Onze Foto-Pagina EEN NOODLANDING IN SCHOTLAND. Vier en dertig personen werden gedood bij de mijn-explosie in de nabijheid van Dunfermline (Schotland). Familieleden van de slachtoffers wachten voor de mijngebouwen op de resultaten van het reddingswerk Zaterdag heeft te Amsterdam een merkwaardige stapelloop plaats Dan wordt n.l van een der hellingen van de Nederlandsche Dok Maat schappij een half schip te water gelaten. Het is het nieuwe voorschip van de Noorsche tankboot .Jaguar", die eenigen tijd geleden bij zwaar weer oo den Atlantischen Oceaan het voorschip verloor Na een luchtaanval op Engeland. Duitsche piloten, die, nadat hun machines door de Britsche strijdkrachten waren neer geschoten, gevangen genomen werden, bij aankomst onder gewapend geleide te Londen Een Duitsche bommenwerper, die een verkenningsvlucht boven Schotland maakte, werd gedwongen bij de .Lammermuir Hills" te landen, waarbij het toestel gedeeltelijk vernield werd. Van de vier inzittenden waren twee gedood en één gewond De piloot bleek o«- leerd te zijn Mevr. de Geer-Verhoeve, echtgenoote van den minister-president, eerelid van het bestuur van het comité .Breit allen mee", verkoopt in de Residentie aan het desbetreffend loket de wol voor het vervaardigen van polsmoffen voor de militairen De parade der eerste nieuwe officieren van het Engelsche leger, die sedert het uitbreken van den oorlog uit den troep zijn voortge komen Les in het bedienen van de loketten in de school voor opleiding van nieuw sooorwegpersoneel. die te Utrecht is opgericht De brand in de mijn .Laura" te Eygeishoven Met zandzakken werden de gangen naar den brandhaard afgesloten en trachtte men het vuur te verstikken Een voorbeeld ter navolging - In een der straten van Den Haag heeft de Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer een mand doen plaatsen, waarin gelezen tijdschriften en boekwerken voor de militairen gedeponeerd kunnen worden Z. K. H. Prins Bernhard bracht Woensdag een bezoek aan de foto-tentoonstelling ..Kleinbeeld 1939 in Arti et Amicitir te Amsterdam. De Prins bezichtigt de door Hem qd de expositie ingezonden foto's van H. K. H. Prin.«»* Rectrix

Wieringer courant | 1939 | | pagina 8