32e JAARGANG DINSDAG 28 JANUARI 1941 No. 11 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN GEBROKEN TROTS WIER ING ER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 TRIOMF VAN EEN VERS. leder weet, dat sommige dingen, die gebeuren, plotseling als het ware kun- kunnen inslaan, de massa pakken en grijpen. Dit is bijv. met boeken het ge^ val. Er zijn ook in de laatste jaren wel ken verschenen, die in breeden kring de mensclien hebben beroerd wij noe men slechts het levensverhaal van Ma dama Curie door haar dochter, en den doktersroman „De Citadel". Het ge beurt zelden, dat dit het geval is met een vers. Een goed vers vindt altijd wel bewonderaars, meestal in beperk ten kring, maar dat het als een gebeur tenis insiaat, komt hoogst zelden voor. Thans echter is het geschied met het gedicht van den fijnzlnnigen .T. W. F. Weremeus Buning, getiteld „Ballade van den Boer." Dit prachtige, aangrij pende vers, dat naar onze vasie over tuiging tot. de geestelijke waarden van ons volk zal BLIJVEN behooren, doet ons zien hoe de boor, wat er de eeuwen door ook aan lief en leed, in vrede en in oorlog gebeurde, voortploegde. Zelfs als zijn eigen hof verbrandde hij ploegde voort. De wereld streed, de we reld worstelde, de hoer werkte, en voedde zijn arbeid was hem heilig als het Evangelie zelf. Eens „knielde hij naast zijn stilstaand paard, en wachtte op Gods woord." En toen Een stem sprak tot aarde, hemel en zee, En de hoer heeft haar gehoord Terwille van den hoer die ploegt., Besta de wereld voort Zooals, volgens hel Bijbelverhaal, God de stad Sodom niet zoo verwoes ten zoo lang er nog tien rechtvaardi gen zouden wonen, zoo zal - meent blijkbaar de dichter - God de wereld be houden ter wille van den hoer. Als een vlam is dit vers door.een groot deel van ons volk geslagen, het wordt over al geciteerd, men hoort het in tocspra ken, in prceken allerwege; De tri omf van een schoon visionnair vers. BINNENLANDSCH NIEUWS. HIJ WAS VER GENOEG. Sprong uit de trein Een veekoopman uit Oosthuizen heeft kans gezien de trein, waarmee hij avonds ongeveer halfnegen van Amsterdam naar Hoorn was vertrok ken, een vertraging van ruim een half uur te bezorgen, meldt de Tel. Ongeveer 50 M. vóór de halte Oost- huizen, ongeveer ter hoogte van zijn woonhuis, wendde de koopman zich tot zijn medepassagiers met de woorden „Ik ben ver genoeg De daad bij het woord voegende, opende hij de coupédeur en sprong uit de rij- FEUILtETON. ROMAN VAN DE BEKENDE AMERIKAANSCHE SCHRIJFSTER VIOLET CARR. Eindelijk zei ze tegen zichzelf „Het is goéd zoo. Hij moet het -zelf weten en er de consequenties van dragen." Den volgenden morgen bij het ontbijt zei Frank „Ik heb een afspraak gemaakt met eenige dames en heeren voor Florence. Je hebt er toch niets op tegen 7" Ze knikte slechts doch keek hem niet aan. „Dan is het goed. Er zijn in Florence zoo veel bezienswaardigheden die je op je gemak kunt gaan bezichtigen. Jij houdt immers toch niet van gezelligheid. Het zal je dus niets kunnen schelen als ik zoo nu en dan met mijn vrienden een uitstapje maak. Wij kun nen ongeveer vier weken in Florence blijven, dan moeten we absoluut naar huis. Wij kun nen dan van den winter wel weer op reis gaan." Het klonk heel vriendelijk onverschillig, al les was al besloten. Hij vroeg haar niet meer en als hij het deed, dan was het alleen maar voor den vorm alleen zijn wil was wet Lore lachte. „Ik vind het best Ze stond op en ging naar haar slaapkamer. Met bedroefde oogen keek hjj haar na. „Je zult me leeren liefhebben, je zult» uit jezelf naar me toekomen, jij trotsche, kleine, mooie vrouw," dacht hij. VIJFDE HOOFDSTUK. Zij waren thuis in de voorname groote vil la, die aan Frank toebehoorde. Lore