32e JAARGANG DINSDAG 25 MAART 1941 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HET GOUD VAN DE EENZAME HOEVE WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.30. EENHEID 0P~HET GEBIED DER LANDBOUWORGANISATIES. Rijkscommissaris heeft commissie ingesteld onder voorzitterschap van dr. Posthuma verdere leden de voorzitters der landbouw organisaties. Graf Grotlie heeft deze commissie geïnstalleerd. Het A.N.P. meldtOp de dagelijksche pers conferentie te 's Gravenhage, heeft de refe rent der Geschaftsgruppe voedselvoorziening en landbouw de volgende mededeelingen ge daan Bij besluit van 19 Maart heeft de Rijkscom missaris ter ondersteuning van de maatrege len genomen door de bevoegde instanties met het doel eenheid te brengen op het ge bied der landbouworganisaties, welke deze maatregelen behooren te steunen, doordat de landbouwers met elkaar zich beraden een commissie ingesteld en tot voorzitter daarvan benoemd oud-minister dr. Posthuma. Tot deze commissie behooren de voorzitters der volgende vereenigingen 1. Chr. Boeren- en Tuindersbond 2. Katholieke Nederland- sche Boeren- en Tuindersbond3. Neder- landsch Agrarisch Front4. Nederlandsch Landbouwcomité. De voorzitter der commissie kan verdere leden benoemen. De commissie heeft ten doel, de werkzaam heid van alle organisaties in dienst te stellen ran de grootst mogelijke productieverhooging en een éénvormige organisatie van dien ar beid te verwezenlijken. De besturen hebben daartoe den plicht hun organisaties met hun gezamenlijke apparaten volgens richtlijnen van den voorzitter ter be schikking te stellen. Deze richtlijnen zijn voor landbouworganisaties bindend, onverschillig of zij zijn aangesloten bij bovengenoemde corporaties. De voorzitter kan de productievermeerde ring door eigen maatregelen bevorderen, voor zoover dit wenschelijk is, buiten het werk der organisatie om. Hij kan van het Departe ment van Landbouw en Visscherij alle in dit verband noodige inlichtingen en steun ei- schen. De consulenten van dit Departement zijn verplicht, de commissie en de landbouw organisaties te adviseeren. Ten slotte kan de voorzitter van de landbouworganisaties verlangen, dat per sonen, die medewerking weigeren, worden geroyeerd. Wordt aan dit verlangen geen gevolg ge geven, dan is de commissaris-generaal voor Financiën en Economie bevoegd, de noodige maatregelen te treffen en in een bepaald ge val de royeering ook te doen geschieden zon der inachtneming van een wettelijken opzeg gingstermijn. Eenigerlei aanspraken kan men na een dergelijke verbreking van het dienst verband niet doen gelden. Met betrekking tot haar geheelen arbeid ressorteert de commissie onder den commis saris-generaal voor Financiën cn Economie. De uitsluitende bevoegdheid en verantwoor delijkheid van het departement van Land bouw en Visscherij ten aanzien van de rege ling en verdeeling der landbouwproductie blijft intact. De installatie. In opdracht van den. Rijkscommissaris heeft Landesbaue'rnführer Graf Grothe op 21 Maart het besluit aan dr. Posthuma overhandigd en hem de taak opgelegd zijn bevoegdheden UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN i Van 1 5 regels f 0.60 Iedere regel meer f 0.12 nauwkeurig uit te oefenen. Dit geschiedde in het departement in tegenwoordigheid van een directeur-generaal van den Landbouw, ir. Roebroek en de voorzitters der vier ge noemde landbouworganisaties I Daarbij wees Graf Grothe erop, dat het de voornaamste taak van de Nederlandsche boe ren is, in dit jaar uit eigen kracht de grootst mogelijke bijdrage te leveren aan de voedmg van het Nederlandsche volk. Bij allen arbeid voor de voedselvoorziening loopen de belangen van het volk en de bezettende macht paral lel. Van regeeringszijde zijn doeltreffende maatregelen genomen om het doel te berei ken. Deze met groote vakkennis getroffen maatregelen hebben, om tot succes