31e JAARGANG ZATERDAG 22 JUNI 1940 No. 71 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN L. GOYARTS. HIPPOLYTUSHOEF DE OORLOG WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER: CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 79. AD VERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 TANDHEELKUNDIGE IEDEREN DINSDAG VAN 10 4 UUR. Café N. KOK, Nieuwstraat, H.-hoef. Lage, vaste tarieven. ZIEKENFONDS VERiVIINDERD TARIEF. BONS, DIE GELDIG ZIJN. BROOD. Van 17 Juni tot en met 23 Juni is op de bons 21 tot en met 30 van het brood- bonboekje per bon (van elk nummer zijn er twee bons) 100 gr. brood verkrijgbaar. TARWEBLOEM EN BAKMEEL. Van 17 Juni tot en met 12 Juli wordt op bon 75 van het distributiebcnboekje een half pond tarwe bloem óf zelfrijzend bakmeel beschikbaar ge steld. THEE EN KOFFIE. Van G Juni tot en met 5 Juli wordt op bon 69 een half ons thee of een half pond koffie beschikbaar gesteld. SUIKER. Van 31 Mei tot en met 27 Juni geeft bon 70 van het Algemeen Distributiebon- boekje recht op één kg suiker, Distributie bonnen moeten nauwkeurig op de perforatie worden afgescheurd. VLOEIBARE BRANDSTOFFEN. Voor afle vering of koopen van vloeibare brandstoffen (benzine, petroleum, spiritus, enz.; zijn spe ciale distributiebons noodig. PETROLEUM. Van 17 Juni t/m 30 Juni geeft petroleumzegel Periode I recht op 2 liter, uit sluitend voor kockdoeleinden en als men niet over andere kookgelegenheid beschikt. ophouders, bretelles, maag- en buikbanden, knie- en enkelkousen e. d. mannen- en vrouwenhoeden, petten baretten, dassen, handschoenen, sous-pieds, sous-brasmode artikelen, d.w.z. lint, band, strikken, corsages, dameskraagjes en manchetten, garneering, haarbandeaux e.d.handwerkgarnituren en/ of benoodigdhedenverbandartikelen, incl. bandages, sluitlakens e.d. sierartikelen als sterkleedjes, haardkleeden, divankleeden, sierkussens, theemutsen, kastranden, anti makassars e.d.kant, kantwerk en uit kant vervaardigde artikelen meterwaren, d.w.z. kleine resten en incourante coupons van ten hoogste 125 centimeter lengte strandpya- ma's voor vrouwen en meisjes. Alle andere hierboven niet genoemde arti kelen blijven onderhevig aan het bestaande voorschrift van aanschaffing van de gering ste hoeveelheid per kalenderweek. De aandacht wordt er gevestigd, dat de voorschriften betrekking hebben op de afle vering van goederen, dus eveneens geldig zijn voor de aflevering van goederen welke voor 28 Mei 1940 besteld zijn. DE TEXTIELDISTRIBUTIE. Goederen, die vrij zijn. De navolgende textielproducten vallen voor- loopig niet onder de regeling. Bij verkoop daarvan is derhalve overlegging van de dis tributiestamkaart en beperking van aflevering (voor zoover niet uit andere hoofde is be paald) niet vereischtartikelen vervaardigd uit geperst viltid. uit jute, cocos, manilla, hennep, sisal rameh, met uitzondering' van bindtouw kunstleer en daaruit vervaardigde artikelen leerdoek en wasdoek benevens daaruit vervaardigde artikelenmeubelen, schoeisel, parapluies en parasols, koffers, handtasschen. vaatkwasten e.d., panschuur- ders, poetskatoen, baby-uitzetten, benoo digdheden en kleeding voor babies onder twee jaar oud uniforme kleeding voor voetbalclubs e.d. sportvereenigingen, zwemkleding, gym- nastiekkleeding, padvinderskleeding als eer ste aanschaf bij inauguratie of wel tegen in levering van de vervangen onderdeelen cor- setten; bustehouders, jarretelles, lijfjes, sok- BEURS EN NIJVERHEID. VERGOEDING VAN OORLOGSSCHADE. Volgens den directeur van Centraal Beheer schatting van het geleden nadeel nog niet gereed. Uitkcering afhankelijk van besluit der staatscommissie. Voorloopige schade-raming f 60 mill. De directeur van „Centraal Beheer" de heer Mr. B. A. van Schalk antwoordde op een vraag naar het nadeel, dat is toegebracht