32e JAARGANG DONDERDAG 10 APRIL 1941 No. 42 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN GOEDE VRIJDAG. Zenuwachtig? HET GOUD VAN DE EENZAME HOEVE WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.30. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.80 Iedere regel meer f 0.12 Goede Vrijdag, toen uw morgen Over de aarde lichten zou, Hield de zon 't gelaat verborgen, Dreef de gansche schepping rouw, En met wanhoop in het harte Sloegen Zijn getrouwen 't ga Hoe de groote Man van smarte Stierf aan 't kruis van Golgotha. Maar de Paaschdag is verschenen En de zon kreeg dubb'len gloed En de wanhoop is verdwenen Uit der vrienden droef gemoed, Want, ging Jezus heen van d'aarde, Leefde niet zijn geest en woord, Nu erkend in volle waarde, In het hart der zijnen voort Neen het Goede zal niet sterven En de Liefde niet vergaan, Zou men die ook duizend werven Aan het kruis der schande slaan. Wie een Gethsemané doorleeft, dien staat ook een versterkende engel terzijde. Maar daar is Lijden, Schooner dan de Dood. Want niet omniet Wordt 't menschenhart vertreden De brand der zielen Ts het morgenrood Waaruit lichtstil zal dagen Hemelvrede. (Fred. van Eeden.) als de gewoonste zaak, zelfs als onmisbaar hadden leeren beschouwen. Het vleesch is sehaarsch, de kaas wordt schaarsch, de melk is in de distributie en de gerst in het brood. Meer dan ooit te voren zal het voor de huismoeder nu zaak worden om haar me nu's oordeelkundig samen te stellen, opdat de aan haar zorgen toevertrouwden tóch de noodige calorieën en vitaminen naar binnen krijgen. Dat blijft met de voorhanden grond stoffen voor de voeding gelukkig altijd nog mogelijk en deskundig advies op dit gebied is ruimschoots voorhanden. Van het grootste belang is natuurlijk, dat de beschikbare voe dingsmiddelen tegen prijzen verkrijgbaar blijven, die ook voor den gewonen man nog te betalen zijn. H. Post. bouwproducten ontvangen aanschrijving ge- I wenscht is, de nog bij de telers aanwezige voorraden goedgekeurde pootaardappelen, I voor zoover deze niet voor uitpoot in het bin nenland bestemd worden, zoo spoedig moge- jlijk te doen opnemen in de exporten door de B.EA. Daartoe dienen telers, die nog goedgekeur de pootaardappelen tegen de reeds eerder ge publiceerde prijzen voor den export wenschen te leveren, hiervan opgave te doen aan ons bureau, Afd. Aardappelen, Kerkplein 13, Alk maar. j In deze opgave moeten worden vermeld hoeveelheid, soort, klasse, sorteering en de plaats waar de aardappelen liggen opgesla gen. tnij nliojzdt'5 Zo4zuAA)tctJ(rCettori maken en houden U kalm. 8uisje 75cfc LANDBOUW. MOEDIG VOORWAARTS. De lente is een behaagzieke schoone een enkelen dag in de achter ons liggende weken van den officieelen lentetijd heeft zy ons een voorproefje willen geven van haar aantrek kelijkheden als om ons nog meer te doen hunkeren naar haar warmte en schoonheid, doch dan trojc zij zich bijna terstond weer terug achter de kille, grauwe nevels van vele triestige dagen, dan wel schonk zij ons pra- lenden zonneschijn waarvan zij capricieus ons de warmte onthield met behulp van een snij denden Noordooster. En zoo hunkeren wij dan nog steeds naar haar weldadige zoelte, terwijl wij met toenemenden benauwenis een oog slaan op onzen snel slinkenden voorraad „vaste" brandstoffen. Zullen wij er de mil dere periode mee halen of zullen wij na het offeren onzer laatste mudjes nog vele weken moeten huiveren in