te leiden, den waarachtigen steun noodig van den af zonderlijken boer. In dit verband hebben ook de bestaande landbouworganisaties den plicht tot actieve medewerking. Deze medewerking dient te geschieden volgens een eenvormig plan. Op grond hiervan is de onderhavige commissie door den Rijkscommissaris inge steld. Dat aan dr. Posthuma de leiding de zer commissie is toevertrouwd, vindt zijn oor zaak in de groote ervaring welke hij sedert den wereldoorlog heeft opgedaan. Graf Grothe sprak de hoop uit, dat de maatregelen van den Rijkscommissaris bij alle landbouworganisaties het juiste begrip zouden vinden en zouden worden opgevat als een oproep tot gemeenschappelijken arbeid en het bijleggen van in moeilijke tijden on- noodige geschillen. Graf Grothe herinnerde aan "den op wensch van den Rijkscommissaris door het ministe rie van Landbouw en Visscherij tot de land bouwbonden gerichten oproep voor den vol strekt mogelijken regelmatigen aanvoer van vee voor binnenlandsche behoeften te zorgen. Daarmede is het gewenschte resultaat niet bereikt, zoodat de directeur-generaal der voedselvoorziening zijn toevlucht heeft moe ten nemen tot dwangmaatregelen. Aangezien moeilijke tijden steeds als een proefsteen gelden, zal overeenkomstig het groote belang, dat met een en ander is ge moeid, een succes of mislukking beslissend zijn voor de bestaande organisaties en haar besturen. In aansluiting daaraan wendde Graf Grothe zich tot den aanwezigen directeur- generaal en wees er op, welk een belangrijke aanvulling van het werk van het departement tot verhooging der landbouwproductie de ar beid der gezamenlijke organisaties vormt. Hieruit volgt de verplichting van het minis terie zich den steun van de commissie en van de organisaties ten nutte te maken en gere geld het noodige contact te bewarep. Want juist het beroep van den boer behoeft in bij zonder sterke mate een vruchtbaren wissel werking tusschen practijk en regeeringsbure- aux. In aansluiting aan hetgeen Graf Grothe gezegd had verklaarde dr. Posthuma dat hij dc opdracht van den rijkscommissaris heeft aanvaard omdat hij daarmede als Nederlan der de belangen van zijn volk het beste meent tc dienen. De voorzitters van de vier organisaties brachten tot uitdrukking dat zij de noodza kelijkheid van een constructieve samenwer- 'king in het belang van het Nederlandsche volk inzagen, en zeiden hun loyale medewer king toe. Graf Grothe wenschte dr. Posthuma geluk met zijn taak en gaf voor ieder afzonderlijk den wensch te kennen dat hun loyale samen werking met succes zou worden bekroond. FEUILLETON. door CHARLES ALDEN SELTZER. ii.) Er was een koopacte van Henley's land. Honderd zestig acres. Henley had het land gekocht van een man, Mason genaamd, die een schenking van het gouvernement had overgelegd. De koopacte was geregistreerd. Er was een bundel brieven. De enveloppen waren geadresseerd aan „Mrs. James Hen ley", in het handschrift van een vrouw. Bra- zo bestudeerde het schrift, maar opende den bundel niet. „Zeker de persoon, die hij liefhad," was Brazo's gedachte. Het schrift was duidelijk en steil. „Wanneer zij daarop lijkt, dan is zij gewoon rechtuit te gaan," was zijn gevolg trekking. Hij schoof de brieven terzijde en nam een bundel dicht beschreven vellen pa pier op, die hij herkende als Henley's literair product. Een uur zat hij over het manuscript gebogen. Het was geadresseerd aan „Ella". Henley had het verhaal neergeschreven van het geval, dat de oorzaak was geweest van zijn vervolging, als beschuldigd van moord. De details van het geval waren gelijk aan die van het geval, dat Brazo overkomen was. Brazo stelde geen belang in de bijzonderhe den. Zij waren gemeen en Henley was aan de wet ontsnapt. Maar er was een zekere ho peloosheid en ernst in het verhaal. Een ver langen, een smachten. DE NIEUWE VARKENSREGELING. In het op 25 Februari