aan de goederen, die in de oorlogszone aanwezig- waren, en die hij ,,Molest"Risico" waren ver zekerd. „Ten eerste is er nog lang niet overal nauw keurig getaxeerd en rijzen er over de vast stelling van het bedrag der geleden schade r.og tal van problemen, hetgeen u ongetwij feld zelf wel zult inzien. Om maar eens een voorbeeld te noemen wat is de waarde van den voorgevel van de Bijenkorf te Rotterdam, wat is er nog bruikbaar van de eventueel overgebleven machines in het pand van Dob- belmann, hoe hoog moet men de waarde van den gevel van het Middelburgsche stadhuis taxeeren Zooals een ieder begrijpt, zijn dit kwesties, die men niet in twee of drie dagen aan de weet kan komen. De tweede factor is de onzekerheid van wat de toekomst ons zal brengen, zoolang de vrede nog niet geteekend is. Naar de ervaring ons heeft geleerd, kan een enkele toevallig uitgeworpen bom van een vliegtuig, dat averij heeft, reeds een aanzien lijke schade veroorzaken, zoodat wij eerst na de volledige beëindiging van den oorlogstoe stand tot een definitief oordeel omtrent den omvang der geleden schade kunnen komen. Indien wij ons echter deze dingen voorbe houden, zijn wij van oordeel, dat de thans geleden schade op de bij onze vereeniging ver zekerde objecten in het geheele land zestig millioen zou kunnen bedragen. De werking van Molest-Risïco. „Molest-Risico" is een van de vereenigingen die bij Centraal Beheer is ondergebracht en werd opgericht in 1917. De oprichting was een gevolg van het feit, dat de brandverzekering mijen met het uitbreken van den oorlog in WACO - AUTOBUSDIENSTEN. Vertrek tijden vanaf Wieringen richting Den Helder 7.30 11.10 en 17.40. Vanaf Wieringen richting Middenmeer 8.20 16.20 en 20.20. (Deze diensten geven aansluiting op Spoor verbinding naar Hoorn.) HET VISITEKAARTJE. Dolf Meersen las een brief van zijn vriend nog eens over. „Je moet beslist komen., het wordt een oergezellig bal, je zult over de vrou welijke vertegenwoordiging 'zeker tevreden zijn. Naar ik vernam, zal, er uit Den Haag een achternichtje aanwezig zijn van Dirk v. Loon, dat op zeer bijzondere schoonheden kan bogen. De fine fleur van H.B.S. en Gym. is uitgenoodlgd, keus derhalve in overvloed. Een introductiekaart ligt thuis voor je gereed. Laat je kans niet ongebruikt Gegroet, tot kijks Zaterdag. Frits." Dolf. de Delftsche student, sprong overeind. Het menu, zooals Friets het beschreef, zag er niet kwaad uit, drommels neen. Zijn horloge wees ruim 6 uur. Als ie opschoot, haalde hij den trein van 7.7. Voortmaken was echter de boodschap. Hij belde en toen zijn hospita verscheen, deed hij een knieval en legde plechtig zijn hand op zijn borst. Schoone dame, richtte hij zich tot de bejaarde matrone, help me, ik moet verove ringen gaan maken. Leg s.v.p. dadelijk m'n ocrlogsuitruisting gereed. Over een half uur moet ik klaar staan. Na dit bevel rende hij l aar boven, wierp zijn huisjasje uit en begon zich onheilspellend vlug te scheren. Wonder Loven wonder liep de operatie zonder kleer scheuren af. Zijn alles begrijpende hospita stalde intus- schen netjes meneer's smoking, gesteven over hemd, schoon boordje, manchetten, sokken, lakschoenen en de kleinere attributen uit op bed, en kwart voor zeven ging Dolf in optima forma en met versnelden pas stationwaarts. De stationsklok wees 7.06. Allemachtig, zijn horloge liep achter Met een vaartje stoof hij voor het loket3de stond vol, dan maar 2de. Hij bokste den controleur bijna omver de trein zette zich reeds in beweging. Hei, hei meneer riep de conducteur, dat gaat niet meer Moet je eens opletten, hijgde Dolf terug. Een spurtje, een sprongetje op de treeplank met een ruk een coupédeur openhij was binnen. Bonsoir, bonsoir, groette hij uitermate een medereizigster in het andere hoekje. De mede-reizigster, een jeugdige, knappe verschijning, zag even, een tikje uit de hoog te, op hem neer. 