/AMESRUBRIEK $e Made toont zich veelzijdig. Slaappakje voor baby Slappen aan tinnen weefoet V©oi*faai*sblouseg KNIPPATRONEN De mode brengt weer verschillende mo dellen, die aan de „Dirndl" ontleend zijn en waarvoor verschillende weefsels zich lee- nen. In Amerika heeft men zelfs eenige seizoenen Dirndls gedragen als avondklee- ding, zij het dan ook, met de noodige wij zigingen. Thans nog ziet men lange wijde avondrokken van zware zijde, die op taille- hoogte ingehaald zijn en gedragen worden met een zeer aansluitende taille in spencer model. Deze laatste modellen leenen zich ook uitsluitend voor gekleede middag blouses b.v. van velours chiffon gemaakt en gesloten met knoopjes en lusjes. De mouwen kunnen ook evenwel lang ge dragen, terwijl langs het rechte kraagje een kleine garneering aangebracht kan worden b.v. in den vorm van een ruche, Veelal ziet men lange hooge halsafwer kingen een ketting of dubbele Suver paar- len dragen. Filigrain of oudzilveren knoopen zijn als garneering van een gekleede spencer zeer aan te bevelen, 's Zomers kan men op een donkere rok dit genre blouses dra gen van linnen b.v. in mat-blauw en ook in andere kleuren. Links ziet men b.v. 'n aardig geheel bestaande uit geruit rokje b.v. bruin-beige met een donkerder beige blouse in Spencer model, die zich niet al leen voor slanke, doch ook voor gezette figuren leuk. De ronde halsuitsnijding is aangevuld met een shawltje. Rokken ziet men in de komende voorjaarsmaanden van velerlei maaksel-, zoowel twee als vier en meer dere baans modellen, klokken, ingezette plooien groepen, opgestikte en ingezette plooien en wat dies meer zij. We zagen een aardige modeljapon bij een voorjaars collectie, waarvan het materiaal uit breede blauwe en witte strepen van crêpe de chine bestond, met dito mouwe bedrukt wit of blauw, en omgekeerd. De rok was in gedeeltelijk opgestikte plooien gelegd, en wel zoo, dat de donkere strepen boven kwamen, alleen bij het gaan vielen de plooien open en verkreeg men het aardige effect, dat de schets te zien geeft. Ook van andere strepen kan men den rok op deze wijze maken, het maakt steeds een aparten ii.druk. Vlot en daarbij zeer eenvoudig is de vierde japon (rechts) die een garnee ring van tres heeft aan zakken en pas; een model, dat slechts weinig stof vraagt tevens gemakkelijk te moderniseeren is. en niet aan mode onderhevig is, daarbij Verschillende details worden voorts aan gegeven, die eveneens in het modebeeld opgenomen zijn. In de eerste plaats rechts boven, drie aardige haarversieringen voor jonge meisjes in den vorm van strikken, groot of klein van lint of band fluweel. Schoenen ziet men voortdurend in nieuwe ontwerpen en nimmer had de eerzame, zwarte en hooge knoop- of rijglaars onzer groot- en overgrootmoeder kunnen ver moeden, dat hij zoo'n wuft nageslacht zou krijgen. Alle mogelijke garneeringen past men er op toe en zelfs de vorm der onderdeelen wijzigt zich. De hakken stel len zelfs bijzondere eischen en nemen aller lei vormen aan. De laatste jaren werden zool en hak zelfs aan een gebouwd en waren de eerste soms 68 c.M. hoog! Aan lingerie wordt groote aandacht be steed en borduursels met doorgeregen lint geldt meer als d e moderne garneering van dessins. Ook het kafzijden onderrokje met heupstuk heeft nog niet afgedaan en deze ziet men niet alleen van effen, doch ook van geruite zijde. Ten slotte geven wij dessins. Ook het tafzijden onderrokje met van geruite zijde. Men ziet, dat Mevrouw Mode on ophoudelijk nieuwe ontwerpen weet te brengen en dat vrijwel over het algemeen rekening is gehouden met de tijdsomstan digheden. Wie niet over een uitgebreide garderobe beschikken kan zal dan ook ver standig doen om eenvoudige kleeren te dragen, die niet te veel aan mode onder hevig zijn en gemakkelijk met behulp van garnituren vermaakt kunnen worden. WENSCHDROOMEN GEVEN GLANS AAN KET DAGELIJKSCHE LEVEN In den eersten tijd van het huwelijk is er voor een jonge vrouw veel nieuws en moois te beleven, waardoor haar leven