32e JAARGANG DONDERDAG 16 JANUARI 1941 No. 6 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN GEBROKEN TROTS WiERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU AD VERTENTIëN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG UITGEVER .f Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN. Telefoon Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 per 3 maanden f 1.25. j 1 BINNENLANDSCH NIEUWS. DE DRIE JONGE MANNEN UIT HUIZEN ZIJN TERECHT. EEN NACHT OP HET IJS. De drie jongemannen die Zondag uit Hui zen per schaats het LJsselmeer opgingen en van wie men niets meer vernam, zijn Maan dagavond doodmoe in de ouderlijke woning teruggekeerd. Het drietal heeft een avontuur beleefd, dat hun levenlang bij zal blijven. De 19-jarige A. Bos en de 21-jarige G. Ha- gedom hadden Zondag, zooals gemeld, in de haven van Huizen de schaatsen ondergebon den om een tochtje op het IJsselmeer te ma ken en nauwelijks waren zij een eind op de ijsvlakte gevorderd, of zij ontmoetten den 21- jarigen G. Klein die zich bij het tweetal aan sloot. Het ijs was in goede conditie en de drie jongemannen reden dat het een aard had, doch zij verwijderden zich steeds meer uit de kust. Tegen den middag werd de nevel, welke reeds in den morgen over het IJsselmeer hing, steeds dichter en toen de jongelui aan stalten maakten, om naar huis terug te kee- ren, bemerkten zij tot hun grooten schrik, dac zij vanwege den mist niet verder dan enkele tientallen meters konden zien. Op goed luk af werd de richting bepaald maar zooals het allen vergaat, die zich zonder kompas in dc mist op zee bevonden, het werd dwalen uren achtereen. De jongens reden wat zij kon den en telkens hoopten zij, dat achter den grijzen nevel de vaste wal zou opdoemen. Totdat ten einde raad zij tegen het vallen der duisternis besloten, de schaatsen af te binden om te trachten loopend den wal te bereiken, iets dat het tempo tevens vertraag de. Inmiddels was het volkomen donker ge worden en nog bevonden zij zich op de kille vlakte, omgeven door een mistbank die voor elk sein vanaf den wal ondoordringbaar was. Behalve de duisternis en de mist kwam nog een derde vijand opdagen, de honger. Want geen van het drietal, dat immers in den mid dag weer thuis wilde zijn, had brood meege nomen, zoodat zij tenslotte doodelijk vermoeid en verkleumd besloten maar tegen een paar ijsschollen te gaan liggen om beschutting te zoeken tegen den wind. De maan die 's avonds achter de mist opkwam, zorgde, dat het span elkaar tenminste kon zien. Zoo goed en zoo kwaad als het het ging, kropen de avontu riers tegen elkaar om wat warmte te vinden. Tot overmaat van ramp begon het zelfs te dooien en gutste de regen op het ijs. Den geheelen nacht brachten zij zoo op het ijs door half wakend, half dommelend, totdat de morgen eindelijk aanbrak en ze besloten op te breken De schaatsen bonden ze niet meer onder, daarvoor waren ze te vermoeid. Hoewel het zicht ook nu nog niet best was, konden ze toch verder zien dan den dag te voren daar de mist was verdwenen. Te langen leste, in den middag na uren en uren te hebben geloopen, over ijsschollen en door plassen dooiwater, zagen de jongelieden eenige mannen die over het ijs op hen toe kwamen. Het bleken Spakenburgers te zijn, die, nadat het drietal hun avontuur hadden verteld, spontaan hun brood gaven en een eind den weg wezen naar de Huizer haven. Door het dwalen was het drietal heelemaal FEUILLETON. ROMAN VAN DE BEKENDE AMER1KAANSCHE SCHRIJFSTER VIOLET CARR. Baron Loringen zei niets meer. Arm in arm gingen de heeren weer naar de anderen, waar Lore nog steeds de gelukwenschen van haar familieleden met een gelaten gezicht over zich heen liet gaan. Maar haar mooi, smal gezichtje was doodelijk bleek. Een eigenaardige blik van Frank Daalman gleed over haar heen, terwijl