GEMEENTERAAD WIER1NGERMEER. Vergadering van den Raad op Dins dag 25 Februari 1941, des nam. 1,30 uur in het, Raadhuis te YV.-Werf. Voorzitter, lr. S. Smeding, Burgern. Secretaris, de heer A. Blaauboer. Afwezig de heer A. van Oers wegens ongesteldheid. Up de Raadstafel voor de zetel van Mr. Backer stond een eenvoudig bloemstuk je. Mr. Backer had de wensch geuit, om deze vergadering nog als gewoon raadslid te mogen meemaken. Ver schillende ambtenaren zaten op de publieke tribune. OPENINGSWOORD. De voorzitter opende de vergadering met de volgende rede Het is mij aangenaam U in de eer ste vergauering unzer Bestuurs-Coni- missie 111 lyn anen nanenjK weiKom te Kunnen lieeien. jsescnouwmgen over net gepasseerue jaar, zoo vol vau ingrijpenae geoeui^emssen, zult U met \an mij vciwacmen. ïien zaKelipv verslag over wat er in en voor ae \Y ie ringermeer is geuaan en ae voorspoe dige wijze, waarop uit nieuwe ïanu zien m ïy-iu veruer neeit omwikkeld, vindt l in het bmneiiKort verscnij- nenae „Driemaanaeiijkscli Bericm der Zuiderzeewerken'waarnaar ik meen te mogen verwijzen. hen jaar geieaen non iK in Uwe ver gauering ae verwacntiiig uitgespro ken, aat de \Vieringermeer per 1 Ja nuari 1941 waarsemjnnjK de gemeen telijke zeiistanuigneiu zou verkrijgen. De omstanuigneuen, welke dit heiaas onmogelijk nenben gemaakt, zijn U bekenu. net verneugt ïmj u te kunnen meeaeclen, dat net ernstige voorne men ten Deparicmente hesiaat een verordening, regelende de instelling van de gemeente ieringermeer, per 1 JULI A.ö. 111 werking te aoen treaen. Aangenomen mag dus worden, dat onze kommissie 111 de gegeven samen stelling met vele malen meer bijeen zal komen. Er is evenwel nog een andere reden, waarom wij hier \oor een verandering staan, liad ik in de 16 December j.i. gehouden vergadering gelegenheid enkele woorden te wijden aan de na gedachtenis \an onzen kort tevoren overleden Commissaris, Baron Roell, thans is ons het voorreedt geschon ken diens opvolger in ons midden 'e mogen zien. aar de Heer Mr. Backer, in verhand met de liem te beurt geval len eervolle benoeming tot Commissa ris van deze Provincie, wel zijn ont slag-aanvrage als lid van onze Be- stuurs-Commissie heelt ingezonden, dccli thans nog lid is van ons College, stel ik Li voor eerst onze agende te be handelen, waarna ik gaarne enkele woorden zal wijden aan deze voor on ze provincie, voor onze gemeente ech ter wel in het bizonder, zoo belang rijke gebeurtenis. Mijne liecren, met deze woorden verklaar ik onze eerste vergadering in 1941 voor geopend. INGEKOMEN STUKKEN. Verzoek om subsidie van de Vereeni- ging tot bevordering van het land- houwonden\ ijs voor Hoorn en Omstre ken, d.d. 10 December 1940. Te behandelen bij punt 3. Mededeeling van Ged. Staten, d.d. 10 December 1940, dat het raadsbe sluit lot ingebruikneming van de noodslachlplaats is goedgekeurd. Mededeeling van Ged. Staten d.d. 2 Januari 1941. dat de begrooting van de gemeente \Y'ieringermeer voor het dienstjaar 1940 is goedgekeurd. Mededeeling van Ged. Staten d.d. 2 Januari 1941, dat de laatste wijzi ging van de begrooting van de ge meente Wieringermeer voor het dienst jaar 1939 is goedgekeurd. j Mededeeling van den Secretaris-Ge neraal van het Dep. van Binnenland- sclie Zaken, d.d. 2 Januari 1941, dat het raadsbesluit betreffende de mach tiging tot het aangaan van kasgeld- leeningen voor 1941 is goedgekeurd. Proces verbaal van opneming kas en boeken gemeente-ontvanger, vierde kwartaal 1940, d.d. 15 Jauari 1941. Mededeeling van den Secretaris-Ge neraal d.d. 3 Februari 1941, dat het raadsbesluit tot liet aangaan van een geldleening van f 74000.- is goedgekeurd Proces-verbaal van opneming kas en boeken gemeente-ontvanger, eerste kwartaal 1941, d.d. 3 Februari 1941. Mededeeling van Ged. Staten d.d. 5 Februari 1941, dat de verordening op de heffing van rioolbeslasting is goedgekeurd. