31e JAARGANG DINSDAG 16 JANUARI 1940 No. 6 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN PARAAT BLIJVEN. DE VROUW UIT VLAANDEREN. WACO - AÜTOBÜSDIENST. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.25. BUREAU ADVERTENTIëN UITGEVER: Hippolytushoef Wielingen Van 1 5 regels f 0.50 CORN. J. BOSKER WIERINGEN. Telefoon Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 Ook in 19141918 waren de vredesgeruchten niet van de lucht. Stilte voor den storm. Hulde aan de gemobiliseerde vrouw. Nu de verschrikkingen van den oorlog tot- nutoe niet den omvang hebben aangenomen, waarmee men zich eigenlijk al vertrouwd had gemaakt, kan men ook in Nederland af en toe de opvatting vernemen, dat het alles, gezien de ervaring van de verstreken vier maanden, wel niet zoo'n vaart zal loopen. Het behoeft geen betoog, waarschuwt de Nederlander, dat dit een op niets berustend optimisme is. En een gevaarlijk optimisme ook. Om twee redenen. In de eerste plaats is het gevaarlijk omdat als het dan toch eens „zoo'n vaart zou gaan loopen" de psychologische schok veel grooter is dan wanneer men met de moge lijkheid ten volle rekening had gehouden. En in de tweede plaats dreigt het gevaar, dat de organisatie van de bescherming' der burgerbevolking, die goeddeels zelfbescher ming is, verslapt als een deel der burgers zich de vraag gaat stellen of dat alles nu wel zoo heel erg noodzakelijk is. Men begrijpe ons goed. Het kwaad heeft ten onzen nog geen groote afmetingen aan genomen. Maar daarom moet er juist nu te gen gewaarschuwd worden. Wij hebben ons op velerlei offers voor de te bereiden en thans reeds alle maatregelen te treffen, die noodig zouden zijn als het gevaar al direct in aan tocht was. Dan alleen kunnen wij voorbereid en dus vertrouwend de toekomst tegemoet zien. Natuurlijk kan men zich in de betrekkelij ke rust verheugen, maar men moet -er zich niet door in slaap laten wiegen De optimistische stemming is ook gewekt door de herhaalde geruchten over pogingen tot herstel van den vrede. Maar Het Vader land heeft er aan herinnerd, dat ook gedu rende den oorlog van 19141918 het vredes gerucht nimmer weg is geweest. Al aanstonds nadat de oorlog eenige maanden was voort geschreden, bood president Wilson van de Vereenigde Staten zijn goede diensten aan. In den loop van 1915 een opnieuw in 1916 zond Wilson zijn vertrouweling House als persoonlijk afgezant naar Europa tot verdere polsingen in het belang van den vrede. Mid den in den oorlog sprak hij reeds de gedenk waardige profetische woorden, dat een vre de door vergelijk de eenig waren uitkomst zou zijn, omdat een vrede na de overwinning zou rusten op drijfzand. Men heeft echter niet naar Wilson geluis terd men was den oorlog begonnen en wil de hem uitvechten. I Ook het Handelsblad waarschuwt aan de hand van bepaalde verschijnselen, dat de betrekkelijke rust aan de oorlogsfronten moet worden opgevat als een stilte voor den storm. Wij weten niet waar het onweer zal los barsten, als het komt. Maar wij moeten als nuchtere, verstandige menschen, die niet in een domme en onmanlijke struisvogelpolitiek willen vluchten, rekening' houden met de mogelijkheid, dat de storm dicht langs, of misschien wel over, ons gebied zal trekken. En in dat geval moeten wij gereed zijn, even als de Finnen, om hem onder alle omstandig FEUILLETON. heden, hoe ongunstig aanvankelijk ook, aan alle kanten op te vangen. Aan die gedachte zal ons volk, dat een eeuw lang de zegeningen van een onverstoorden vrede op eigen bodem heeft gesmaakt, en daardoor misschien iets aan spankracht heeft ingeboet, zich opnieuw evenals in vroeger eeuwen, moeten wennen. Het leven van een natie kan nu eenmaal niet zonder risico zijn. In de stilte voor den storm