stond aan het raam van de huiskamer en keek de straat door, waar een koude wind de dorre' gele bladeren voor zich uit dreef. (lende trein. De man zag er waarschijn lijk tegen op van 't station naar zijn woonhuis terug te loopen, met het oog op de dikke sneeuwlaag die de weg bedekte. Zijn medereizigers keken verschrikt den man na en wisten niet, wat zij van deze euvele daad moesten denken. In middels stopte de trein aan de halte Oosthuizen, waarna de conducteur van het voorval in konnis werd gesteld Deze waarschuwde den stationschef en heiden geholpen door eenige passa giers, een onderzoek langs de lijn in stellen. Ter hoogte van de plaats, waai de veekoopman de sprong gewaagd had, was echter niemand meer te zien. Wel waren in de sneeuw de spo ren van iemand, die een rare tuime ling gemaakt had, waar te nemen. Terwijl de reddingsploeg de terug weg aanvaardde, nog peinzende over de vermetele daad, zat de koopman vermoedelijk reeds bij een warme kop koffie, om te bekomen van het avon tuur. EEN KOUD PROTEST. GEEN PUNTEN MEER Zaterdagmiddag zag het Leidschc- plein te Amsterdam een merkwaardi ge verschijning een man met een hooge hoed. Dat was het eenige wat men van zijn kleeding kon zeggen, want.de rest ontbrak. Op een soort zwembroekje en een sjaal na. Die hij omgeslagen had omdat het, volgens zijn zeggen, zoo koud was. Dat was het inderdaad. Er viel een druile rige motregen bovendien. De heer met de hooge hoed trok er zich niets van aan. Hij stapte vlug over het Leidscheplein, weldra achter volgd door een schare belangstellen den. Zoo ging het even door tol er een agent aankwam, die hem naar warme re oorden overbracht. De heer met de hooge hoed veront schuldigde zich hij het publiek met de mededeeling, dat hij tot zijn demon stratie was gekomen, omdat zijn pun ten kaart. zoo gauw op was. Men zon het., aan zijn uiterlijk anders niet zeg gen. WIJDENESSER HAVEN VERDWIJNT. In de raad van Wijdenes bracht de voorzit ter het voorstel tot het opheffen van de ha ven der gemeente aan de orde. Bij brief van 20 December j.1. deelde het hoofd van de dienst der Zuiderzeewerken mede, dat gezien het vrijwel ontbreken van scheepvaart in de haven er geen aanleiding bestaat om op grond van de wet van 1918 ten laste van het Zuiderzeefonds over te gaan tot verdieping. B. en W. achten het niet verantwoordd de groote kosten aan verdieping der haven ver bonden ten laste der gemeente te brengen en stellen mitsdien voor tot opheffing der ha ven te besluiten. De voorzitter zeide, dat het uitdiepen tot nu toe geschiedde ten laste van het Zuider- De late herfst Vergankelijkheid Het zou niet lang meer duren voor de eerste sneeuw viel en 't Kerstfeest weer voor de deur stond. Dat feest zou op Loringen worden gevierd, waar twee gelukkige jonge paren waren. Men zou twee huwelijksinzegeningen tegelijk vie- ren.Elisabeth met Otto Lichtenberg en Dolly met Chris van Stetten Dat waren vier menschen, die door het of fer van Lore het levensgeluk hadden gevon den Lore's gedachten gingen naar Frank en dei» tijd van haar huwelijk terug. Naar Flo rence, die mooie stad aan de oevers van de Arno. En toch Wat een vernedering had zij daar geleden. Zij, Mevrouw Lore DaalmanLoringen Onder de vrienden van Frank, die mee naar Florence gereisd waren, bevond zich ook de mooie Italiaansche, die Frank reeds in Rome kende. En zijzij was steeds al leen Zij bezocht de beroemde kerken, zij ging eenzaam naar de Viale dei Colli, zat urenlang op een der banken, zag de bloemen, zag vreemde menschen. Frank maakte meestal lange wandelingen of uitstapjes in den omtrek met zijn beken den, waarbij natuurlijk Signora Joletta Do- renino steeds tegenwoordig was. Ook maakten zij wel autotochten waarvan