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Verzoek van K. de Rooij, d.d. 28 Jan. 1941, om toekenning van steun inge volge art. 13 der L. O.-Wet 1920. Te behandelen bij punt 10. Verzoeken van J. Appelman en 39 anderen om verlenging van steun in gevolge art. 13 der L.O.-Wet 1920. Te behandelen bij punt 13 der agenda Ingekomen is een verzoek van de Begrafenisverceniging, om verlaging van de tarieven op de Begraafplaats.. In handen van B. en W. om prae- advies. Rapport van de commissie, be last met het onderzoek der gemeente-rekening over het dienstjaar 1939. De commissie tot het nazien der ge- nieenterekening, bestaande uit de neeren Mr. Backer, C. L. de Bruijn en ri. Leijten deelen mede, dat de reke ning voor het dienstjaar 1939 geen aanleiding geeft tot opmerkingen, zoo dat. zij overeenkomstig de cijiers voor ontvangsten en uitgaven de raad in overweging geven over te gaan tot voorloopige vaststelling volgens liet ui ontwerp aangeboden besluit. Aldus besloten. De voorz. dankt de commissie voor haar omvangrijk werk. Voorstel van B. en W. tot liet verleenen van een voorschot, als bedoeld in art. 103, (je lid, der Lager Onderwijswet 192U, aan besturen van Bijzondere Lagere Scholen. B. en \Y. stellen voor, om de Wierin- germeerscholen voor het jaar 1941 de volgende voorschotten te geven School Sloot dorp, gemiddeld aantal leerlingen 142 1,3, bedrag van het voor schot 1 1,352,17. School Middenmeer, gem. aantal leerlingen 131 1. 3, bedrag van het voor schot f 1,247,67.' School W.-Werf, gem. aantal leer lingen 108 1/3, bedrag van het vooi- schot f 1,029,16. N oor de Chr. Scholen de volgende bedragen School Slootdorp, gem. aanital leer lingen 125 1/3, bedrag van liet voor schot f 1,190,67. School Middenmeer, gem. aantal leerlingen 122 1/3, bedrag van het voorschot f 1,165,33. Z. h. st. besloten. Praeadvies van B. en W. op een veroek om subsidie van de Vereeniging tot bevorde ring van het landbouwonder wijs voor Hoorn en Omstreken B. en W. stellen de Raad voor, om aan de Vereeniging tot bevordering van het landbouwonderwijs voor Hoorn en Omstreken, gevestigd te Hoorn, tot wederopzeggens voor iede- ren leerling uit de Wieringermeer, die de door genoemde vereeniging op gerichte lagere landbouwschool te Hoorn bezoekt, een bijdrage van vijf gulden (f 5.-) per jaar te verleenen. Conform besloten. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de begraafrecliten- ordening Wieringermeer. Naar aanleiding van een door den heer Leijten gedane opmerking inza ke het tarief voor het gebruik van de Aula. op de Begraafplaats, stellen B. en W. voor om art. 11 van de betreffende verordening als volgt te wijzigen „Voor bet gebruiken van een ruimte in de kapel voor het daarin opbaren van een lijk, waartoe gelegenheid be staat ten behoeve van een begraving in de le, de 2e, de 3e of de 4e klasse, is door dengene, die daartoe het verzoek doet, verschuldigd resp. f 10-, f 7,50, f 5.- of f 2,50 per etmaal of gedeelte daarvan.'1 De heer Leijten is dank baai" voor dit voorstel, doch beveelt het verzoek van van de Begrafenisvereeniging tot ver laging van de tarieven der begrafenis rechten, aan. Dc voorz. zegt toe, dat B. en W. het zullen bezien. Het voorstel wordt hierop aangen. Voorstel van B. en W. tot her nieuwde vaststelling van de Afvallenverordening Wierin germeer. B. en W. stellen voor, om definitief het ophalen van afvallen op te dragen aan K. Hille te Wieringen, die dit werk op proef tot volle tevredenheid heeft verricht. De verordening wordt dientengevol ge veranderd. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de Schoolgeldver - ordening Wieringermeer. B. en W. stellen voor, om overeen komstig het gedane voorstel van 11 November 1940, de betreffende veror dening op de Schoolgeldinning, als in het ontwerp besluit wordt voorgesteld, te wijzigen. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. betref fende de regeling van de be zoldiging van het lagere ge huwde gemeente-personeel. In aansluiting op de beschikking van de Secr.-Generaal, stellen B. en W. voor om aan het gehuwde gemeente- personeel een verhooging van 6 pCt toe te kennen op dc wedden als 'ijde- lijke toelage, alsmede de kindertoelage te verhoogen van f 60,- tot f 75.- 's jaars Voor de gemeente wordt dit een uit gave van f 750.- De heer Venhuizen vindt het jam mer dat het ongehuwde personeel er buiten valt. De voorz. is het er mee eens, doch wc hebben het niet voor het zeggen. Het voorstel wordt hierop aangen. Voorstel van B. en W. tot be slissing op een ingekomen aan vrage om steun, ingevolge art. 13 der L.O.-Wet 1920. B. en W. stellen voor, om aan den heer K. Rooij een vergoeding toe te kennen in het vervoer van zijn kinde ren naar de Chr. School te Schagen. Aangenomen. Voorstel van B. en W. fot in trekking van de verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting in gemeente Wieringermeer over het belastingjaar 1941/1942 B. en W. stellen voor te besluiten, de verordening van 17 December 1940 om de heffing van 100 opcenten op de gemeentefondsbelasting in de gemeen te Wieringermeer over het belasting jaar 1 Mei 1941 t.m. 30 April 1942 in te trekken. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de Winkelslui tingsverordening W.-Meer. B. en W. stellen vyor om eenige re- dactioneele wijzigingen aan te bren gen in de verordening, waardoor hei mogelijk wordt, dat ook niet speciaal zaken bepaalde artikelen mogen ver- koopen gedurende eenige maanden van het vreemdelingenseizoen. Aldus besloten. I Voorstel van B. en W. tot be slissing op ingekomen aan vragen om verlenging van steun, ingevolge ari. 13 dei- Lager Onderwijswet 1920. B. en W. stellen voor om een 40-tal ingekomen verzoeken van ouders om verlenging van steun voor vervoer om hun kinderen naar diverse scholen, in te willigen. Eenige verzoeken worden afgewezen Overeenkomstig het voorstel aangen. Voorstel van B. en W. tot be schikbaarstelling van een cre- diet van f 1800.- voor dc plaat sing van een koelinstallatie in de noodslachlplaats te Sloot- dorp. B. en W. stellen voor te besluiten toi de aanschaifing van een koelinstalla tie ten behoeve van de gemeentelijke noodslachtplaats te Slootdorp op de begrooting der gemeente voor t dienst jaar 1941 een crediet van f 1800,- be schikbaar te stellen, onder bepaling, dat rente en aflossing van dit bedrag, uitgaande van een afschrijvingster mijn van tien jaren, zullen komen voor rekening van de Vereeniging tot expolitatie van de noodslachtplaats te Slootdorp. Mr. Backer vraagt, of B. en W. kans zien om de materialen die hiervoor noodig zijn, te bekomen. De voorz. zegt, dat B. en W. zich bij tijds hebben gedekt. Het voorstel wordt aangenomen. HULDIGING MR. BACKER. Aan het einde van de agenda heeft een eenvoudige huldiging plaats van het lid van de Bestuurscommissie, de heer Mr. Backer, die zóoals men weet, tot Commissaris van de Provincie Noord Holland is benoemd en reeds als zoodanig in functie is. De voorzitter sprak hiervoor de vol gende rede uit Mijne Heeren, Zooals ik U in mijn openingswoord reeds meedeelde, stel ik liet op prijs aan het eind van deze vergadering, welke de laatste zal zijn welke U, Mr. Backer als lid van onze Bestuurs commissie zult hebben meegemaakt, nog enkele woorden tot afscheid ie mogen spreken. Ik wil dan beginnen met U Mijnheer Backer, namens ons College van har te geluk te wenschen met de U te beurt gevallen onderscheiding. Ruim 3 jaren hebt U deelgenomen aan den arbeid van ons Bestuur, zoodat er vol op gelegenheid is geweest na te gaan of de woorden, die ik bij de officieele installatie van onze Bestuurscommis sie, op 3 Januari 1938 tot U sprak, be waarheid zijn geworden. Ik heb toen de veronderstelling uitgesproken, dat U een verdienstelijke schakel zoudt kunnen vormen tot het Iiooge