RH 32e JAARGANG DINSDAG 1 APRIL 1941 No. 38 NIEUWS* EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HET GOUD VAN DE EENZAME HOEVE :koii sa WIERINGER COURANT iRïili* - VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.30. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hïppolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.60 Iedere regel meer f 0.12 LANDBOUW. Ontvangstplaats nuchtere kalveren te Uithoorn. De Voedselcommissaris voor Noordholland maakt bekend, dat met ingang van 31 Maart 1941 als nieuwe ontvangstplaats voor nuchtere kalveren is aangewezen N.V. Uithoornsche Becanfabriek te Uithoorn. Op bovenvermeld bedrijf kunnen dus in het vervolg nuchtere kalveren aan de N.V.C. worden geleverd, doch uistluitend door de N.V.C. erkende markthandelaar in nuchtere kalveren. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor N.-holIand Beschikbaarstelling afwijkend veevoeder. Bovenvermelde Centrale maakt bekend, dat door haar in opdracht van het Rijksbureau aan Voedselvoorziening in Oorlogstijd be schikbaar zal worden gesteld een kwantum afwijkend veevoeder. Dit veevoeder is voor ieder bij de L.C.O. in Noordholland georganiseerden veehouder ver krijgbaar boven zijn normale toewijzing. De definitieve prijs is nog niet bekend, doch zal ongeveer f 7.tot f 7.50 per 100 Kg. be dragen af pakhuis Zaandam. Zij, die hiervan gebruik wenschen te ma ken, dienen ten spoedig, doch uiterlijk 9 April a.s. een verzoek te richten tot het Bureau van den Voedselcommissaris voor Noordhol land, afdeeling Veevoederdistributie te Alk maar onder opgaaf van naam, volledig adres en Org. No., benevens de naam en woonplaats van hun veevoeder-leverancier. Verzoeken ingekomen na 10 Apil a.s. wor den niet meer in behandeling genomen. Verbouwen van Gemengd Gewas Oogst 1941. De verbouw van gemengd gewas dient niet te worden bevorderd. Telers, die een gewas oogsten, leveren dit ongetriëera in. De keuring hiervan geschiedt op normale wijze, zoodat ook wordt uitbetaald de waar de op basis standaardmonster van alle in het gemengde gewas voorkomende producten. Producten van hoogere waarde dan de hoofdproducten, welke in het mengsel voor komen en waarvan er naar schatting niet meer dan 10% aanwezig zijn, worden bij de gemiddelde waarde bepaling, verwaarloosd. Indien er in het mengsel producten voorko men met een mindere waarde dan het hoofd- v product, ook al is dit minder dan 10%, wordt j er wel een korting toegepast. Op de aldus berekende prijs wordt een kor ting toegepast van f 1.per 100 kg., vo l triëeren en andere bewerkingen. Inlevering Wikken en Lupinen. Verbouwers van wikken en lupinen zij nog eens medegedeeld, dat ook deze producten dienen te worden ingeleverd en wel vóór 7 April a.s. Aankoop Wikken en Lupinen. Tenslotte wordt bekend gemaakt, dat zaai zaad handelaren, die wikken en lupinen van telers in koop hadden, doch deze, in verband met Regeeringsmaatregelen niet konden ont vangen, vóór 7 April a.s. hiervan opgave die nen te verstrekken aan het Bureau van den Voedsel-Commissaris voor Noordholland, af deeling Zaaizaden te Alkmaar. „IDENTITEITSKAARTEN" VOOR VASTE BRANDSTOFFEN. Vooral goed bewaren Het Rij kskolenbureau vestigt de aandacht op het volgende De aan verbruikers van vaste brandstoffen van de groepen B. C en D destijds door de brandstoffencommissies uitgereikte z.g. „iden titeitskaarten", op vertoon waarvan bij de distributiediensten toewijzingen voor vaste brandstoffen verkrijgbaar werden gesteld, zullen onder geen omstandigheden mogen /orden vernietigd. Het ligt nl. in de bedoeling deze kaarten zelfs al zouden alle daarop voorkomen vakjes door den distributiedienst reeds zijn afge- kruist nog te gebruiken voor de uitreiking van toewijzingen van vaste brandstoffen na 31 Maart 1941. Deze „identiteitskaarten" die nen derhalve zorgvuldig te worden bewaard. MAATREGELEN TEGEN BEPERKEN VAN WERK. Uitvoeringsbesluit gewijzigd. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken (Veror deningenblad no. 13) zijn wijzigingen ge bracht in het eerste uitvoeringsbesluit inge volge de verordening betreffende het beper ken van werk. Artikel 1 van laatstgenoemd besluit luidt nu als volgt Het is den leiders van landbouw-, indus trie- en handelsbedrijven, alsmede dengenen, die een vrij beroep uitoefenen, verboden 1. Het werk in het bedrijf of in het vrije beroep tijdelijk of voorgoed stop te zetten 2. Den werktijd van werknemers tot min der dan 36 uren in de week in te korten 3. Werknemers te ontslaan, tenzij artikel 1639 p van het Burgerlijk Wetboek toepasse lijk is. hier voornamelijk om het gewas van Schiphol en het Boschplan. Er zal enkele keeren per seizoen worden gemaaid. De nieuwe drogerij heeft 60meer capaciteit dan de bestaande onder Badhoevedorp, die in continubedrijf werkt en 400 a 500 kg droog product per uur levert. De fundamenten van het steenen om hulsel zijn reeds gelegd vlak naast de eerste installatie. Half Mei hoopt men met den bouw gereed te zijn. VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF. Thans zijn voor de volgende detailhandels bedrijven vestigingseischen vastgesteld sla- gersbedrijf, broodbedrijven, schoenbedrijven, kantoorboekhandel. kantoormachinehandel, automobiel- en garagebedrijf, kruideniersbe- drijf, poeliersbedrijf, kappersbedrijven, bloem - verkoopersbedrijf, schildersbedrijf, brand stof fenhandel, rijwielbedrijf. Personen, die een inrichting wenschen te vestigen, over te nemen, enz. waarin een der bovengenoemde bedrijven wordt uitgeoefend,, moeten tengenoegen van de daarbij betrok- nen Kamer van Koophandel en Fabrieken aantoonen, dat zij aan de gestelde minimum- eischen van handelskennis, vakbekwaamheid en credietwaardigheid voldoen. Voor de volgende bedrijven is thans een zoogenaamde spertijd van kracht centrale verwarmingsbedrijf, sigarenwinkelbedrijf, mi neraalwaterbedrijf, terrazzobedrijf, banket bakkers- en verkoopersbedrijf, fotografisch bedrijf en kleinhandel in fotografische arti kelen, electrotechnisch-installateursbedrijf en kleinhandel in electrotechnische apparaten en materialen. Belanghebbenden hebben voor vestiging van een der bovengenoemde bedrijven een vergun ning van den secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart noodig. Het komt echter meermalen voor, dat per sonen reeds een zaak koopen. een inventaris overnemen, een pand huren enz., en pas daarna een aanvraag om een vergunning in dienen bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken, resp. het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. In vele gevallen blijken deze personen niet aan de gestelde minimum-eischen te voldoen, resp. niet in aanmerking* te komen voor een vergunning vanwege het departement, derhalve zullen zij genoodzaakt zijn hun zaak te sluiten. BINNENLANDSCH NIEUWS. FEUILLETON. door CHARLES ALDEN SELTZER. 