31e JAARGANG DINSDAG 25 JUNI 1940 No. 72 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN 1 HET ALIBI. WIERINGER COURAM? VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER .1 WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 10. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 BINNENLANDSCH NIEUWS. HOUTVERVOER UIT ZWEDEN NAAR NEDERLAND. Spoedige hervatting in uitzicht Het overleg tusschen Duitsche en Nederlandsche autoriteiten inzake her vatting van de Nederlandsche kust vaart naar de Oostzeelanden heeft tot een bevredigend resultaat geleid. De twee belangrijkste kwesties, die zich daarbij voordeden, de een van nau tischen, de ander van anderen aard, zijn op volkomen bevredigende wijze opgelost. Men verneemt, dat allereerst zal worden begonnen met den aanvoer van hout uit Zweden, dat daar vroeger reeds gekocht en waarvoor toen crc- diet gesteld was. Over de verdere ont wikkeling kunnen in dezen tijd, nu ook elders de oorlog in allerlei zaken vertraging brengt, niet veel voorspel lingen gedaan worden. Het is op zich zelf echter reeds een groote overwin ning, indien blijkt, dat de scheepvaart naar de Oostzeelanden zonder eenig ge vaar mogelijk is en dat rechtstreeksche aanvoeren per schip uit deze, Europa's voornaamste grondstoffenlanden moge lijk zijn. Wij zijn niet meer afgesloten van de zee en ook langs de binnenwateren wordt het vaargebied ruimer, nu de Boven-Rijn geen oorlogsgebied meer is en Zwitserland straks langs deze ri vier weer bereikbaar zal zijn. Dat alles opent, zonder inachtneming van de be perking, waar de tijdsomstandigheden toe nopen, mogelijkheden voor een rui mer verkeer, waarbij de verschillende landen over en weer diensten kunnen bewijzen aan de Europeesehe gemeen schap, waartoe zij beliooren. In de Oostzeelanden heeft men niet alleen uitvoergoederen, die een deel van hun markten op het oogenblik verloren hebben, men is er ook aangewezen op invoer. Voor aanvoer van hout van de Oost zee komen in de eerste plaats kust vaarders van 500 en 600 ton in aanmer king. Dat zijn schepen, waarmee men niet overal „binnendoor" kan Toch kan ook van de diensten van deze schepen gebruik worden gemaakt. BROODJES, DIE TE LICHT BEVONDEN WERDEN. Gewicht hangt af van de hoe veelheid droge stof. De Nederlandsche Bakkerrijstichting schrijft Rekenmeesters zullen van oordeel Als ik zoo eens terug zie op mijn leven en na gaan welk een gewichtige rol daarin de groote detective Paul Beek heeft gespeeld, dan schijnt het mij toe, of ik een film af zie rollen en ik zelf bijkans volkomen buiten het vertoonde sta. Ja, ik moet in al die jaren wel ontzettend veranderd wezen, zóó, dat ik mij zelf bijna niet meer herken. „Ik heb nieuws voor je, Charlie," riep mijn zuster Gertrude me op zekeren morgen toe, toen zij onstuimig de ontbijtkamer binnen stormde. Haar oogen glinsterden vroolijk en zij voegde er aan toe „En wat een nieuws „Natuurlijk gaat er een trouwen," zei ik van mijn courant opkijkend. „Welja, een huwelijk! Maar je behoeft daar om nog niet zoo ontsteld me aan te zien. Raad eens „Mijn beste Gertrude, ik heb toch, zoover ik weet, het tweede gezicht niet." „Nou, eigenlijk had ik je te hoog getaxeerd. Je bent zoo snugger niet. Het zijn Cynthia Da- lc en Starkey Colthurst, die gaan trouwen. Is 't niet schitterend Ik ontving twee brie ven, welke in vanmorgen in bed heb gelezen •een van hem en een van haar, maar ze kwa men beide op 't zelfde neer Binnen een maand zijn ze getrouwd. Wat zeg je er van Ben je er niet blij om Ik was inderdaad blij. Niet zoo blij als Ger trude natuurlijk een man is nooit zoo ent housiast ten opzichte van een huwelijk als een vrouw maar toch werkelijk blij, want Star key Colthurst was de beste jongen, die op de wereld bestond en Cynthia Dale was een al lerliefst klein