Enkhuizer Almanakken 1940 N.V. Rolterdamsclie Bankvereeniging Ziihgis. 11 NtJUi) BAL vao Harmonie Q I Orkest Q GEMEENTERAAD WIER1NGERMEER. EEN GOEDE VULPEN IN CONCORDIA HIPPOLYTUSHOEF. t. WIERINGERMEERPOLDER Vergadering van den raad op Dinsdag 19 December 1939, 'snarn. half twee. Voorzitter Ir. S. Smeding, burgemeester. Secretaris, de heer A. Blaauboer. Na het openingswoord van den voorzitter, worden de notulen goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen Schrijven van Ged. Staten van Noordhol land d.d. 29 Nov. 1939, houdende mededeeling, dat bij Koninklijke besluiten van 18 Novem ber 1939, nos. 17 en 18, zijn goedgekeurd de derde wijziging van de begrooting voor 1938 en de eerste wijziging van de begrooting voor 1939. Voor kennisgeving aangenomen. Adres van V. Vermaat, d.d. 21 Nov. 1939, houdende; verzoek om toekenning van steun, als bedoeld in art. 13 der Lager onderwijs wet 1920. Te behandelen bij punt 4 der agenda. Schrijven van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, d.d. 17 Nov. 1939, waar bij ter beoordeeling wordt toegezonden een ontwerp-verordenirig ex art. 12 der Oorlogs- wet. Te behandelen bij punt 8 der agenda. Schrijven van het bestuur der handelsavond school te Medemblik, d.d. 28 Nov. 1939, hou dende verzoek om toekenning om subsidie. Te behandelen bij punt 10 der agenda. Vervolgens een schrijven van Ged. Staten waarin wordt medegedeeld de ontvangst der politieverordening. (Voor kennisgeving aange nomen.) Verder is een schrijven ingekomen van de Zuivelvereeniging „Het Nieuwe Land", hou dende het verzoek om noodslachtplaats te Slootdorp te stichten. Wordt behandeld bij punt 7. HET RAPPORT OVER DE GEMEENTEREKENING 1938. Het aangehouden rapport van de Commis sie tot het nazien van de gemeenterekening over 1938 wordt thans goedgekeurd. VERVOERKOSTEN. Een verzoek om een tegemoetkoming in de vervoerkosten voor de kinderen van V. Ver- maat wordt gunstig beschikt door den raad. HONDENBELASTING. Eenige bezwaarschriften en verzoeken om ontheffing van hondenbelasting worden over eenkomstig het praeadvies van B. en W. be handeld en door den raad goedgekeurd. Verordening op de heffing van opcenten. Op voorstel van B. en W. wordt de volgende verordening inzake de heffing van opcenten aangenomen. Over het belastingjaar i Mei 1940 tot en met 30 April 1941, zullen, ten behoeve dezer ge meente, op de hoofdsom der vermogensbelas ting worden geheven 50 opcenten. Over het belastingjaar 1 Mei 1940 tot en met 30 April 1941 op de hoofdsom gemeentefondsbelasting 100 opcenten. De opcenten worden niet geheven op de aanslagen van hen, die binnen het rijk geen vaste woonplaats hebben. DE NOODSLACHTPLAATS. Het zeer uitvoerige praeadvies wat B. en W. hebben doen toekomen aan den raad hebben wij reeds in ons nummer van j.I. Zaterdag opgenomen. Wij volstaan dus met de vermel ding van de besprekingen over dit punt. Mr. Kamp vraagt aan den voorzitter als den heer Dijkstra niet in militairen dienst zou zijn geweest, of het plan van de nood- slachtplaats dan door hem zou zijn gemaakt. Spr. heeft hierbij op het oog de f 400.ar chitecten-salaris, die in het voorstel zijn op genomen. De voorzitter zegt, dat door de dienstplicht van den heer Dijkstra de oude toestand weer is teruggekeerd met bouwkundige dienst van de Wieringermeer-directie. Die f 400.krijgt niet mijnheer