College te Haarlem en daarop tóen laten volgen „Naast Uw groote kennis van be stuursaangelegenheden, waarvan onze Bestuurscommissie veel zal kunnen profiteeren, waardeeren wij de vrien delijke wijze, waarop Gij reeds bij her haling van Uw groote belangstelling voor de taak, die ons wacht, blijken hebt willen geven. Wij houden ons overtuigd, dat door Uw lidmaatschap de samenwerking met liet provinciaal bestuur en het inzicht in de uitzon derlijke omstandigheden, waaronder hier vooralsnog moet worden gewerkt, in belangrijke mate zal worden be vorderd." Terugblikkend op de achter ons lig gende jaren, meen ik te mogen zeg gen toen geen verwachtingen te heb ben uitgesproken, die niet in vervul ling zijn gegaan. Dank zij Uw groote kennis van bestuurlijke aangelegenhe den, Uw toewijding voor de ons opge dragen taak en de nauwgezette wijze, waarop Gij steeds blijken hebt gegeven Uw arbeid te verrichten, hebt U zich aan de Gemeente Wieringermeer ver plicht op een wijze, die ons tot groote dankbaarheid stemt. Daarenboven is de vriendschappelijke omgang, dien wij met U mochten hebben, aan de behar tiging van wat ambtelijk moest wor den verricht, in belangrijke mate ten goede gekomen. Het is dan ook niet alleen ambtelijk, dat Gij hier een leege plaats achter zult laten. Een belangrijke, veel omvattende en zeer verantwoordelijke taak wacht U thans, of beter gezegd, hebt U reeds aanvaard. Ik behoef nauwelijks te zeggen, dat wij, dit wetende en besef fende, hoeveel er thans reeds op Uw schouders rust, het buitengewoon waardeeren, dat U toch gemeend hebt, nier vandaag tegenwoordig te moeten zijn. Ik meen hierin te mogen zien een bewijs, dat onze samenwerking ook door U op prijs is gesteld. Ook hier wordt weer bevestigd, wal zoo vele malen reeds is gebleken, dai net verrichten van opbouwenden ar beid een hand geeft, die niet gemakke lijk verbroken wordt. Toch zullen dezen zomer het is U allen bekend, onzer zijds vele banden verbroken moeten worden en ook door ons elders een nieuwe taak worden aanvaard. De plaats van Uw Voorzitter zal weldra uoor een ander worden ingenomen en ik verklap geen geheim door mee te deelen, dat de bewoners van de Wierin germeer in groote spanning verkee- ien, wie de eer te beurt zal vallen en de groote verantwoordelijkheid te aan vaarden krijgt, tot eerste burger van onze gemeeiue te worden gekozen. Wij prijzen ons gelukkig dat L Mr. Backer, uie zoo volop gelegenheid hebt gehad U op de hoogte te stellen van de gevoe lens, welke in deze gemeente leven, 'hans in de gelegenheid zult zijn op deze zoo uiterst belangrijke keuze door Uw hooge functie invloed uit te oei enen. Dat deze keuze een goede mo ge zijn en een persoonlijküeid op deze post worde geplaatst, die het vertrou wen verdient van deze jonge samenle ving en door bevordering van de goe de samenwerking deze tot een hechte gemeenschap zal doen uitgroeien. Onze beste wenschen, Mr. Backer, vergezellen U op den moeilijken weg, dien Gij gemeend hebt in het algemeen belang te moeten inslaan. Is het ambi van Commissaris eener provincie reeds in normale tijden een veel om vattende en lang niet gemakkelijke, zooveel tc meer geldt dit thans. Ik houd mij echter overtuigd, dat naasi Uw «roote deskundigheid, de degelijk heid en toewijding, die wij steeds in lj zoozeer gewaardeerd hebben, den grondslag zullen vormen voor een toe nemend vertrouwen, een onmisbare factor om te doen slagen. Niet slechts om U onze erkentelijk heid te betuigen voor wat Gij voor on ze samenleving hebt gedaan, doch te vens om de herinnering aan deze, ook voor U ongetwijfeld aangename peri ode levendig te houden, hebben wij gemeend U iets ter herinnering aan te mogen bieden. De tijd was kort, maar toch heeft de Bouwkundige Afdee- ïing van de Wieringermeer-Directie, waarmee onze Gemeete - het is reeds meer gebleken - op goeden voet staal, iets weten te maken, dat