j.1. verschenen pers bericht werd reeds in het kort gewag gemaakt van de op komst zijnde regeling ten aanzien van den varkensstapel. Deze regeling hield ln, dat iedere varkenshouder, die varkens boven 60 kg in voorraad had. vóór 15 Maart een aanvraag voor een contract moest heb ben ingediend voor dat aantal varkens. Deze termijn is thans verlengd tot 1 April a.s. Voor categoriën varkens boven 60 Kg. behoeven geen contracten afgesloten te wor den deze varkens dienen echter door een vergunning gedekt te zijn, zoodat ook hiertoe een aanvrage moet worden ingediend. In het algemeen zullen deze vergunningen slechts worden uitgereikt voor stamboekbee- ren, fokzeugen en zeugen bij de biggen, ster zeugen en daarmee door de Commissie van Toezicht op de Selectiemesterijen gelijkge stelde uitheemsche zeugen, terwijl voor var kens, bestemd voor huisslachting, de daar voor uitgereikte vergunning voldoende is. BINNENLANDSCH NIEUWS. „Ik zou zeker graag bij je zijn" (stond op een plek geschreven„Het wordt hier erg eenzaam. Als ik je maar eens zien kon, slechts één minuut, zou ik n\jj beter voelen." Brazo keek met gefronste wenkbrauwen naar het blad. „Het schijnt dat zij xiogal koelbloedig is of zij zou zich hierheen gespoed hebben, om zich aan hem te laten zien wie zij ook zijn mag verklaarde hij voor zich zelf. Hij trok den bundel brieven weer naar zich toe en bestudeerde het schrift. „Hoe kan iemand nu iets zeggen van schriftvroeg hij zich af. „Als zij even flink was als haar schrift, zou zij hem hier zijn komen opzoeken. Maar als zij in nauwe betrekking tot hem stond, werd zij misschien bewaakt en kon zij niet komen zonder ge vaar te loopen om vervolgd te worden. In dat geval deed zij goed met weg te blijven." „Ik heb een massa goud gevonden. Onge veer een millioen. Ik zal zoo gauw mogelijk schikkingen maken om het naar een veilige plaats te brengen, waar je het kunt krijgen. Op het oogenblik zit het in een kuil, dien ik onder den vloer van mijn huis gegraven heb, vlak onder mijn bed. Als mij iets over komt. zul je weten, waar je het kunt vinden. Ik voel mij den laatsten tijd niet erg wel, en een dezer dagen zal ik dezen brief aan je verzenden. Dan kun je hier komen en het goud krijgen." Er stond nog veel meer in over Henley's eenzaamheid en verschillende aanhalingen over intieme levensgebeurtenissen tusschen Henley en „Ella", die Brazo niet begreep. En MEN MAG GEEN SLAG- OF STOOTWAPEN DRAGEN. Overtreding wordt met hechtenis tot 6 maanden en boete tot f 1000 gestraft. Op grond van de machtiging, hem verleend in art. 1 der verordening van den Rijkscom missaris betreffende de strafbaarheid van handelingen tegen militaire of politieele ver ordeningen van 7 Februari 1941 (verordenin genblad No. 32) heeft de commissaris-gene raal SS. brigadeführer Rauter officieel mede gedeeld (a) het is verboden op openbare wegen, straten eix pleinen of andere voor het publiek toegankelijke plaatsen slag- of stootwapenen bij zich te dragen. (b) Slag- of stootwapenen in den zin de zer bekendmaking zijn wapenen, die naar hun aard bestemd zijn, door ermee te slaan, te stooten, of te steken, verwondingen te ver oorzaken. (a) De op grond van de wet van 9 Mei 1390. houdendp verbodsbepalingen met betrek king tot het dragen van wapenen uitgereikte machtigingen tot het bjj zich hebben van bedoelde wapens en andere verordeningen, welke met deze bekendmaking in strijd zijn, treden tot nader oi-der buiten werking. (b) Uitgezonderd van de onderhavige be palingen zijn de leden van de Duitsche Weer macht, de S.S., de politie en de in het be zette Nederlaixdsche gebied zich bevindende personen, welke behooren tot het Duitsche bestuur en Duitsche takken van dienst. Ook de bepalingen, welke betreffen de bewapening en uitrusting van hen, die in dienst zijn van de Nederlandsche overheid blijven van kracht. 