Onze Foto-Pagina KRUIEND IJS BIJ DURGERDAM De opvarenden van de .Friesland", die tijdens den tocht op het IJselmeer in het kruiend ijs beklemd raakte en ver loren ging, verlaten het schip, om zich naar de eveneens in het ijs vast zittende „Holland" en „IJssel" (op achtergrond) te begeven Door den sterken wind ging het ijs in het IJselmeer rond het vuurtoreneiland onder Durgerdam kruien, waardoor de verbinding met den vasten wal werd verbroken De .Friesland", die bij den tocht op het IJselmeer verloren ging, temidden der kruiende ijsmassa's Gebogen over de kaart. Ergens achter de Maginot-linie bestudeert de Fransch-Engelsche luchtmacht het gevechtsgebied De schepen „Hilversum" en „Lpto" zijn met regeeringsgraan uit Zuid Amerika in de haven van Amsterdam aangekomen, waar zij gelost worden. Beide vaartuigen arriveerden tegelijk in de hoofdstad met hun in dezen tijd wel bijzonder welkome lading Maja Sandler, de echtge» noote yan den vroegeren Zweedschen minister, bij haar bezoek aan het vrij. wllligerskamp in Finland Limburg onder donzig kleed van Koning Winter. Menig hoekje van Maastricht herinnerde aan een oud sprookje tegenwoordigheid van Z K H. PrTn; Brrnhard is Woensdag te Scheveningen door de Nederlandsche schooljeugd geschonken motorstrandreddingboot i Bernhard" officieel in dienst gesteld, waarna de Prins aan boord van het scheepje een tochtje door de haven maakte Motoren op ski's met aanhang-slede zijn een der groots voordaelen van de Finsche troepen voor een uiterst snelle verplaatsing bij den strijd ter verdediging van hun land tegen de Russen Als een veilig baken Is voor uwe zaken geregeld Ad verteeren in dit blad Vraagt onze voordeelige tarieven Met door steenkool op het ijs gevormde woorden trachtte men aan vliegtuigpiloten den benarden toestand der drie stoombooten .Friesland", .Hollend" en -Usstr duidelijk te maken

Wieringer courant | 1940 | | pagina 4