Frank meestal opgewonden en spraakzaam terug kwam. Lore had donkere kringen onder haar o^gen alsof zij veel en in het geheim huilde. En dat was ook zoo en hoewel zij probeerde de ver raderlijke sporen te verwijderen, gelukte haar dit steeds minder. Zij verdroeg zijn scherpen, onderzoekenden blik ternauwernood en haar antwoord klonk zacht en zwaarmoedig, als hij haar vroeg, hoe zij haar dag had doorgebracht. Hij vroeg haar echter nooit waar zij geweest was en Lore verwonderde zich daarover niet eens. Zonde eenige interesse ging hij reeds weken1 lang zijn eigen weg. Maar zij had immers zelf gewild, hem trof dus geen schuld. Zij was' eerlijk genoeg omdat in te zien en zoo bleef zij steeds alleen. zeefonds. Na de oorlog is het werk dit jaar echter niet gebeurd en heeft men kunnen constateeren,, dat uitdiepen practisch geen nut heeft. In de haven ligt alleen maar een plezierjachtje en het is niet gemotiveerd hier voor alle jaren f 1000 uit te geven. De vier visschers, die we hier hadden, hebben hun bedrijf gestaakt en genieten Zuiderzeesteun. De haveningang moet nu ook gesloten wor den, daar de gemeente geen risico kan ne men voor schepen die toch nog van de haven gebruik zouden maken en daar aan de grond loopen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten de haven op te heffen en de verordening tot heffing van havengelden in te trekken. CONTROLE OP RADIO-TOESTELLEN. Uitsluitend door P.T.T.-ambtenaren. Van bevoegde zijde vestigt men er onze aandacht op, dat de controle welke, in ver band met de betaling der luisterbijdrage, op de bezitters van radio-ontvangtoestellen zal worden uitgeoefend, uitsluitend zal geschie den door PTT-ambtenaren. Deze ambtenaren zijn in het bezit van een PTT-legitimatiebe- wijs, dat op verlangen moet worden getoond.' Men vrage dus bjj controle naar legitimatie. I AUTO BOTST TEGEN GESPAN. Twee zwaar gewonden paard gedood. Vrijdagavond is te Deventer een autobus van den dienst tusschen Deventer, Gorsel en Zutphen ter hoogte van de Deventer gasfa briek op een groenten wagen, bespannen met een paard, gereden. De botsing was zoo he vig, dat twee personen, de tuinder Vink en zijn helper, beiden uit Twello, van den wagen werden geslingerd en zwaar aan het hoofd gewond op den weg bleven liggen. Het paard werd gedood. De zwaar gewonden zijn naar het zieken huis te Deventer overgebracht. Autobus en groentenkar werden zwaar beschadigd en zijn in beslag genomen. VERLIEST UW BONNEN NIET Het A.N.P. meldt Zooals reeds eerder werd bekend gemaakt, zullen in het algemeen ver loren geraakte distributiebescheiden niet meer vervangen kunnen worden door nieuwe exemplaren. Het publiek zal dus in verband hiermede de grootst mogelijke zorgvuldigheid met de verschillende distributiekaarten en -bonnen dienen te betrachten. Aangezien van alle distributiekaarten, met uitzondering van de textielkaarten, losse bon nen gebruikt mogen worden, wordt in het belang van het publiek aanbevolen bij het doen van inkoopen slechts die losse bonnen mede te nemen, welke daarbij benoodigd zijn. De mogelijkheid van verliezen van geheele kaarten zal daarmee uitgesloten zijn. Wij hebben kleine mappen met vakjes voor losse bonnen. BOSKER's Boekh. H.