31e JAARGANG DINSDAG 22 OCTOBER 1940 No. 123 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE NOORDZEE: VERDRONKEN LAND WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden I 1.25. EEN ONS KAAS OP BON 26 Alle soorten kaas vallen onder de distributie. - Ook in restau rants zal men bonnen moeten afgeven. Boter 20 cent per pond duurder Bij beschikking van den secretaris generaal van het Dep. van Landbouw en V'isscherij zijn met ingang van 19 Octobcr alle soorten kaas aangewe zen als distributiegoed in den zin van artikel 4 van de Distributiewet. De Secretaris-Generaal deelt mede, dat op Maandag 21 Oct. een aanvang zal worden gemaakt met de distribu tie van kaas. Onder kaas wordt ver slaan alle soorten binnen- en buiten- landsche kaas, ook smeerkaas, ech ter met uitzondering van de z.g. kwark Vanaf Zondag 20 October, is de ver koop van kaas geheel verboden. Gedurende de eerste distibutieperi- ode, welke zal loopen van Maandag 21 October t.m. Zondag 27 Octobcr a.s., geeft bon 20 van het algemeen distri butiebonboekje recht op het koopen van één ons kaas. Met nadruk wordt er echterop gewezen, dat deze bon ook gedurende den daarop volgende week, dus van Maandag 28 October t.m. Zondag 3 November geldig blijft, terwijl tevens gedurende laatst bedoelde week een nieuwe bon zal worden aangewezen, welke eveneens recht geeft op het koopen van één ons kaas. Kleine gezinnen, welke anders slechts gesneden kaas zouden kunnen koopen, kunnen door eerst de 2e week hun bonnen in te leveren, op deze wijze toch een stuk kaas koopen. Zij, die op medische gronden behoef te hebben aan een kaasrantsoen, kun nen bij de distributiedienst op me disch attest losse bonnen verkrijgen. Evenals zulks het geval is bij brood en vleesch, zal men in hotels, cafó's, restaurants en dergelijke, slechts kaas bij de maaltijden kunnen krijgen, in dien men een bon inlevert. Hiertoe zijn aparte wisselbonnen gecreeërd, te weten de met „kaas een kwart rant soen" gemerkte bonnen, welke worden teruggegeven, indien men minder dan één ons kaas tegelijk verbruikt. Evenals de wisselbonnen voor brood en vleesch, zijn de wisselbonnen voor kaas niet geldig voor het koopen van kaas bij den winkelier. Hiervoor kun nen slechts de bonnen van het alge meen distributiebonboekje worden ge brui kt. De aandacht wordt erop gevestigd, dat met het inwerkingtreden van de distributie, dat niet meer dan een pond kaas tegelijk aan hot publick mag worden afgeleverd, komt te ver vallen. Indien een consument meer dan vijf bonnen tegelijk inlevert, mag derhalve de daarmee overeenkomen de hoeveelheid kaas worden afgele verd, al is deze grootcr dan een pond. De Secretaris-Generaal, waarne mend hoofd van het Departement, van Landbouw en Visscherij, deelt mede, dat met ingang van 21 October een uitgever: corn. J. bosker wieringen. BUREAU Hippolytushoef Wleringen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f Iedere regel meer f C prijsregeling voor alle zuivelproducten is getroffen. Bij deze prijsregeling is uitgegaan van de gedachte, dat het redelijk is, dat de veehouder een loonenden prijs voor zijn producten ontvangt en dat het eveneens redelijk is, dat de consu ment dezen prijs betaalt. Als een voor den veehouder looncn- de winterprijs voor de boter, wordt on der de tegenwoordige omstandigheden beschouwd een prijs voor de fabrieks- boter van 1' 1,95 per Kg. Voor de z.g. boonboter is dit een prijs van f 1,75 per Kg. Daar de zomerprijs ten hoog ste f 1,58 per Kg. bedroeg, toont de thans vastgestelde winterboterprijs dei- halve een stijging, welke haar recht vaardiging vindt in dc bijzondere moeilijke omstandigheden. waarin het veehoudersbedrij f reeds sinds gerui men tijd verkeert. Met den hiervóór genoemden