't Is hier dames, antwoordde ze met na druk. O, wat aardig, zei hij, de koele ontvangst geheel negeerend. Ik ben, vervolgde hij, altijd wonderlijk ongelukkig met dergelijke dingen, maar nu toch blij, dat het noodlot me in een damescoupé heeft geworpen. Mijn leed is ditmaal werkelijk niet te overzien. Het meisje keek uit het raampje en speelde stommetje. Dame Meneer. Dame, heusch, ik kon het niet helpen. Ik vraag u beleefd verontschuldiging voor mijn indringen. U gelooft me toch wel, als ik u zeg, dat ik de laatste 100 M. in record tijd heb geloopen, om dit treintje te halen Ze haalde de schouders op, zweeg, greep uit haar taschje een boek en begon te lezen. Hij zei niets meer, ging zoo ver mogelijk van haar vandaan zitten en neuriede zacht jes tusschen zijn tanden. De jongedame zag er netjes uit, moest zeker naar een soiréetje, kon je aan alles zien. Bal schoenen. zijden japonnetje, avondsjaaltje, 't Zou wel frappant zijn, als ze ook naar Frits' danspartij moest. Vragen zou hij her maar nietfc ze was niet erg toeschietelijk. Dolf nam het lezende meisje nauwkeurig op. Tjongen wat een fijn profiel wat een mooie donkere oogen, maar overigens leek ze ijs koud. Brrrr Na een 20 minuten waren ze er. De trein remde. Fluks rees hij overeind, greep met een „pardon", over haar heen, het kar tonnen bordje „dames" voor het portier weg, nam beleefd de hoed af. toonde nog even met een Voor de veiligheid het bordje, stak het in zijn jas en wipte naar buiten, voor het meisje tijd had. over het diefstalletje haar verbazing te kennen te geven. Het bal was al lang aan den gang, toen Dolf en Frits de zaal binnenkuierden. Oei hield Dolf ineens stil, ga eens voor me staan, daar zweeft waarachtig m'n onbe kende reisgenoote, waarvan ik verteld heb. 1914 de brandschade door molest hadden uit gesloten. In den loop der oorlogsjaren leerde men beseffen, dat een eventueele voorziening in de schade die mogelijkerwijze zou ontstaan, toch wel zeer gewenscht zou zijn. Men evenwel in, dat van een wezenlijke verzekering tegen oorlogsschade, dat van een premie evenredig aan het geloopen risico, aan beleg ging van die premie en van volledige vergoe ding van schade bij molest geen sprake kon zijn. De eenige vorm waarin men tegen mo- lestschade nog eenige voorziening kon tref fen, was die van een onderlinge, welke de leden niet verzekerde tegen molestschade, maar een band tusschen hen legde, waardoor zij verplicht zijn in geval van oorlog voor el kanders belangen op te komen. Deshalve is men gekomen tot het oprichten van een onderlinge vereeniging, waarvan de leden een kleine contributie betalen, die in den wereldoorlog varieerde van 20 tot 40 cent per f 1000 verzekerde waarde, en in vredes tijd tusschen 4 en 8 cent per f 1000, ten einde daaruit de administratiekosten te bestrijden. Aan het lidmaatschap was echter de bepaling verbonden, dat, ingeval er schade door mo lest mocht ontstaan, deze over de leden zou worden omgeslagen, en wel zoo, dat ieder lid garant was voor de betaling van 2 tot 4% van het door hem verzekerde bedrag. Alle schade moet dus vergoed worden uit datgene, wat een eventueele omslag over de aangeslotenen zal opbrengen, met als noodzakelijk gevolg, dat, indien de schade meer bedraagt dan de be schikbare middelen, ieder schadelijdend lid een evenredig aandeel verkrijgt van de som, die de contribuabelen bij elkaar brengen. Een ieder die lid is van de vereeniging „Mo lest-Risico", weet dus bij voorbaat, dat hij in geval van aanzienlijke oorlogsschade in Ne derland een omslag moet betalen, waarvan het maximum hem bekend is, terwijl hij in geval van schade geen recht heeft op volle dige vergoeding, doch op zijn evenredig deel in de opbrengst van den totalen