-hoefMiddenmeer. HET FOTOGRAFEERVERBOD OVERTREDEN. Gevangenisstraf van vier maanden opgelegd. Het A. N. P. meldt Voor het Feldgericht te Arnhem heeft te recht gestaan een 21-jarige scholier der Ko- Frank echter was dagelijks in gezelschap. Eens had zij op een tamelijk hoogen toon ?zegd „Ik verveel me, ik wil vandaag met het uitstapje, dat je met je vrienden hebt afgespoken, mee." „Dat gaat niet Lorre. In dat vlotte gezel schap kan ik je niet brengen." „Ik denk toch wel, dat ik kan omgaan met de menschen, die jij je als gezelschap hebt gekozen Even flikkerde er een gevaarlijk lichtje in zijn oogen, toen antwoordde hij koel „Dat is wat anders, Lore. In ieder geval in dit gezelschap breng ik je nietmaar ik wil wel afzeggen en met jou uitgaan, als je dat wilt." Zij luisterde naar zijn woorden. Alles in haar zou wel willen antwoorden: „Blijf bij' me Het is zoo koud en leeg als ik alleen ben." Zij dacht het maar het te zeggen dat kon zij niet. Het was, alsof hij nog op een antwoord wachtte. Daarom antwoordde ze „Laat je niet door mij storen. Ik ga vandaag naar een van de musea. Dan ga ik op het terras van het Spina-café een kopje koffie drinken. Daar zijn dikwijls heel aardige menschen, waar mee ik al een paar maal gezellig heb zitten praten." r kwam een lachje om zijn mond, toen zei hij heel ernstig „Ik ben blij, dat je zulk prettig gezelschap gevonden hebt, wat nu behoef ik mijzelf ten minste niets te verwijten." Het was haar opgevallen, dat zij steeds het- ielfde echtpaar had getroffen en nu zij het lachje van Frank had gezien, wist zij plotse ling, dat hij haar liet nagaan Maar hij behoefde geen angst te hebben voor zijn naam, hij, die zijn eigen weg ging. Bah En zij had zoolang zij nog in Florence waren de beide menschen verder links laten liggen. Nu waren zij thuis Doch dat woord zei haar niets, want het had haar niet de rust gebracht, die ze noodig had. Zij wilde vandaag naar Loringen. Haar moeder had opgebeld en gezegd, dat ze blij loniale Landbouwschool te Deventer, geboren in Amoy (China) en van Engelsche nationa liteit. De ouders van verdachte waren Neder landers van geboorte, doch vestigden zich la ter in Zuid-Afrika, waar de vader als zende ling-arts den Boerenoorlog meemaakte en daarna derhalve Engelsch onderdaan werd. De familie vestigde zich later weer in Neder land. Verdachte, die Nederlandsch spreekt, was ten laste gelegd, dat hij fotografische opna men van een militair vliegveld had gemaakt Op 18 November 1940 passeerde verdachte per rijwiel een vliegveld in Overijssel. Van den weg af maakte hij eenige foto's. Een arbei der van het vliegveld zag dit en waarschuwde een Nederlandschen politieman. Deze reed den verdachte in een vrachtauto achterna en arresteerde hem. Op hem werd een fotoappa raat gevonden, benevens vier foto's waarop bij ontwikkeling militaire gebouwen en ge deelten van het vliegveld bleken te staan. De verdachte verklaarde, dat hij de foto's curiositeitshalve gemaakt had. Hij verwacht te, dat het vliegveld wel eens door Britsche vliegtuigen gebombardeerd zou worden en wilde in verband hiermede foto's voor en na het bombardement vervaardigen. Andere be doelingen had hij met de foto's niet. De Staatsanwalt wees er in zijn requisitoir op, dat deze verd. door het fetografeeren van een vliegveld zich schuldig gemaakt heeft aan overtreding van de verordening van den; Rijkscommissaris, waarbij het fotografeeren van inrichtingen der Duitsche weermacht strafbaar is gesteld. Ieder dient te begrijpen, dat de Duitsche bezettingsautoriteiten niet kunnen toestaan, dat van militaire inrichtin gen foto's worden gemaakt. Daarom dient hier een voorbeeld te worden gesteld. Spr. \rilde in aanmerking nemen, dat niet vast is komen te staan, dat verd.. uit spionnage-over- wegingen heeft gehandeld en eischte derhal ve zes maanden gevangenisstraf. In zijn verdediging merkte de verdachte op, dat hij zich volkomen Nederlander voelt. Zijn vader heeft tijdens den Boerenoorlog tweemaal in een Engelsch concentratiekamp gezeten. Het gerecht veroordeelde den ver dachte tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek van twee maanden voorarrest en met- verbeurdverklaring van het fototoestel. In het vonnis werd