14.) Brazo's spieren spanden zich en ontspan den zich weer snel. Zijn geweer, dat hij even tevoren op den boomstam had gelegd, greep hij. Zijn lippen vormdenstrakke lijnen. Een vreemd meisje, dat uifc den nacht op hem kwam toerennen, mocht een schouwspel bie den, dat Brazo -momenteel in verwarring bracht, maar iljn hersenen werkten vlug ge noeg om te begrijpen, zooals hij deed, dat de vervolging -vdn den rnan niets dan kwaad voor voor naar beteekende. Toch dacht Brazo er niet aan om te schie ten, voor hij zeker was van de bedoelingen van den man. Deze laatste kwam snel nader en verkortte den afstand tusschen hem zelf en het meisje met verbazingwekkende snel heid, zoodat hij slechts een paar meter achter haar was toen het meisje, blijkbaar van zwakte wankelend, den rand der rivier be reikte. Het was duidelijk, dat het meisje wist, dat de ruiter vlakbij haar was, want zij keerde zich niet om toen zij het water bereikte maar liep er in, waarbij de zilveren druppels hoog ir. de lucht vlogen. Maar de man was nu naast haar. Hij had zich van zijn paard laten glijden terwijl het dier nog in beweging was en kwam, met een vloek naar voren gesprongen. Hij sloeg zijn armen om haar heen. Zij werd opgebeurd, en van het water weggedragen, waarbij zij schop te en naar het gelaat van den man krabde, in zwijgend gevecht. Haar vingers hadden zeker zijn gezicht. TWEEDE GRASDROGER IN DE HAARLEMMERMEER, Nu onteigening van zekere gronden in den Schinkelpolder voorloopig niet doorgaat, nu minder oppervlakte in het Amsterdamsche Boschplan wordt gescheurd dan aanvankelijk de bedoeling was en daardoor de opbrengst van het grasgewas aldaar relatief grooter is geworden, krijgt Haarlemmermeer zijn twee de grasdrogerij. Het wordt 'n installatie van Duitsch fabrikaat, een z.g. universeele dro ger, waarin behalve gras, ook stoppelgewas sen, groenten, bietenkoppen en -blad, witlof- pennen (voor koffiesurrogaat), ja zelfs hout- blokjes voor gasgeneratoren gedroogd kun nen en zullen worden. Reeds is de grasop brengst van 750 ha gecontracteerd met het' gemeentebestuur van Amsterdam. Het gaat BUITENLANDSCH NIEUWS. dc z.g. „Quercus bicolor" is 12 m hoog, de breedte van zijn kruin wordt op 5 tot 6 m geschat en het geheel weegt, met de gewel dige aardkluit waarin de wortels vastzetten, meer dan 40.000 kg Om de wortels te beschermen moet het ge heel „ondergraven" worden en daarna „in- gekist", een werkje dat naar schatting twee volle weken zal duren. Daarna zal het gevaar te, dat van wortel tot top 15 meter lang zal zijn, op twee aan elkaar gekoppelde wagens worden vervoerd naar den nieuwen Rijks plantentuin te Boechout-Meise waar de her planting zal geschieden. Dat het experiment te Brussel gruote belangstelling opwekt, be hoeft wel geen betoog DENEN GAAN MEEUWENEIEREN ETEN Steeds dalende productie leidt tot dezen maatregel Kopenhagen, 28 Mrt. (Europapress.) De steeds dalende productie van kip peneieren in Denemarken heeft de aandacht gevestigd op de nog onge bruikt liggende eiwitreserves, die ge vormd worden door de honderdduizen den eieren van de overal broedende meeuwen en die men dit jaar in dienst wil stellen van de volksvoeding. De ornithologen van het land reke nen op ongeveer 2 mill. meeuwen, zoo dat in hel voorjaar minstens een leg- sel van 800.000 a 2 tot 3 eieren aanwe zig zal zijn. I-lierdoor wordt de moge lijkheid geschapen rond 3,5 a 4 mill. eieren te rapen, die overeenkomen met een gewicht en voedingswaarde van ongeveer 2 mill. kippeneieren. Daar hot legsel meermalen voorkomt, in kolonies van 5 a 10.000 nesten, kan de inzameling onder de huidige om standigheden en goede prijzen zeker loonend genoemd worden. Tot nu toe werden meeuweneieren als delicatesse verkocht en brachten slechts een lagen prijs op. Hieraan is nu wegens de sterke prijsstijging voor kippeneieren een eind gekomen en men mag verwachten, dat in den tijd van half April tot eind Mei van dit jaar milliocncn meeuweneieren op de Deensche markt zullen verschijnen. en macht in slaagde, de auto te kan telen. De heer K. kon er nu worden uitgehaald. Tot zijn nek had hij in den modder en in het water gezeten. Een warme douche in de badkamer van onzen Kantoorhouder en schoone kleeren hielpen hem weer op