeveelheden suiker bieten (zelfs tot 20 kg.) nuttig verwerken. Het kwauntmi bieten mag bij deze dieren slechts zeer geleidelijk verhoogd worden. Er moet op gelet worden dat de bieten zinde lijk zijn, niet te koud zijn, (niej; beneden 10 C), terwijl men wanneer men groote hoeveelheden voert, in verband met het op treden van Maandagziekte op rustdagen niet meer dan de helft van het dagelij ksch rant soen bieten mag geven. Voor jonge varkens en drachtige zeugen zijn kleine hoeveelheden bieten uitstekend. Aan volwassen fokzeugen kan men tot 15 Kg. voerbieten geven, aan jonge zeugen niet meer dan de helft. Van suikerbieten minstens de helft minder. Bij mestvarkens kan slechts een beperkt gedeelte van het rantsoen door bieten worden vervan gen, zonder dat de groeisnelheid er onder gaat lijden. Hoeveelheden tot 20% van de totale voedingswaarde kunnen evenwel met succes worden verstrekt. Dit «komt overeen met 2 a 2'/2 Kg. suikerbieten (of 4 a 5 Kg. voerbieten 12%) per dag per varken. Voor mestvarkens is het niet noodzakelijk de bie ten te stoomen, wel moeten ze grondig wor den gereinigd, en in in zoo fijn mogelijk ver deelde toestand werden verstrekt, bijv. door ze te raspen, öf desnoods tot erwtgroote te verkleinen. Uit Geldersche proeven en andere bleek dat de gunstigste resultaten bij bieten- voedering werden verkregen tusschen 40 tot 70 Kg. Bij hoogere gewichten der varkens wordt de groeisnelheid er door verlaagd, en de hoeveelheid voer noodig voor 1 Kg. groei neemt toe. Van koolrapen geve men aan melkkoeien niet meer dan Kg. per dag per dier. Waar dit voer de smaak van de melk kan beïnvloeden, is het noodig dit na het melken te voeren. De eventuele resten moeten zorgvuldig uit de stal verwijderd worden, terwijl de melk ha het melken ook direct uit de stal gebracht dient te worden. Aan jongvee en paarden voere men slechts kleine hoeveelheden. Van stoppelknollen geve men aan melkvee niet meer dan 10 Kg. per dag per dier. De melk neemt gemakkelijk een knollensmaak aan. Ook voor mestvee en varkens is dit voer geschikt. Bij het voeren van witlofwortels wennen de dieren spoedig aan de iets bittere smaak, en lusten ze dan graag. Bij groote hoeveelhe den gevoerd, nemen melk en boter een bittere smaak aan .Bij voorkeur geve men hier dan ook niet meer van dan 10 Kg., desnoods kan men tot 15 Kg. per melkkoe per dag gaan. Pastinaak wordt door alle huisdieren graag gegeten. Ze oefenen een gunstige invloed uit op de melkproductie en vet, terwijl de boter er een aangename smaak door schijnt te krijgen. Wij vernamen, dat bij het voeren van groote hoeveelheden de melk en boter ook een bittere smaak krijgen. ONS BESTELAUTO GEKANTELD Op de Alkmaarsche weg is de lieer Van Oers Zaterdag, doordat hij plotse ling moest remmen voor voetgangers, geslipt en met zijn bestelauto gekan teld. De heer Van O. was wel genood zaakt plotseling te remmen, daar hij door een tegenligger die niet dimde, werd verblind en plotseling de voet gangers voor zich zag opdoemen. De weg die door het bietenrijden op sommige plaatsen nogal glad is, was mede oorzaak van de slip. De wagen kwam in de berm en liep nogal wat materieele schade op. De hr. Van O. bekwam geen letsel. PAKHUISBOUW TE M.-MEER. Voor rekening van den heer L. E. Kre- mer, Commissionnair in granen, zal aan de Schagerweg een pakhuis met schoon-inrichting worden gebouwd. Het pakhuis zal 'n oppervlakte krij gen van 700 M2. Aan den aannemer de heer Jb. King- ma is de bouw onderhands opgedragen UITBREIDING. Het Graanpakhuis van de fa. Peters en Co te Middenmeer, onlangs in ge bruik genomen, zal thans reeds weer door aanbouw '.n belangrijke uitbrei ding ondergaan. POLITIE. Verloren een belasting plaatje en 'n wieldop van een Chevro- let-auto. Inl. Politie Slootdorp. DE FEESTAVOND VAN VISCHVERWACHTING" Tot besluit van 'n reeks van hengel- wedstrijden die dezen zomer door de leden van Vischverwachting zijn ge houden, heeft de Vischclub Zaterdag avond 'n feestavond gehouden in Ho tel „De W.-Meer" te Slootdorp, die goed geslaagd mag heeten. Wel was de zaal niet zoo vol als men andere jaren gewoon is, doch dit min dere bezoek kan men gevoegelijk op rekening van de tijdsomstandigheden stellen, bovendien was het zeer slecht weer Zaterdag voor hen die van veraf moesten komen. Toch mocht de heer Dijksma een groote schare hengelsport-e.nthousïas- ten een welkom toeroepen, in het bijzon der het gezelschap Lotte en Alex Wins dat deze avond voor de Vischclub zou optreden. Dit gezelschap heeft inderdaad de avond doen slagen, zij hebben hun naam van beschaafde kleinkunste naars pok thans weer waardig ge toond. De diverse nummers oogstten een dankbaar applaus bij het publieK. Vooral het geestige poppenspel als laatste nummer voor de pauze, werd een groot succes. Dit poppenspel was geheel g-einspireerd op de wederwaar digheden die de club in de afgeloopen zomer heeft beleefd. Dat verschillende leden