overwogen, dat de zindheid van den verdachte buiten beschou wing kan blijven en dat het gerecht aannam, dat de verdachte niet uit laaghartige overwe gingen heeft gehandeld, doch uit jeugdige onbezonnenheid en onervarenheid. Aanplakbiljet afgerukt. Vervolgens stond terecht een 27-jarige ar beider uitZwartsluis, die in October 1940 daar een affiche met het opschrift „Engelsche vliegers kennen geen genade" had afgerukt en het kastje, waarin dit biljet was opgehan gen, in een sluis had geworpen. Verdachte gaf de feiten toe. Hij had eenige glazen bier gedronken en wist niet goed meer wat hij deed. Hij had geen bijzondere bedoe ling met zijn daad gehad. Uit het getuigen verhoor bleek evenwel, dat de verdachte te voren over zijn voornemen gesproken had. het biljet te verwijderen en daartoe een bei tel bjj zich had gestoken. De Staatsanwalt eischte vijf maanden gevangenisstraf Wegens sabotage ten opzichte van de Duitsche weermacht werd verdachte ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met onmiddellijk gevangenneming. In het vonnis werd overwogen, dat verdach te het biljet met voorbedachten rade heeft afgerukt en dat hij dat gedaan heeft uit af keer tegen de Duitsche weennacht. I Het is in het belang van de Nederlandsche j bevolking en van de Duitsche weermacht dat j cergelijke feiten streng gestraft worden, op dat rust en orde gehandhaafd blijven. BUITENLANDSCH NIEUWS. ABBESSINIE'S POSITIE IN DEN OORLOG IN OOST-AFRIKA. Geloof in economische instorting gaat uit van onjuiste veronderstellingen, zegt Rome. I In Oost Afrika worden de Engelsche aan vallen na den val van Kassala, gelijk ook in i het Italiaansche weermachtsbericht wordt gemeld, op verschillende punten voortgezet. Men onderschat te Rome de bezwaarlijkheden van dien strijd niet, te meer waar de Engel- schen zoowel uit den Soedan als uit Kenya kunnen oprukken. Aldus een correspontentie uit Rome in de „Kolnische Zeitung", waarin dan verder het volgende wordt opgemerkt. Bij alle hoop. die de Engelschen op den vroegeren Negus stellen, blijft de strijd om Abessinië echter vóór alles een militair pro bleem, dat veel Britsche koloniale troepen in Afrika vasthoudt en dat hun dienovereenkom stig veel verliezen kost. De verwachting, dat kleine plaatselijke op standen en de insubordinatie dezen zuiver militairen strijd overbodig zou kunnen ma ken, is tot nu toe niet in vervulling gegaan, evenmin als het geloof, dat Abessinië na een paar maanden economisch zou instorten. Van officieele Italiaansche zijde wordt te Rome de aandacht gevestigd op de onjuiste veronderstellingen, waarvan degenen, die op een economische instorting in Abessinië spe- culeeren. uitgaan. Op het gebied der voedselvoorziening maakt de economische structuur van het land een vergaande zelfstandige voorziening mogelijk. Behalve dat er meer graan, rijst en mais wordt verbouwd, werden bovendien groote voorraden in silo's aangelegd. Groenteteelt in kleine, verspreid liggende tuinbouwgebieden maakt het mogelijk, den troepen voldoende versche groente te verstrekken. De bananen- oogstwas steeds zoo overvloedig, dat er veel kon worden geëxporteerd, dit exportoverschot dient thans mede voor de ravitailleering van het leger. De veeteelt Ls zoo belangrijk, dat de inheem- sche industrie voor voldoende voorraden ge conserveerd vleesch kan zorgen. Het transport van water naar de verafgelegen fronten wordt vergemakkelijkt door de sterk toegenomen mïneraalwaterproduetie in Erythrea, die vroe ger voor den uitvoer bestemd was. Aan het moeilijkste probleem, de brandstof voorziening is door sterk doorgevoerde bezui nigingsmaatregelen het hoofd geboden. Een deel van het verkeer geschiedt met behulp van houtgas. De oude karavaanwegen