onze kille binnenkamers De Genestet zong reeds, dat onze noordsche Mei gelijk November kan zijn. Om van April niet te spreken, en ook niet te spreken van die onfortuinlijken, die reeds in Maart in hun winterjas 's avonds de krant hebben zitten lezen aan een uitgedoofden haard. Maar dit voorjaar zal ons overigens ook nog op menig ander gebied het tegendeel van overvloed brengen. De nationale productieslag wordt wel voorbereid doch hij zal. zooals voor de hand ligt, eerst later zijn heilzaam effect doen gevoelen. In dit tweede oorlogsjaar, dat wel dra voor Nederland aanbreekt, zullen wij de tanden op elkaar moeten zetten en nog het een en ander moeten missen, wat wij vroeger FEUILLETON, door CHARLES ALDEN SELTZER. 18.) Brazo stond op en volgde haar naar bui ten. Zy stond hem toe om de leiding te nemen en hij bracht haar naar de plek, waar hij Henley begraven had. In afwachting van haar komst, had hij de aarde opgehoogd en een klein houten kruis opgericht. Hij bleef niet bij haar talmen, maar keerde naar het huis terug en stond in de deur op haar te wachten. Zij bleef langen tijd weg, maar toen zij uit het bosch naar hem toekwam, zei zij niets. Brazo trad terzijde en zij ging het huis binnen. Zij liep naar haar kamer en sloot de deur. Brazo liet haar begaan en ging het bosch in, waar hij den omgevallen boomstam opzocht, waarop hij gisteravond naar haar had zitten kijken, toen zij uit de duisternis van het bassin op hem toesnelde. Hij zuchtte, stopte zijn pijp en begon te rooken. En onder het rooken dacht hij na. Wat had hij eigenlijk vernacht Hij wist het niet. Hij wist nu, dat hij niets verwacht had. Zijn hoop was een wilde hoop geweest, zonder grond dan zijn eigen dwaze fantasieën. In één enkel opzicht was het uitgekomen, zooals hij zich voorgesteld had. Zij was bang voor hem zij wantrouwde hem, zy hield niet van hem. Had hij meer bewijs van haar af keer voor hem noodig dan de herinnering, hoe zij zyn pogingen om het huis bewoonbaar voor haar te maken, becritiseerd had Zij had het hem niet ronduit willen zeggen, dat zij een afkeer van hem had zij had het hem getoond door haar afkeuring van de gordij Opgavekaarten contract-varkens. De Voedselcommi|Ssaris voor Noordholland maakt bekend, dat met ingang van 14 April 1941 de opgavekaarten van voor levering aan de Nederlandsche Veehouderij Centrale be schikbare contract-varkens, uiterlijk des Maandagsmorgens ingeleverd dienen te wor den bij het Bureau van den Voedselcommis- saris, Landbouwhuis, Alkmaar. Blanco kaarten, benoodigd voor de opga ven, kunnen de officieel erkende varkenshan delaars verkrijgen bij de Kringzaakvoerders en de Bureauhouders. Aflevering van stroovlas. De Landbouw Crisis Organisatie voor Noord holland maakt het volgende bekend Ingevolge artikel 5 van het Vlasbesluit 1941 is aflevering van stroovlas door een teler aan een stroovlashandelaar of vlasser alleen toe gestaan, indien verkocht is op basis van een prijs van f 0.12 per kg. voor gerepeld stroo vlas van goede middenkwaliteit by levering af bedrijf van den teler. Ten einde te kunnen nagaan of aflevering van reeds verkocht stroovlas in verband met het bovenstaande is toegestaan, zijn de ver- koopers van stroovlas verplicht in samenwer king met hun koopers en een vertegenwoor diger van de Landbouw Crisis Organisatie, een goed doorsneemonster van de verkochte Darty te nemen en in te zenden bij de Land bouw Crisis Organisatie van hun