vrouwtje. Het huwelijk was, wat men zoo noemen kan, een waarop niets aan te merken viel, de liefde natuurlijk buiten spel gelaten. Starkey Colthurst was arm, maar naar de algemeene opvatting een van de bekwaamste Kamerleden, een man, die zeker eens premier zou worden. Cynthia Dale was een erfgename. Haar moeder was bij de geboorte van haar kind gestorven en haar vader, had mijn va der, den graaf van Stanton, tot beheerder van haar eigendommen aangewezen. Zij was ont- zijn, dal 2000 gram gelijk is aan twee- en-een-hall' maal acht ons, en in dezen tijd, nu iedere huisvrouw een reken- meesteres is geworden en wel moet zijn, dreigen er conflicten tusschen haar en. den bakker. Immers, wanneer de bakker des morgens op vier of acht bons een half of een heel broodje komt afleveren, nemen sommige huisvrou wen ,dc weegschaal om te controleeren of zij wel voor haar gezin de volle, maat krijgen. Daarbij kan blijken dat een broodje - een half brood, dat in de wan deling een brood van vier ons genoemd wordt - soms minder, soms ook meer dan 400 gram weegt. Teneinde de disputen, die daaruit zouden kunnen voortvloeien, te voorko men, willen wij liet publiek op het na volgende wijzen. Brood is een product, dat, gelijk zoo veel voedingsmiddelen, voor 'n deel uit water bestaat. Dit beteekent, dat het onderhevig is aan een uitdrogings proces, zoodat het gewicht van een brood nimmer constant is. Een stevig goed doorbakken brood bevat minder water dan een brood, zooals in sommi ge streken van het land door het pu bliek gewenscht wordt, dat hoog van vorm is en minder doorbakken. Aangezien de voedingswaarde, die een brood heeft, natuurlijk niet berust op het gewicht aan water, dat daarin zit, mtar wel op het gewicht aan zoogenaamde droge stof, is het wegen van een brood geen nauwkeurige me thode om de hoeveelheid voedingsmid delen, die er in aanwezig is, vast te stellen. Toen de Overheid voor ons dagelijks brood eenheidsgewichten ging voor schrijven, is dit natuurlijk ook in het oog gehouden. Vandaar dat het brood- besluit, dat op de Warenwet berust, wel eenheidsgewichten voorschrijft voor brood, maar die eenheden uit drukt' in een aantal grammen „droge stof." Een half brood, d.i. een zooge naamd brood van vier ons, moet ten minste 240 gram droge stof bevatten (voor bruinbrood is dit iets minder, voor roggebrood iets meer.) Een heel brood, een brood van 8 ons, moet der halve ten minste 480 gram droge stof bevatten en zoo vervolgens. Bij de thans ingevoerde rantsoence- ring van brood heeft het .publiek dus weinig houvast aan de grootte van het dagelijkscli rantsoen, wanneer dat zou worden uitgedrukt in grammen. Ge makshalve wordt weliswaar gesproken van een wekelijksch rantsoen van 2000 gram, doch in werkelijkheid is daar mee bedoeld 'n hoeveelheid brood, waarin voorkomt ten minste 2 Va x 480 WACO - AUTOBUSDIENSTEN. Vertrek tijden vanaf Wieringen richting Den Helder 7.30 11.10 en 17.40. Vanaf Wieringen richting Middenmeer 8.20 16.20 en 20.20. (Deze diensten geven aansluiting op Spoor verbinding naar Hoorn.) zettend rijk, maar ook al zou ze dit niet ge weest zijn, Cynthia was een meisje om alle mannen het hoofd op hol te maken. Ze was een levendige kleine brunette, met rebellische haarkrullen, zooals zij zelf was. Gertrude en zij hadden te Parijs samen school gegaan. Ze verschilden twee jaar in leeftijd en twee jaren schijnen schoolmeisjes een eeuwigheid toe. Op school speelde Ger trude zoo'n beetje moedertje over haar. In haar eerste seizoen, dat van haar eerste bal en haar °erste verschijning in de balzaal had Cynthia Colthurst veroverd. Hij kwam, hij zag en was overwonnen, Colthurst, die nog nooit te voren naar een meisje had omgezien. Iemand heeft eens gezegd, dat er geen ge- vreesder man is, dan degene, die één enkel boek