3. Handelingen, in strijd met deze bekendma king zijn overtredingen en worden bestraft met hechtenis tot 6 maanden en geldboete tot f 1000 of met een dezer straffen, voor zoover niet een hoogere straf kan worden op gelegd volgens andere bepalingen. CIVIEL STANDRECHT. Wanneer de Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied zulks voor de handhaving of het herstel van de openbare orde en van de veiligheid van het openbare toen vond hij dit „Je wordt morgen twintig. Je zult wel een groot meisje zijn. Je groeide hard toen ik je verliet en je leek heel veel op moeder, juist vóór zij stierf. Ik ben blij, dat moeder er niet meer was om te weten, wat er met mij ge beurde. Zij had het ellendig met vader, niet waar Of misschien herinner je je dat niet Het doet mij plezier te hooren, dat je zult pobeeren om hierheen te komen. Als je mij kunt laten weten, wanneer je komt, zal ik probeeren om je tegemoet te komen. Ik zal geen aanwijzingen zenden, voor je zekerheid hebt." leven noodig acht, kondigt hij voor dit gebied of voor bepaalde deelen daarvan het civiele standrecht af. Het civiele standrecht treedt door de enke le afkondiging daarvan terstond in werking. Deze afkondiging geschiedt door aanplakking op openbare straten, wegen en pleinen, door de radio-omroep, door de pers of volgens plaatselijk gebruik. De opheffing van het ci viele standrecht geschiedt dienovereenkom stig. De afkondiging van het civiele standrecht gaat gepaard met het bevel, dat een ieder zich heeft te onthouden van iedere beroering, welke de openbare orde en de veiligheid van het openbare leven zou kunnen verstoren of in gevaar zou kunnen brengen, en zich heeft te schikken naar de bijzondere maatregelen van den Rijkscommissaris, welke deze, daar bij uitdrukkelijk de aandacht vestigende op de scherpte van het civiele standrecht, uit vaardigt, terwijl hij, die aan een en ander niet voldoet, standrechterlij k zal worden vervolgd. Hij, die na afkondiging van het civiele standrecht, opzettelijk aan beroeringen, wel ke de openbare orde en de veiligheid van 't openbare leven zouden kunnen verstoren of in gevaar zouden kunnen brengen, deelneemt, alsmede degene, die opzettelijk iix strijd han delt met de ingevolge het derde lid van arti kel 1 uitgevaardigde bijzondere maatregelen van den Rijkscommissaris, wordt standrech telijk vervolgd. Hij wordt met de dood, in lichtere gevallen met levenslange tuchthuis straf of met tijdelijke van ten minste tien jaren gestraft. DEZEN ZOMER TOCH CONSUMPTIE-IJS. Naar het Vad. verneemt zijn besprekingen gaande over het vraagstuk der ijsbereiding voor den zomer. Dat is een vraagstuk gewor den door de diverse distributiemaatregelen. Den Nederlandschen Bond van Marktkoop- liedenvereenigingen boezemt deze zaak na tuurlijk veel belang in. De bond vernam, dat het plan is de ijsbereiding zij het met be perkingen te laten doorgaan. Suiker zal werden verstrekt. De bindmiddelen, die schaarsch zijn, zullen worden gedistribueerd. Wafels, bekers, enz. zijn in voldoende mate beschikbaar. Het gaat alleen nog om de re geling voor de melk, die 'net belangrijkste bestanddeel is. PYTTERSENS NEDERLANDSCHE ALMANAK. Het twee-en-veertigsche jaargang van Pyt- tersens Nederlandschen almanak voor ieder een jaargang 1941. is thans verschenen. Het lijvige handboek, dat een schat van namen en gegevens bevat, is door de gewijzigde om standigheden iets beknopter geworden dan vorige jaargangen, aldus deelt de uitgever de N.V. Van de Garde en Co's drukkerij te Zaltbommel mede er is echter naar ge streefd van de vele mutaties, die hebben plaats gevonden, een zoo' volledig mogelijk overzicht te geven (of smulpaap) mee te brengen. Welnu, de .heer Mikomoto was van oordeel, dat er te I v.einig oesters waren, die als parelfabrikant j optraden. Daarom kreeg hij een prachtige 'inspiratie. Hij brak oesterschelpen eenigszins open, legde er zooiets als de kern van een parel in, en dan was het de taak van den weer in zee gelegden oester zelf, die parel verder te ontwikkelen en hem zijn definitieven vorm er. verdere samenstelling te geven. Deze cul tuur slaagde zelfs zoo goed, dat er een te veel dreigde te ontstaan, een confec tie zelfs voor f 60.