gewest. Indien na keuring van deze monsters mocht blijken, dat niet verkocht is voor een prys als overeenkomt met de hierbovengenoemde ba sisprijs is aflevering van deze partij verboden. Aflevering zal eerst dan zijn toegestaan, indien de prys wordt aangepast aan de in 't Vlasbesluit vastgestelde basisprijs. Export van pootaardappelen. De Voedselcommissai'is voor Noordholland maakt bekend, dat het volgens dezerzijds van de Nederlandsche Inkoopcentrale van Akker- PROVINCIAAL NIEUWS. nen, de kachel en de mat te kennen te ge ven. Zij zou natuurlijk doen zooals zy voor gesteld had. zy zou hem Jim's goud in het wagentje laten laden en regelrecht naar Corney rijden, v/aar het verzonden zou worden. Zy zou weg gaan met het goud en dat zou het laatste zijn, wat hij ooit van haar zag. Maar zij zou al het goud hebben hij zou er niets van hebben, zelfs al had Jim gewild, dat hij het nemen zou. Als zij weg was, zou hy het land verlaten. Hij zag Ella niet terug voor het middag maal. Hij stond naast de kachel, heimelijk een opwelling bedwingende om haar te roe pen, toen hy haar kamerdeur hoorde open gaan. Zij kwam in de keuken en ging in een stoel naast de tafel zitten en hij keerde zich niet om voor hy iets uit de kast moest halen. Toen ontmoette hy haar blik en merkte, dat zij naar hem keek. „Je hebt het hier zeker erg druk. niet waar vroeg zy. „Och neen het is juist andersom." „Maar je bent. den heelen morgen niet in huis geweest. Je moet toch iets gedaan heb ben." „Ik heb op een boomstam in het bosch ge zeten," zei hy. „Zitten denken." „O, denken." Zy keek uit het raam, vervol gens naar haar handen, die gevouwen in haar schoot lagen. Blijkbaar sprak zy tegen hem, want zy zei langzaam, haast vriende lijk „Hy zat op een boomstam te denken." Zij keek naar hem op. Het was maar een blik, niets meer en toch voelde hy, dat hy weei^ getaxeerd werd. „Het waren natuurlijk zwaarwichtige ge dachten," opperde zy. „Ik dacht over jou." Brazo kreeg een kleur. „Lr dat geval kun je mij zeker wel vertel len, wat je dacht „Zeker. Ik dacht over over je gezegde om j van hier weg te komen. Het is beter als je gaat. Wy zullen dadelijk het goud in het wa gentje laden. Ik zal je naar Corney ryden en zien, dat je goed op weg geholpen wordt Rijhslandbouwwinterschool Schagen. Bij de op 8 April j.1. gehouden openbare eindles werd het diploma uitgereikt aan J. W. Aukema, Slootdorp A. Bakker, Bar- singerhorn J. S. Blijdorp, Middenmeer D. Boekei, WieringerwaardH. J. Bos, Bergen (N.H.) J. A. Bos, OterleekH. Brons, Haar lem P. Donker, Twisk J. Dros, Eierland (Texel) M. C. Francis, Dirkshorn M. Glas, 'fc Zand (N.H.) P. Gootjes, Dirkshorn J. Gravemaker, Houtrakpolder A. Groenenberg, Middenmeer C. Hoogschagen, Koegras M. de Jong, Spanbroek H. A. de Jonge en P. de Jonge, Wieringcrwcrf B. J. Kaan, Anna Paulowna N. D. Kaan, Wieringerwaard P. Kaan, Middenmeer P. Kelder, Oost-Knollen dam P. Kooij, Wieringerwaard W. Kooy- man. Haringhazen W. J. de Leeuw, 't Zand H. Lether. Wieringerwerf D. Marees, Barsin- gerhon S. W. Meurs. Schagen M. E. v. d. Pol, Landsmeer F. Polter en H. Popkema, Slootdorp H. M. Riepma, Middenmeer M. J. Roeper, Cocksdorp (Texel) C. Stapel, Sijbe- carspelC. G. Stapel, Slootdorp M. C. Tim- mers, Wieringerwerf W. G. v. d. Veen, Mid denmeer C. Zijdewind, Schagen en G. Koe koek, Wieringerwerf. Afgewezen één. Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd de leerlingen D. P. Bakker, Vught G. C. v. Balen Blan ken, Anna Paulowna C. Bood, Schagerbrug K. Brak, Barsingerhorn J. P. Bos, Oudorp J G. Bruin, Burgerbrug G. Dam, Dirkshorn J. Feitsma, Middenmeer S. G. Frankfort, Alkmaar G. Geertsema, Kolhorn W. de Geus, Stompetoren K. Gootjes, Schagen J. Groot, Oude Niedorp P. S. J. Groot, Den Hel der J. J. van Hellemond, Hilversum A. Ho- man en N. Hoogendoorn, Slootdorp A. Hoog land, WieringerwerfC. W. Hoogschagen, Anna Paulowna G. M. Hoornsman, Juliana- dorpK. Iwema, Middenmeer J. de Jager, Alkmaar C. Kieft, Schermer C. W. Kiste- maker, Den Helder H. Klazinga, Wieringer werf; A. P. Kramer, Burgerbrug D. Kwan- tes, Purmer H. J. Leber, Eierland (Texel) W. Luinenburg, Slootdorp P. Lont, Wierin- gen P. Muntjewerf, Krommenie Z. Oosten- brug, Middenmeer D. Otjes, Grosthuizen J P. E. Ott, Hoorn W. Pijper, Alkmaar P. H. Riepema, MedemblikK. M. Spaan, Heer- hugowaard N. F. Spaan, St. Pancras S. Spaans, Wieringerwaard A. Torenvlied, Alk maar Tj. Veenstra, Middenmeer H. v. d. Zaag, Slootdorp. Herexamen twee, niet bevorderd vier leer lingen. MELK TE DUUR VERKOCHT. Wegens het verkoopen van de melk met 1 cent boven den vastgestelden prijs werd door de politie te Winkel procesverbaal opge maakt tegen een slijter. BINNENLANDSCH NIEUWS. en het goud in veiligheid komt. Ik zie nu in, dat je niet hier kimt blijven. Je vertrouwt mij niet en je houdt niet van mij. Daarom is het beter als je weggaat." Zy glimlachte. „Wat ben je van plan om te doen, als ik weg ben vroeg zy kalm. „Ik was op weg naar Lincoln County, toen ik Jim vond," antwoordde hy. „Ik geloof, dat ik maar verder zal trekken, tot ik daar kom." „En hoe moet het met je deel van het goud „Och wat. Ik wil het niet hebben. Ik was nooit van plan om het aan te nemen. Het behoort aan jou." Zy zweeg en haar blik werd peinzend toen hij op Brazo rustte, die niet naar haar wou denken. Het ontmoeten van haar blik was als een kijken in de zon. Zij was twee en twintig, dus drie jaar jonger dan hij en toch was zij in haar doen jaren ouder. Daarenbo ven bezat zy een wijsheid, die hij nog niet verworven had en er was een moederlijke atmosfeer om haar, terwyl een kalme en peinzende gloed in haar oogen hem, in haar tegenwoordigheid zich als een kind deed voelen. „Toen ik vandaag in het bosch was kwam ik bij een omgevallen boom," zei ze. „Hy lag aan den zoom van het bosch, vlak bij de plek waar Wolf Wilson mij greep. De bovenkant is glad afgesneden en hij ziet er uit, alsof iemand er heel lang op gezeten heeft. Herin ner je je hem „Daar zat ik gisterenavond, toen ik je zag aankomen," antwoordde Brazo. „Heb je daar dikwijls gezeten „Heel veel. In het eerst placht ik daar te zitten om uit te kijken naar de mannen van den sheriff. Na een poosje sleet dat, toen ik Jim Henley was geworden." „Maar je bleef er toch zitten," zei ze. „Dat was zeker uit gewoonte „Niet heelemaal," bekende Brazo en kleur de weer. „Nadat Jim stierf placht ik daar te zitten om op je komst te wachten." „Je was er zeker van, dat ik zou komen GEEN VERPLICHTING TOT AANGIFTE VAN SIERADEN. Onjuiste opvatting over de nieuwe deviezenverordenïng. In verband met de onlangs afgekondigde deviezenverordening ontstond in breeden kring de vraag of de naaste toekomst ook verplichte aangifte of inlevering van gouden en zilveren voorwerpen en sieraden kon wor den verwacht. Van bevoegde Duitsche zijde vernemen wy, dat deze opvatting ongemoti veerd is en dat