boter- prijs als uitgangspunt zijn derhalve voor de boter, ook voor andere produc ten maximumproducentenprijzen vast gesteld. Voor de volvette boerenkaas bedraagt deze f 0,83 per Kg. en voor de 40-1- Noordhollandsche fabrieks baas 70,5 cent per Kg., voor de overige 40-}- kaas 67,5 cent per Kg. netto en voorde 20+ kaas 44 cent per Kg. netto Voorts is bepaald, dat voor onder- melk, welke dooi- de fabrieken wordt afgeleverd, niet meer betaald of verre kend mag worden dan 1.25 ct. p. liter. Gelijk uit het bovenstaande volgt, brengt, de verhooging van de produ centenprijzen tevens een verhooging mede van de prijzen, die de consument betaalt. VERHOOGDE BOTERFRIJZEN. Gedurende de laatste weken bedroeg de consumentenprijs voor boter maximaal f 1.85 per Kg. Deze maxi mumprijzen zijn thans voor de verschil lende soorten boter verschillend vast gesteld, doch zij bewegen zich voor fa- brieksboter tusschen f 2,20 en f 2,30 per Kg. Ook voor de detailprijzen van kaas zijn nieuwe richtlijnen vastgesteld. In verhand met de verhooging van de holer- en kaasprijzen wordt een hef fing gelegd op de op 20 October 1940 te middernacht aanwezige voorraden boter en kaas. Onder deze voorraden vallen niet voorraden boter beneden de 250 Kg. en voori aden kaas beneden dc 500 Kg. Voor verdere bijzonderheden om trent. de vastgestelde prijsregeling en de heffing op voorraden, moge wor den verwezen naar de officieele publi catie, welke dezer dagen in de bla den zal worden opgenomen. TEXTIELWAREN VOOR HUWELIJKSUITZETTEN Voorloopige beslissing maakt toewijzing mogelijk. Aan een mededeeling van liet centra le distributiekantoor aan do distribu- tiediensten is het volgende ontleend In afwijking van de tot dusverre gel dende regeling, is thans bepaald, dat personen, die een speciale vergunning (uit een artikel van Prof. Dr. Ernst Schultze in „Wissen und Fortschritt", Franktfort a. d. Main, 1940) Midden in de Noordzee strekt zich onder cien waterspiegel een groote hoogvlakte uit, de Dover-bank. De diepte van het zeewater boven deze bank neemt in de richting van West naar Oost toe van 15 tot 30 meter. Ten Noorden van de Dover-bank bereikt de zee een diepte van 200 meter, ten Zuiden ervan is zij echter nergens dieper dan 60 meter. In liet Noorden liggen op den bodem der zee talrijke groote steenen, overblijfselen uit den ijstijd de visschers zijn er allesbehalve op gesteld, daar zij vaak scheuren in de netten veroorzaken. Deze geheele vlakte, of althans het groot ste deel ervan, moet eens land geweest zijn en dus den vogels als woonplaats gediend hebben. Er bestaat alle reden om te veronder stellen dat de nederzettingen der menschen in den Noordwestelijken hoek van het tegen woordige Duitsche rijk zich eertijds uitstrek ten tot plaatsen, die thans in zee gelegen zijn. Men heeft bewezen, dat op dit gebied een springvloed oude, reeds tamelijk ontwikkelde beschavingsvormen vernietigd heeft. Er zijn talrijke boringen verricht, die de juistheid dezer veronderstelling onomstootelijk bewezen hebben. De scherpe afscheiding tusschen de zee- en rivier-alluviumlagen wijst eveneens in de richting van een plotselinge catastrophe. In het diluviale tijdperk behoorde het Noordzeegebied tot het vasteland met uit aanvragen bij verhuizing naar een an dere gemeente voor de aanschaffing van nieuw benoodigde tcxtielgoede- ren, dit alleen kunnen doen bij het distributiekantoor van de gemeente, waar zij zich gaan vestigen. Linnen in huwelijksuitzetten. Wat linnengoed in huwelijksuitzet ten aangaat, doen zich gevallen voor, waarin aanvragers stof willen koopen om zelf lakens, sloopen, doeken, tafel lakens, servetten enz. te vervaardigen. Deze verzoeken moeten worden ge weigerd, aangezien geen zekerheid be staat, dat