30e JAARGANG DONDERDAG 21 DECEMBER 1939 No. 149 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VROUW UIT VLAANDEREN. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. TWEEDE KAMER. DE ZUIDERZEE- INPOLDERING. Terwijl op het Binnenhof, voor de histori sche Ridderzaal in den laten middag een kerstboom feestelijke verlichting uitstraalt in den grauwen mist, vergaderen de hoogedelge strenge heeren over het verleden, heden en toekomst van de droogmaking der Zuiderzee. De verleden tijd komt bij deze debatten over de inpoldering der Zuiderzee in het ge ding, omdat ook dit jaar weer een koor van klachten over de te schriele toepassing van de Zuiderzee-Steunwet vernomen is. Beschouwt men de Memorie van Antwoord, dan is er geen verschil te bespeuren tusschen de houding van vorige ministers omtrent dit vraagstuk en het standpunt van minister Alberda. De moeilijkheid ligt onzes inziens ten deele hierin, dat in de dertien jaren, dat deze v/et werkt, zich een economische crisis vol trokken heeft, welke men bij de tot stand ko ming der wet nooit had voorzien. Intusschen zullen wij ons wel wachten over het netelig vraagstuk der toepassing van deze wet een oordeel uit te spreken. Verklaart niet minister Alberda, dat het tot de moeilijkste onderwerpen behoort, welke zijn Departement te behandelen heeft. Een lichtpunt voor de visschers van de Zui derzee of juister van het IJsselmeer wordt aldus de heer Kieviet (s.d.a.p.) gevormd door de snoekbaars. Maar het volgende jaar rekent men met verminderde vangst, zelfs van dit „lichtend" object. De heeren Ebels (v.d.), Stumpel (r.k.) en Kievit (s.d.a.p.) wen- schen meer aandacht voor een opleiding van jongeren uit de randgebieden der Zuiderzee voor pieuwe beroepen. Minister Albarda zegt toe,, deze opleiding zooveel mogelijk te zullen uitbreiden. Hoort men den heer Van der Zaal (a.r.) dan deugt er van de uitvoering der Zuiderzee- wet vrijwel niets. Toch doet het vreemd aan, een anti-revolutionair te hooren aandringen op maatregelen, welke al beweert deze af gevaardigde het tegendeel noodzakelijker wijze op grootere uitgaven voor het Rijk moe ten neerkomen. Is het te verwonderen dat de heer Wijnkoop (comm. p.) zich „voor 100 percent" met den heer Van der Zaal (a.r.) solidair verklaart De Minister doet uitkomen, dat er niette min in die dertien jaar 16 millioen aan Zui- derzeesteun is uitbetaald. Hoe moeilijk soms echter de controle der toepassing is, blijkt uit een geval, dat de Minister als voorbeeld geeft. Het is voorgekomen, dat een vischventer, die een tegemoetkoming vroeg op grond van de Zuiderzee-Steunwet aan verdiensten een tien de van het bedrag opgaf, dat hij later als militair voor de „kostwinners-vergoeding" in rekening bracht. Hoe dit ook zij, de Minister zal alle klach ten laten onderzoeken en nagaan of een be tere uitvoeringsregeling mogelijk is. Van vele zijden heeft men het toegejuicht, dat met de inpoldering krachtig zal worden doorgegaan. Minister Albarda deelde mede, dat een wetsontwerp betreffende de gemeen telijke indeeling van den noordoostelijken polder de Kamer spoedig zal bereiken. Jammer genoeg zal door den brand in een der bemalingsstations bij Urk, het inpolde- ringswerk enkele maanden stagnatie onder- UITGEVER: CORN. J. BOSKER WIERINGEN 'w BUREAU Hlppolytushoef Wielingen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer 10.50 10.X0 vinden. Met de voorbereiding van verbindings wegen naar de nieuwe polders, zal spoed wor den betracht. De begrootingen van het Zuiderzee-Fonds en Wieringermeer zijn zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. CRISIS - BUREAU. FEUILLETON. TEELTREGELING PLUIMVEEHOUDERIJ 1940 In aansluiting op het persbericht omtrent de pluiveeteeltregeling voor 1940 wordt van officieele zijde het vol gende bekend gemaakt. Het tijdvak, waarin het machinaal broeden van eieren wordt toegestaan, is vastgesteld op de periode van 1 Ja nuari t.m. 5 Mei. Alleen diegenen aan wie een broedvergunning is uitge reikt, mogen eieren van kippen en/of eenden in hun broedmachines uitbroe den tot een aantal, in de broedvergun ning vermeld, waarbij onderscheid wordt gemaakt tusschen degenen, die uitsluitend broeden voor eigen bedrijf en hen, die kuikens aan anderen af leveren. Voor de eerste groep wordt de broed vergunning vastgesteld op 80 pCt. van die voor 1939. De broedvergunning kan verhoogd worden, wanneer de ba sis voor de berekening door bijzondere omstandigheden te laag is geweest. Dit zal echter wel zeer hooge uitzon dering zijn, daar de broedvergunning in 1939 gebaseerd was op de vergun ning in de voorafgaande jaren, waarbij eventueel noodige verbetering* reeds was aangebracht. Aan hen, die in 1939 geen broedvergunning hadden, kan slechts dan een vergunning worden uitgereikt, wanneer zij bij het inwer kingtreden der teeltregeling in 19,33 in het bezit van een of meer broedma chines waren en deze bij de verplichte inventarisatie van broedmachines heb ben aangegeven. Verzoeken om verhooging,- eventu eel voor het verkrijgen van een broed vergunning, moeten door pluimveehou ders behoorende tot deze eerste groep, ingetiiend worden bij de Ned. Centrale voor Eieren en Pluimvee te Beekbergen vóór 1 Jan. 1940, onder storting van f 2.50 op postrekening No. 99651 dezer Centrale. Bij inwilliging van het ver zoek wordt het gestorte bedrag aan den aanvrager terugbetaald. Van de beslissing der Centrale be staat beroep op den Minister van Eco nomische Zaken. Voor de tweede groep, dus voor die genen, die kuikens aan anderen afle veren, wordt de broedvergunning bere kend naar het aantal schriftelijke he stellingen van kuikens door afnemers, die in 1939 onder goedkeuring der Cen trale, kuikens bij een kuïkenbroeder hebben besteld. I Op grond van de huidige verhoudin- van Noordhollandsche Blauwen een gen en vooruitzichten is bepaald, dat speciale regeling getroffen, 't genoemd elke afnemer niet meer kuikens zal percentage van 8ü pCt. geldt echter mogen bestellen dan 80 pCt. van het ook voor deze groep, aantal dat hij in 1939 mocht betrekken. Evenals in voorafgaande jaren moe- Literaard kan met het oog op de onze- ten de eieren die worden uitgebroed kerheid ten aanzien van de toekomsti-j om de daaruit verkregen kuikens te ge veevoederpositie geenerlei waar-verkoopen, worden betrokken van fok- borg worden gegeven, dat voor alle bui en/of vermeerderingsbedrijven, dus van kens die de pluimveehouders zouden bedrijven die onder toezicht staan van wenschen aan te houden, ook inder- de Centrale. Deze verplichting geldt daad voeder beschikbaar zal zijn in-'niet voor kuikenbroeders, die in 1939 dien de vooruitzichten in de naaste toe 'op rechtmatige wijze eieren van niet jkomst daartoe aanleiding geven zal bo- 'gecontroleerde bedrijven hebben inge- vendien nog een verlaging van het ge-|legd. noemde percentage van 80 pCt. in over weging moeten worden genomen. Het ligt in het voornemen om bij de j voedertoewijzing, behalve met het aan tal aanwezige kuikens, rekening te houden met het aantal kuikens dat de betreffende pluimveehouder ten [hoogste MOCHT betrekken. De Centrale zal eiken afnemer PROVINCIAAL NIEUWS. 