omslag. „Van het genoemde bedrag van zestig mil- lioen," zoo vervolgde de heer Van Schaik, „komt waarschijnlijk ongeveer vijftig millioen voor rekening van Rotterdam, vijf millioen' voor Zeeland en ook weer vijf millioen voor de rest van het land. Uiteraard is dit een zeer ruwe schatting en om een volledig inzicht te krijgen, is men overal hard bezig met het taxeeren, aangezien wij de leden pas voor vergoeding kunnen noteeren, zoodra de scha de in haar geheel is opgenomen. Voordien zijn wij niet in staat om den omslag vast te stel len." Voorloopige vergoeding praktisch niet mogelijk. „Maar zou een voorloopige vergoeding dan niet mogelijk zijn „Zeker. Een voorloopige vergoeding zou niet j onmogelijk zijn. Volgens de statuten kan na melijk een voorschot op den omslag geheven worden. Aangezien het verzekerde bedrag ca. 2 milliard bedraagt, en de maximum bijdrage jin den omslag op gemiddeld 3r; van het ver- 'zekerd bedrag kan worden gesteld, zou de maximum omslag ongeveer 60 millioen be dragen. Maar wat zouden wij met deze 60 millioen moeten doen Wij kunnen er toch kwalijk op gaan zitten Want uitbetalen mo gen wij niet, zoolang de mogelijkheid blijft bestaan, dat er nog meer schade door molest ontstaat. Nu zou men zoo kunnen redeneeren: Keer een gedeelte uit, b.v. bij wijze van bouwcrediet. Hier stuiten wij echter op de moeilijkheid, dat onze werkzaamheden min of meer parallel loopen met die van de Staatscommissie voor de Oorlogsschade, de Commissie Van Leeu wen, die den staat geadviseerd heeft cm even eens oorlosschade te vergoeden. Van eventu eele uitkeeringen door den staat is onze ver goeding mede afhankelijk. Immers, wanneer onze leden door den Staat een gedeelte van hun schade vergoed krijgen, behoeft Molest- Risico hun niet bovendien de volledige scha de te vergoeden. Onze commissie van toezicht heeft daarom gezegd „Laten wij nog maar even wachten met het heffen van den om slag." ter een einde gekomen aan zijn omzwervingen en hij is nu weer bij zijn vader teruggebracht. MIJN ONTPLOFT BIJ SCHEVENINGEN. Vischkotter aan groot gevaar ontsnapt. Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur was de Scheveningsche trawl-kotter Sch 12, schipper G. den Heyer, van de visscherij op weg naar huis. Het schip had bijna de Scheveningsche haven bereikt, toen ongeveer 20 meter achter den achtersteven een hevige ontploffing plaats vond. Een geweldige waterzuil spoot omhoog I terwijl de kotter als het ware uit het water werd gelicht. De ruiten van de stuurhut moes ten het ontgelden en het kompas raakte on- i klaar. Hevig ontdaan bracht de bemanning j het schip de haven binnen, waar bleek, dat perder geen noemenswaardige schade was aangebricht. Vermoed wordt, dat men hier te doen heeft gehad met een magnetische mijn, die echter te laat tot ontploffing is gekomen. De Sch. 12 is thans in verband met de noo- dige reparaties niet naar zee vertrokken. BINNENLANDSCH NIEUWS. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE SITTARD. Moeder niet haar kindje gedood. Omstreeks 5 uur Donderdagmiddag is te Sit- tard even voorbij den hoek RijkswegWilhel- minastraat een zeer ernstig verkeersongeluk geschied, waarbij een circa dertigjrige moeder met haar zoontje onder de oogen van den va der op slag werd gedood. Het echtpaar fietste in de Wilhelminastraat. De moeder had het kind van vier jaar achter op de fiets. Door tot nu toe onbekende oorzaak werd de fiets van de moeder door een vracht auto met oplegger van een firma uit Venlo, welke achter het echtpaar reed, gegrepen, met het gevolg, dat de vrouw en het knaapje onder de wielen van den zwaren 'wagen te recht kwamen. Zij waren op slag dood De vader, die het verschrikkelijke ongeluk had zien gebeuren, geraakte zeer overstuur. Hij werd een huis binnengebracht, vanwaar hij