dreef. I\. was zijn redders en hun helpers zeer dankbaar en was blij, dat hem dit ongeluk niet trof, terwijl zijn dochter bij hem in den wagen zat. De Heer Jn. Nannis hoorde een har den plons in het Egalemenf voor zijn woning en snelde dadelijk te hulp. Een fietsrijder was door dc donkerte misleid en te water geraakt, doch had zich zelf alweer op bet droge geholpen en beweerde, dal alleen de be.enen maar nat waren. Bij daglicht vertelde de zwaar bemodderde weg een ander verhaaltje, dan de onbekende, die oogenblikkelijk op zijn karretje ver dween. Gelukkig, dat er in zoo'n toe stand nog optimisten zijn. opengekrabd, want hij vloekte heftig, liet haar plotseling los, hield haar een eindje van zich af en sloeg toen met kracht toe. Het meisje viel, zonder een kik te geven, als een armzalig hoopje in het gras bij het water neer. De man stond rechtop. Verscheidene secon den bleef hij onbeweeglijk staan, waarbij hij zich een weinig voorover scheen te buigen, alsof hij op het meisje neerkeek. Toen schoot er uit Brazo's geweer, dat even onbeweeglijk was als de boomstam naast hem een vuur- roode glans recht naar de borst van den man, De man richtte zich hoog op, kreunde en viel, zijn armen wijd uitgestrekt, voorover in het gras. HOOFDSTUK VIH. Het paard van den ruiter was naar hem toegeloopen, alsof het nieuwsgierig was, wat hem overkwam. Een korten tijd stond Brazo aan den rand van het bosch om zich heen te staren in den lichten nevel, om te probee- ren of hij ook kon ontdekken of de ruiter alleen was geweest. Hij zag geen anderen ruiter, hoorde geen geluid. Toen legde hij zijn geweer op den boomstam, trok zijn pi stool en liep naar voren. Hij ging eerst naar den man, keerde hem om en bekeek hem. Het was Wolf Wilson, een bandiet, die in de heele streek bekend was. Hij was lang, don ker en had een glad gezicht. Er was een lang, wit lidteeken op zijn linkerwang, dat blijk baar met een mes was gemaakt. Brazo's ko gel was boven het hart in zijn borst gedron gen. Hij ademde nog, maar hij zou natuurlijk sterven. Brazo trok een pistool uit een holster, die aan de rechterzijde van den man hing en liet het in zijn zak glijden. Daarop keek hij niet meer naar den man, maar liep naar het meisje en knielde naast haar neer. Zij lag plat op haar rug. met uitgestrekte armen en slap lichaam. Het licht was niet best en zoodoende kon Brazo niet onderschei den of de slag van den man haar verwond „VERPLANT GEEN OUDE BOOMEN." Brussel zal het er toch op wagen. Om te pogen, het bewijs te leveren dat in tegenstelling tot hetgeen het spreekwoord er over zegtoude boomen wèl kunnen worden verplant, maakt men zich te Brussel op een meer dan honderdjarigen eik te ver plaatsen, aldus meldt een correspondent van daar. In verband met de werkzaamheden aan de Noord-Zuidverbinding, die het Brusselsche stadsbeeld op tal van plaatsen een geheel an deren aanblik zullen geven, moet o.a. ook een gedeelte van den bekenden Kruidtuin ver dwijnen, waardoor menig mooi exemplaar van zeldzame boomen en planten verloren zal gaanOm althans iets te behouden heeft besloten een meer dan honderdjarigen eik te „redden" door het nemen van een overplantingsproef. De boom een in Eu ropa zeldzame eik met tweekleurige bladeren. had. Maar het was licht genoeg om te zien, dat zij een witte japon droeg van de een of andere zachte stof. Het lijfje was, blijkbaar in haar worsteling met den man, dien Brazo had neergeschoten, haast geheel stukge- schuurd, de reuzenscheur liet haar schouders zien. Haar haar was erg verward. Zij droeg zwarte kousen en lage schoenen. Deze bijzonderheden van haar kleeding merkte Brazo op, terwijl hij haar in zijn ar men ophief. Zij was bewusteloos