J 31e JAARGANG DINSDAG 12 MAART 1940 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN No. 30 NOOTJES DE VROUW UIT VLAANDEREN. WACO - AUTOBUSDIENST. W1ERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. UITGEVER Hippolytushoef Wierïngen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN. Telefoon Intercomm. No. 19. Iedere regel meer t 0.10 per 3 maanden f 1.25. Voor den grasland gebruiker. VIII. Dit is voorlopig liet laatste nootje. Mijn bedoeling is geweest, de voor naamste factoren te omschrijven tot het verkrijgen van een grote grasoogst. Verder om de fouten aan te wijzen, die er gemaakt worden. Voorts om op te wekken tot het ge ven van een ruime kunstmest-bemes- Uing, vooral in de richting van stik stof. Vermoedelijk wordt de zesde en zevende baal stikstof het komende jaar nog rendabel in de meeste geval len. Tenslotte om sluimeraars tot wak ker worden te brengen. Zich op de stroom van de tijd te laten meedrijven met boerderij en al, 't gezin incluis, is wel makkelijk. Maar 't eindje draagt de last. Wie "t niet goed kan uitzingen glijdt af en raakt menselijkerwijs aan lager wal. U weet van die beide kikkers in de roomton Ze spartelden maar kort toen de één zei 't geeft toch niet Iiij liet zich zakken en verdronk. De ander worstelde door en kon met zijn laatste kracht de boterkluit beklim men, die hijzelf gekarnd had, en van daar. springen op de behoudende rand van de ton. liet doet me genoegen van verschil lende zijden vraag om advies te krij gen. Dit wordt schriftelijk of mou tte ling zo spoedig mogelijk door het Rijkslandbouwconsulentschap gegeven. Heden, 4 Maart, is de vorst nog niet uit de grond. Dit moet wél het geval zijn, als de kunstmest uitge strooid wordt. Te vroeg uitstrooien geeft een pekeltje in de wortelomge ving, die gauw te sterk zou blijken. Hardlopers zouden hier doodlopers zijn H. PILON Leraar Rijkslandb.winterschool SCHAGEN. DE STEM VAN HET RECHT. Het bombardeeren van weerlooze Neder- landsche schepen op de Noordzee uit vlieg tuigen, heeft de afgeloopen week in ons land groote verontwaardiging gewekt, vooral ook omdat twee van onze zeelieden op deze wijze reeds zijn gedood. In diverse toonaarden is wellicht het best samengevat in het zinnetje uit de Avondpost „Het is rondweg gezegd een schandaal en het strijdt met alle recht en alle menschelijkheid." Van officieele Duitsche zijde is het bombar deeren van Nederlandsche schepen als volgt gemotiveerd Een Duitsch vliegtuig boven zee kan niet vaststellen of een neutraal koopvaardijschip, onder geleide van een vijandelijk oorlogs schip varend naar de vijandelijke kust, vrij willig onder bescherming van dit oorlogsschip vaart, of gedwongen naar een controlehaven wordt opgebracht. Het vliegtuig kan slechts FEUILLETON, 33.) „En uw vader, de graaf van Rochester V zeide Bertha. „De graaf van Rochester heeft den schat niet te verliezen, dien ik zou verliezen," zei- de Arthur, „ik weet het, de grijsaard met het verstaalde hart zal noch aan mijn eeden ge- looven, noch door mijn tranen bewogen wor den maar dat zijn vloek mij treffe, zijn va dervloek O, mijn geluk offer ik niet aan hem op en wanneer hij eenmaal, hetzij hier of hier boven, van uw onschuld, mijn Lucie, zal overtuigd worden, dan zal hij berouw ge voelen over hetgeen hij eenmaal tegen u zeide en den vloek herroepen, dien hij eenmaal over mij zou uitgesproken hebben, hij zal dien herroepen, en de vadervloek zal in een vader zegen veranderd worden „Kom, Lucie," riep Arthur, voor het meisje gc-luk herrijst voor ons, en al is het dan ook nederknielende, „komt de dageraad van ons neit hier, dan zullen wij toch aan gindsche zijde der zee gelukkig zijn. Zeg mij, dat ge mij vergiffenis schenkt, omdat ik een oogen- blik aan uw eer en uw deugd getwijfeld heb, dat ge mij niet haat, dat ge de dringendste bede verhoort, die ooit uit het