die komen kan, moeten ook wij, juist omdat wij er buiten willen blijven, onze krachten inventariseeren, zuiveren en sterken. Zonder paniek, zonder het ergste te verwachten, maar om gereed te zijn voor alle eventualiteiten Deuren en ven sters moeten worden nagekeken, luiken vast gesjord, voorraad ingeslagen, en wankele, onzekere en onbetrouwbare elementen van belangrijke en geëxposeerde plaatsen verwij derd. Nog is er tijd. Wij moeten hem benutten. De militaire medewerker van de Limburger Koerier houdt een pleidooi voor opvoering van hat weerstandsvermogen van ons leger. In Finland blijkt, dat in den modernen oor log' de landmijn bij de verdediging een groo te rol speelt. Dit is het wapen van den zwak ke bij uitnemendheid. Weinig kostbaar en zender veel menschen voor het gebruik nood zakelijk te maken, is het een geducht wapen als tegen infanterie. Wij twijfelen er niet aan, dat niet alleen „ergens in Nederland" dit wapen zal worden gebruikt, doch dat „overal in Nederland," waar de verdediging wordt gevoerd, de land mijnen toch reeds door inundaties beperkte aanvalsmogelijkheid zou verkleinen. Hoeveel hooger zal het moreel zijn van soldaten, hoeveel minder verliezen zullen zij lijden, als zij zich bevinden in stevige beton- opstellingen. Gelukkig is er reeds vóór het uitbreken van den oorlog begonnen met den bouw van vele betonversterkingen en is deze bouw ook daar na in versneld tempo voortgezet. Juist waar het niet mogelijk is onze leven de strijdkrachten uit te breiden, moet het weerstandsvermogen worden vergroot. Reeds de voorbereidingen voor het stellen van de inundaties hebben duidelijke taal ge sproken. Als Nederland hier nu nog algemee- ne oefenplicht en aa'nzienijke versterking van zijn permanente stellingen aan toevoegt, zal daaruit blijken, dat Nederland het voor beeld van Finland zal volgen en zich er op voorbereidt met inzet van alle krachten en middelen bruut geweld te keeren. Ons volk mag er zich wel eens goed reken schap van geven, schrijft De Avondpost, dat ook de Nederlandsche soldatenvrouw thans is gemobiliseerd dat op haar schouders zwa re zorgen drukken dat zij het is, die in menig opzicht het karretje op den weg houdt en dat zij dit doet blijmoedig en trouw en sterk. Laat ons daar gerust maar eens een oogenblik over denken. Tienduizenden Neder landsche vrouwen zijn, door het vertrek van hun mannen, gemobiliseerd moeten offers brengen staan geheel, alleen voor de zorg van haar gezin staan geheel alleen voor de leiding van een zaak en moeten zich door dat alles heenslaan. Tot op zekere hoogte hebben zij het zelfs moeilijker dan haar mannen. Immers, voor dezen wordt gezorgd zij krij gen hun natje en droogje op tijd het ont- 14.) „Zij verliet Engeland," vervolgde vrouw Bertha „natuurlijk volgde ik haar. Zij wil de niet, dat haar vaderland, dat haar kind getuigen zouden zijn van hetgeen zij deed voor het geluk van haar kind. Zij vreesde, zich aan de bespotting der wereld, meest altijd dom en onrechtvaardig in hare oordeelvellingen, bloot te stellen, en hoeveel moed en geestkracht zij ook bezat, zij gevoelde, dat dit hare krachten zou te boven gaan en zij er onder bezwijken zou." „Maar had zij dan geene bloedverwanten, die haar onderstand konden verleenen vroeg Lucie, „of had mijn goede moeder geen bloedverwanten meer, omdat zij ongelukkig was „O ja," gaf Bertha ten antwoord, „deze zouden zich wellicht niet ongenegen getoond hebben om haar onderstand te verleenen maar het denkbeeld, van liefdegaven te le ven, haar kind door aalmoezen te doen groot brengen, want wat zijn hulp en onder stand van bloedverwanten of vrienden an ders dat denkbeeld was haar ondraag lijk dus liever alles gewaagd, alles opgeof ferd, zich moeite, arbeid