van Eek, doch gaan naar de dienst der Directie. Vervolgens zegt mr. Kamp dat aan de vorm van exploitatie zooals B. en W. deze voor stellen groote bezwaren kleven. Bij noodslachtingen, uitgevoerd door een particlier, moet deze met het risico rekening houden van afkeuring dit risico komt altijd voor rekening van den boer. Spr. wil niets kwaads zeggen van den Heer Mollema, doch deze organisatievorm geeft veel kans op moeilijkheden. Spr. deelt mede, dat men op Texel een or ganisatie-vorm heeft, die zeer bevredigend werkt. De boeren hebben daar een vereeniging voor noodslachting zij hebben het gebruik van de noodslachtplaats gekregen van de gemeente. Zij benoemen zelf de man, die de noodslachting uitvoerteen vertrouwensman der boeren beheert de administratie. Het ge volg van deze regeling is, dat zeer behoorlijke prijzen zijn uitgekeerd aan de veehouders. In de vakbladen wordt deze regeling ten zeerste aanbevolen, zoo zelfs, dat de gemeen te Den Helder naar alle waarschijnlijkheid de regeling zal overnemen. Spr. beveelt dit gaar ne in de aandacht van B. en W. aan. Mr. Backer sluit zich aan bij de woorden van mr. Kamp. Wanneer men deze regeling zou kunnen invoeren, dan beheeren de boeren het zelf en dan zal een andere plaats mogelijk zijn. Spr. acht de bezwaren, die uit de bevolking zijn gekomen niet misplaatst en wij mogen als raadsleden niet zittende namens de be volking, deze bezwaren niet achteloos voorbij loopen. In het praeadvies wijzen B. en W. op het vervoer naar Schagen wat als een lange af stand wordt aangemerkt. Hoe is echter in de nieuwe regeling het vervoer geregeld. Wordt het ook gehaald Deze vraag is voor spr. van veel belang. Wij staan hier voor een be langrijke beslissing. Spr. heeft ook de rege ling gemist in het praeadvies met den be heerder. Is de zaak wel zoo urgent, vraagt spr. Moet deze bestuurscommissie wel zoo diep ingrijpen in zaken die de bevolking ra ken Laat de nieuwe raad dit doen. Er moet tenslotte kapitaal voor beschikbaar gesteld worden. Spr. heeft de indruk, dat B. en W. de kwestie van den beheerder te veel laten afhangen van de zaak zelf. Althans de ze indruk heeft spr. uit het praeadvies. De heer Venhuizen is het met de vorige sprekers eens. Spr. acht het van belang, dat de noodslachtplaats te Slootdorp komt, als zijnde het veehoudersgebied. Bij de plaats van vestiging van de zuivel fabriek heeft men daar ook geen verschil van meening over gehad, terwijl onlangs nog een pakhuis van de Coöperatie in het veehouders belang te Slootdorp is gebouwd. De heer Bruijn meent, dat de kwestie hoe het vervoer geregeld wordt wel wat van de bezwaren op zal heffen. Spr. meent een ge luid gehoord te hebben, dat het ook opge haald kan worden. De heer Venhuizen vraagt vervolgens of de gemeente verplicht is om een noodslacht plaats te bouwen, of dat het alleen maar ge- wenscht is. Uit de stukken is alleen maar te lezen dat het gewenscht is. De voorzitter zegt dat hij omtrent het denk beeld van mr. Kamp geen overleg heeft kun nen plegen met de wethouders. Uit het goed keurend geknik maakt spr. op, dat zij er mee instemmen. Het is voor B. en W. moeilijk geweest om te kiezen tusschen Slootdorp en W.-werf. In het praeadvies hebben wij uit laten ko men, dat W.