kent. De man van een enkele liefde is echter niet minder te vreezen. Hij trachtte haar te verwerven en hij slaagde met dezelfde onweerstaanbare kracht, waarmede hij een debat voerde en zijn tegenstander het stilzwij gen oplegde. Zoo snel was nog niemand ge slaagd. Veertien dagen na hun eerste ontmoe ting, waren zij reeds verloofd en binnen een maand waren zij getrouwd. Nooit bestond tusschen twee menschen grooter verschil en nooit waren twee wanhopiger verliefd. Het vroolijke kleine coquette meisje dacht over niets dan politiek en de ernstige staatsman was speelsch als een schooljongen. Dit alles vertelde mij Gertrude aan de ontbijttafel, onophoudelijk zichzelf en mij in de rede val lend. „En, Charlie, ze krijgt de Dale-smaragden als huwelijkscadeau. De oude gravin van Rockwell geeft ze haar. Deze kreeg ze in haar bezit omdat zij tot den oudsten tak der fami lie behoorde. Ze is heel oud en zoo arm als een kerkratalles bij elkaar genomen heeft ze nog geen vijf duizend pond jaarlijksch in komen, maar niets zou haar er toe kunnen brengen haar smaragden te verkoopen en nu geeft zij ze geheel uit eigen beweging weg. Men zegt, dat zij zelf een beetje op mijn heer Colhurst verliefd is zij gaat geregeld naar de Kamerzitting om hem te horen. De smaragden zijn dus uit de brandkast gehaald, waarin zij dertig jaar opgeborgen waren en ze zijn opnieuw voor Cynthia gezet. Het hals snoer is pi'achtig. Cynthia heeft het eens ge zien en zij vertelde, dat de steenen enorm waren." gram droge stof. In de verschillende circulaires, die van het centraal distributiekantoor zijn uitgegaan, wordt dan voorzichtig heidshalve ook gesproken van c-en hoe veelheid van' ongeveer 400 of 800 gram. die men op vier of acht bon3 kan krijgen Het zal na het bovenstaande duidelijk zijn, dat de huisvrouw zich niet be hoeft te bekommeren om het gewicht van het halve of heele brood, dat zij krijgt. Indien zij maar zorgt, dat zij voor vier enkele bons een half broodje krijgt en. voor acht enkele bons een heel brood, kan zij er rustig van verze kerd zijn, dat zij dan inderdaad het rantsoen krijgt dat haar toekomt. MEER LEGERPAARDEN VOOR DEN LANDBOUW. Naar van Duitsche zijde wordt meegedeeld, zullen de Nederlandsche landbouwers in de gelegenheid gesteld worden nog meer paar den van de Duitsche militaire autoriteiten te betrekken tegen gunstige voorwaarden. Het betreft hier niet alleen afgekeurde legerpaar- den, maar ook paardenmateriaal, dat door de steeds verder doorgevoerde motoriseering der Duitsche weermacht overbodig is geworden. Vekoopingen zullen worden gehouden op 2 Juni te Breda in de cavalleriekazerne, op 27 Juni te Leiden in de artilleriekazerne en op 28 Juni te Utrecht in de Sijpesteinkazerne. Zooals bekend komen als koopers in de eerste plaats in aanmerking zij, die door vordering van paarden of tractoren hun trac tie teloor zagen gaan. Ieder kooper zal een eigendomsbewijs ontvangen. Wie later wordt aangetroffen in het bezit van lcgerpaarden zonder een dergelijk bewijs riskeert verbeurd verklaring en vervolging. De beroepspaardenhandel is van deze ver- koopingen uitgesloten, om te voorkomen dat een hulpmaatregel voor den landbouw zou ontaarden in een handelsobject. DE PLUK DER MEIKERSEN. Campagne zal niet lang duren. In de Betuwe is men thans allerwegen druk bezig met den pluk der Meikersen. Het be schot zit tamelijk onregelmatig geladen. Men treft bijzonder rijk dragende bongerds, doch daarnaast vindt men boomgaarden, die fei telijk het plukken niet waard zijn, zoo weinig vindt men er. De kwaliteit van de kersen, d.w.z. de houdbaarheid, laat zeer te wenschen over. Zij zijn zoo zwak, dat ze spoedig gecon sumeerd moeten worden. Dat zulks een groote handicap vormt bij de huidige verkeersmoei lijkheden spreekt vanzelf. Het zachte fruit heeft