naar ik meen aan te mogen nemen, in lengte van ja ren onze prettige en productieve sa menwerking van 1938 tot 1941 hij U in herinnering terug zal brengen. Wij vragen U dit geschenk wel te willen aanvaarden als een blijk van sympa thie en moge de voorspoedige ontwik keling van deze nieuwe en weldra zelf standige gemeente een symptoom zijn van den groei en bloei van dit gewest, daartoe geïnspireerd door de' toegewij de zorg en leiding van onzen nieuwen Commissaris. (Applaus.) Na deze rede had de aanbieding plaats van liet in voorzitter's rede ge noemde geschenk, wat bestond uit een door de Bouwkundige Dienst van de W-Meer-Directic vervaardigde wand- schild van pl.m. 1 M. hoog, voorstel lende de Wieringermeer. Mr. Backer was zichtbaar getroffen door het mooie geschenk. In zijn afscheidswoord dankte hij allereerst liet Gemeentebestuur hier heel hartelijk voor. Vervolgens dankte Mr. Backer voor de inwilliging van een tweetal verzoe ken, ten eerste, dat hij dezen middag nog als gewoon raadslid zou beschouwd worden en ten tweede, de 'huldiging zoo sober mogelijk te houden. Aan heide wenschen was voldaan, hoewel hij de aanbieding van een her innering de grens der soberheid eenigs zin was overschreden. Bij liet afscheid nemen is het ergste aldus Mr. Backer, dat men van men- schen afscheid moet nemen, menschen waarmede men in vertrouwen is omge gaan. Ik heb in nog een functie afscheid moeten nemen van menschen waar een sfeer van vertrouwen was ontstaan, namelijk het Prov. Bureau voor Win terhulp. Ook van dit bestuurscollege neem ik met weemoed afscheid, ook hier was een sfeer van vertrouwen. Ik heb het als een groot voorrecht beschouwd dat ik deze periode in mijn leven heb gehad. Ik heb hier veel ge leerd en veel meegenomen. Hoewel ik met de bevolking weinig contact heb gehad, heb ik toch een groot respect voor hen gekregen. Zij hebben zich op het oude land los van alles gemaakt om in dit nieuwe land samen iets grootsch tot stand te brengen. De beslissing die ik heb genomen, was niet gemakkelijk, zij was zelfs zeer moeilijk, vooral in dezen tijd. Ik heb echter de taak op mij genomen om er van te maken, wat er van te ma ken is. Er zijn drie gemeenten in de Provin cie, waar ik een bijzondere voorliefde voor heb. Haarlem waar ik werk, Heem stede waai' ik woon en ten slotte niet in liet minst de Wieringermeer, aan welks gemeentelijke opbouw ik met hart en ziel heb meegewerkt. Ik stel mij voor, dat. het mij als magistraat moeilijk zal vallen om straks; als er vraagstukken van de Wieringermeer in Haarlem ter tafel komen, deze on bevangen te beoordeelen. Spr. is bang dat de rest van Noord- Holland misschien zal gaan zeggen dat de Wieringermeer wordt voorge trokken. Het heeft mij goed gedaan dat wij als was dit dan geen echte Raad, dat wij elkander soms over een of ander voor stel in de haren konden zitten. Doch dat wij ondanks verschil van meening onder Uw voortreft elijjfeè leiding Mijnheer de Voorzitter, één doel voor oogen hadden, de> opbouw van de Wie ringermeer. Ook het Dag. Bestuur, de Secretaris, en het personeel heeft hier veel voor gedaan. Dit is mijn laatste vergadering als .id van de Bestuurscommissie en liet gaat mij als zoovelen die afscheid moeten nemen, ik zou dit. moment wel willen verschuiven. Het moet echter, ik dank U allen niet één uitgezonderd voor de prettige samenwerking en voor de sfeer van vertrouwen die hier altijd heeft gc- heerscht. Ik roep U een vaarwel toe als lid van dc Bestuurscommissie en een tot weerziens als Commissaris, want ik hoop, als de tijd zich daarvoor aan dient, in den Polder te komen in deze .unctie. Vaarwel en tot weerziens. Nadat niemand meer het woord ver- angde werd dc vergadering door den .oorzitter gesloten. DE TOEPASSING VAN HET TEELTPLAN 1941. Uit de persmededeelingen heeft men kun- ien lezen dat het oorspronkelijk vastgestel- le teeltplan voor 1941 nog