er een glimlach om zijn mond kwam. Stijfkopje, lieveling dacht hij. Frank bleef eten. Toen moest hij echter weg. Hij had nog een gewichtige zakelijke bespreking. De heele familie begeleidde hem naar het park, waar zijn chauffeur met den grooten, donkerblauwen wagen op hem stond tc wachten. Frank boog zich over Lore en gaf haar een kus op het voorhoofd. „Tot vanavond, kleine Lore Toen reed de auto geruischloos weg. De zus ters namen Lore tusschen zich in. „En hoe voel je je nu als verloofde vroeg haar broer, die zich bij hen voegde. „O, heel goed, ik word een rijke vrouw en zal tijdig weten, dat ik mezelf heb verkocht." Lore rukte zich los en liep weg. Dien avond kreeg Lore een groote mand prachtige roode rozen en een briljanten han ger van haar verloofde. Zwijgend legde zij deze geschenken naast zich neer. Frank zag het en even kwam er een frons over zijn voorhoofd, doch dadelijk onder de kust van Spakenburg terecht geko- nen. Vervolgens om half drie ongeveer zijn de jongens onder de kust op Huizen afgegaan, dat zij 's avonds, doodmoe en doorweekt be reikten. In de gezinnen Hagedoorn, Bos en Klein heerschte vanzelfsprekend groote vreugde over den behouden terugkeer, maar veel pra ten deden de jongemannen niet want overver moeid kropen zij schielijk onder de wol. LUCHTBESCHERMINGS - ONGEVALLEN FONDS INGESTELD. In het Verordeningenblad is opgenomen een besluit van de secretaris-generaal van de departementen van sofciale zaken en van bin- nenlandscht zaken betreffende de instelling van een luchtbeschermingsongevallenfonds. Dit besluit luidt als volgt Artikel 1 luidt1. Zij, die al of niet tegen loon werkzaamheden verrichten bij den lucht beschermingsdienst. met inbegrip van hen. die krachtens artikel 12 van de wet betref fende bescherming tegen luchtaanvallen tot het verrichten van werkzaamheden gevorderd zijn, zijn verzekerd tegen geldelijke gevolgen van ongevallen, hun in verband met die werk zaamheden overkomen, voor zoover zij niet reeds krachtens de bepalingen der ongeval lenwet 1921 of der land- en tuinbouwongeval- lenwet 1922 verzekerd zijn. 2. Op de in het eerste lid bedoelde verze kering zijn van toepassing de bepalingen der ongevallenwet 1921 en de bepalingen der be- roepswet, alsmede de ingevolge deze wetten uitgevaardigde koninklijke besluiten en mi- nisterieele beschikkingen, voor zoover daar van bij dit besluit niet wordt afgeweken. Artikel 2Voor de in artikel 1 bedoelde per sonen wordt als werkgeefster beschouwd de gemeente, in welker bevolkingsregister zij zijn ingeschreven. Alle geldelijke schadeloosstellingen worden naar een door den burgemeester vastgesteld dagloon berekend. Deze vaststelling geschiedt tegelijk met de inschrijving bij den luchtbe schermingsdienst, dan wel op het tijdstip van vordering krachtens artikel 12 van de wet betreffende bescherming tegen luchtaan vallen. Voor hen, die bij het in werking tre den van dit besluit veeds aan den dienst ver bonden of gevorderd waren, wordt het dag loon binnen een maand na den dag van het in werking treden van dit besluit vastgesteld. Bij de vaststelling wordt rekening gehouden met door den verzekerde uit andere hoofde genoten loon of inkomsten. Met inachtneming van het vorenstaande wordt het loon bepaald op f 2.50. f 3.—. f 3.50, f 4.—, f 4.50, f 5.— f 5.50, f 6.f 6.50, f 7.f 7.50 of f 8.per dag. (Art. 3.) Er wordt ingesteld een bijzonder fonds, dat den naam van luchtbeschermingsongevallen- fonds" draagt en door het bestuur der rijks verzekeringsbank beheerd wordt. (Art. 5.) 