'T RAADHUIS GAAT VERDWIJNEN Naar men meldt is het sloopen van het Stadhuis te Medemblik, gegund 'aan den heer P. Geusebroek te Me- een demblik: stuk doen toekomen, waarop 4liet aan-1 Aangezien reeds op 21 Dec. a.s. de tal kuikens, dat hoogstens mag wor- bouw Van een nieuw Raadhuis zal wor den besteld, is vermeld. De afnemer is den aanbesteed, mag worden ver- vrij in de keuze van zijn leverancier wacht, dat met het afbreken van het j bij het plaatsen van bestellingen moet oude gebouw spoedig een aanvang zal hij genoemd stuk van de.Centrale over worden gemaakt. leggen aan zijn leverancier. Het aan-j j^e Qem.-administratie zal, naai' men, dat gestationeerd was in den stal van een Café aan den Dijk te Alkmaar Inmiddels was in het Café een boer met paard en kar verschenen, die zijn tuigpaard naast de ter dood veroordeel de 'n plaatsje had gegeven. De boer was voor 'n boodschap de stad inge gaan. Toen hij terugkeerde en den hos pus verzocht om zijn paard te laten In spannen, keerde deze al spoedig ont daan terug met de mededeeling, dat de slager bij vergissing het paard van den boer had meegenomen. ,Groote God, de bruin", was de uit roep van den ontdanen boer. Onmiddellijk werd een onderzoek in gesteld, doch het bleek, dat de slager „de bruin" in het slachthuis reeds had gedood. De slager heeft zijn vergissing toen maar financieel geregeld, en onze boer trok, zonder zijn trouwe bruin huiswaarts. BINNENLANDSCH NIEUWS. tal kuikens dat een kuikenbroeder Ivoor levering mag aannemen, bedraagt hoogstens 140 pCt. van het aantal eie ren van zijn broedvergunning voor '38. De kuikenbroeder moet lijsten van de bij hem binnengekomen bestellin- •gen uiterlijk 7 Jan. 1940 bij de Cen trale ter goedkeuring inzenden, waar- jna de Centrale de grootte van de broed vergunning; vaststelt. Tivimveehouders die van meening zijn, dat het aantal koikens dat zij in 1939 mochten betrekken, door bijzon dere omstandigheden beneden het nor male aantal bleef hetwelk zij voorheen kochten, evenals zij die in 1939 een landbouwbedrijf begonnen, dat- door zijn aard mede op pluimveehouderij is aangewezen, kunnen een verzoek om een aantal kuikens bij een bepaalden kuikenbroeder te betrekken, bij de Centrale indienen. Dit moet vóór 1 Ja nuari 1940 plaats vinden onder stor ting van f 2.50 op postgiro-rekening der Centrale, No. 99651, welk bedrag bij inwilliging van het verzoek wordt te ruggestort. Ten behoeve van de piepkuikenfok kerij is voor het uitbroeden van eieren 5) „Welnu, luister, ik ben koopvrouw, en in handelszaken wijk ik nooit van een eens ge nomen besluit afik eiseh acht en dertig duizend pond, en ik volhard bij dien eisch „Welnu, als ge mij niets anders te zeggen hebtgeef u dan de moeite niet om verder met mij te spreken." „Ik ben koopvrouw, en even gaarne als ik iets verkoop, koop^k wat mij bevalt, en zie dan niet op een prijs." „Maar ik heb niets te verkoopenik ben geen koopman," zei de graaf zonder zich te verwaardigen, Bertha aan te zien. „Ja, ja, Mylord hernam Bertha, „ge kunt mij iets verkoopen, en wij kunnen den prijs aftrekken van hetgeen ik voor het kasteel en v/at verder in den koop begrepen is, eisch." „Welnu vroeg de graaf, in diep gepeins verzonken. „Ik heb veel van de schoonheid van Miss Lucie gehoord stel mij in de gelegenheid, haar thans slechts eenige oogenblikken te zien, ik geef daarvoor drie duizend pond." „Drie duizend pond geeft ge met de eene hand, en eischt daarentegen acht en dertig duizend Waarlijk, als ge altijd zoo edelmoe dig zijt, zal uwe edelmoedigheid u niet veel kosten .