en blijkbaar gewond en Brazo wenschte haar zoo gauw mogelijk naar het huis te brengen. Hij keek niet meer naar haar aanvaller toen hij haar door het ondiepe water der ri vier droeg en met haar naar het huisje liep. Zjj lag onbewegenlijk in zijn armen, iedere spier slap en werkeloos en haar gelaat was even wit als de satijnen huid van haar schou ders. Zij was niet zwaar en Brazo droeg haar zooals hij een kind gedragen zou hebben. Toen hij het huis bereikte droeg hij haar naar de bijgebouwde kamer en legde haar op het nieuwe bed, dat hij van Corney mee gebracht had. Hij kon niet begrijpen, dat zij het meisje was, dat den naam „Ella" onder de brieven aan Henley gezet had, maar het leek hem, dat zij het moest zijn, want hij had zoo lang op haar gewacht. Nadat hij haar op het bed gelegd had, ging hij naar de groote kamer en kreeg de lamp, die hij naar het bijgebouwtje bracht en op een la tafeltje zette. Hij stond even over het meisje heengebogen en keek naar haar bij het lamplicht. Het bescheurde lijfje was weer van elkaar geschoven en hij legde het zacht over haar bloote schoudershij voelde een eigenaardige huivering toen zijn vingers in aanraking kwamen met het zachte vleesch. Hij bleef niet langer talmen, toen hij merkte, dat haar ademhaling zacht en regelmatig was. Hij liep naar de keuken, bracht een Jwasclikom binnen, gevuld met frisch water en een handdoek. Hij maakte den handdoek nat, wrong hem uit tot hij alleen nog maar vochtig was en legde dien op haar voorhoofd. .Om dit te doen, moest hij haar haar naar GEMEENTE ZIJPE. QUDESLUIS. Vrijdagavond om onge veer een uur of tien was het „pikke" en „pikkedonker", wat ook wel bleek uit de volgende twee ongelukken, die hier dien tijd gebeurden en allebei wonderwel afliepen. De heer N. Kaan uit W ieringen ge raakte uit Alkmaar komend, in de bocht bij het Postkantoor in de weg sloot, zoodat zijn auto over den kop in het water geraakte. De heeren Jn. Kossen, kantoorhouder en II. Grun- wald snelden dadelijk toe om hulp te bieden. In dc nauwe en diepe sloot kon het portier niet open. doch de hr. Gr. trommelde oogenblikkelijk ver scheidene menschen bij elkaar om te helpen, zoodat men er met man GEMEENTE WIERINGEN. Dl „LOONBELASTING BIJ DE VISSCHEBS. Gezien de onbillijkheden, welke zijn ontstaan bij de inhouding van loonbe lasting van de vissch.ers-op-deel, is de heer Inspecteur der Registratie te Den Helder tot de overtuiging geko men, dat hierin een regeling moet wor den getroffen. Het Departement heeft hieromtrent reeds een toezegging ge daan. Evenwel moet de loonbelasting naar wij vernemen, tot zoolang worden ing.e houden. Zoodra de beslissing hierover is gevallen, zullen wij daarvan in ons blad mededccilng (loon. POLITIE. Verloren: een loonzakje inh. f 17,50. Verloren een paar glacé dames handschoenen. Gevonden een paar grijs wollen hee ren handschoenen. Inl. bij den Gem.-Bode. STIERENKEURING TE WIERINGEN op Zaterdag 29 Mrt.. 1911, v.m. 9 uur. 2-Jarige Stieren Goedgekeurd voor X.R.S. werden Cesar, eig. M. Bakker Sz.; Eros, eig. P. R. Smid Prins, eig. J. J. Kistema- ker. Voor N.H. werden goedgekeurd Bertus, eig. D. Veerdig Nero, eig. eig. A. J. 