1. Ten laste van het fonds komen 1. De kosten, de schadeloosstellingen, ingevolge dit besluit toegekend 2. De kosten van admini stratie van het fonds. De in het eerste lid, onder 2, bedoelde kosten worden vastgesteld volgens den maat staf, bepaald voor de bijzondere risicodragers der ongevallenwet 1921. Zoodra 'n rente anders dan voorloopig is vastgesteld, neemt het ongevallenfonds de verplichting tot uitbetaling dezer rente over. Het luchtbeschermingsongevallenfonds stort daarop was hij weer vriendelijk en hoffelijk tegen haar. Lore dacht echter bij zichzelf. „Ik wou, dat ik voor het huwelijk maar stierf, dan zou hij met zijn koopsom be drogen uitkomen TWEEDE HOOFDSTUK. De sensatie, die men reeds lang had ver wacht, was eindelijk gekomen. Lore Loringer had zich met Dr. Frank Daalman verloofd. Frits Rohrbeck was buiten zichzelf. „Had ik maar met haar gesproken, had ik haar maar gevraagd Maar natuurlijk wie kan er nu bij Daalman in de schaduw staan. Ik zeker niet, ik bezit niets en zal nooit iets anders hebben dan schulden en zal blij mogen zijn, als ik nog eens een rijke schoonpapa krijg, die ze voor me betalen wil. Overigens, moet ik er mij bij neerleggen. Er is toch niets aan de zaak te veranderen. Hetty Meesters is ook niet zonder. Een eenige dochter, de oude zit ex- goed voor, ik heb veel kans bij haar. wat wil je meer Frits Rohrbeck keek voor zich uit. Hij had werkelijk van Lore gehouden, maar hij had ook geweten, hoe de zaken op Loringen ston den en daai-om had hij het niet gewaagd, Lore te vragen zijn vrouw te worden, dat had im mers ook geen zin gehad. Zij bezat niets en. hij nog minder. Dat zou aanleiding tot een onvei-draaglijke disharmonie zijn. Dan Frank Daalman Hij haatte hem En terwijl hij zoo in gedachten verzonken was, verscheen aan den ingang van de club Dr. Daalman, tezamen met zijn aanstaanden zwager Koert Loringen. Er volgde een algemeen gelukwenschen en handenschudden. Tusschen de tanden door perste ook Frits Rohrbeck een gelukwensch. Met een scherpen blik keek Frank hem aan en zei toen rustig ..Ik dank je wel, beste Rohrbeck." In Rohrbeck's hart steeg een golf van wil den haat op. „Nu mag hij Lore kussen „dacht hij, en zijn knap gezicht werd doodsbleek. daarvoor in het ongevallenfonds de contante waarde dezer rente, betekend overeenkomstig het bepaalde in artikel [57, eerste lid, onder 3, van de ongevallenwet (1921, verhoogd met een toeslag voor administratiekosten. (Arti kel 6.) De gezamenlijke lasten van het luchtbe schcrmingsongevallenfonds worden jaarlijks omgeslagen over alle gemeenten, naar verhou- cing tot het aantal inwoners van elke ge meente op 31 December van het boekjaar, vermenigvuldigd met het gemiddelde dagloon, dat voor de in de gemeente bij den luchtbe schermingsdienst werkzame personen is vast gesteld. AANMELDINGSPLICHT VOOR JODEN. Ieder, die afstamt van ten minste één groot ouder van vol-Joodschen bloede, erbij betrokken. SCHRIFTELIJKE OPGAVE. Het Verordeningenblad bevat een verorde ning van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied, beti-effende den aanmeldingsplicht van personen van geheel of gedeeltelijk Joodschen bloede. Volgens deze vei-ox-dening moeten degenen, die geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloede zijn en hun verblijf hebben in het be zette Nedei-landsche gebied, aangemeld wor den overeenkomstig de navolgende bepalin gen. 1. In den zin van de verordening wordt een persoon als geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloede beschouwd, indien hij van ten minste een naar ras vol-joodschen groot ouder stamt. 