-werf iets fninder gunstig ligt. De kwestie van den beheerder zit er na tuurlijk wel aan vast, doch was niet doorslag gevend. Spr. heeft na laten gaan hoeveel grasland bij Slootdorp is, en hoeveel er in de naaste toekomst bij Wieringerwerf zal komen. De cijfers ontloopen elkander niet veel het js ongeveer een gelijke oppervlakte. Spr. wil hiermede niet aantoonen, dat daarom Wie ringerwerf de voorkeur moet hebben. Slootdorp heeft een voorrang, omdat het een uitgegeven gebied is. Er moet echter toch ook de instantie zijn, die voor de toekomstige pachters opkomt. Spr. leest de brief voor van de Zuivelbedrij ven, waarin wordt gewezen op Slootdorp als het centjum der weidebedrijven. B. en W. zullen er tenslotte geen portefeuil le kwestie van maken, doch de cijfers toonen toch aan, dat de oppervlakte grasland onge veer even groot is. Mr. Backer vraagt, waarom op deze raad daarover moet beslissen. Laat de nieuwe raad dit maar doen. De voorzitter ziet niet in, waarom deze raad dit niet zou kunnen. Het is thans de gunstig ste tijd om er toe over te gaan. Het gebouw zou voor Maart klaar moeten zijn. Met Mollema is overeengekomen, dat de cadavers opgehaald kunnen worden. Daar zal voor betaald moeten worden. Meent iemand, dat hij het zelf beter kan bï.'engen, dan mag dat. Wethouder Peters zegt, dat bij dit voorstel bij B. en W. ook allerlei vragen zijn gerezen. Spr. heeft er naar geïnformeerd, doch om een regeling op papier te zetten voor den beheer der, is uiterst moeilijk. Wij hebben de raad van veearts de Boer gekregen „Probeer het maar eens." Spr. geeft toe, dat het een waagstuk is. Mr. Kamp zegt, dat hij om dit laatste er voor moet zijn, om de boeren het zelf te laten doen. De voorzitter zegt, dat men het voorstel in tweeën moet splitsen waar is de plaats en de vorm van explotatie Over het eerste kan thans gestemd worden. De vorm van exploitatie zweeft dan nog in de ruimte. Wanneer wij met mr. Kamp's voorstel mee gaan. dan moeten wij de huidige boeren mee hebben en die zeggen Slootdorp. Mr. Backer dat zou ik ook doen, als ik moest kiezen. De voorzitter hakt ten slotte de knoop door, door namens B. en W. voor te stellen, dat Wieringerwerf wordt veranderd in Slootdop, terwijl de zaak opgezet zal worden in nader overleg. Het voorstel om de noodslachtplaats te Slootdorp te bouwen werd z.h.st. aangenomen. Burgerdiensten in oorlogstijd. Van den Opperbevelhebber van Land en Zeemacht is een circulaire ingekomen, hou dende een ontwerp-verordening inzake per soonlijke diensten in oorlogstijd. Het gemeentebestuur heeft in een brief aan den Opperbevelhebber doen weten, dat tot de verrichting van persoonlijke diensten verbandhoudende met 'slands onafhankelijk heid geen bezwaren bestaan. Wel achten B. en W. het onjuist, dat deze diensten zullen worden beloond met die gelijk aan werkver- schaffingsloon. De loonen zullen gelijk moeten staan met die van het vrije bedrijf. De raad heeft aan dit schrijven zijn goed keuring gehecht. Voorstel inzake distriebutie-dienst kring WieringermeerWieringen. Het voorstel luidt I. voor de inrichting en de exploitatie van den distributiedienst in den kring Wieringer meer en Wieringen over de laatste vier maan-gestaan. O.a. gewijzigde subsidies, den in 1939 een crediet van ten hoogste t 2000 De voorz. „zegt nogmaals, dat het B. ;en W. spijt"dat de begrooting zoo laat is ingezonden, doch de overbelasting beschikbaar te stellen II. de belooning van de ambtenaren van den sub I genoemden distributiedienst vast te stellen op a. voor den administrateur, dagelijksch leider van den dienst, te Wieringermeer (Wie ringerwerf) op per jaar f 1000.