'S. J. Koorn Jan Bertus, Ileida. IVoor Prov. Reglement goedgekeurd: Bertus 2, eig. Gcbr. Bakker Geer- itje's Lindbergh 19, eig. Jn. Kort Pau lus. eig. S. Lont. I 1-Jarige Stieren. J Voor X.R.S. werden goedgekeurd Simson 2, eig. M. Bakker Sz. Blok. Melkbron, eig. Wed. D. X. Mulder Apollo, eig. Wed. D. X. Mulder Sa- muel, eig. Wed. D. X. Mulder Ymkje's achteren strijden. Het was golvend en weel derig en had een glinsterend goudbruine kleur. Aan de linkerzijde, juist boven haar oor, zat een buil. Hier was de vuist van haar vervolger te land gekomen. Het meisje reageerde niet op den natten doek, daarom haalde Brazo een eetlepel uit de keuken, doopte dezen in het frissche wa ter, beurde haar hoofd op en groot een paar druppels tusschen haar lippen. Zij bewoog niet en een tijdlang zat Brazo op den rand van het bed, machteloos naar haar te kijken. Er was geen dokter in de omgeving, voor zoo ver hij \^ist, en zelfs al was er een geweest, dan had hij het meisje toch niet kunnen verlaten om hem te halen. De ruiter, die haar vervolgd had, was misschien niet alleen geweest. Ook "scheen het meisje niet erg ge wond te zijn, ofschoon haar aanvaller na tuurlijk hard geslagen had. Zij ademde nu moeilijker en Brazo vroeg zich af, wat een dokter doen zou. Zijn ge dachten keerden terug naar een tijd toen zijn moeder flauw gevallen was, terwijl er een dokter in huis was geweest en hjj herinnerde zich hoe ruw de dokter moeder's kleeren had losgetrokken en haar corset losgemaakt, waarbij hij iets mompelde van „vrouwen, die zich in deze vervloekte dingen inpennen." Brazo aarzelde. Hij was nog een jongen, toen het voorval, dat hij zich nu herinnerde gebeurde en hij voelde zich nu, evenals toen. zeer verlegen en beschaamd. Toch was er iets van de flinkheid en de beroeps-onverschillig heid van den dokter in Brazo, toen hij zich tenslotte voorover boog en het lijfje van het meisje losmaakte. Hij maakte het corset los en werd beloond doordat het meisje een lan gen, bevenden zucht slaakte, alsof zij van een last bevrijd werd. Toen trok hij resoluut haar schoentjes en kousen uit, schoof een kussen onder haar hoofd en bedekte haar tot aan haar kin met- het beddegoed. Vervolgens stond hij langen tijd naast het bed naar haar t.e kijken. Zjj was mooier, dan hij haar in zijn stout ste droomen gedach had. Misschien dat de rust, die de slaap verleent haar waardigheid deed uitkomen, maar Brazo was overtuigd, dat zij bij het ontwaken niets van haar vre dige kalmte zou verliezen. Er was een open baring van haar karakter in de woorden, die zij aan Henley geschreven had „Ik word niet gemakkelijk bruin." Zelfvertrouwen. Iets in de trekken van haar mond verried dit. Er was een spoor van zelfbewustzijn in deA vorm van haar kin en in het gladden ongerimpelde voorhoofd. Brazo bukte en streelde zacht een stevige, satijnzachte wang. Hij konfaan die ingeving geen weerstand bieden. Toen ging hij de kamer uit en stond eeni- gen tijd in het groote vertrek, De ai-men ge kruist, terwijl zijn eene hand zacht langs zijn kin gleed. De lamp in het bijgebouwtje wierp haar gelen gloed op den vloer en den noor delijken wand van de kamer, waarin Brazo stond en iets van het licht maakte voorwer pen, die vlakbij hem stonden, zichtbaar. Het huisje scheen iets vreemds voor hem gekregen te hebben. Er was iets uit wegge- gaan er was iets ingekomen. Een nieuwe atmosfeer omhulde hem. Het gele licht van de lamp in de andere kamer scheen het heele huis met een zachten stralengloed te vullen. De kaalheid, die hem gehinderd had, scheen met tooverachtige snelheid te hebben moe- ten wijken voor een aangename volkomen heid. Er was iets sierlijks in de lijnen van de Iruwe tafel. De banken waren ruw. maar zij waren symmetrisch en degelijk. De planken, beladen met hun last van blikjes, canvas zak ken, bussen en borden, deed denken aan weelde. Zelfs de huiselijke kachel aroeg bij tot de huiselijke atmosfeer. Maar ofschoon al deze dingen goed waren, jwas er toch nog iets anders. Brazo stopte zijn pijp en stak haar aan. zette zich op den rand van zijn bed en trachtte dit al zoekend te ontleden. „Zeker het zei hij tenslotte hardop, „zij is (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1