hart eens ster- velings oprees." Lucie Erickdale trok de hand niet terug, die Arthur in geestvervoering gegrepen had en aan zijne lippen drukte, want zij bemiude hem innig. „Arthur," fluisterde zij, ik ben niet alleen, en ik dank God, dat vrouw Bertha aan mijn zijde is. Toen uw wantrouwen mij schier wan hopig maakte, was het vrouw Bertha, die mij tioostte en mij moed insprakde verplich ting, die ik aan haar heb, heeft haar meer het feit van de vijandelijke begeleiding vast stellen. De verantwoordelijkheid voor het feit, dat een neutraal vaartuig, dat naar een con trolehaven wordt opgebracht, als een in vij andelijk gebied varend schip moet worden beschouwd en in overeenstemming met de beginselen van het volkenrecht aangevallen wordt, berust uitsluitend bij de vijandelijke partij, die het vaartuig tegen zijn wil tot het aanloopen van een vijandelijke haven dwingt. In ieder geval beteekent de gedwongen op brenging niets anders dan het zich met ge weld meester maken van het schip, met het doel zich de lading voorzoover mogelijk toe te eigenen. Alle eenheden van de luchtmacht, die boven de Noordzee opereeren, hebben strenge orders, zich onder alle omstandighe den te onthouden van aanvallen op neutrale koopvaardijschepen, die niet in vijandelijk convooi varen en zich niet aan vijandelijke handelingen schuldig maken. Beschieting zonder reden van de bemanning van een neutraal koopvaardijschip met machi negeweer door Duitsche vliegtuigen komt in geen geval in aanmerking. De schepen wor den in de gevallen, dat zulks noodig is, slechts door een mitrailleursalvo voor den boeg uit- genoodigd te stoppen of hun vlag te toonen, of ook wel een bepaalden koers te sturen. Slechts wanneer aan deze uitnoodiging geen gevolg gegeven wordt, cf het schip zich op andere wijze verweert, wordt van de wapens gebruik gemaakt." De Berliner Börsenzeitung schrijft over het Duitsche stanpunt o.a. „Als neutralen hun zaken met Engeland voortzetten zonder zich te storen aan het Duitsche levensrecht, dan steunen zij den En ge Ischen blokkade-oorlog tegen vrouwen en kinderen." Het Handelsblad antwoord daarop De Berliner Börsenzeitung basseert het Duitsche recht om den neutralen handel op Engeland te vernietigen met een beroep op het Duitsche levensrecht. Wij baseeren onze afkeuring van aanvallen op ongewapende Nederlandsche handelsschepen op ons levens recht. Hel volkenrecht verbiedt geenszins een on zijdig land om met de oorlogvoerende partijen normalen handel te drijven, behoudens con trabande. Zoo heeft Nederland in dezen oor log dan ook zijn gewone handelsverkeer zoo wel met Duitscliland als met Engeland pro- beeren te handhaven. Op dit recht van een onzijdige worden nu van de zijde der twee betrokken belligerente partijen inbreuken gemaakt. De Engelschen belemmeren onze handelsvrijheid ter zee op een manier waartegen de Nederlandsche re geering, evenals andere regeeringen, zooals bv. de Italiaansche, herhaaldelijk en krachtig heeft geprotesteerd. De Duitschers gaan, bij gebreke aan controle-posten in en om het Westelijk deel van de Noordzee en in den Atiantischen Oceaan, nu over tot vernietiging van onze schepen en ladingen, zelfs wanneer, zooals in het geval van de Burgerdijk, het neutrale schip, komend uit een neutraal land, een lading bevat, bestemd voor de neutrale Nederlandsche regeering. En daarop volgt dan nu de aanval uit de lucht op ongewapende Nederlandsche weerlooze scheepjes, met ver lies van Nederlandsche menschenlevens, al leen omdat deze Nederlandsche zeelieden het levensrecht van het neutrale Nederland in rechtmatig handelsverkeer uitoefenen even rechtmatig als ons Nederlandsche handelsver keer met Duitschland zelf is. dan een vriendin voor mij gemaaktik be schouw haar als een moeder, zonder wier raad ik geen enkelen stap doe, aan wie ik mij ge heel en al toevertrouw." en