en ontbering ge troost, dan datZij wilde, dat hare Lucie aan haar en aan haar alleen, alles te danken zou hebben want wat een moeder voor haar kind doet, is geen armoede, zijn geen liefde gaven, het is een offerande, gebracht op het altaar der dankbaarheid voor het geluk, een kind te bezitten „O en dat ik haar voor dat alles niet in mijn armen mag drukken.. haar mijn dank mag betuigen Maar ga voort, vrouw Bertha, waarheen begaf mijn moeder zich, bieekt hun aan weinig, zij het dan, dat zeer velen het met wat minder comfort moeten doen dan anders en dat er van hen, dag en nacht, soms zware diensten worden gevor derd. Maar de vrouwen moeten zich, van dag tot dag, door tal van moeilijkheden heen slaan geheel alleen nu de kinderen leiden of (vaak ook èn) een zaak verzorgen. Waarlijk, duizenden en duizenden Neder landsche vrouwen zijn thans ook gemobili seerd en verdienen den dank van het vader land voor de dapperheid en de trouw, waar mee zij op haar post staan. CRISIS - BUREAU. AANKOOP VERBRUIKS- AARDAPPELEN Van officieelo zijde worden ons de volgende bijzonderheden medegedeeld omtrent het aankoopen van verbruiks aardappelen van den kleigrond, te leve ren in het voorjaar van 1940. Deze aankoopen, welke geschieden door mid del van den georganiseerden aardappel handel, waarvoor optreedt de Vereen, tot behartiging van den Nederland- schen Aardappelhandel, in samenwer king met de Provinciale Voedselcom- missarissen, strekken zich uit over klei-consumptieaardappelen van eerste kwaliteit in de normale sorteering van de rassen Zeeuwsche Bonte. Zeeuw- sche Blauwe, Koopmans Blauwe, Roode Star, Eigenheimers, Bevelander en, hoewel zulks aanvankelijk niet in de bedoeling lag, ook van het ras Bintje, aangezien zulks met het oog op de ont wikkeling der maktsit natie wensche- 1 ijk bleek. De prijzen waarvoor met de telers wordt gecontracteerd, te Veten voor de eerstgenoemde vier rassen 1' 4.50 per 100 Kg., voor Bevelander f 4.- por 100 Ivg., voor Eigenheimer' f 3.75 per 100 Kg. en voor Bintje 325 per 100 Kg., alle af boerderij, zijn gebaseerd op le vering van de aardappelen in de week von 1 t.m. 6 April 1940, uitgezonderd Eigenheimers, waarvoor de prijs is ge baseerd op levering in de week van 26 Febr. t.m. 2 Maart 1940. De telers zijn evenwel verplicht zooveel vroeger of later dan de genoemde basisperioden te leveren als van overheidswege nood zakelijk wordt geacht, mot dien ver stande, dat de Eigenheimers uiterlijk 30 Maart en de aardappelen van de an dere rassen uiterlijk 1 Juni afgenomen zullen worden. Wordt levering voor de genoemde toen zij Engeland verliet, en wat deed zij ver der Zij zette zich te Nieuwpoort neer, name lijk wij want, zooals ik u reeds gezegd heb, ik was uw moeder gevolgd daar begonnen wij een kleinen handel met het weinige, wat ons nog was overgebleven, wij namen dag noch nacht rust. wij vergenoegden ons met een kleine winst, ontzeiden ons alles, wat niet tot het noodwendigste behoorde, om zooveel geld mogelijk in onzen handel te steken, die door een en ander meer en meer werd uitgebreid." „En gij, vrouw Bertha. getroosttet u al die moeite en ontberingen om mijnentwil," zei- de Lucie. „Loop heen," gaf de koopvrouw van Nieuw poort op haar gewonen gemeenzamen toon ten antwoord, „geloof er niets van, Lucie. Als ik alles voor u gedaan had, hoe zou ik dan op dit oogenblik in 't bezit van zooveel schat ten zijn „Maar ge waart toch mijn moeder behulp zaam, om „Waarlijk", viel vrouw Bertha Luci Erick- dale in de rede, „uwe moeder was wakker genoeg om mijn bijstand te kunnen ontbe ren, zij stond aan het hoofd der zaak. Maar laat mij voortgaan, want de avond begint koel te worden en de tijd nadert, waarop wij naar het kasteel moeten terugkeeren. De