2. Een grootouder wordt zonder meer als vol-Joodsch aangemerkt, wanneer deze tot de Joodsch-kerkelijke gemeenschap behoord heeft of behoort. Bij twijfel of een persoon als geheel of ge deeltelijk van Joodschen bloede moet worden aangemerkt, beslist daarover op gedaan ver zoek de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied of de door hem aange wezen instantie. Tegen deze beslissing is gee- nerlei vooi-ziening toegelaten. Tot het doen van een dusdanig verzoek is gerechtigd Iedere Duitsche instantie in het bezette Nederlandsche gebied de ambtenaar voor de aanmelding en de betrokkene. Tot aanmelding is gehouden de persoon, die «aangemeld moet worden. Moet een hande lingsonbekwame of een persoon, wiens han delingsbekwaamheid beperkt is, worden aan gemeld, "dan zijn in diens plaats zijn wette lijke vertegenwoordiger en degenen, die de daadwerkelijke zorg voor dien persoon op zich hebben genomen, tot de aanmelding gehou den. De aanmelding moet binnen vier weken, te rekenen van af den dag van inwerkingtreding van deze verordening, plaats vinden. Is de burgemeester der gemeente Amsterdam amb tenaar voor de aanmelding, dan bedi-aagt die termijn tien weken. Indien de voorwaarden, welke aan de ver plichting tot aanmelding ten grondslag lig gen, eei-st na de inwerkingti-eding van deze verordening ontstaan, dan moet de aanmel ding binnen twee weken na het feit, dat de verplichting tot aanmelding doet ontstaan, worden gedaan. Deze termijn vei-strijkt even wel niet eerder dan na vei'loop van den bo- vengemelden termijn. Eenige oudere heeren drongen om Frank heen. bestonnden hem om een tip voor de Houtmans aandeelen. „Ik zou liever nog even wachten. In ieder geval houdt Uw stukken nog even vast. mijne heeren", sprak Frank. De heeren knikten vergenoegd tegen elkaar. Zij wisten nu, hoe de zaak aan de beurs stond. In den loop van het volgende uur gebeurde het, dat Frank nog eenmaal tegenover Frits Rohrbeck kwam te staan. „Uw wissel aan bankier Morgan vervalt op den eersten Juli. Mag ik U vragen, wat U denkt te doen „Ik, maar dat gaat toch niemand iets aan. ik zal betalen." „Zooveel te beter, Rohr beck. als je echter moeilijkheden hebt, zal ik je gaarne helpen, denk aan je oude moeder." Frank stak na deze woorden met zorg een sigaret op. De diamant ter grootte van een erwt schitterde aan de pink van zijn linker hand. Op hetzelfde oogenblik keerde Frank zich weer tot een van de andere heeren. exx begaf zich na enkele opmerkingen naar de speel zaal. De aanwezigen schoven hun stoelen op zij- „Daalman. een spelletje vroeg oud-minis ter Haverkorrel. „Vandaag speel ik niet, maar ik wil wel even toekijken, dat vind ik ook heel interes sant." Frits Rohrbeck zette zich aan de speeltafel. Met trotschen blik keek hij naar Daalman. Deze glimlachte. Op het slot Loringen gingen de zomerdagen vlug en vroolijk voorbij. Hoe dichter de hu welijksdag naderde, des tc bleeker en stiller werd Lore. Haar oogen waren angstig groot. Mevrouw Loringen spi-ak er met haar man over. Hij lachte vroolijk. „Lore is een dom kind. Frank zal haar wel vormen, zooals hij haar hebben wil." Zijn vroolijkheid deed zijn vrouw plotseling pijn, maar ze liet het niet merken. Evenmin v/aagde zij het nog eenmaal met Lore over haar huwelijk te spreken, dan werd het meis Bevoegd tot het in ontvangst nemen der aanmelding (ambtenaar voor de aanmelding) is de burgemeester of het hoofd der Rijksin spectie van de Bevolkingsregisters, bij wien het bevolkingsregister of het verblijfsregister wordt gehouden, waarin de aan te melden persoon is opgenomen of dient te zijn opge nomen. De aanmelding geschiedt schriftelijk. Zij moet bevatten den naam en de voor namen van den aan te melden persoon, plaats en datum zijner geboorte woon- of verblijf plaats met opgave van straat- en huisnummer voor wat betx-eft personen, die na 30 Januari 1933 in het Rijk in Europa geïmmigreerd zijn. moet voorts de laatste woonplaats worden vermeld, welke zij in het tegenwoordige ge bied van het Groot-Duitsche Rijk (met inbe- gi-ip van het protectoraat Bohemen en Mora- vie.) of van het gouvernement-generaal voor het bezette Poolsche gebied hebben gehad nationaliteit en eventueele vroegere nationa liteiten kerkelijke gezindte beroep of werk zaamheid opgave of hij ongehuwd, gehuwd, weduwnaar of