„Blijft vijf en dertig duizend pond zeide Bertha, de som in haar zakboekje op- teekenende „komaan, Mylord, schep moed en zit daar niet zoo verslagen." „Evengoed kan men tot hem zeggen, wien men den dolk in het hart heeft gestooten stoor er u niet aan.... leef vroolijk, ga maar wat ge mij gedaan hebt, wondt dieper dan een dolksteek doen kan ge hebt mijn leven niet vernietigd, maar mijn geluk, en is dat niet oneindig meer „Arme jongeling," zeide Bertha bij zich zelve, „hij bemint haar dus oprecht," en lui de vervolgde zij „Ik ben nooit bij een trouw plechtigheid tegenwoordig geweestnooit heb ik een huwelijkscontract als getuige on derteekend geef mij het recht, bij uw huwelijk met Lucie Erickdale als getuige te genwoordig te zijn. Is de prijs van vijfdui zend pond daarvoor te weinig, welnu, dan zeven duizend. Het blijft zoo, want ik ver hoog of verminder nooit een eenmaal ge daan bod." „Zeven duizend pond om het huwelijkscon tract te mogen onderteekenen riep Arthur, meer aandacht schenkende aan hetgeen de koopvrouw van Nieuwpoort zeide, dan hij tot hiertoe gedaan had maar ge spreekt van een contractzonder u kan immers niets van een huwelijk komen „Geen voorbarigheid," zeide Bertha, „wordt het huwelijk niet gesloten, dan vervalt na tuurlijk de koop. Laat zien," vervolgde zij. haar zakboekje raadplegende, zeven en drie is tien.dus blijft de som nog acht en twintig duizend pondHet spreekt vanzelf, dat ik gaame aan haar, wier huwelijkscontract ik mede onderteeken, eenige geschenken wensch te geven, doch zonder vragenik geef dui zend pond voor die vergunning." Met de uiterste verwondering staarde Art hur de koopvrouw aan, die aldus voortging „Thans komt de hoofdzaak ik wensch ge tuige te zijn van de eerste dagen van uw huwelijksgeluk. het kleine paviljoen aan den boschkant is u bekend, daar wensch ik drie dagen te vertoeven na de voltrekking van het huwelijk." „Welk een zonderlij ke begeerte „Ik heb evenals anderen mijne eigenaar digheden," zeide Bertha, „en ik zie niet op geld, als het er op aankomt, mijn grillen te bevredigen.Maar ik begrijp zeer goed, dat ik u niet gemakkelijk zal kunnen overreden, dit verzoek toe te staanWelnu, hoeveel eisch ge voor iederen dag „Maar, vrouw Bertha, als ge handelbaar waart geweest en mij Erickdale voor een ma tigen prijs hadt afgestaan, de gastvrijheid..' MET DE KERSTDAGEN OP REIS DAN PER WACO 14-DAAGSE RETOURS. HAUKES - MEDEMBLIK f 0.60 HAUKES HOORN f 1.25 HAUKES ENKHUIZEN f 1.55 men meldt, worden ondergebracht in een thans leegstaande hoofdonderwij zerswoning, die eigendom der Gem. is. GEEN AANKOOP VAN RUNDEREN IN DE KERSTWEEK Naar men meldt, zal in de week van 24 tot 30 Dec. a.s. de aankoop van run deren van Regeeringswege op de ver schillende veemarkten achterwege blijven. Ook op de markt te Utrecht, op Zaterdag 23 December a.s., zal de Veehouderij Centrale géén runderen afnemen. DE VERLOREN TROUWRING 'Op de markt te Purmerend verkocht Dinsdag een hoer aan 'n koopman uït Limmen een nuchter kalf. Om het beest wat toonbaarder te doen schij- gen, had de hoer het kalf aan zijn vin ger laten zuigen. Toen de koop geslo ten was, ontdekte do boer, dat het kalf zijn gouden trouwring had ingeslikt. Na een bezoek aan de Purmerender markt, thuis komen zonder trouwring durfde de hoer onder geen voorwaarde, •overtuigd als hij was, dat zijn vrouw geen geloof aan het verhaal zou schen ken. Goede raad was duur. De boer wist niets beters te doen dan met een winstje het kalf terug te koopen en daarmede naar huis terug te keeren, om het, in zijn tegenwoordigheid, door den slager te laten slachten. Huiselijke vrede is heel wat waard. 