—. f 1400.— (vijf jaarlijksche verhpogingen van f 80.-) b. voor de schrijfster bij den dienst te Wieringemeer (Wieringerwerf) op f 300.per jaar c. voor den agent te Wieringen (Hippoly- tushoef) op f 900.— per jaar. Nadat Mr. Kamp en Mr. Backer een waar schuwend woord hebben laten hooren, om de zaak niet al te groot op te zetten, wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. Subsidie Handelsavondschool Mödemblik. Het voorstel van B. en W. luidt om voor iedere leerling die deze school uit den polder bezoekt f 10.— subsidie te geven. De subsidie wordt voor 5 leerlingen ge vraagd. Z.h.st. goedgekeurd. Geheele- of gedeeltelijke ontheffing schoolgeld. Naar aanleiding van een aantal ingekomen adressen van schoolgeldplichtigen, wordt overeenkomstig het praeadvies de geheele- of gedeeltelijke ontheffing verleend. DE BEGROOTING 1940. Hierop stelt de voorzitter de begrooting voor 1940 aan de orde. Mr. Backer leidt, evenals vorig jaar, de al- gemeene beschouwingen in. Spr. zegt, dat het voor hem een ernstige te leurstelling was, dat hij pas j.1. Donderdag de begrooting kreeg thuis gestuurd. Er bleef niet veel tijd over de begrooting te bestudee- ren. De voorzitter zegt, dat het B. en W. ook erg spijt, dat het niet eerder mogelijk was doch men is hier de laatste tijd overbelast met werk. Mr. Backer voortgaande zegt dat een be- grooting de mogelijkheid opent om een blik terug en een blik vooruit te werpen. Als spr. een korte terugblik maakt dan mag hij zeggen, dat door het college belang rijk werk is gedaan gebleken is, dat het zwaartepunt bij het uitvoerend gezag berust te. bij B. en W. dus. Spr. brengt daarom hulde aan B. en W. en de ambtenaren, voor het vele werk, dat zij naar beste weten hebben verricht. Spr. weet, dat zij den laatsten tijd onder ongunstige om standigheden hun werk hebben moeten ver richten. De verhouding van B. en W. tot den raad acht spr. gunstig. B. en W. en de bestuurs-commissie zijn al len met de wil bezield om het overgangstijd perk zoo gunstig mogelijk te doen verloopen. Als schaduwzijde wil spr. noemen, dat naar zijn meening het contact tusschen B. en W. en den raad minder is geweest in het afgeloopen jaar. Toen deze bestuursvorm werd ingesteld was het contact inniger, Dit heeft spr. teleurgesteld. Spr. krijgt den indruk, dat men nu het toch spoedig afloopt met de bestuurscommis sie, alleen nog maar de zaken loopend wil houden en het baanbrekende werk over wil laten aan de nieuwe raad. De nieuwe raad moet niet te veel aan banden zijn gelegd, door besluiten van de bestuurs-commissie. Men kan vragen of er niet meer initiatief van het college zou moeten zijn uitgegaan. Spr. komt dan nog op tegen een uitlating in de brochure van Mr. In 't Veld, waarin deze schrijft, dat de burgemeester moeilijk voor de bevolking is te bereiken. Een bewering die later door Dr. van Zanten klakkeloos is overgenomen en die van elke grond is ont bloot. Spr. wenscht nog eens nadrukkelijk vast te stellen, dat de verhouding van den burge meester tot de ingezetenen niets afwijkt van welke burgemeester dan ook. Het einde van onze taak is in het zicht. De bevolking zal dan actief gaan deelnemen aan de opbouw van