weduwe of gescheiden van echt is opgave, hoeveel Joodsche grootouders hij heeft. De ambtenaar voor de aanmelding moet de hoedanigheid van den aangemelde als per soon van Joodschen bloede in het bevolkings register of in het verblijfsregister aanteeke- nen. Hij geeft ten name van den aangemelden persoon een bewijs af, waaruit blijkt, dat deze heeft voldaan aan de verplichting tot aanmelding volgens deze verordening. De aangemelde persoon moet aan den ambtenaar voor de aanmelding voor de uitreiking van het aanmeldingsbewijs een gulden aan leges vooruitbetalen. Hij die door zijn schuld niet aan de op hem rustende verplichting tot aanmelding voldoet, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren. VARKEN WAS JUIST GESLACHT. Maar. clandestien. Te Oostzaan heeft Maandagmiddag een cri sisambtenaar in samenwerking met een ge meenteveldwachter huiszoeking gedaan ge daan bij G.. waar zij frauduleus geslacht vee aantroffen. Een varken, dal juist gedood was, en een geslacht schaap werden in beslag genomen en naar het abattoir te Zaandam overgebracht. Proces-vex-baal is opgemaakt. Van vee- en vleeschtoewijzing uitgesloten. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd deelt mede, dat de volgende slagers, ondanks de in de pers herhaaldelijk bekend gemaakte waarschuwingen, zich aan het frauduleus slachten van varkens of het voorhanden hebben van vleesch, afkomstig van frauduleus geslachte varkens, hebben schuldig gemaakt S. Vissex-, Oranjewal, Dokkum H. J. v. d. Bosch, Prins Bernhardlaan 267, Veenendaal mej. M. Eerenberg en A. J. Boelens, Sarphatï- park 18, Amsterdam B. Hartman, Bunscho- terweg 37, Ede Tj. v. d. Laan. Haulerwijk. CoststellingwerfD. J Wooldrik, no. 85: Weerseloo R. Bokma, Beukenlaan 20b. Soest J. J. Stalenhoef, Koninginnelaan 101, Soest Bak, Pompstraat 2. Baarn S. Barber, Joden- breestraat 91. Amsterdam H. G. Beijen. Oot- marsumscheweg 246, Almelo R W. van Schinkel, Rijksweg 188, Velsen W. Steenhuis, no. 23, Adorp. Vriezenveen J. H J. Braun, Dubbeldamscheweg 43, Dordrecht J. G. Ter- sti'oote Tegelen G. Poppen, Hoofdstraat 17, Hippolytushoef (Wicringen) Chr. Goes, Ka- naahveg 56, Den Helder P. v. d. Ploeg, Noord- hom J. Arts. E 12, BestY. Anema. Heeren straat 10. BolswardA. C. F. Hendrlckx. Dorpsstraat 39. Vught J. van Duinen, Peins. Franekeradeel M. de Jager. C 42, Nieuwdorp. Tegen deze slagers is proces-verbaal opge maakt. Bovendien zijn zij door de Nederlandsche Veehouderijcentrale van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch uitgesloten. TIJDBEELD. We v/aren met zeven personen, gezeten aan tafel, gereed voor het middageten We hebben gestaard met begeerige oogen en hebben vol eerbied de hoofden gebogen Daar lag voor ons allen bij winterschen trek in een pan vol zuurkool, eenhalf ons spek BUITENLANDSCH NIEUWS. je dadelijk zoo raadselachtig. Als Frank er was, dan sprak zij vriendelijk tegen hem. Dat hij haar met liefkoozingen overlaadde, kon men niet direct zeggen. De moeder evenwel vermoedde, dat het meisje verzocht had hiervan verschoond te blijven. En dan begreep de moeder de landmoedig- heid van den bruidegom niet. Daarbij bleef hij zichzelf steeds gelijk in de rol van gever. Altijd weer bracht zij geschenken voor Lore mee, evenals voor de andei'en. Eexxs had zij een driedubbel pax*elsnoer ontsteld afgewezen. „Ze zijn veel te kostbaar voor me." „O. neen. Lore niets is te kostbaar, als het om jou gaat." Rustig zei hij dat. Ze keek hem van terzijde aan. Zij was nog steeds grenzeloos bang voor hem. Daar hij i echter streng vermeed haar ook maar een enkele maal aan te halen, werd het tenslotte wat rustiger in haar. Maar de huwelijksdag kwam angstig dicht bij. Op een keer nam haar vader haar mee naar zijn studeex'kamer. Hij praatte met haar ever van allerlei, zooals zij dat vroeger zoo