'T VERKEERDE PAARD GESLACHT Dinsdag moest de slager K. uit Hei- loo een slachtpaard in ontvangst ne- SPELEND KIND VAN EEN ZOLDER GEVALLEN. In het gezin van de familie H. te Leer broek heeft zich Dinsdag een noodlot tig ongeluk voorgedaan. Bij het naar bed brengen stoeiden de 9-jarige twee lingen met elkaar en beide kinderen vielen spelend van den zolder. Beiden bleven met een hersenschudding be wusteloos liggen. In den loop van den nacht is het jongetje overleden. DE NIEUWE STAATSLEENING Ingeschreven voor ongeveer de de helft van het gevraagde bedrag. Onderhoud met Minister De Geer Het A.N.P. heeft Dinsdagavond den Minister van Financiën gevraagd naa»' zijn indrukken omtrent den afloop der Staatsleening. i De leening heeft niet opgebracht - zei Z.Exc. - wat wenschelijk ware ge weest. Er is ingeschreven voor een kleine f 100 millioen. Met de 60 milli oen, die bij de fondsen geplaatst zijn, vormt dit slechts ruim de helft van het bedrag, dat de Regeering zich voorge- In- be- de her steld had thans te consolideeren. dien men uitsluitend let op het drag, waarvoor de inschrijving op vrije markt was opengesteld, is zelfs minder dan de helft. „Wat gastvrijheid riep de koopvrouw van Nieuwpoort uit, „daarvan wil ik niets weten. ik geef zes duizend pond." „Zes duizend pond riep Arthur uit. „Eiken dag," vervolgde Bertha, „dat is achttienduizend pond voor de drie dagen Ik weet. dat men in een grootsch hotel te Londen voor minder terecht kan, maar ik heb u reeds gezegd, dat ik bijzondere luimen heb, die ik ten koste van alles bevredigd wil zien," en vervolgens wederom in haar zak boekje schrijvende, zeide zij „Deze achttien duizend pond afgetrokken van de rest der som blijft. laat zien, met de duizend pond, voor de vergunning om aan Miss Lucie eeni ge geschenken te mogen aanbieden blijft „Zeventien duizend pond.... En zoudt ge mij voor dien prijs het kasteel, de pachthoe ve. het vischwater en het bosch afstaan..?" riep Arthur uit. „Dat is te zeggen, als ik Miss Lucie zie en het huwelijkscontract mede onderteekenen mag, als ik de vrijheid heb, haar geschenken aan te bieden en drie dagen mijn verblijf in het paviljoen te houden." „Welnu de zaak is beklonken, vrouw Ber tha. Vergeef mij, wat ik straks zeide ik was driftig, wanhoopig, en drift en wanhoop maak ten mij onrechtvaardig ge zijt eene brave, edelmoedige vrouw, ge geeft mij het geluk weder. O sta mij toe, dat ik u omhelze." „Komaan, mijn jongen," zeide Bertha, ter wijl zij graaf Arthur op iedere wang een welgemeenden kus gaf, „belooft ge mij, onze overeenkomst stipt na te komen „Ja ja.riep Arthur „ach hoezeer heb ik mij in u bedrogen, hoe verkeerd heb ik u beoordeeld, toen ik meende, dat ge eene vrouw waart, alleen gevoelig voor den klank van het geld." „Maar laat mij nu Miss Lucie spreken, graaf Arthur, denk aan de eerste voorwaar de." „Ja, ja, ge zult haar zien, oogenblikkelijk zal zij hier zijn, ik wil, dat zij u zal danken voor het geluk, dat ge ons schenkt en dat wij van u niet hadden durven hopen Dit zeg gende verliet de graaf ijlings het vertrek om aan zijn voornemen gevolg te geven. „Ik zal haar dan wederzien zeide koop vrouw van Nieuwpoort bij zich zelve, toen Art hur het vertrek verlaten had. „O hoe klopt mijn hart.... moed.... ach, ik, die altijd zoo moedig was, ik voel op dit oogenblik mijn moed bezwijken.en zij drukte hare han den tegen den boezem, als wilde zij daardoor den storm doen bedaren, die er in haar bin nenste woedde „en hij bemint haar innig en teeder, gelijk zij verdient bemind te wor den, en, ik die hem voor eenige oogenblikken bedroefde, wanhopig maakte maar waarom veinsde hij ook Maar ja, hij had gelijk een koopvrouw weet