ge heel en ai gevuld wordt. Haar nieuwe huis, waarvan de meubels onderhouden en menigmaal ook nog aangevuld moeten worden. De zorg voor dei echtgenoot en tevens het klaarmaken der maaltijden, na tuurlijk bij voorkeur datgene wat manlief gaarne eet. Kennissen en familieleden brengen bezoeken en alles wordt bewon derd, totdat tenslotte de eerste baby zich komt aankondigen die het toppunt van ge luk doet bereiken. Zoo gaan de jaren voorbij en al het nieuwe wordt tenslotte ;en sleur, alleen het gelukkige samenleven der beide echte lieden, die opgaan in hun kinderen, blijft bestaan. De kleine vreugden, die den eer sten tyd zooveel geluk brachten, hebben echter ingeboet van hun glans. Vele vrouwen vluchten in wenschdroomen, v/elke zij weten, dat onbereikbaar zijn, doch die daarom toch niet gaarne zouden missen. Wij kennen een betrekkelijk jonge vrouw, die op zeer bescheiden voet moet leven, doch zich nergens zoozeer over verheugt, dan over elegante modetijd schriften. Vaak hebben wij ons afgevraagd, waar om zij hiervoor zoo'n bijzondere voor- ÜllJe aan den dag legde, want de japon- Sta, die hierin weergegeven waren, over- TOfan haar (Inanoleele draagkracht verre. Een heerlijk warm slaap pakje vindt men op deze schets weergegegeven voor kleintje van ongeveer een jaar Ze zijn heerlijk warm ingepakt zoodat zelfs boot- woelen hen geen kou doet vatten. Aan de voeten komen een paar gebreide slaapsok- ken, waarvoor men desnoods een eind één recht één ave recht breit en door de steken aan het einde een draar haalt. Met een lint of bandje wor den deze sokjes om de enkels gebonden. Het knipoverzicht geeft op duidelijke wijze te zien, hoe men het patroon moet knippen. naden extra Men kan zoo'n slaappakje wellicht van flanellen nacht- kleeding van de grootere zus jes maken en wie de voor keur geeft aan breien, die maakt eerst het papieren pa troon en gebruikt dit als leid draad, en zal dan eventueele minderingen of meerderingen kunnen maken, naar gelang dit noodig zal blijken te zijn. Afb. I geeft de helft rug- en voorpand, het laatste is iets dieper uitgesneden aan den hals. Afb. II mouwen, die in raglan model zijn. III, helft broekje IV kruis. Het rug pandje blijft open evenals een deel der pijpjes, zijnaden worden dichtgestikt, ter- wyl voor- en rugzijde met de mouwen ver bonden worden. Langs hals en mouwen werkt men kettingsteken en maakt op de hoogte van den pols een schuifje voor band of elastiek, dat evenwel niet te strak gespannen mag' zijn. Broek en lijfje aan elkander stikken en rugdeel met split afwerken. Sluiten met knoop- en knoops gaten. Nadat zijnaden broekje dichtgestikt zijn wordt het kruis ingezet en den onder kant der pijpjes afgewerkt. Om het mid del wordt de ruimte met een koord samen gehouden, doch men kan ook, evenals aan polsen en enkels een schuif aanbrengen. Tenslotte begrepen wij, dat zij op deze 'ze haar wenschdroomen „beleeft". In haar geest ziet zij zich gekleed in deze mooie japonnen en leeft zij in een wereld, waarin zij zich nimmer bewegen zal. Toch zal zij zich geenszins laten meesleepen, want zij is een flinke huisvrouw, die alleen maar in haar „vrije" uren gaarne in een andere wereld leeft, doch overigens steeds opgewekt en vroolijk haar dagtaak ver vult. Zonder wenschdroomen kan zij niet, en.zóó zijn er velen. Anderen beleven haar wenschdroomen in het lezen van romans en leven zich hier zóó zeer in, dat zij zich zonder het zich te realiseeren, in de plaats van de hoofdpersoon denken. Het is heel begrijpelijk, dat vele huis vrouwen, die over een weinig fantasie be schikken, haar gedachten wel eens een hoopere vlucht doen nemen. Zij zijn door haar huiselijk werk aan een bepaalde plaats én aan haar huis gebonden en doen niet zooveel indrukken op als de man, die dagelijks met vele menschen in aanraking komt. Zelfs het aangenaamste wordt ten slotte eentonig, wanneer men dag in dag uit hetzelfde doet en ziet. Het droomland der vrouw brengt evenwicht in den tred molen van het alledaagsche