vaak deden. Plotseling echter vroeg de vader „Kind, is het je niet mogelijk een beetje vriendelijker tegen Frank te zijn „Heeft, hij zich bij U beklaagd stoof ze op. „Natuurlijk niet L Maar ik vind. dat je hou ding tegenover hem niet heelemaal in den haak is." „Ik kan xxiet huichelen Ik haat hem. om dat hij van de gelegenheid gebruik heeft ge maakt" zei Lore buiten zichzelf. De vader liep naar haar toe. Heel vast nam llij de onrustige handjes vaxx zijn dochter in de zijne. „Hoe ver wil je je vergeten. Lore Jij haat Frank niet. Dat is slechts kinderlijke hoog moed van je niets anders. En ik raad je aan deze hoogmoed liever op zij te zetten, ik geloof namelijk xxiet. dat Frank met zich laat spelen." Lore keek hem aan. Was dat haar vader Die altijd voor haar opgekomen was, wiens AMERIKAANSCHE GEZANT PHILIPS TE ROME. Een bijzondere boodschap voor den Koning-Keizer Rome. 14 Jan. (United-Press). De Ameri- kaansche ambassadeur te Rome, Philips, is hier uit de Vei-eenigtie Staten aangekomen. Hij arriveerde Maaxidag in Genua en reisde dadelijk naar Rome verder. In diplomatieke kringen neemt men aan, dat Philips een bij zondere boodschap van de Vereenigde Stater, aan den Koning-Keizer overbrengt. Het verluidt verder in diplomatieke kringen, dat Philips slechts korten tijd in Rome zal blijven, hetgeen af zal hangen van den duur tier besprekingen, die hij hier na zijn afwezig heid te voeren heeft. Men acht het mogelijk dac hij reeds na een of twee maanden naar Washington zal te- rugkeeren om Roosevelt zijn indrukken mede te deelen. De bezetting van de Amerikaansche am bassade in Rome is in den laatsten tijd ver sterkt. Op de Duitsche ambassade na, is de ambassade der Vereenigde Staten de grootste in de Italiaansche hoofdstad en de grootste Amerikaansche ambassade in Europa. Philips zal na zijn ontvangst door den Ko ning-Keizer waarbij hij naar verwacht wordt zijn speciale boodschap zal overhandigen, naar alle waarschijnlijkheid besprekingen voeren met Mussolini en andere prominenten der Italiaansche regeering, oa. met Ciano. lieveling ze van jongs af aan was geweest „Ik zal mijn best doen maar ik ben bang voor hem." .Bang Waarom Frank is de beste man vaix de wereld als je dat eindelijk maar eens zoudt willen inzien. Inzien zal je het ook wel, maar ik vrees, dat het dan te laat is." „Het is goed vader. Ik zal mijn best doen in Fi-ank iets volmaakts te zien en zal pro- beeren te vergeten, hoe onze verloving tot stand is gekomen. U zult me toch moeten toe geven, dat ik nooit zijn vrouw zou zijn gewor den, als wij zelf nog welgesteld waren ge weest." „Zeker. En die smaad zal wel altijd op me blijven rusten, daar ik niet in staat ben ge weest je voor een geldhuwelijk te behoeden." De woorden klonken treurig en de vader had het hoofd gebogen. Lore zag het en was een oogenblik later bij hem, ze sloeg haar ar men om zijn hals. .Vader, ik ben erg onhebbelijk geweest. Ik had dit niet mogen zeggen. Wij weten immers allemaal, dat U altijd gewerkt hebt, zonder iets të kunnen bereiken. U kunt onmogelijk alles goedmaken, wat er voor U op Loringen verknoeid is." De vader streek haar over haar blonde haar. „Je bent mijn lief kind, Lore. Maar probeer aardig tegen Frank te zijn. hij verdient het toch." Vlug verliet hij het vertrek. Lore stond ech ter nog langen tijd op dezelfde plaats en dacht en dacht, tot haar hoofd haar pijn deed. „Probeer aardig tegen Frank te zijn", had haar vader gezegd. Zeker Frank had alle zorgen van haar va der afgenomen. Daarvoor was 2e hem ook zeer dankbaar, als eerst maar die angst ver dween. Deze angst was het echter, die zij voelde als zij maar aan Frank dacht, liefde kon zij hem niet geven, het zou wel altijd dankbaarheid blijven. Langzaam ging Lore naar den tuin. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1