er eens be hoorlijk werden doorgehaald behoeft natuurlijk geen betoog. Na de pauze werd nog een éénacter opgevoerd, waarin Lotte Wins diverse transformatierollen moest vervullen, waar zij zich waardig van kweet. Om het kluchtige stukje werd hartelijk gelachen. Aan het slot werd de kampioen 1939 van de competitie der club, de heer H. Lokken, de beker uitgereikt, met eenige hartelijke woorden door voorz. Dijksma. Hier werd vooral de span ning gememoreerd, die de verschillen de rivalen naar den beker, hebben be leefd, dan was die weer net een visch voor, en dan weer 'n ander, tenslotte werd Lokken nummer één. Nadat nog een verloting werd gehou den, was het officieele gedeelte afgeloo pen en dankte de voorz. allen recht hartelijk, in het bijzonder het gezel schap. Daarna maakte men nog een dansje. FLEVO-NIEUWS. Flevo 1 heeft Zon dag met 4-1 haar eerste competitiewed strijd gewonnen van Andijk 3, wat een goede prestatie genoemd mag worden. De wedstrijd droeg nogal een forsch karakter. TELEFOONNET DEFECT. Zaterdagmiddag was het niet moge lijk om interlocaal te telefoneeren. Zoowel de lijn over Alkmaar als over Medemblik was defect. AUTO VERBRAND. Twee arbeiders uit den Polder ver trokken Zaterdagavond met een huur auto naar Friesland. Maandagmorgen op de terugweg vloog de wagen plotse ling op de Afsluitdijk in brand. Zij waren genoodzaakt zich met een taxi verder te laten vervoeren. GRATIS CURSUS IN BEDDEN EN DEKENS MAKEN. De Stichting Huish. Voorlichting ten Plattelande schrijft ons Zooals op onderscheidene plaatsen in ons land,, bestaat het voornemen om bij voldoende deelname in de Wie- ringermeer een cursus te houden in Waar bloembollen een hoog droge stof ge halte hebben, zal men hiervan als regel naast genoeg hooi (eventueel ged. kuilgras), aan melkkoeien niet meer dan 510 Kg. behoeven te voeren. Bij mestkoeien kan men tot groo- tere hoeveelheden gaan. Men heeft wel de ervaring opgedaan, dat dit voedermiddel meer op vetaanzet, dan op melkgift werkt. Het Noordhollandsch Veevoederbureau Landbouwhuis Alkmaar. het maken van bedden, dekens en aan verawante artikelen, met uitzicht op een daarna te volgen naaicursus. De lessen worden geheel gratis gege ven en dient om gegadigden in staat te stellen op goedkoope wijze aan goe de bedden te helpen. De cursus zal ge geven worden door Mej. de Recht te Medemblik op nader te bepalen dagen Vrijwel vast staat, dat in elk dorp in de Meer lessen zullen worden gege ven, zoowel des middags als des avonds. Opgaven worden ingewacht t.m. Donderdag 19 Oct. bij Mw. De Boer-Kater, Breest. 5 Middenmeer, waar tevens alle inlichtingen hierom trent zijn te verkrijgen. DEMONSTRATIE BRANDWEER. Vrijdagavond werd de maandelijk- sche demonstratie met het materiaal gehouden en het bleek weer overduide lijk dat de garnituren een onverhoopte brand zeer spoedig kunnen bezweren. EEN KNIKKER INGESLIKT. Het ruim 2-jarig zoontje van de fa milie v.d. S. had in een onbewaakt oogenblik kans gezien een glazen knik ker in te slikken. Hoewel eerst het erg ste werd gevreesd, mocht het gelukken het voorwerp op natuurlijke wijze uit het lichaam te verwijderen. HULPPREDIKER BEROEPEN Bij de Herv. Gem. werd benoemd tot Hulpprediker, vacature Konrdorffer, Cand. M. Fruitema, Hulpprediker te Winterswijk. GOEDE PLAINGVANGST Dat in onze kanalen de vischstand vrij goed is, is algemeen bekend. Ook in de infiltratieslooten blijken een arse naai te zijn, vooral veel paling wordt hier aangetroffen. Een visscher had in één fuik een vangst van ruim 3 Kg. Een vangst van ongeveer 20 Kg. per et maal is dan ook geen bijzonderheid. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 19 OCTOBER nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER ln het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. voor de Fokvereeniging Wieringer- meer een nette flinke jongen voor In dienst treding zoo spoedig mogelijk. Sollicitaties en inlichtingen J. HOOGSCHAGEN Kooltuin Slootdorp. Te Wieringerwerf AANGEBODEN zit-slaapkamer met pension. Br. onder letter A. Bureau Wieringermeerbode Terstond gevraagd een ARBEIDER, ook met paarden kunnende omgaan. FLINK LOON. H. A. HERWEIJER, Oostermiddenmeerweg, Wieringerwerf. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 18 OCTOBER nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER in het Gym.-lokaal te Wieringerwerf. VERMIST 2 SCHAPEN (RAMMEN) ROOD MERK OP KRUIS. A. HOOGENDOORN, Ulkeweg, Slootdorp. TE KOOP 6 H.A. op het land liggend BIETENBLAD bij K. VAN GAALEN, Ulkeweg, Middenmeer, EEN ADVERTENTIE IN DIT BLAD HEEFT STEEDS RESULTAAT I EERSTE 30 OORLOGSDAGEN KOSTTEN NEDERLAND 4 f 37 MILLIOEN. Nieuw buitengewoon crediet van f 100 millioen voor Defensie. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging en verhooging va nhet achtste hoofdstuk (Defensie) der Rijksbegrooting voor 1939 (buitengewoon crediet.)

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2