later naar zijn woning is vervoerd. OP AVONTUUR GEWEEST. De politie te Breda is er Donderdag in ge slaagd den 17-jarigen kantoorbediende Pieter Waterman, die sedert drie weken door de Amsterdamsche politie werd gezocht aan te houden. De jonge man die te Amsterdam met zijn vader samenwoonde, was ruim een maand geleden zijn betrekking kwijt geraakt. Hier over had hij met zijn vader oneenigheid ge kregen en hij wist niets beters te doen dan de wijde wereld in te trekken. Ten einde raad begaf de vader zich naar de politie en ver zocht om opsporing. Donderdag heeft dit suc ces gehad. Het bleek dat de jongen geduren de drie weken in België en Noord-Frankrijk op avontuur was uitgeweest. Thans is er ech- Die, riep de ander uit, dat is het be roemde Haagsche achternichtje van Dirk van Loon Wraak, Frits, revanche, roep Dirk, dan zullen we hiernaast in een box even krijgs raad houden. Dirk werd erbij gehaald en in vertrouwen genomen. Wat wil je dan eigenlijk, Dolf Officieel worden voorgesteld, maar on verhoeds, zoodat ze volgens de regelen der kunst overrompeld wordt en het succesje voor mij is. Geef je kaartje, dan zal ik het haar brengen. Mijn kaarjte Stop, een helder oogenblik Hij griste in zijn binnenzak en haalde er het bordje „dames" uit. Ziezoo menschen, daar gaat ie. Op de keerzijde trok hij in sierletters zijn naam. met er onder Jur. student. Dirk, jij brengt het, Flits en ik volgen je op de voet, zoodra ze het gelezen heeft, treed ik buigend naar voren. Compris Ja, afgesproken. Dirk begaf zich in de zaal, de anderen ble ven ongezien in zijn nabijheid. Emmy Reeding, mijn vriend, Dolf Meer sen, zou graag met je kennis willen maken en verzocht me je zijn hyper modern visitekaar tje aan te bieden. Het meisje nam ten hoogste verbaasd het „Dames"bordje aan, dat Dirk haar zonder blikken of blozen overhandigde. Ze las op den achterkant en toen ze opkeek, stond Dolf in de meest correcte buiging voor haar. Meneer Meersen Mejuffrouwhm Emmy Reeding heet ik. Mag ik het genoegen hebben voor den volgenden dans Heel graag, maar ik heb geen jaszak en ben niet zulke abnormaal groote visite kaar tjes gewoon. Ik zal het voor u bewaren, als u er ten minste prijs op stelt, om het te behouden. Ja zeker, is zoo'n origineele kennisma king geweest, dat ik het „corpus de licti" dat zou het hier wel kunnen zijn, hè me neer de jurist graag wil houden. Ze dansten en wisten toen nog niet, dat eenige jaren later bij gelegenheid van een vroolijk bruilofstfeest op het midden der ta fel, het groen omlijste, ietwat groezelige „vi sitekaartje" zou prijken, dat voor Doif en Em den weg naar het levensgeluk had geopend. RADIOREDE VAN PETAIN. „Laten wij uit den verloren slag een les trekken." Geneve, 20 Juni iD.N.B.i In een radiorede beeft minister-jjresident Pétain gezegd, dat de regeering de gevolmachtigden hoeft be noemd met de opdracht de voorwaarden van den tegenstander in ontvangst te nemen. „Ik heb, aldus verklaarde hij, dit besluit genomen met het bittere hart van een soldaat, omdat de militaire toestand mij daartoe heeft gedwongen. Sedert 13 Juni is een verzoek om een wapenstilstand onvermijdelijk geweest. Als een van de redenen hiervoor noemde Pé tain het feit, dat op 1 Mei 1917, ondanks drie moorddadige oorlogsjaren, het Fransche le ger nog 3.280.000 man telde. Bij den aanvang van den jongsten slag waren er 500.000 man minder. In Mei 1918 stonden 85 Britsche divi sies aan Frankrijks zijde, in Mei 1940 waren het er slechts 10. Thans is de minderheid van het Fransche materieel nog grooter dan de minderheid van de troepenmacht. Frankrijk heeft thans min der vrienden, te weinig kinderen, te weinig wapenen en te weinig bondgenooten. „Laten wij uit den verloren slag een les trekken," aldus vervolgde Pétain, „sedert den oorlog heeft de genotzucht