vrouw Bertha omhelzende, zeide zij „Lieve moeder, ge hebt gehoord, wat Arthur gezegd heeftGeef mij raad, wat moet ik doen „Mijnheer de graaf," zeide Bertha, „wat ge gezegd hebt, bewijst uw oprechte liefde voor Lucie, maar dat is niet genoeg, haar eer vor dert meer. Uw overtuiging van haar onschuld kan de vlek niet uitwisschen, die er op haar naam geworpen is of denkt ge, dat de hand, die ge haar schenkt, die vlek voor het oog der wereld bedekken zal Neen, graaf, als gc met Lucie het vaderland verlaat en haar als uw teederbeminde echtgenoote naar een ander land medevoert, weet ge, wat men doen, wat men zeggen zai Men zal medelij- lend de schouders ophalen en met een spot- tenden glimlach op de lippen zeggen „Die arme graaf van Rochester De schoone oogen van de maitresse des konings hebben zijn verstand beneveld en hem aan de onschuld dier vrouw doen gelooven, wier schuld de ko ning heeft erkend." Ook hierdoor zou de naam van Rochester bezoedeld worden. Gij beiden zcudt wellicht in den vreemde gelukkig zijn, maar schande zoudt ge hier achterlaten im mers, wanneer men den naam Erickdale hoor de uitspreken, zou men zich Lucie herinneren en de vlek, die er op haar kleeft- en die uw liefde niet vermag uit te wisschen en het ware hetzelfde, als. men zeide Erickdale en Rochester, of een bedriegster en een bedroge- „O wat raakt het mij, wat de wereld zegt riep Arthur uit. „Ik, die mij niet stoor aan den vloek eens vaders, nu het Lucie, mijn gade, de gravin van Rochester geldt, waarom zou ik mij storen aan het veelal onrechtvaar dig oordeel eener domme menigte, dien al leen naar den schijn oordeelt Vrouw Ber tha. zoudt ge willen, dat ik mijn geluk, mijn zaligheid opofferde aan het kleingeestige denkbeeld wat zal de wereld er van zeggen ,Ik heb nog niet geëindigd, graaf Arthur," Dat de gevoelens in Nederland daardoor diep gekwetst worden, niet zoozeer om de „zaken" dan wel om de menschen en ons recht, behoeft toch geen nader betoog. Het komt ons voor dat in dit geval Nederlandseh levensrecht het ergst is getroffen En zakelijk merkt het blad op „Wie ons overzeesch handelsverkeer, wie onze koopvaart belemmert of vernietigt, zoo wel wat aanvoer als uitvoer betreft, schaadt op hetzelfde oogenblik onze uitvoer- (en dus ook invoer-) mogelijkheden aan de landzij den. Duitsche bommen of torpedo's op Neder landsche schepen zijn evenzoovele remmen op Nederlands capaciteit tot uitvoer naar Duitschland zelf." Er is de afgeloopen week voorts nog in een interview de opmerking geweest van den op perbevelhebber der Duitsche Marine, groot admiraal Raeder, dat de neutralen naar het voorbeeld van de Amerikaansche schepen een voudigweg de gevaarlijke oorlogszone rondom Engeland dienen te yermijden dan kan er hun schepen ook niets gebeuren. Zoo ontziet de Duitsche oorlogsmarine elders ook alle Amerikaansche schepen, omdat Roosevelt zoo'n verstandigen maatregel heeft genomen. De Duitsche pers heeft deze opvatting gedeeld. De Limburger Koerier merkt naar aanlei ding hiervan op „De Duitsche admiraal ziet een heel simpel feit over het hoofd dat de Vereenigde Sta ten niet aan de Noordzee liggen en de West- Europeesche neutralen wel. Voor hen is het een levensbelang te blijven varen, hoe gevaar lijk de route's ook worden. Zij kunnen nimmer aanvaarden, dat het ruwweg vernietigen van neutrale schepen tot recht wordt geadeld door het feit, dat Engeland hen onrechtmati- gen contröledwang laat ondergaan." De Avondpost vraagt zich na het bombar deeren van weerlooze Nederlandsche schepen af, waar dit alles heen moet indien de oorlog nog lang duurt. Hoeveel neutraal eigendom zal er nog worden vernietigd Hoeveel bur gers van neutrale staten zullen nog vallen Hoe hoog zal den cijns zijn, die ook Nederland nog moet brengen En laat ons eerlijk zijn veel meer doen dan protesteeren kunnen we niet. Maar het