veel geleden door Toen de huwelijksfeesten kwamen, was Gertrude bruidsmeisje. Onder de gasten, die het huis vulden, was ook Paul Beek. lederen dag was er iets anders picnics te land en te water, tennis, golf en cricket, men flirte en maakte het hof. De Dale-smaragden kwamen en de meisjes zagen ze. Alles ging prachtig, tot kolonel Winstanley kwam. De kolonel was een verre neef van Cynthia en haar peet. Men begreep niet recht hoe hij Monte Carlo had kunnen verlaten om naar dit bruilofstfeest te komen en Cynthia was hoo- gelijk verrukt, toen het telegram kwam, dat zijn komst meldde. Wij waren allen blij met de komst van Winstanley, want hij was een der aardigste lui, welke ik kende. Hij was een edelman van den ouden stempel, was overal geweest, had alles gezien en verstond de kunst smakelijk te vertellen. Vriendelijk, hoffelijk, minzaam met een allergeestigen kout voor het salon, beschikte hij tevens over een groo te dosis grappen voor de rookkamer. Hij was de koning van het gezelschap, wat dit gezel schap ook mocht zijn. Bij het spel en bij de rennen had hij aldoor pech, doch in heel Engeland was geen opgeruimder verliezer. Voor zijn jaren was hij de beste golfspeler van de streek. Wij zagen Winstanley's komst tegen het diner tegemoet en bleven een goed kwartier op hem wachten. We hadden alle hoop al opgegeven, toen hij tot aller verbazing tegen middernacht opdook. Hij had den trein ge mist, maar dit had hem niet uit het veld geslagen en hij was met een veetrcin meege komen, zijn bagage aan het station achterla tende, om een wandeling van vijf uur te maken, zijn cadeau in een smalle zwarte tasch met zich dragende. Vijf maal was hij verdwaald geraakt, maar toch had hij zijn vroolijk humeur volkomen bewaard en onvermoeid, doch met een gewel digen trek in het souper kwam hij te midder nacht aan. Hij vertelde ons onder het eten al zijn tegenvallers en deed ons hartelijk la chen. Daarna sprak hij van het geschenk dat hij meegebracht had, maakte ons allen nieuws gierig, maar ging er toch niet toe over het taschje te openen. De bruid was naar bed gegaan en het spreekt, dat zij er den eersten blik op zou werpen. Ik giste wat het wezen kon en ik riep uit „Het is de Winstanley-beker, durf ik wed den den regelval van vorige week, daardoor veel rijp worden vruchten gesprongen en ge kneusd zijn. Daardoor treedt spoedig schim melvorming op. 't Is echter mogelijk, dat in dat opzicht de latere pluk zich nog wat zal herstellen en dat die kersen wat harder en sterker zullen zijn. De smaak van de kersen is dit jaar echter voortreffelijk. De langdurige zomei*warmte heeft de versuikering van de vrucht goed be vorderd en dientengevolge bezitten de mei kersen dit jaar de echte smaak, die dit sap pige Betuwsche product haast wereldberoemd maakt. De campagne zal dit jaar echter niet lang duren. Men gelooft dat op verscheidene plaatsen deze week reeds het einde der cam pagne zal aanbreken. ARBEIDER GEDOOD. Terwijl eenige arbeiders op een schip, lig gende in het Winschoterdiep te Groningen, bezig waren met het ophijschen van een bok, schoot plotseling de lier los. Een 21-jarige ongehuwde arbeider werd door den bok op het hoofd getroffen en geraakte bekneld tusschen de lier en den bok. Hij was op slag dood. PROVINCIAAL NIEUWS. LUCHTGEVECHT BOVEN TEXEL. De Texelsche Crt. schrijft Het was voor de eerste maal in de geschie denis, dat Vrijdagmiddag op ons eiland na een luchtgevecht twee vliegtuigen zijn neer gestort. Tusschen vier uur en half vijf bevonden wij ons op de toren der N. H. kerk om de brand, door vijandige vliegtuigen te Den Helder ver oorzaakt, te kunnen zien. Hooge rookkolom men stegen op. Opeens werd onze aandacht getrokken door drie vliegtuigen, die op vrij groote hoogte in de buurt van Oosterend cir kelden. Plots zagen