deze goederen inderdaad zul len dienen voor het vervaardigen van den huwelijksuitzet. Volgens de bestaande regeling kan een vergunning tot de aanschaffing van een huwelijksuitzet eerst worden afgegeven, nadat de ondertrouw heeft plaats gehad. Door den veelal korten tijdsduur tusschen ondertrouw en hu welijk, kunnen echter moeilijkheden ontstaan tc-n aanzien van een tijdige aflevering der goederen. Om dit te oorkomen, kan dc distributiedienst bij welken (ie speciale vergunning tot. de aanschaffing van een huwelijks uitzet word aangevraagd, na te heb ben otidczocbt of dc aangevraagde hoeveelheid goederen het daarvoor ge stelde maximum punten-aantal niet overschrijd i een voorloopige beslis sing- nemen, welke aan den aanvrager wordt medegedeeld. De aanvrager kan de door hem aangc vraagde goederen dan terstond bij zijn leverancier hestellen. Zoodra dc onder trouw heeft plaats gevonden, kan de speciale vergunning aan den aanvra ger ter hand worden gesteld, waarop zijn leverancier hem de reeds bestelde goederen kan afleveren. ONEERLIJKE LEVERANCIERS. Zij brachten houtblokken, doch stalen coupons stof. Een bewoner van den Stationsweg te 's Gra- venhage had van een 38jarigen koopman, wonende aan de Stilie Veerkade, een partij blokken hout gekocht v. d. prijs van f 12.50. welke partij, geborgen, in een grooten gonje- zak, de verkooper bij hem thuis bezorgde. Bij dit bezorgen was de koopman vergezeld van een 26-jarigen helper en toen beiden hun vracht naar den zolder hadden gebracht, zouden zij met den geledigden zak vertrek ken. Het viel de vrouw des huizes, die uit het raam keek, echter op, dat de zak met bij zondere zorg op de kar werd gelegd en geens zins den indruk maakte, ledig te zijn. Zij waarschuwde haar man, die zich ging over tuigen en toen tot de ontdekking kwam, dat in den zak waren geborgen vier coupons stof elk van 20 meter lengte, welke van den zol der waren gekaapt. De politie heeft de twee mannen in voor loopige bewaring gesteld. zondering van een zeer smallen zeearm, nabij de huidige kust van Scandinavië. De beide vogeltrekwegen, die thans de Noordzee krui sen, zouden zeer wel de oude kustlijnen kun nen zijn, die in verschillende perioden van het diluviale tijdperk de Noordzee van het land scheidden. De Noordzee bestrijkt thans een oppervlak te van 547.600 vierkante km, waarvan 6450 vierk. km eilanden zijn. In den oertijd vorm de dit gebied een samenhangende landmassa. Er is een tijd geweest, dat de Rijn in de Theems uitmondde. Hoewel de vogels het liefst langs de zeekust trekken, vliegen zij niettemin over de Oost en de Noordzee naar liet Westen. Toch verlie zen de vogels niet gaarne het land uit het oog, zoodat men ertoe komt, te vragen, of zich hier vroeger land bevonden heeft. Zooals reeds gezegd, kan deze vraag bevestigend be antwoord worden. Reeds de geringe diepte van beide zeeën leidt tot deze veronderstelling. Bij de Duitsche kust bereikt de Oostzee, en kele uitzonderingen daargelaten, nergens een diepte van ook maar 100 meter slechts op vier plaatsen haalt zij de 200 meter, en wel bij de Aaland-eilanden, tusschen Stockholm en Gotland, bij Bornholm en tusschen Got- land en Windau. De Noordzee is nog minder diep. Slechts enkele tientallen meters schei den haar bodem van den zeespiegel. Op maar enkele nauw omgrensde plaatsen, voor het mecrendeel in het Noorden, bereikt zij een grootere diepte dan 100 meter. Pas vlak bij de kust van Zuid-Noorwegen neemt de diep te plotseling aanmerkelijk toe. Hier bevindt zich de z.g. Noorsche geul, die in het Skager- rak haar grootste diepte, 809 meter, behaalt. Afgezien van dit gedeelte der zee bereikt de PROVINCIAAL NIEUWS. STRUBBELINGEN IN CASTRICUMS RAAD. Wethouder benoemd tegen advies van