deze gemeente. Ook dan zal men voor moeilijkheden komen te staan. Spr. hoopt dat men dan ook voor critiek zal openstaan. Spr. betuigt zijn instemming met het inlei dend woord van B. en W. bij de begrooting, waar deze sluitend is verkregen. Spr. is dankbaar, dat dit nog bereikt is tij den^ het interegnum. De bevolking gaat het goed schrijven B. en W. wat wij gronden op de belastingopbrengst. De tijdsomstandigheden zijn echter onzeker, zoodat men niet al te veel op hooge belasting opbrengsten kan blijven rekenen. Spr. uit nog het bezwaar tegen de kleine post die uitgetrokken is voor onvoorzien, vooral omdat verschillende posten memorie geboekt zijn. Spr. vraagt hoe het staat met de objecten die overgenomen moeten worden van het Rijk. Vervolgens acht spr. de toelichting op de verschillende posten wel wat sofer. Voor de raadsleden, die buiten de gemeen te wonen, is een uitgebreider toelichting noo- dig. Spr. zal bij de hoofdstukken er nader op terug komen. Mr. Kamp is tegenstander van lange algemeene beschouwingen. Spr. be tuigt hulde aan B. en W., speciaal aan den secretaris voor de wijze, waarop deze begrooting is samengesteld. Het spijt spr., dat B. en W. de be grooting niet vooraf hebben -laten be handelen in een commissie. Men kan daar toelichting krijgen op posten, die onduidelijk zijn. Spr. treft nu posten aan op de be grooting, die er nog nimmer op hebben aan werk is hier de reden van. Spr. hoopt, dat voortaan bet eerder moge lijk is. Mr. Backer heeft uiting gegeven aan zijn waardeering voor het vele werk wat is verricht. Doch dat hij een scha duwzijde ontdekt in het mindere con tact wat er is tusschen het College en de Raad. Spr. is er zich niet van bewust, doch vanaf September moest er veel ander werk gebeuren. Opzettelijk is het al thans niet gebeurd. Het contact kan bevorderd worden door meer vergaderingen te houden. Zou er meer baanbrekend werk moe ten zijn verricht Aan de andere kant wordt gevraagd of de nieuwe Raad dit moet doen. Spr. is van oordeel, dat het noodzakelijke werk moet worden ver richt. Of wij meer hadden moeten doen, weet spr. niet. De verhouding burgemeester en Inge zetenen is door Mr. Backer aangesne den. Spr. meent steeds tegenover de bevolking een welwillende houding te hebben aangenomen. Klachten uit de bevolking heeft spr. nimmer gehoord. Uitlatingen als van Mr. In T Veld en overgenomen door Dr. Van Zanten, moeten daarom maar op rekening ge schreven worden van iemand, die niet bekend is in de W.-Meer. Wat betreft de critiek op de nieuwe Raad, wachten wij deze met belang stelling af. Aangaande de vraag of de verwach ting t.a.z. van dc belastingopbrengst niet al te gunstig is genomen, stelt spr. zich op het standpunt, dat vo'or het komende jaar de terugslag niet is te verwachten. De resultaten op de bedrijven zijn gunstig. Wat de overdracht van de ob jecten betreft, het eerste gedeelte wat ambtelijk geregeld moet worden vlot nog niet erg het tweede gedeelte staat er goed voor en is in handen van een commissie. Dat men de toelichting op de posten te sober vindt, is een teleurstelling voor B. en W. Spr. kan Mr. Kamp mededeelen, dat er geen nieuwe posten op de begroo ting voorkomen. Wel verhoogde sub- sidieposten. Mr. Kamp trekt zijn woorden in. Weth. Peters zegt nog naar aanlei ding van de post onvoorzien, dat er nog altijd een reserve is van f 30.000.