goede God zegende onze ondernemingen, onze handel werd uitgebreid en leverde zoovele winst er op, dat ik 't kasteel Erickdale kon koopen. Ge ziet, Lucie, dat ik wel degelijk voor mijzelf zorgde door landgoederen te koopen, terwijl uwe moeder alleen aan u dacht." „En waarom keerde mijn moeder niet naar Engeland terug, of waarom bezocht zij mij niet van tijd tot tijd en liet mij geheel aan de zorg van Lady Belmore over, die zich eerst na het vertrek van mijn moeder met mijn opvoeding bezighield, en met wie ik nooit over de dierbare afgestorvene kon spre ken. daar zij haar niet gekend heeft „Lucie, uw moeder was moedig en deed afstand van haar rang," zeide Bertha, om in plaats van barones van Erickdale te blijven, DE VLUGSTE EN GOEDKOOPSTE VERBINDING NAAR WEST-FRIESLAND en AMSTERDAM IS NOG STEEDS DE tijdvakken, dus begin April of eind Fe bruari gowenscht, dan zullen de ge noemde overnemingsprijzen worden verminderd met. t 0.026 per 100 Kg. por week, of gedeelte daarvan. Wordt verlangd, dat do Eigenheimers na de week van 26 Febr. t.m. 2 Maart worden geleverd, dan zal de prijs per week, of gedeelte daarvan, met f 0.05 per 100 Kg. worden verhoogd, terwijl in dien van de overige rassen levering na de week van 1 t.m. 6 April worden gc- eischt, do overnemingsprijzen daarvan met f 0.03 per 100 Kg. per week, of ge deelte daar van zullen worden ver hoogd tot 6 Mei af met f 0.05 per 100 Kg. per week of gedeelte daarvan. De aardappelen moeten op het tijd stip van levering, van eerste kwali teit zijn jevcntueele geschillen over die kwaliteit zullen worden behandeld door een commissie van 3 arbiters. liet ligt in de bedoeling, in elk ge west een arbitrage-commissie in te s^el len, waarvan als vaste leden zullen worden benoemd een ambtenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst een deskundige, aangewezen door de Nederlandsche Akkerbouw Centrale en een voor elk geval afzonderlijk dooi den teler aan to wijzen persoon. Van elkee aankoop wordt een koop- briefje opgemaakt, waarin behalve* de gewone gegevens omtrent den koop met het oog op de conrole, zoo nauwkeu rig mogelijk moet.worden aangegeven, waar de gekochte partij zich bevindt. Op grond van de koopbriefjes zal den telers door den 1'rov. Yoedselcommis- saris; "n voorschot uitbetaald kunnen worden ten bedrage van de helft van den overnemingsprijs, uiteraard me' dien verstande, dat de telers zich moe ten verhinden op eerste aanmaning het voorschot geheel of gedeeltelijk terug te betalen, indien ten gevolge van bij zondere omstandigheden minder kan worden geleverd dan werd verkocht. BINNENLANDSCH NIEUWS. STEUNTREKKER LAAT f 3000 NA. Te Zeist heeft men vlak onder de pan nen van 'n huis, dat bewoond was door een ouden man, die reeds jaren lang steun van gemeenteweg ontving, na zijn overlijden een blikken doos met f 3000 gevonden. De man schijnt geen familie te heb ben gehad, want na zijn overlijden meldde zich niemand, zoodat hij op kos ten van de gemeente werd begraven. In zijn huis werd een onderzoek inge steld, waarbij 'n toestand van uiterste vervuiling werd geconstateerd. De meu beien werden uit het huis verwijderd en de twee belendende panden werden wegens het talrijke ongedierte in de zuivering betrokken. j Toen het huis aan 'n nauwkeurig on derzoek werd onderworpen, vond men onder de dakspan.cn een blikken 'trommel met f 3000. liet geld is on der de hoede van het Gom.