burgemeester. De Haarlemsche correspondent van het Handelsblad schrijft De gemeenteraad van Castricum is Vrijdag op korten termijn in vegadering bijeen ge roepen. Er was aan deze oproeping weinig ruchtbaarheid gegeven, zoodat er maar ge- bijzondere vergadering bleek te zijn. .nend en verblijdend, want hot bewijst De burgemeester, mr. c. A. F. H. w. B. I wederom dat ei' in het. Noorden van van den Clooster baron Sloet tot Everlo,iNoordholland een steeds meer groei- opende de vergadering met een verklaring, clldc bclullgstellinng komt voor dc fok- waann h.i m de eerste „laats Hen ,„ter„at,_ y(m moofc onvolprezen Wüi O' waarin hij in de eerste plaats den internati onalen toestand in het licht stelde. „De oor log", zeide de burgemeester, „brengt bevrij ding van bederf en voosheid in ons maat schappelijk en staatkundig leven, nl. van het democratische stelsel, dat niet alleen Europa maar ook andere werelddeelen tot den grond heeft gebracht." Voorts verklaarde de burgemeester bereid te zijn tot samenwerking en hij verwachtte van den raad, dat deze de teekenen van on zen tijd verstaat of wil verstaan. „Ik heb," zeide spr., „mijn houding duide lijk willen bepalen en ben tot de N.S.B. toe getreden. Ik heb het nationaal-socialisme aanvaard als het stelsel, dat bevrijding en opgang zal brengen, al zal het zijn met zwa- ren strijd, dien wij met vertrouwen tegemoet gaan." Daarna kwam aan de orde een voorstel tot benoeming van een tijdelijken wethouder, omdat de heer Turkstra. die werkloos is, nu in Duitschland arbeid verricht. öioedpaard. Lange jaren was de fok kerij hier eigenlijk kwijnend, slechts enkele enthousiaste fokkers cn lief hebbers waren er maar over. Maar die enkelingen, waarvan we slechts noe- noemen de II.H. Melchior en Reijnc, heb ben steeds door woord en daad gepro pageerd de groote veelzijdigheid van liet warmbloedpaard. En hun activi teit, voortgekomen uit hun groote lief de voor het landbouwtuigpaard, liefde niet alleen voortgesproten uit het mooie, maar ook uit het economische van dit type, deze activiteit draagt rij ke vruchten. Er is steeds meer belang stelling gekomen en N'oordholland is aardig op weg een centrum te worden waarmee men in de toekomst rekening zal moeten houden. Ook de ieringermeer draagt hier- De heer Berlé stelde candidaat den heer|toe haar krachten bij, zij het in beschei Spaanschen, die Roomsch-Katholiek is, en dc tien mate. Dat wil zeggen.dat er daar hee.Bosch noemde den heer De Wildt, die maa,. e„ke, warmbloedfokkers lot de N. S. B. behoort. ,- -- De burgemeester verklaarde, dat hij wel *ljn- M.aa.r dleZljn' Z1Jn het daU °°k, accoord kon gaan met een benoeming tot;0^ Ul tiahvvezige mateiïaal wethouder van den heer De Wildt, maar niet.ma£ gezien w orden. (Zie het laats e met die van Spaansen, omdat dit raadslid'Pi'emiekeuringsverslag.,/ Dat het warm ongeschikt is tot samenwerken hetgeen spr. nader toelichtte. Voorts verklaarde de burgemeester tegen den heer Spaansen wegens beleediging een aanklacht te hebben ingediend bij den Of ficier van Justitie. Bij de stemming werd de heer Spaansen met 5 stemmen voor gekozen de heer De Wildt kreeg 1 stem. Ten slotte was er de zaak met den direc teur van het gasbedrijf, den heer Van Hoeve. De burgemeester gaf een uitvoerige beschou wing over de zaak-Van Hoeve. Deze had ver zocht een eereraad te benoemen om een on derzoek in te stellen naar zijn beheer van het gasbedrijf en naar het optreden en de gestes van den burgemeester, eveneens naar het optreden van den heer Van Hoeve zelf, als hoofd van den luchtbeschermingsdienst. De burgemeester had op dezen ambtenaar verschillende aanmerkingen hij zou z.i. on bekwaam en weinig actief zijn en stelde daar om voor den heer Van Hoeve, die als hoofd