eenige wijzigingen leeft ondergaan. In veel gevallen dient men terdege rekening te houden met deze veranderingen, omdat het reeds opgemaakte bouwplan nu niet kan worden gehandhaafd. Het komt nog dikwijls /oor dat de belanghebbende grondgebruikers niet voldoende op de hoogte zijn met de hui- Jige voorschriften en daarom wil ik hier nog nikele punten naaer toelichten. Het is bij voorbeeld niet zender meer toe gestaan op voor scheuren geregistreerd gras land haver of voederbieten te teelen indien deze teelt uitbreiding beteekent van het are aal 1940. Aangezien deze beperking pas na 21 Janu ari is bekend gemaakt zou het onbillijk zijn er terugwerkende kracht aan te geven. Die genen welke land vóór 21 Januari hebben laten registreeren en daarbij tevens te kennen hebben gegeven het nieuwe bouwland te wil len gebruiken voor de teelt van hjiver of voe derbieten zullen hun gang kunnen gaan. In alle andere gevallen mag het oppervlak voederbieten niet grooter zijn dan overeen komt met de gemiddelde oppervlakte van de in 1940 geteelde ruwvoedermiddelen. De ha- verteelt blijft beperkt tot de gemiddelde op pervlakte van 1940, indien dit areaal niet meer zal zijn dan 15% van de totaal beschikbare oppervlakte bouwland, gescheurd land inbe grepen. Het teeltplan 1941 laat de verbouwer vrij in de keuze van gewassen op de te scheuren of gescheurde bouwland, voor zoover de ver bouw is getolereerd. Wie gewend was voeder bieten te verbouwen en nu grasland heeft gescheurd, mag zijn bieten op dit gescheurde land gaan verbouwen, mits deze teelt geen uitbreiding beteekent. De regelingen van het teeltplan laten zon der meer weinig of geen ruimte open voor de verbouw van voedergewassen in gebieden waar men eigenlijk voor deze teelten grasland heeft laten registreeren om straks in aanmerking te kunnen komen voor de premie. De mogelijkheid wordt nu geopend op die bedrijven welke oorspronkelijk uitsluitend over blijvend grasland beschikten toch eeni ge teelt van ruwvoedermiddelen te kunnen krijgen. Als richtlijn zal daarvoor gelden dat per melkkoe 4 are bouwland mag worden gebruikt voor de teelt van voederbieten e.d. Hierbij zal voor de veebezetting worden uitgegaan van het aantal melkkoeien dat bij de Decem- ber-telling 1940 aanwezig was. Diegenen wel ke van plan waren alleen grasland te scheu ren indien zij daarop ruwvoeders mochten' teelen, kijgen op deze manier alsnog gelegen heid daartoe. Het is dan noodig dat zij een verzoek doen aan het kantoor van de Land bouw Crisis Organisatie van hun provincie, onder opgaven van de December inventarisa tie van het melkvee en het te verbouwen ge was. Dit geldt eveneens voor hun die hun per- ceelen reeds lieten registreeren na 21 Januari en toen niet zoo nauwkeurig hebben opgege ven welke oppervlakte met ruwvoeders zal worden bebouwd. Het spreekt vanzelf dat naderhand op de uitgezaaide oppervlakten controle kan worden uitgeoefend. De aanvrage op zichzelf houdt nog geen absolute toestemming in omdat voor ieder geval zal worden nagegaan in hoeverre inder daad behoefte zal bestaan aan het te ver bouwen product. Ten overvloede verzoek ik aan belangheb bende hun aanvragen zoo goed mogelijk in te kleeden. Een opgave van het organisatie nummer vergemakkelijkt de afdoening van de ingekomen brieven. Tevens richte men alle correspondentie aan het adres van de Landbouw Crisis Organisa tie, dan wordt een snelle afdoening van het gevraagde in de hand gewerkt. De Productie Commissaris voor Noord-Holland, Ir. G. J. LIENESCH. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSREGISTER Nieuwe Zaken Anna Paulowna Garage Naastepad, Spoor- buurt 16, garage. Bestuurswijzigingen Zijpe Onderlinge Paarden- en hittenver- zekering Mij. St. Maartensburg D. 126. Andere wijzigingen Wieringen S. P. Halfweeg, De Haukcs 52, bakkerij Handelszaak overgegaan aan J. Kuipers.

Wieringer courant | 1941 | | pagina 4