we, hoe uit de staart van een der vliegtuigen rook kwam. Het toestel manouvreerde nog wat en stortte toen als een brandende fakkel neer. Toen het met de grond in aanraking kwam, laaide het vuur nog een oogenblik geweldig op. Enkele oogen- blikken later zagen we achter hoeve Rem- brandt een rookkolom uit zee stijgen en kort daarop weer een. Ook achter de Slufter werd veel rook ontwikkeld. Toen we naar Oosterend op weg gingen, vertelden landarbeiders ons, dat zij op de dijk bij Nieuweschild zaten, toen 50 M. uit de kust bommen in zee werden geworpen. Van ver schillende zijden werd ons verzekerd, dat ze door een Fransch toestel waren uitgeworpen. Toen deze machine, evenals de neergehaalde, door een aantal Duitsche toestellen werd achterhaald, liet ze haar bommen vallen om meer snelheid te kunnen ontwikkelen. Ze kwamen op een paar honderd meter van de arbeiders, 50 M. uit de wal, in zee terecht. Het neergehaalde toestel lag bij een erw- tenveld van de heer T. Kikkert. Op de staart na was het geheel verbrand. Burgemeester Kamp was spoedig ter plaat se. Een Duitsche Roode Kruisauto was ook spoedig aanwezig. In het toestel werden de verminkte licha men van twee der inzittenden gevonden een derde inzittende bleek 25 M verder te lig gen. ook deze verloor het leven. Het toestel lag in de lengte over een smal slootje. Aan de dijk werd nog een rubberbootje gevonden De rook. welke achter de Slufter opsteeg, was eveneens afkomstig van een vijandelijk vliegtuig. Het was aan het strand neerge stort. In deze machine bevond zich één per- I soon, die rnstig gewond bleek te zijn. Met een draagbaar is hij door de Slufter getranspor- jteerd en vervolgens per* Roode Kruisauto naar Den Burg. De andere inzittenden zijn gevan gen genomen. Het stoffelijk overschot van de drie piloten het waren Engelschen, die een Fransche machine bezigden werd in het Glazen Pa leis alhier opgebaard. BEGRAFENIS VAN ENGELSCHE VLIEGERS OP TEXEL. Zaterdagmiddag zijn op de algemeene be graafplaats te Den Burg op Texel vier Engel- sche vliegers, die tijdens een luchtgevecht Vrijdagmiddag het leven lieten, met militaire eer ter aarde besteld. De gevallenen werden door Duitsche militairen grafwaarts gedragen. Drie kransen, respectievelijk van het gemeen tebestuur. van de thans nog op Texel vertoe vende Nederlandsche vliegerofficieren en van de Duitsche weermacht dekten de baren. De burgemeester van Texel woonde na mens het gemeentebestuur de teraardebestel ling bij. Aan het graf werd in het Engelsch gespro ken door ds. Gorter, doopsgezind predikant. den, kolonel." Geraden mijn vriend." zei de kolonel, zon der in het minst onaangenaam getroffen te zijn. Die beker was gemaakt voor Hendrik VIII en is gemaakt van het zuiverste zilver, dat in Engeland te vinden is. Hij is veertig maal zijn gewicht in goud waard." „Ik had toch liever het goud," zei de jonge Roger Anser. Nu ik over Roger Anser spreek, moet ik even iets omtrent hem zeggen. Hij was een aardige jonge deugniet van goeden huize, vol grappen en een lieveling van mannen en vrouwen, maar vooral van de laatsten. Hij ging 's avonds het laatst naar bed en was 's mor gens het eerst op. Gertrude had hem genoodigd omdat ook Nancy Lovel kwam en ook een beetje om de oude lady Carstavis te plagen, Nancy's tante, die het lieve meisje, benevens haar fortuin wenschte te reserveeren voor haar zwabber van een zoon. De arme Anse had niet al te veel aan deze uitnoodiging, want Nancy stond onder strenge bewaking van haar tante. De kolonel verdween na het diner haastig in zijn kamer, ons anderen aan ons partijtje bridge of billard overlatende. Voor hij ging, stond hij er op zijn beker, die nog altijd in zijn omhul sel zat, op de tafel te zetten in het vertrek op de tweede verdieping, waar de cadeaux waren uitgestald. Den