den geest van of fervaardigheid overwoekerd. Men heeft elke inspanning willen vermijden. Thans treft het ongeluk ons. Ik was bij u in de dagen van roem, ook in deze donkere dagen wil ik bij u blijven." „Engeland vijand no. 1 van de menschheid." De vijand van allemaal, schrijft het Itali- aansche blad „Cerriere Della Sera" in een redactioneel artikel, dat is Engeland. Het lot van Frankrijk zou zelfs nog medelijden kun nen opwekken, indien de Fransche onderda nigheid aan Engeland niet alle grenzen had overschreden. Tot den laatsten dag toe heeft Engeland de Franschen verlaten en verraden als regeering, als volk en als leger, en thans wil het Frankrijk alleen verantwoordelijk stel- DE ONBEKENDE. André was een wees. Zijn moeder had hij zich door den dood vroegtijdig zien ontvallen, zijn vader had hij niet eens gekend. Men zeide, dat hij sprekend op hem geleek, en dat was ook zoo, want als André het portret bekeek, dat boven zijn bed hing. dan was het, alsof hij zichzelf zag en de fotografie stelde zijn vader voor. Ondanks het gemis van ouderlijken steun had de jeugdige André zich ferm door het leven geslagen en bekleedde op volwassen leef tijd een behoorlijke positie. Toen hij 20 jaar geweest was. had men hem verteld, op welke wijze zijn vader was gestorven. Een mijnheer Dutoit. een rijke fabrikant uit het Zuiden, had hem in een duel met een revolverschot gedood. Het duel was niet te vermijden geweest, het betrof een zeer kiesehe kwestie, die meende men slechts kon worden opgelost door den dood van één der partijen. In alle stilte hadden de secondanten het vreeselijk tweegevecht voorbereid. De heer Dutoit mikte nauwkeuriger dan André's vader, die men zieltogend had weggedragen en van de rotsen in zee laten glijden. De politie bleef er zoodoende buiten en ook later, omdat An dré op zijn eerewoord had verklaard, geen ruchtbaarheid aan deze verouderde, en ook voor zijn verdere familie onaangename zaak te geven. André had nu ongeveer den leeftijd bereikt, waarop zijn vader den gewelddadigen dood was gestorven. Op zekeren avond reisde hij terug naar de hoofdstad, zijn zaken in het zuiden des lands had hij afgedaan. Het was een vermoeiende week geweest en met een zucht van voldoe ning liet de reiziger zich in de kussens van een eerste-klas-coupé zakken en dutte spoedig in. Halverwege de reis stopte de trein bij een tusschenstation. Een rijziger vertoonde zich even later in de zijzang. Hij keek in de coupé van André. Toen hij die zoo goed als leeg zag trad hij dadelijk binnen. Door het geraas van de dichtschuivende deur ontwaakte André en richtte zich op. Hij knikte zijn medereiziger, die een „goeden avond" had gemompeld, even toe. Nauwelijks was het licht echter geheel op zijn gelaat gevallen, of zijn bejaarde coupé- genoot begon te beven en werd zoo wit als een doek. Hij hief de handen op en trachtte te spre ken. Zijn oogen staarden André aan met een uitdrukking van bovenmatigen schrik. De oude heer scheen ten prooi aan een grenze- Ioozen angst. André stond ijlings op. om den wankelenden man te ondersteunen. Wat scheelt er aan, meneer vroeg hij bezorgd. Bij het hooren van zijn stem. zakte de rei ziger kreunend in elkaar. André. het is André bracht hij er reu telend uit, verloor het bewustzijn en voor goed. want de aan het volgend station ontbo den geneesheer moest den dood constateeren. De kranten bevatten den volgenden dag het onderstaand bericht „In één der coupé's van den sneltrein uit het Zuiden is gisteravond de welbekende fa brikant Dutoit plotseling ongesteld geworden en overleden. De snelle dood wordt toegeschreven aan ten hevige gemoedsontroering." IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringer Courant. Wieringermeerbode. De Polderbode. Zijper Courant. aÉaBaa

Wieringer courant | 1940 | | pagina 1