-, voorts zijn er nog eenige stille reserves. Bij de behandeling van de begrooting artikelgewijs, komen allereerst de uit gaven. Mr. Backer en ook Mr. Kamp klagen hierbij vooral over de scheeve toelich ting op de posten, terwijl verschillende overeenkomsten zijn aangegaan, die tot het budget van den Raad behoo- ren, doch waar rle Raad niet in is ge kend. Geen der posten onderging echter een wijziging, zoodat wij niet alle op merkingen zullen vermelden, die ge plaatst zijn hij de diverse posten. Bij post 137, brandmelding, vraagt Mr. Backer hoe het staat met het over leg hierover, wat een jaar geleden is aangevangen. De voorz. zegt, dat de besprekingen met de exploitant van de radio-distri butie een heel eind op weg waren, doch doordat deze onder de wapenen moest komen, zijn afgebroken. Bij post 140, straatlantaarns, brengt de heer Leijten de pakhuizen aan de Schagerweg onder de aandacht van B. en W., waar noodig wat verlichting moet komen. Voorts zegt de heer Leijten,, dat het soms lang duurt voordat een kapotte lamp wordt vernieuwd. De voorz. zegt, dat de Schagerweg de aandacht heeft van B. en W. en dat de politie opdracht krijgt melding te ma ken van kapotte lampen. Punt 148, luchtbescherming, waar f 1500.- voor is uitgetrokken, ontlokt Mr. Kamp de vraag, wat hiervoor wordt aangeschaft. De voorz. antwoordt o.a. 3sirenen. Een lijst van aanwezige materialen zal den Raad t.z.t. worden overgelegd. Bij post 162, Bad- en Zweminrich ting, vraagt Mr. Kamp hoever de com missie met haar werk is. Dc voorz. antwoordt, dat voor 1 Jan. a.s. een rapport kan worden tegemoet gezien over het Zwembad. Wat de douche-inrichting betreft, is het rap port niet erg bemoedigend. Om een be hoorlijke expolitatie te krijgen moeten veel baden worden genomen. Spr. geeft hiervan eenige cijfers-. Mr. Bakker geeft in overweging, om een gedeelte van het kapitaal te belas ten op de post luchtbescherming. Voor luchtbescherming heeft men douche inrichtingen noodig bij gaszieken. B. en W. zullen van deze mededee ling zoo mogelijk gebruik maken. Post 166, subsidie Witte Kruis, vraagt Mr. Kamp eenige inlichtingen. De voorz. zegt, dat in liet uitzicht is gesteld, dat een groot aantal leden toe zullen treden tot het Wit-Gele Kruis, waardoor het vermoeden werd uitge sproken, dat liet nadeelig saldo wat teruggebracht kan worden. De hr. Leijten zegt, dat op de inge voerde begrooting van het Witte Kruis weinig beknibbeld kan worden. Mr. Kamp merk nog op, dat dc Witte Kruisafdeelingen overal het zor genkind zijn. Post 177, onderhoud straten, vraagt de heer Leijten of nu inderdaad uitvoe ring wordt gegeven aan de bestrating. Verleden jaar stond er ook f 3500.- op de begrooting, er is toen evenwel niets gebeurd. De voorz. schuift dit op de mobili satie. Er lag veel werk te wachten op de nieuwe opzichter. Bij post 184, breekt de hr. Venhuizen een lans voor de werklieden in Gem.- dienst voor het verstrekken van een duurtetoeslag. In het vrije bedrijf is ook een toeslag gegeven. De voorz. acht het wel billijk. Weth. De Graaf zegt, dat men niet. te veel mag afgaan op de toeslag van de landarbeiders. Men heeft weinig be zwaar gemaakt in landbouwkringen in den Polder, omdat de uitkomsten van liet bedrijf gunstig waren, doch voldoende gemotiveerd kon 't niet wor den door de arbeiders. De W.