deze, wat liefde, wat teedere genegenheid is Zij kent alleen geld zoo spreekt de wereld, die alleen naar den schijn oordeeltmaar zag zij mij nu weenen, mij, de rijke koopvrouw van Nieuwpoort, o wat zou zij zeggen Zij zou zeggen, dat ik tranen stort van berouw over mijn mild dadigheid want zoo is de wereld, altijd on rechtvaardig iu haar oordeel Op dit oogenblik werd de deur opengedaan en trad graaf Arthuur, Lucie aan de hand geleidende, de kamer binnen. „Ziedaar, vrouw Bertha," zei de graaf, „Miss Lucie, die aan u haar geluk te danken heeft, gelijk ik aan u het mijne verschuldigd ben Op het oogenblik, waarop Miss Lucie de ka mer binnentrad, sprong de koopvrouw als door een electrischen schok getroffen, van haar stoel op en wilde het schoone meisje te gemoet snellen, maar zich eensklaps bezin nende, bleef zij staan, de hand op den kun stig met beeldhouwwerk versierden rug van den stoel latende rusten. „O, Mevrouw zeide Lucie, „Lord Arthur heeft mij alles gezegd waardoor kan ik u mijn dank betuigen „MevrouwNeen, Miss", zeide Bertha, „ge moogt mij zoo niet noemen, 't is een ti tel, die niet aan eene eenvoudige koopvrouw, zooals ik ben, voegtik sta ovéral bekend als vrouw Bertha, en ik wil niet anders dan zóó genoemd wórdenIk dank intusschen Lord Arthur voor de getrouwheid, waarmede hij het eerste artikel onzer overeenkomst ver vult „En zult ge ons huwelijkscontract mede onderteekenen vroeg Lucie met een stem, MEISJE DOOR GEWEERSCHOT GEDOOD. Soldaat schoot, omdat een auto niet stopte. Zondagavond is in den Gelderschen ach terhoek een meisje uit Eibergen door een ge weerschot zeer ernstig gewond. Tegen elf uur passeerde een auto, gemerkt M 32411, een mi litaire wachtpost. Deze voerde geen voor- of achterlicht, doch alleen brandde de schijn werper, die boven aan den wagen was be vestigd. De soldaat gaf het bevel tot stoppen, doch daaraan voldeed de auto niet. Hierop die liefelijk klonk als het gezang der nachte galen op de takken der honderdjarige eiken in het bosch van Erickdale. „Als gij mij dit verguntMiss Lucie „Of ik u dit vergun, vrouw Bertha O, wat zou ik u kunnen weigeren, u, aan wie ik bo venal mijn huwelijk te danken heb zeide Lucie, haar hand aan de koopvrouw van Nieuwpoort toereikende, die zij herhaalde ma len met warmte drukte. „En uw bruiloftsfeest zal zeker schitterend zijn." „De koning wil, dat het op zijn lustslot in de nabijheid van Londen gevierd worde," gaf de graaf ten antwoord „Zijne Majesteit stelt bijzonder veel belang in mijn huwelijk met Miss Erickdale." „God storte daarvoor zijn besten zegen over het hoofd van Karei II uitriep de koop vrouw van Nieuwpoort. Op dit oogenblik werd de deur opengedaan, en een bediende kondigde graaf William Ro- chester aan. „Ha mijn vader," riep Arthur, „inderdaad, hij kon op geen geschikter oogenblik komen om getuige van ons geluk te zijn en hU ver liet het vertrek om den graaf te gaan ont vangen. Lucie Erickdale en de koopvrouw van Nieuw poort bleven alleen. „Ge bemint Lord Arthur dus wel innig, lieve Miss zei Bertha, Lucie naderende, „en hebt ge mij ook een weinig lief, omdat ik uw ge luk niet in den weg heb geweest „Ja zeker, ik heb allen lief, die mij wel doen," zeide Lucie. „maar, vrouw Bertha, waaraan heb ik de belangstelling te danken! die ge mij betoontwant mijn hart zegt mij dat het om mijnentwil is, dat ge het kasteel Erickdale aan graaf Arthur hebt afgestaan voor een som, zoo ver beneden de wezenlijke waarde." (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. De Polderbode. Wieringer Courant. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 1