is volkomen juist, wat dezer da gen het pauselijk orgaan, de Osservarote Ro- niano, schreef Men onderschatt dat protestceren toch niet, want elk protest is de stem van het recht, die door de wereld klinkt. En het recht, heeft onze groote Loder eens gezegd, is eeuwig door den chaos heen zal de majesteit van het recht overwinnen. Wij zijn neutraal, zoo eerlijk mogelijk. Wij moeten het zijn als volk, wij moeten het zijn in onze houding als staatsburger. Maar die neutraliteit vervalt, wanneer onze eigen hoog ste belangen in het geding komen. Dan zullen we krachtig en waardig moeten protesteeren. Ja ook waardig, al trilt alles in ons van DE VLUGSTE EN GOEDKOOPSTE VERBINDING NAAR WEST-FRIESLAND en AMSTERDAM IS NOG STEEDS DE hernam de koopvrouw van Nieuwpoort, „uw hartstochtelijke liefde voor Lucie Erickdale doet u. betooverd door haar schoonheid en bekoorlijkheid spreken en handelen, zooals ge thans spreekt en handelt, en ik twijfel geen oogenblik. of hetgeen ge thans doet en zegt, is eerlijk en oprecht gemeend en komt uit uw hart voort. Wie een gelukkig echtgenoot zijn wil. trouwe niet alleen om schoonheid, maar ook uit achting. De hartstocht, graaf van Rochester, wordt spoedig uitgebluscht, en dan blijft alleen de achting over, die den huwe lijksband hecht en gelukkig moet doen zijn. Wie of wat verzekert er u van. dat na de eerste bedwelming der liefde de twijfel, dien ge thans zooverre van u bant, niet zal terug- keeren Ge zoudt uw gade bespieden, al ha- rer woorden, elke beweging, iederen blik van haar nauwkeurig gadeslaan, ten einde iets te kunnen ontdekken, dat uw twijfel rechtvaar digen zou. De onschuld, in het bewustzijn ha- rer kracht, is niet gewapend, koestert geen achterdochthoe licht zou een enkel woord, ondoordacht geuit, aan uw twijfel voedsel gevenen u bij u zelf doen zeggen Zij heeft mij toch bedrogen want wanneer er twijfel aan deugd en trouw tusschen eehtge- nooten bestaat, zijn reeds de rampzalige grond slagen tot een hel op aarde gelegd, en voor die hel is het mijn plicht, zoowel u, graaf Arthur van Rochester. als Lucie Erickdale te behoeden. Ge hebt mij om raad gevraagd," zeide vrouw Bertha met waardigheid. ..ziedaar mijn antwoord op uw vraag Nimmer. Art hur en Rochester, wordt Lucie Erickdale uw echtgenoote, voordat zij, in de oogen van uw vader, graaf William van Rochester, in die van Karei II en der geheele wereld van de blaam gezuiverd is, die er op haar rust en dat het rood der schaamte de wangen van hen bedekte, welke die blaam op haar wier pen „De waarheid kan niet verborgen blijven," hernam Arthur, „maar vaak verloopen er jaren, eer zij aan het licht gebracht wordt, en ge hebt gehoord, wat ik zoo even zeide Wat baat het, een verloren geluk weder te diepe verontwaardiging. En de protesten van onze regeering en van ons volk zullen dan meer zijn dan Nederland sche protesten het is dc stem van het recht, die er uit opklinkt. En het recht heeft eeuwigheidswaarde als v/ij protesteeren zijn wij er de dragers van. De „Nederlander", het blad van de politieke lichting van onzen minister-president, schreef over het beschieten van Nederlandsche sche pen op de Noordzee het volgende Het is ons ten eenenmale onbegrijpelijk, wat Duitschland beweegt dergelijke onmenschelij- ke daden te begaan. Zeker, misschien beperkt men den handel op Engeland voor een zeker percentage. Maar daartegenover staat, dat men de stem ming ten aanzien van Duitschland in het neutrale buitenland op deze wijze volkomen bederft. Wat Nederland betreft, ieder weet, dat de meerderheid van ons volk afkeerig is van de dictatoriale systemen en hun consequenties. Maar evenzeer is de meerderheid van ons volk bereid andere landen hun eigen systeem te laten zoeken en vinden. En het mag ook wel worden geconstateerd, dat de belemmering van onzen handel door Engeland onze tallooze protesten