- - had men al 'n snoer Mikomoto-parels. Maar één feit stond vast de aldus gekweekte parels waren zeer moei lijk van de geheel echte te onderscheiden. En dit is nu onlangs weer eens in Rotterdam ge bleken. De N. R. Crt. heeft het geval mede gedeeld. Er zijn in die stad kostbare eigen dommen van een bekende familie geveild, en daaronder was een parelsnoer, waarvan de winkelprijs f 16.000 bedroeg. Een combinatie van kleine kooplieden kocht dit voor f 3.000, hoewel op de kijkdagen reeds het vermoeden was geuit, dat men wel eens met gekweekte parels te doen kon hebben, hetgeen deskun digen echter stellig ontkenden. En nu Nu is er een zorgvuldig röntgen-onderzoek inge steld, en men kwam tot de ontdekking het zijn inderdaad Mikomoto-parels. Doch vele jaren lang hadden zij als onbetwistbaar- echte hun weg door het leven afgelegd. En is zulke parel-schijn er niet op elk terrein van het menschelijke leven, streven en kunnen Ookonder de menschen zelf Ook onder hen zijn er Mikomoto-parels genoeg. H. Post. PAREL - SCHIJN. Hebt gij, lezer wel eens van den heer Miko moto gehoord Natuurlijk zegt ge direct dat is, of was, een Japanner. Inderdaad. En een heel vernuftige ook. Want de heer Miko moto is de man geweest, die de oesters heeft gedwongen tot.... het fabriceeren van paar- len. Men weet, dat oesters soms de welwil lendheid hebben in hun schelp een parel te vormen en die voor deix gelukkigen bezitter Verder naar onderen op het blad en blijk baar eenige dagen later geschreven, stond „Ik voel mij vandaag niet zoo goed. Zwak. Kan niet uit mijn bed komen. Ik heb den 1 heelen dag geen water gehad. Een oogenblik geleden gebeurde er iets grappigs. Sheriff Neill en eenige van zijn mannen kwamen hier om een man zoeken, die, naar zij zeiden, den betaalmeester vermoord had, een zeker ie mand Majoor Pitrick, van het leger der Ver- eenigde Staten. Zij stelden meer belang in het vangen van den moordenaar dan in mij, want ik vroeg Neill om een dronk water en hij vergat heelemaal om het voor mij te ha len. Toen het donker geworden was, hoorde ik voortdurend iemand in de buurt van het huis. Ik wist. dat het de moordenaar was en ik was niets verwonderd, toen hij binnen kwam. Ik dacht, dat hij mij misschien ook zou dooden. Maar hij deed het niet. Hij haal de water voor mij en maakte wat eten klaar voor hem zelf en mij. Terwijl hij in het licht zat, bestudeerde ik zijn gelaat. Ik wist, dat hij geen moordenaar was en ik vroeg het hem. Hij zei, dat hij Pitrick niet gedood had, iedereen kon zien, dat hij het niet gedaan had. Hij raakte in moeilijkheden, ongeveer net als ik. Het is eeix oprechte kerel, met een goed en zuiver geweten." Er stond nog meer over Henley's lichame lijke toestand. Dit was veel later geschreven „Brazo is bij mij gebleven en hij is eerlijk. Vandaag liet ik hem een zak goud zien en hij vertrok geen spier. Hij stelde er weinig- belang in. Ik vertelde hem, dat ik meer goud had. Zelfs dat interesseerde hem niet. Ik ver trouw Brazo. Ik moet iemand in vertrouwen r.emen en ik zou hem liever vertrouwen, dan iemand anders, dien ik ken. Het zit zoo, dat ik niet naar de stad kan gaan om het goud te transporteeren en daarom moet ik het hier laten. Als ik onverwacht sterf, zal Brazo zorgen, dat je het krijgt. Maar Brazo is zoo goed voor mij geweest, dat ik hem de helft wil ge ven. Brazo kent mijn waren naam niet en hij zou je niet kunnen vinden, als ik het hem niet vertel. Maar als ik merk, dat ik ga ster ven, zal ik mijn naam en de jouwe opschrij ven, zoodat Brazo je kan vinden. Ik zal Bra zo dezer dagen dezen brief