-bestuur ge steld, in afwachting van eventueele erfgenamen. De oude man stond niet als gierig bekend. Wanneer een buurvrouw zijn 'huis kwam schoonmaken, hetgeen ech (ter niet vaak gebeurde, werd zij steeds behoorlijk betaald. DE VISSCHERIJ Andere jaren zag men na Nieuwjaar te Scheveningen reeds spoedig enkele motorloggers gereed maken om ter trawlvisscherij te gaan, hoewel de laatste jaren het aantal steeds vermin derde, doordat de verdiensten met de ze visscherij gering waren. Thans is er aan de havenkaden nog niets van het klaarmaken van schepen t,e zien en zal dit voorloopig ook wel zoo blijven. De hooge premie» voor mo- lestverzekering' en de hoogere prijzar voor motorolie, maken iedere winst on mogelijk, al zouden natuurlijk de be sommingen wel iets hooger kunnen zijn dan andere jaren, daar de vischhandel met verlangen den aanvoer tegemoet. Oon de Katwijksche reeders van de motorloggers schijnen er nog niet aan te denken hun schepen te doen uitva ren. En hoewel er van de schippers- eigenaars een paar het goede voorbeeld gegeven hebben om zee te kiezen en ook mooie besommingen behaald heb ben, i§ over het algemeen de verwach ting niet hoog gespannen, want van na volging van deze voorheelden ziet men nog niets. LANGER ZOMERTIJD In verband met ioopende geruchten ais zou de zomertijd dit jaar van lange ren duur zijn dan tot dusver, meldt men, dat deze aangelegenheid nog voorwerp van interdepartementaal overleg uitmaakt, In ieder geval zal de zomertijd niet vroeger aanvangen dan in vorige jaren, verlenging zou dus eventueel gezocht worden in 'n later tijdstip van beëindi ging. Een beslissing is over eenige weken waarschijnlijk niet te ver wachten. ZIJN SPAARBANKBOEKJE VERVALSCHT Dader gearresteerd. Een 30-jarie man bood Vrijdagmiddag bij het Postkantoor in de Maasstraat te Amsterdam een spaarbankboekje aan om er geld van terug te halen. De ambtenaar ontdekte al spoedig dat er met het hoekje geknoeid was. De eige naar had er zelf.tweehonderd gul den bijgeschreven en de noodige stem pels zelf gemaakt en geplaatst. De aan bieder werd gearresteerd en bij onder een eenvoudige koopvrouw te worden maar zij gevoelde zich te zwak om u te verlaten na u eenmaal wedergezien en in hare armen ge drukt te hebbenO, moogt gij eenmaal een gelukkige moeder worden, om te kunnen beseffen, wat het zeggen wil, te moeten scheiden van een dochter, die men tot aan- biddens toe liefheeft Hoe vurig haar wensch ook was om u eenmaal weder te zien, zij on derdrukte dien ter wille van u." „Ter wille van mij riep Lucie verwon derd uit. „Ja. Lucie," gaf vrouw Bertha ten ant woord. „Ge waart gebleven, wat uw geboorte u had doen worden, een der adellijke doch ters van Engeland, Lucie van Erickdale en geen edelman, zelfs niet de eerste van het koninkrijk, behoefde zich te schamen, u tot vrouw te nemen maar wat was uw moeder geworden Een eenvoudige koopvrouw, die haar handel klein en gering in een der ach terbuurten van Nieuwpoort begonnen had, die handelsbetrekkingen had aangeknoopt met lieden, die zij zich vroeger niet verwaar digd zou hebben aan te zien, die, om hare waren aan den man te brengen, gevleid en gekropen had en die vernederingen, waar aan zij zich vrijwillig onderwierp, zouden uw deel geweest zijn, en men zou in u de doch ter van de barones van Erickdale vergeten hebben, om in u slechts het kind eener een voudige koopvrouw te zien, die zifch door zwoegen en slaven een vermogen had bijeen gegaard. Wat zij gedaan heeft, wierp in het oog der wereld een vlek op uw adellijken naam.. Daarom deed zij er afstand van in een vreemd land, om u dien te doen be houden zij had vervolgens Lucie, den han del lief gekregen, omdat deze haar zulke aanzienlijke voordeelen aanbracht. door dien handel zag zy haar vermogen iederen dag aangroeien, en hoe gelukkig gevoelde zij zich, als zij gedurig iets aan dat vermogen kon toevoegen, dat zij voor u, Lucie, en voor u alleen bestemde." „O zou er een tweede voorbeeld van zoo veel. moederliefde kunnen bestaan, als mijn moeder gegeven heeft Om mijnentwil