worden bovendien meer dan vroeger gebruikt, waar bij de teelt, van kameelen, van paarden en muildieren van groot voordeel blijkt. Natuurlijk heeft de nu zeven maanden du rende blokkade een aantal moeilijkheden veroorzaakt, die men echter volgens de offi- zou zijn hen beiden terug te zien. Er zou een klein huiselijk feestje worden gemaakt. Stet ten kwam iederen dag op Loringen, maar ook Otto Lichtenberg had kans gezien dien avond vrij te maken en zou er dus ook zijn. Met elk woord had haar moeder haar laten merken, hoe dankbaar ze thuis allemaal wa ren. Het was Frank voor en Frank na steeds weer hij Lore lachte bitter. Als zij thuis eens wisten hoe haar leven in werkelijkheid was. Maar zij hadden er geen idee van en zouden dat waarschijnlijk ook nooit ervaren Lore ging langzaam naar haar eigen kamer terug. Ze moest aan haar man zeggen, .dat ze samen op Loringen werden verwacht. Zacht opende Lore de deur van Franks studeerkamer. Hij scheen de zachte klop op de deur niet gehoord te hebben, want hij zag haar verschrikt tegenover zich staan. Hij stond echter dadelijk op en liep haar tege moet. ,Wil je me spreken. Lore Ga alsjeblieft zitten Hij schoof een gemakkelijken stoel naar haar toe. Zij schudde echter het hoofd en zei haastig „Mama belde op, dat zij ons vanavond aan het diner op Loringen verwacht. Ze wil een feestje maken van het weerzien. Stetten en Lichtenberg zullen er ook zijn. Het belooft dus gezellig te zullen worden. Hij keek lachend op haar neer en zei „Natuurlijk gaan we. Ik ben tot je dienst. Wanneer wil je dat de auto voorkomt Lore zag zijn glimlach en deze viel haar plotseling als een centenaarslast op het hart. Hij was immers degene, die dit feestje zou betalen Hij, steeds weer hij Met zijn geld had men daar op Loringen een prettig leven. ,Ik vind het prettig je familieleden weer terug te zien en ik denk. dat het jou ook wel goed zal doen Heb je helm wee gehad Of niet Hij hief haar kin in de hoogte, zag de ge sluierde blauwe oogen. die plotseling verra derlijk glinsterden. Lore verliet zonder iets te zeggen het ver trek en keek niet meer om Ze had zelfs ver geten te zeggen, wanneer zij wilde vertrekken Frank Daalman keek naar de deur en lachte even. een diepe, prettige lach. Lore hoorde het in de kamer er naast. Zou hij het wagen haar uit te lachen „Plebejer", dacht zij nijdig Buiten liep de tuinman door den tuin. Daar kreeg de jonge vrouw een idee. Ze open de het venster „Kom eens hier. Jan. Ik wil wat met je jespreken," zei ze vriendelijk. De tuinman straalde over zijn heele goed moedige gezicht. „Ja Mevrouw, ik kom bij U." De jonge vrouw deed het raam weer dicht. „Jan", zei ze tot den binnentredende," je moet de viooltjes uit de kas voor me pluk ken. Maai ik heb n groote bouquet noodig. ik zal ze dus wei allemaal moeten hebben." Hij keek naar geschrokken aan. Verlegen draaide hij met zijn pet in de handen. Ein delijk wrong hy als het ware de volgende woorden uit zijn keel „Dat heeft Mijnheer Daalman verboden. De viooltjes mogen dezen keer bij den eersten bloei niet gesneden worden. Het zijn met groote moeite getrokken groote bloemen. Ze zijn veel grooter dan de bekende viooltjes en hebben ook een veel sterker geur. Ik „Zoo, heeft meneer Daalman het verboden Dan kunnen we er niets aan doen, beste Jan Ik zal wel zien, wat ik doe." „Ik heb nog prachtige rozen. Mevrouw. bracht Jan schuchter in het midden. „Ik dank je. maar die kan ik niet gebrui ken." Met een buiging verliet Jan het vertrek. De broeikas lag achter in het park. Lore ging naar buiten. Ze deed een sjaal om en liep een anderen kant langs, zoodat de, tuinman haar niet zag. (Wordt vervolgd.-

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1