getuigen ervan hier veel kwaad bloed heeft gezet en aan de zaak der geallieerden geen goed heeft gedaan. Maar honderdmaal sterker treft ons volk hef „rücksichtlos" torpedeeren en bombar deeren van onze ongewapende neutrale sche pen en het dooden van zonen van ons volk. Dat alles blijft het zien als schandelijke daden van agressie, waartegen op de aller- scherpste wijze moet worden geprotesteerd en die door geen tien officieele verklaringen kunnen worden goedgemaakt. BJNNENLANDSCH NIEUWS. BROOC ZAL BINNENKORT EEN CENT DUURDER WORDEN Tot nu toe is dc broodprijs-verhoo ging in haar geheel voorkomen, door dat de Regeoring is voortgegaan de grondstoffen cn de ingevoerde bloem tegen den vroegeren prijs ter beschik king te stellen. Welke groote bedragen hiermede gemoeid zijn geweest, wordt wel duidelijk ge-illust.reerd door het feit, dat bij de genoemde prijzen- en kostenverhoudingen de Regeering een nadeel van in totaal f 2.000.000 pol maand heeft. Het spreekt vanzelf, dat hiermede niet onbeperkt kan worden doorge gaan. Hoezeer de Minister zulks ook betreurt, de huidige omstandigheden dwingen hem wel om een deel van de ze groote lasten op den consument af te wentelen. De Minister heeft daarom thans besloten, den verkoopprijs van de buitenlandsche tarwe met f 2.25 per 100 Kg. te verhoogen, -waardoor tle bloemprijs hier te lande met 'n bedrag van 1' 1,70 per 100 Kg. zal stijgen, het geen metterdaad kan leiden tot. een1 prijsstijging van 1 cent per brood van 800 gram. Uit het voorgaande blijkt wel, dat vinden, wanneer de ouderdom ons er onvat baar voor heeft gemaakt „Komaan riep Bertha op den gemeenza- men toon, die vaak eenigszins naar het ruwe overhelde, en die haar op den naam van een resolute vrouw, aanspraak deed maken, ..kom aan, geen zwarigheid vóór den tijd, ik heb mij met de zaak ingelaten, en ge zult zien, dat. als de koopvrouw van Nieuwpoort zich met iets bemoeit, zij dit nooit ten halve doet. Wij hebben den koning wel aan de begeerde twee honderd duizend kronen geholpen en zouden wij nu niet in staat zijn, den laster te logen straffen Lucie is een arme wees, die niemand heeft om haar te beschermen of te verdedi gen, en daarom durft men het wagen, haar eer aan te randenMaar bij den hemel het zal blijken, dat zij niet zoo geheel zonder be scherming is, als men wellicht meent.Op dit kasteel heeft men haar hare eer ontno men. die eer zal teruggevorderd worden in het paleis des konings zelf. Graaf Arthur van Rochester, ik tel meer jaren dan gij, en ik geloof door mijn zonderlingen levensloop ook meer ondervinding te hebben opgedaan, daarom neem ik de vrijheid, u een raad te geven, dien ik wensch. dat ge zult opvolgen ik verzeker u, nooit heeft het iemand be rouwd, den raad der koopvrouw van Nieuw poort opgevolgd te hebben zeg niets tegen den koning, ook niet wat ge voornemens v/aart tegen hem te zeggen, wacht den dag- van morgen af. zorg morgen tegen den middag in het paleis te zijn. ge zult er mij met Lucie Erickdale vinden en overtuigd worden, hoe de koopvrouw van Nieuwpoort gewoon is, zaken te behandelen." „Ge wilt vroeg Lucie, Bertha angstig aanziende. „Den koning dwingen om zich duidelijk te verklarenen grondige bewijzen te leve ren „Maar bedenk, vrouw Bertha, dat. als ge ongeroepen in het paleis verschijnt...." „Wie noodigde Karei II op Erickdale, toen hij zijn toestemming tot de echtscheiding gaf zeide Bertha, graaf Arthur in de rede dit, slechts een gedeeltelijke vergoe ding is voor de hooge kosten, welke de Staat in dit opzicht heeft te dragen ZESTIENJARIGE JONGEN BEROOFT WIELRIJDSTER Dader reeds in arrest. Toen de bewoonster van huize „Veld zicht" onder de gemeente Scherpen- zeel Vrijdagavond ongeveer half zeven van 'n bezoek bij familie per rijwiel huiswaarts keerde, werd zij ingehaald en aangesproken door een jonge man, die haar den weg vroeg