deed zij afstand van den schitterenden naam, die de hare was, en van den rang, die haar met de voornaamste adellijke vrouwen gelijk stel de, om in een vreemd land, als een vrouw zonder rang, door een arbeid, waaraan zij niet gewoon, waarvan zij vroeger afkeerig was, voor mij een vermogen bijeen te garen O, geen wonder dat God, die iedere goede daad vergeldt, hare ondernemingen zegende, die een teederminnende moeder voor het ge luk van haar kind waagde." „Zij stierf," vervolgde Bertha. „en weinige oogenblikken vóór haar dood maakte zij een testament, waarbij zij bepaalde, dat niemand u zijn gade mocht noemen, tenzij hij u het kasteel van Erickdale tot huwelijksgift zou kunnen aanbieden „Bertha". zei de ster vende tot mij, „wees voor mijn Lucie, voor mijn kind, wat ge altijd voor mij geweest, zijt. een zorgende, een haar geheel toegene gen vriendin Waak over haar, alsof zij uw dochter was, wees voor haar een moeder. Ik laat u het beheer over mijn nalaten schap, wend ze aan tot haar nut, en dat zij strekken moge tot het onderhoud van mijn kind, dat mijn Lucie de vruchten oogste van het zaad, door mij met zooveel vlijt en inspanning uitgestrooid." „O waart gij het dan, vrouw Bertha. die mij geregeld op zulk een geheimzinnige wij ze het geld toezond, dat ik ontving zonder te weten vanwaar het kwam „Ja, Lucie, dit was de taak, mij door uw stervende moeder opgedragen." „En waarvan -ge u op zulk een edele wijze gekweten hebt." zeide Lucie. de hand van Bertha aan haar lippen drukkende „maar zeg mij toch eens, vriendin mijner moeder en de mijne, waartoe diende die geheimzinnig heid, waarom mocht ik niet weten, wie zij was, die mij zulke aanzienlijke sommen zond „Luister, Lucie. ik zal u alles verklaren," zeide vrouw Bertha. en zij vervolgde „Waak over mijn kind," zeide zij, „en wanneer zij later een huwelijk zal willen aangaan, ver dubbel dan uw waakzaamheid en zorg. dat geen ander dan een, die haar volkomen waardig is, haar echtgenoot worde daartoe geeft mijn testament u de schoonste gelegen heid Het kasteel Erickdale is uwe eigendom, en ik weet, dat ge winst en voordeel veracht, wanneer het het geluk van mijn kind geldt mocht later iemand naar haar hand dingen, en derzoek dan, of hij harer waardig is. Is hij braaf, en edel, en bemint hij Lucie. gelijk zij verdient bemind te worden, stel hem dan in de gelegenheid om haar het kasteel als een huwelijksgift aan te bieden mocht hij harer echter onwaardig zijn, stel dan uw eischen ooz hoog, dat het onmogelijk wordt, daaraan te voldoen, en belet op deze wijze een huwelijk, dat haar rampzalig zou ma ken." „Goede moeder riep Lucie, de oogen he melwaarts slaande, „goede moeder ge dacht dus steeds aan het geluk van uw kind, en zelfs op uw sterfbed vergat ge haar niet „Nauwelijks vernam ik. dat Arthur Ro- chester naar uw hand dong." vervolgde vrouw Bertha, „of ik deed het noodige onderzoek naar hem maar hoe gunstig de berichten ook waren, die ik omtrent hem ontving, toch wilde ik er mii zelf van overtuigen, dat hij uwer waardig was ik besloot dus, in per soon met hem over den verkoop van het kas teel te ondehandelen. in plaats van dit aan een gevolmachtigde over te laten. De jon ge graaf van Rochester kende mij niet vree- zende, dat ik mijn eischen mocht verdubbe len. veinsde hij voor u een onverschilligheid, die hem vreemd wasvandaar dat ik zulk een ontzettend hoogen prijs eischte maar toen mij later zijn grenzenloozc liefde voor u bleek, wist ik hem tegemoet te komen, daar ik de inwendige overtuiging had. dat hij u gelukkig maken zou (Wordt vervolgd.) LN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Zijper Courant. Wieringermeerbode. De Polderbode. Wierlnger Courant.

Wieringer courant | 1940 | | pagina 1