van den luchtbeschermingsdienst al ontslag had gekregen, oneervol te ontslaan als direc teur van het gasbedrijf. Het voorstel van den burgemeester werd verworpenook verklaade de raad geen ac countantsonderzoek te wenschen en daarvoor geen crediet toe te staan. (Algem. Hbld.) PREMIEKEURING TE SCHAGEN. Door (le Afd. Noord-Holland van de Vereen, tol Bevordering van de Land- bouwtuigpaardfokkerij in Nederland, kortweg V.L.N. gehecten, wordt jaar lijks een 4-tal premiën ad f 50 uitge loofd voor ingevoerde merrieveulens. Dit. wordt gedaan om dc fokkers aan te moedigen goed fokmateriaal aan ic koopen uit 'n andere provincie cn zoo doende mede de fokkerij in eigen pro vincie op te voeren tol hooger peil. Er staat dan ook uitdrukkelijk in (1e voorwaarden vermeld, dat de premie waardige - ingevoelde merrieveulens van goede kwaliteit dienen te zijn. Dit jaar vond deze keuring in Scha- gen plaats, omdat de 7 aangegeven veulens alle uit ons Noorden kwamen. Wel eigenaardig maar tevens teeke- Noordzee een gemiddelde diepte van slechts 40 meter. De geologen hebben reeds lang vermoed, dat de tegenwoordige Oostzee na den ijstijd een binnenzee was met zoetwater, en dat Denemarken en Zweden toen niet door de zee van elkaar gescheiden waren. Deze bin nenzee, die in de geologie den naam Ancylus- zee droeg (zoo genaamd naar de daar gevon den versteende slakkenhuisjes van de ancy- lus fluviatilis) lag in dien tijd, ongeveer 9000 jaar geleden, een flink eind boven den zee spiegel. Nabij het tegenwoordige plaatsje Degerfors, ongeveer 220 km ten Westen van Stockholm, bevond zich een reusachtige stroom, de Svea- stroom, die de watermassa's naar het We- nern-meer bracht, vanwaar zij zich in dej Noodzee uitstortten. Deze waterstroom moet. ontzaglijk geweest zijn, want al het water van de Ancylus-zee perste zich door den Svea- stroom en bereikte via reusachtige waterval len het dal. Hoe lang de Sveastoom bestaan heeft, is moeilijk vast te stellen. De Zweed- sche staatsgeologen prof. H. Munthe en dr. L. von Post gelooven, dat de watertoevloed ophield, toen de Acylus-zee nog slechts dcr-| tig meter boven den zeespiegel lag. Later is het landniveau aanmerkelijk gestegen, met' het gevolg dat de randgebieden grooter wer den, terwijl zich de tegenwoordige Deensohe, eilanden vormden. Zoo kwam het, dat de op-j pervlakte van de Ancylus-zee daalde tot de hoogte van den zeespiegel; het zoetwater vermengde zich met het zeewater en vermin derde het zoutgehalte van het laatste. Ook de Noordzee is ontstaan door het da len van het land onder den zeespiegel. De Duitsche geologen Dienemann en Scharf heb ben vastgesteld, dat aan de Duitsche Noord- zee-kust het peil van den bodem in den loop der laatste 2000 jaar hier en daar gezakt is, en waarschijnlijk nog steeds zakt. Dit be loopt niet meer dan tien tot twintig cm per eeuw. Voorts is bewezen, dat de tegenwoordige Oost- en Noord-FriescheWaddenzee in den oertijd een uitgestrekt bosch- en veengebied was. Hierop wijzen ook de vele plaatsen u;t de Waddenzee omhoogstekende boomstammen Het veen, dat men hier aan boord haalt, is met nog duidelijk als zoodanig herkenbare planten vermengd, die indertijd op deze bo dem gegroeid zijn. De veenlaag' bedekt ver hoogingen in den bodem, ja zelfs heuvels, die circa 18 meter onder den zeespiegel tusschen diepe dalen liggen. Het is uitgesloten, dat de in het veen aangetroffen planten onder wa ter gegroeid zijn zij kunnen zich slechts in de open lucht ontwikkeld hebben. Reeds vroeger heeft men uit dit praehisto- rische, later door het water overstroomde ge bied overblijfselen van dieren, o.m. geweien van herten, opgehaald, en wel nabij Juist en Norderney. Zelfs die eilanden in de Noordzee, die thans de uiterste