-Meer zal wel de eenige Gemeente zijn, ver moedt spr. Mr. Kamp Texel ook. Wetli. Peters merkt op, dat liet, Rijk de begrooting moet goedkeuren. Dc lir. Van Oers vraagt, of de arbei ders geen kindertoeslag kunnen krijgen Weth. Peters zegt, dat de menschen op arbeidscontract in dienst zijn. De nieuwe Raad moet dit maai- regelen. Bij hoofdstuk onderwijs, uit Mr. Backer, dat nog geen post voor U.L.O. onderwijs vermeld kan worden! De vooi-z. Het wordt ons wel moei lijk gemaakt. Bij post 207, kosten bouw dei' scho len, vraagt Weth. Peters, of er niet be ter geleend kan worden, alsdat men de kapitaals-uitgaven steeds maar finan ciert met kasgeld. Dc hr. De Bruijn acht leenen de zui verste weg. De hr. Van Oers onder schrijft dit. Getracht zal worden het'gold in den Polder te verkrijgen. Bij post 216, klaagt de hr. Leijten, dai de ouders nogal veel bij moeten dra gen in de vervoerkosten voor de school kinderen. De hr. Van Oers merkt op, dat men ze dan maar niet zoover van huis moet sturen om een school te bezoeken. Voorz. zegt, dat B. en W. ae zaak eens zullen onderzoeken. Bij hoofdstuk Landbouw, is het Mr. Backer opgevallen, dat in zoo'n bij uitstek landbouwgebied, geen posten de landbouw betreffende, voorkomen. Spr. vraagt, hoe het staat met de t.b.c-bestrijding van rundvee. Voorts heeft spr. gehoord, dat er nog veel mangelt aan de paardefokkerij in dit gedeelte van Noord-IJolland. Weth. De Graaf zegt, dat juist in de Wieringermeer veel aan paardefokkerij wordt gedaan. Verschillende premies komen in de W.-Meer terecht. De hr. Venhuizen- zegt, dat aan de t.b.c.-bestrijding onder het rundvee ook wat gedaan wordt in den Polder, doch nog lang niet voldoende. Post 243 arbeidsbemiddeling, vindt Mr. Kamp te hoog. Op Texel heeft men bij veel bemiddeling nog geen f 1000.- noodig. Post 247, Veldwachters als deurwaar ders, acht Mr. Backer bezwaarlijk. De opvatting in algemeen genomen is, dat politie geen andere aanraking met de bevolking moet hebben, dan politioneel. Wenscht men dit toch, dan zal men ontheffing moeten hebben van de Commissaris der Koningin. De ontvangsten gaven geen noemens waardige opmerkingen te hooren evenmin de kapitaaldienst. De begrooting werd hierop vastge steld voor de gew. dienst op inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 114.715.71. Voor de kapitaalsdienst tot een bedrag van f 212322.- aan in komsten en uitgaven. In het sluitingswoord deelt de voor zitter nog mede,, dat het wetsontwerp tot instelling van de Gemeente Wierin germeer is ingediend. Zoodat met groote zekerheid mag worden aangenomen, dat per 1 Janu ari 1941 de W.-Meer een zelfstandige Gemeente zal worden. Hierna sluiting. 35, 45 en 55 CENT. Wederverkoopers rabat. BOSKER's BOEKHANDEL HIPPOLYTUSHOEF MIDDENMEER. Als van ouds weer ruime voorraad van KERSTBOOMEN en BES HULST. Bestellingen worden ook aangenomen bij J. Feikes, Wieringerwerf en G. Kroeze, Slootdorp. A. BOERHAYE, Boomkweeker, Middenmeer, Tel. 97. Dames Profiteert hiervan Dames- en Bakvisch MANTELS MET 15% KORTING. Kinder Mantels 10% KORTING. Dames- en Bakvisch Japonnen 10% KORTING. TIJS KORT. Beltstraat H.-hoef. BOSKER's Boekhandel KAPITAAL en RESERVES I 61.500.000. Geeft af 3 V2 pandbrieven N.V. BETUWSCHE - HYPOTHEEKBANK koers 100 Inlichtingen bü KANTOOR HIPPOLYTUSHOEF. Tel. No. 15. H.-hoef Middenmeer.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 4