volgenden morgen werd ik heel vro«g wakker gemaakt door een ongeduldig klop pen op mijn deur en Gertrude's stem, die riep „Sta op, Charlie, sta dadelijk op Er is een ontzettende diefstal gepleegd. Cynthia's bruidsgeschenken zijn alle gestolen!" Gij kunt begrijpen, dat ik in minder dan geen tijd gekleed was en naar beneden ging, waar ik reeds een groot gezelschap bijeen vond. Gertrude en Cynthia, die al vroegtijdig wa ren opgestaan, nieuwsgierig als zij waren naai den bewusten beker, hadden den diefstal het eerst ontdekt, een diefstal, die gepleegd moest zijn door den een of anderen koelbloedigen of geslepen dief. Al het goud en de juweelen waren verdwe nen, al het zilver, porcelein en ander goed was overgebleven. Alleen één stuk zilver scheen den dief belang te hebben ingeboe zemd de beker was uit het etui verdwenen. Hij was van de tafel genomen, waar de kolo WAPENSTILSTAND GESLOTEN tusschen Frankrijk en Duitschland. Vijandelijkheden worden echter eerst ge staakt zes uur nadat Italiaansche regeering mededeeling doet van den Ilaliaansc'n-Fran- schen wapenstilstand. Hoofdkwartier van den Führer, 22 Juni. D.N.B. Op 22 Juni te 18 uur 50 (Duitschen zomer tijd) is in het Bosch van Compiègne het Duitsch-Fransche wapenstilstandsverdrag on- certeekend. De onderteekening werd aan Duitsche zij de verricht door den lasthebber van den Führer en oppersten bevelhebber der weer macht, den chef van het opperbevel der weer macht, generaal Keitel, aan Fransche zijde door generaal Huntziger als lasthebber van de Fransche regeering. Staking der vijandelijkheden is hieraan nog niet verbonden. Deze geschiedt eerst zes uur nadat de Italiaansche redering aan het Duitsche opperbevel der weermacht mededee ling zal hebben gedaan van de sluiting van het Italiaansch-Fransche wapenstilstandsver drag. Over den inhoud van het wapenstilstands verdrag kan nog niets worden bekend ge maakt. nel hem den vorigen avond had neergezet en naar een andere tafel verplaatst, welke dicht bij de deur was, zoodat op het laatste oogen blik de voorzichtigheid het nog van de be geerlijkheid had gewonnen. De menschen, die ik, toen ik binnen kwam, aantrof, verkeerden allen in de grootste opge wondenheid ze waren, om zoo te zeggen, zóó uit hun bed gestapt en zelfs de dames waren in déshabillé. Een oude totabel en een z.g. „schoonheid" had haar gezicht aan één kant geverfd. Niemand was echter in de stemming om hierom te lachen. De ontsteltenis over de drieste rooverij was algemeen en plaatste alle andere aandoenin gen op den achtergrond. Men hoorde niets anders dan uitroepen en onderstellingen. Ieder had een aparte verklaring van de toedracht der zaak, ieder een eigen manier om den dief te vangen. Maar een enkele zag en hoorde dit alles in volmaakte kalmte aan, opmerkzaam rond ziende, zoodat geen enkele bijzonderheid hem kon ontglippen. Die enkele was Paul Beek. I Het was Roger Anser, die vingerafdrukken op den beker ontdekte. Ook was het Roger Anser, die het touw met knoopen zag, dat uit het venster hing en de voetstappen bemerkte, v.elke naar den weg leidden. Toen wat later zijn eigen stappen gevonden werden in een deel van het grasveld voetstappen, welke naar den rozentuin brachten en zich op de kiezelsteenen verloren had hij daarvoor een zeer aannemelijke verklaring. Hij kon niet slapen, zoo verklaarde hij, en stapte zijn raam uit om in het maanlicht wat rond te wandelen. Nadat hij weer naar bed gegaan was, hoorde hij voorzichtig voetstappen langs zijn deur, die een half uur later even stil teruggingen. Waarom hij geen alarm maakte En waar om hij zijn deur niet opende om te zien wie daar voorbij ging (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringer Courant. Wieringermeerbode. De Polderbode. Zij per Couiant.

Wieringer courant | 1940 | | pagina 1