voor mij laten posten, want Brazo is zoo veranderd, dat de mannen, die hem nazaten, hem niet zouden herkennen, als zij hem nu zagen. Hij lijkt veel op mij toen ik thuis wegging. Er is nog iets Dat was al. Blijkbaar was Henley, op het punt gekomen, moe geworden en had zijn schrijven weggelegd. Hij had het niet meer kunnen vervolgen, want de dood moest hem in zijn moeheid overvallen hebben. Wel, er was nu niet veel voor Brazo te doen. Ella's brieven waren hier en het zou niet moeilijk zijn om haar te vinden en met haar' VAN DRINKEN EN ROOKEN. Er zit veel waarheid in de bewering, dat de kleine dingen ons leven meer beïnvloeden dan de groote, althans in zooverre ons ge voel van welbehagen en ons goed humeur er door worden bepaald. Dat bemerken wij allen nu weer aan den lijve door het steeds schaar- seher worden van thee en koffie, die ons te gen 28 April geheel zullen gaan ontbreken, voorzoover wij tenminste niet nog op een kleinen privé-voorraad teren. Na dien datum zullen wij het moeten doen met surrogaten en dat nog wel met surrogaten op den bon. Dit ontberen nu van genoemde genotmiddelen, zooals ze in ambtelijke taal heeten. voelen velen als een pijnlijk gemis. Voor de sigaren- rookers is er een lichtpunt. In het land van Maas en Waal heeft men zich reeds voor de zen oorlog toegelegd op het verbouwen van tabak en daarbij zooveel ervaringen opge daan, dat onlangs in een vergadering der ge zamenlijke tabakstelers uit die sti'eek kon worden vastgesteld, dat de voornaamste voor waarden aanwezig zijn om binnen afzienba- ren tijd met een behoorlijk product voor si gaar en pijp voor den dag te komen. En het schijnt hier niet te gaan om een cultuur, die alleen maar in dezen bijzonderen tijd levens vatbaarheid bezit, doch die ook in vredestijd zich zal kunnen handhaven. Mogen de brave telers van Maas en Waal zich haasten, dan zullen wy straks den rook uitblazen van een „echte" Hollandsche sigaar, ook al zal zij ons ongetwijfeld onder een daverenden Spaan- schen naam worden voortgezet, vervaardigd uit tabacos puros para personas de buen en afkomstig uit Habana, lees Tiel of Druten. H. Post. in verbinding te komen. Hij trok den bundel brieven naar zich toe en onderzocht de enveloppe, om een poststem pel te zoeken. Maar Henley had ze, blijkbaar voelend, dat de poststempels een aanwijzing voor Ella's verblijfplaats konden worden, verwijderd. De brieven zelf bevatten geen enkele aanwijzing omtrent het postkantoor vanwaar zij verzonden waren. Ze noemden geen plaats, stad of dorp. Zij begonnen met de begroeting „Lieve. Jim." Zelfs Henley's naam werd niet genoemd. „Ella" was zeker gewaarschuwd om dien niet te gebruiken. En Henley zelf had geen tijd gehad om zijn walen naam op te schrijven. Henley had te lang gewacht Brazo las de brieven nauwkeurig door, ze een voor een nakijkende, in de hoop om El la's indentiteit te ontdekken. Toen hij ze tenslotte weer bijeenbond, waren zijn wenk brauwen teleurgesteld gefronst. Zorgvuldig onderzocht hy al Henley's be zittingen. Het laatste stuk, wat hij in han den kreeg, was het portret. Hij verwachtte eigenlijk niet om iets te vinden, wat daarom trent licht verschafte, want het was in Cor- ney gemaakt. Hij vond niets. En toen zat hij langen tijd, het portret voor zich op tafel, het te bestudeeren. Hij lachte eigenaardig tegen Henley's por tret. Hij herinnerde zich, hoe Henley hem bespied en ondervraagd had. Voornamelijk herinnerde hij zich. hoe Henley hem op de proef had gesteld door hem den zak met goud te laten zien. Daar lag hij nu. Onder den vloer van het huisje lag een millioen dollars aan goud. Henley was weger was niet de minste kans om „Ella" te vinden. Het goud was van hem. als hij het wilde nemen. Hy glimlachte tegen Henley's portret. Beste kerelzei hij, „je wist wel, wat ik doen zou, nietwaar (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1