voorposten van het land voimen, lagen toen in het binnenland zij bezaten een moerassigen bodem, die door een duinenrij tegen den vloed beschermd werd. Dientenge volge konden zich hier dichte bosscheo ont wikkelen. Later echter daalde het niveau van het land de stormvloed bruiste door de dui nen en overstroomde alles i. d. omtrek. Toen stonden oude bosschen midden in het zilte water langzaam stierven zij uit. Het bekendste en belangrijkste van al die verdronken bosschen is het woud bij Goting bloedpaard daar zijn kans niet heeft gekregen bij de opbouw van deze Fol der, is een Fout. Met een hoofdletter zetter, want een fout is het, wie dan ook de schuld draagt. Ons warmbloed- paard heeft daar nooit een eerlijke kans gehad. Het is voorbij, maar liet. mag toch nog wel eens gezegd worden. De tijd zal het ons leeren of het warm bloedpaard ongeschikt is voor de ar beid in deze Polder. Wij mecnen ech ter nu reeds de indruk te hebben dat 't erg meevalt. Hier volgt de uitslag van de keuring: Als juryleden fungeerden de heeren Biesheuvel, Melchior en Rempt. (De heer Zijlmans was verhinderd. De jury achtte er drie premie waar dig (ad f 50.) 1. Emma v. Nubert u. Frelona, van N. Appel Schagen. 2. Erga v. Ugold- man u. Rieberga I, van F. J. Vlam, Burgerbrug 3. Epetra v. Anton u. Apelra, van II. C. Kooij, Harenkarspel Dc algemeene indruk was, dat er eigenlijk geen enkel „Koppaard" bij' was. Maar ten slotte is het net als bij de menschen, geen een is er volmaakt Er werd hier een zeer behoorlijk kop pel veulens voorgebracht. Een speciaal compliment voor de paardenman - tot - en - met N. Appel van Schagen is hier zeker op zijn plaats. DOOR DE TREIN OVERREDEN. Dat dit op Urk haast nog ondenk haai- is, laat zich begrijpen, ware het niet. dat er al 'n trein loopt over de dijk Urk-Lemmer voor het bedekken der dijk met teelaarde. Jclle. de oudste zoon van den heer Klaas Hak voort doet hierbij dienst als wisselwachter. Bij het uitoefenen van z'n functie gleed hij eensklaps uit, juist toen de trein naderde. De machi nist kon niet vlug genoeg stoppen en de arbeiders die vanuit de verte het op het eiland Fohr. 's Zomers wordt het- door talrijke toeristen bezochtbij eb is het van het- strand uit in een kwartier tijds gemakkelijk te bereiken. Deze weg, die thans over den bodem der zee leidt, is zeer merkwaardigmen vindt er vaak grafsteenen met inscripties, die aan de vroegere inwoners van deze streek herinneren Heeft men eenmaal het bosch zelf bereikt, dan ziet men dicht opeen de wortelstompen. Stammen met een middellijn van 75 cm lig gen woest door elkaar. Sommigen ervan zijn nog tien meter lang andere zijn gedeeltelijk vergaan. Het hout is in den loop der jaren geheel zwart geworden men kan het snij den, alsof het weekc aarde was. Schors cn structuur doen zien, welke boomen hier vroe ger gegroeid hebbenhet waren eiken en wilgen, populieren en berken, elzen en es- schen Beuken en naaldboomen zal men er echter niet aantreffen. Ook van de dierenwe reld, die dit oerwoud bevolkte, zijn nog over blijfselen gevonden beenderen van herten, wilde zwijnen en oer-ossen, en voorts gewei en. Terwijl eenige vergane bosschen van deze soort, die men op verschillende plaatsen in de Waddenzee aantreft, bij eb, zlchbaar wor den, liggen andere daarvoor te diep onder water. In de Friesche taal heet een dergelijk verdronken bosch. dat door een laag vergaan hout of veen omgeven is, een „tuul." Omtrent het vernielingswerk, dat de storm vloeden onder de bosschen aan de Noordzee kust aangericht hebben, zijn geen betrouw bare gegevens tot ons doorgedrongen. Slechts enkele oude sagen maken nog gewag van de oerwouden, welke de zee in de grijze oudheid verslonden heeft.

Wieringer courant | 1940 | | pagina 1