sleurleven en doet haar dit uit een ander gezichtspunt beschouwen. Gunnen wij daarom iedere vrouw haar wenschdroomen! Het stoppen van linnen weefsels, on verschillig of deze uit linnen, katoen of wollen draden bestaan, is het gemakkelijkst Bij een stof begint men minstens 3/4 c.m. van het uitgeknipte gat af door te stop pen en zorgt tevens,., dat onder- en boven kant even breed worden als de zijkanten (Zie boven aan rechts en links). Het stoppen van een winkelhaak brengt meerdere bezwaren met zich en nadat de rafelkanten eerst by elkander gehaald zijn met een hulpdraad, stopt men in horizon tale en verticale richting, zoodat de hoek cutbele draden te zien zal geven. Bij een schuine scheur worden de draden dwars ingestopt, zoodat de kanten der stop paral lel loopen niet de scheur. Dunne plekken ir een weefsel kunnen beter doorgestopt worden, dan dat men zoolang wacht, dat de reparatie niet alleen veel werk vereischt doch tevens ook veel meer in het oog valt. De stop moet even dicht van draad zijn als het weefsel en daarom moet men re kening houden met de dikte van het stop- rr.ateriaal en met de spanning der lengte draden, terwijl men bij gekleurde weefsels tevens op de juiste kleur, die men ver werkt, dient te letten. Grooter veroveringen dan de blouse heeft wellicht geen enkel kleedingstuk ge maakt, tenzij wij hierin ook tailleurs en ensembles willen betrekken, want ook deze hebben vasten voet gekregen en denken er niet aan het het tooneel te verdynen. Behalve de gekleede mantelcostumes, die uit een japon en taileur-mantel bestaan, is er geen tailleur of ensemble denkbaar zonder blouse. Ook bij de gekleede mid dag- en lange avondrokken worden tegen woordig blouses gedragen en deze worden van de meest delicate weefsels gemaakt. Onze schets geeft een sportieve blouse van gestreepte stof te zien pas, waaronder kleine zijn gebracht. Aansluitende kraag. Passen vinden zoowel aan japonnen als aan blou ses en mantels toepassing. Zelfs de ge- gekleede blouse onderaan, die van geor- gette of crêpe de chine gemaakt kan wor den, heeft een pas, die van kantstof ge kozen is. Lange mouwen met smalle man chet. WENKEN. Gummi zolen en hakken werken, indien zij te glad zijn, het uitglijden in de hand, hetgeen men voorkomen kan door ze af en toe af te wrijven met een stuk grof schuurpapier. Zeildoek blijft mooi glimmend, indien men het eerst met water en zeep afneemt, daarna opwrijven met een doekje waarop enkele druppels petroleum. Indien men een vetvlek op een japon maakt, bedekt men deze onmiddellijk met een laagje talkpoeder, die men er een uur op laat inwerken, daarna uitschudlen en borstelen. In de meeste gevallen zal men succes hebben. KINDERJURK MET SCHORTJE. Succespatroon A 163. Prijs 30 cent. Het jurkje wordt gemaakt van bedrukt flanel of een andere waschbare stof. Recht pasje met knoopsluiting rugzijde, aan de voorkant wordt de pas met punt op het geplooide hangertje gestikt. Aiki Het schortje bedekt in hoofdzaak de voorzijde van het jurkje en heeft aan de rchouders aangestikte banden, die op zij •pgeknoopt worden. Aardige zakjes in cirkelvorm met kleine applicaties van dierenfiguurtjes. Ben. stof jurk 1.5 M. van 90 c.M. en voor het schortje 75 c.M. Patronen voor 24 en 46. BEDRUKT FLUWEELEN JAPON. Succespatroon A 164. Prijs 40 cent. Bolero's blijven zich nog steeds in de belangstelling der mode verheugen en zijn tevens zeer geschikt om aanvullend te wer ken indien men te weinig stof voor een heele japon heeft. Inplaats van bedrukt flu weel kan men ook effen wollen stof met bedrukte zijde combineeren en dit aan- wenden voor het mouwlooze bovendeel en de revers. Ben. stof van 90 c.M. 4 M. en 1 M. gar? neerstof 90 c.M. Patronen in de maten 4246. KNIPPATRONEN VAN DEZE MODÉLLEN zijn verkrijgbaar bij Het Practisch Mode blad, Postbus 36, Den Haag, Giro 2G3203. De prijs bedraagt per patroon Q.30 pluj| 0.05 voor porto- en oma. Etetaling steeds vooruit in postzegel*, pet1 POBtwia sel of giro.

Wieringer courant | 1940 | | pagina 6