naar Hamers- veld. In plaats van den aangewezen weg op te rijden, bleef het jongmensch haar verder vergezellen tot de boerde rij „De Haar", waar de dame afstapte en de haar onbekende metgezel mede deelde, dat hij nu niet verder kon rij den, maar links moest afslaan, om als nog op den weg naar Hainersveld te kunnen komen. Op dat oogenblik werd de dame aangegrepen, op den grond ge worpen haar taschje werd haar ont rukt. Op haar gillen verdween de aam rander ijlings in de richting Groot Schaik. Op den weg naar deze boerde rij heeft men het leege taschje terugge vonden. Het is door middel van voet afdrukken op den zandweg gelukt, den vermoedelijken dader te arresteeren. Hij is een 16-jarigen jongen uit de Ru- dolphstichting onder Barneveld, die reeds aan dc politie te Scherpenzeel oen volledige bekentenis heeft afgelegd HET RIJK BENADEELD Burger corvéeers stelen levens middelen en lijfgoed. De politie te Haarlem heeft in de ka zerne aldaar, vier Rijkswerklieden, z.g. burger-corveeërs, van 39 tot 47 jaar, aangehouden. Zij hebben zich de laat ste maanden schuldig gemaakt, ten nadeele van het Rijk, aan diefstal van levensmiddelen, schoenen en ondergoed De mannen namen geregeld kleine hoeveelheden thee, koffie, suiker, bo ter, vet, boonen, erwten en rijst mee naar huis om deze in de huishouding te gebruiken. Een gedeelte van de ge stolen levensmiddelen, alsmede onder goed en eenige paren schoenen zijn bij huiszoeking in beslag genomen. Et- was niets aan derden verkocht. Het ontvreemdde was voor eigen gebruik Nadat proces-verbaal was opge maakt, zijn de mannen op vrije voeten gesteld. SCHILDWACHT VERDRONKEN Vrijdagnacht ongeveer half drie is de 20-jarige H. Denius uit Deventer, die op schildwacht stond aan de sluis te Weert, terwijl hij waarschijnlijk langs de sluis aan het wandelen was, in het. water gevallen. Ofsclfoon de militair een goed zwemmer was, kon hij zich niet redden door de vele bepakking, die hij bij zich had ert omdat hij waar schijnlijk niet tegen den steenen wand kon opklimmen. Toegeschoten hulp van militairen, die in een schuur la gen, kwam te laat. De jonge man is verdronken. vallende „en bovendien, een koopvrouw van Nieuwpoort behoeft geen verlof te vragen om aan het hof van Karei II te komen Iedere koopvrouw van Nieuwpoort heeft zich dat recht gekocht, toen een harer den koning redde uit het gevaar, dat hem bedreigde." „Maar morgen is het onmogelijk." zeide Arthur „Onmogelijk hernam Bertha. „Waarom „Morgen zal er een groot feest ten hove ge geven worden bij gelegenheid der verheffing van Sir Robert Maxwell tot den rang van pair en hertog de koning wil, dat zijn gunsteling uit zijn handen de teekenen zijner nieuwe waardigheid ontvangen zalhet geheele hof zal bij die plechtigheid tegenwoordig zijn, en," vervolgde graaf Arthur, „dan.ge be grijpt. „Ik begrijp niets en wil niets begrijpen." riep Bertha driftig uit. „Het gansche hof weet. wat er op Erickdale is voorgevallen, welnu, in tegenwoordigheid van het geheele hof wil ik, dat de naam Erickdale van de smet ge zuiverd worde, daar op kleeftGe zult misschien zeggen, dat het oogenblik slecht gekozen is. en dat ik ongelegen zal komen maar had Karei II dan zulk een geschikt oogenblik gekozen, toen hij hier kwam om een naam te bezoedelen, die evenveel waard is als de zijne. maar." vervolgde zij, „wie is toch die gunsteling, die Sir Robert Maxwell, aan wien Karei II zulk een schitterend be wijs wil geven van de gunst, waarin hij bij hem staat Wat heeft hij toch gedaan, om tot den rang van pair en hertog verheven te worden Graaf Arthur. tot wien deze vraag gericht was, haalde de schouders op. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEERBN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringer Courant. Wieringermeerbode. De Polderbode. Zyper Courant.

Wieringer courant | 1940 | | pagina 1