zoodanige maatregelen in het geheel niet uit de verordening voortvloeien. KIP OP VLEESCHBON? Na het extra-ei, dat ons met de Paaschda- gen is toegezegd, staat, naar verluidt, nog n' tweede Paaschverrassing op het programma. Een groote hoeveelheid bevroren kippen uit de koelhuizen zou in consumptie worden ge- bx*acht. De poeliers zouden deze kippen dan verkoopen tegen inneming van veelschbons. En de kippen zouden een welkome afwisse ling op het vleeschmenu vormen. Te bevoegder plaatse kon men, toen wij naar de details van dit plan informeerden, bovengenoemde mededeeling ontkennen, noch bevestigen, meldt de Tel. RAYON-INDEELING VOOR MELK-OPHALEN. Zooals bekend is, kreeg de voedselcommis- saris o.a. van N. Holland, de bevoegdheid, om de producenten te verplichten aan bepaalde fabrieken de melk te leveren. Het is den voed- selcommissaris ernst, om een einde te ma ken aan het kris en kras ophalen der melk, waardoor veel arbeid en brandstof nutteloos verloren gaat, terwyl het product er niet be ter op wordt. De commissaris overlegt met een commissie, bestaande uit vier vertegen woordigers van de coöp. fabrieken en drie van de speculatieve fabrieken het instellen van een rayon-indeeling. Reeds is de kaart van N.H. daarvoor ver deeld. Het gevolg hiervan zal zyn, dat enkele fabrieken minder en andere meer melk zul len ontvangen, doch daarvoor zal niet wor den teruggedeinsd, nu vorig jaar een vrij willige rayon-indeeling. waarvoor het kaas controle-station N.H. en de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken veel arbeid verrichten, niet slaagde, aldus een bericht in het Handelsblad. BARNEVELDER MARKT. Uit Barneveld schrijft men, dat de aanvoer op de eierenmarkt daar nog steeds achter blijft bij de productie. Wel zijn er plannen, om het marktbezoek aan te wakkeren, maar het is moeilijk, om de pluimveehouders te o\ertuigen van de wenschelijkheid. om weer zélf hun eieren te gaan markten. Immers, geldelijk voordeel zit daar niet in, want de koopman-verzamelaar haalt de eieren even graag voor f 1.07 per kilo af van huis, dan „Ja." „En ik kwam," zei ze. „En nadat ik kwam nadat je daar maanden lang op me had zitten wachten was je niet eens belangstel lend genoeg om te vragen, wat my overko men was. Je was niet belangstellend genoeg, om te vragen, hoe het kwam, dat Wolf Wil son mij vervolgde." „Ik dacht, dat je het my wel zou vertellen, als je er zin in had, antwoordde hy. Zij klopte met haar vingertoppen op den rand van de tafel. „Je bent geen nieuwsgie rig mensch, is het wel „Ik probeerde meestal om my by mijn ei gen zaken te bepalen," antwoordde hy een voudig. „Wel," zei ze en sloeg haar oogen neer. ..Je slaagt daar bijzonder goed in." Zij zat heel stil en vervolgde rustig „Er overkwam mij eigenlijk niet veel. Ik stapte in Corney uit den postwagen. Daar was een man te paard, die een handpaard by de teugels hield. Ik vroeg aan dezen man, waar ik mijn broer Jim Henley kon vinden. Hy zei my, dat Jim hem gezonden had om mij te halen en dat ik het handpaard moest bestijgen en met hem meegaan. Hij droeg mijn valies. „Ik ging met hem mee. Natuurlijk wist ik niet. waar wy heengingen, want al spoedig nadat wij op weg gingen, werd het donker. Wij reden het grootste deel van den avond en kwamen aan een huisje bij een rivier. Daar waren verscheidene andere mannen. Ik vroeg hun, waar Jim was en zij zeiden, dat Jim spoedig zou komen. Zij Drachten mij in het huis, maar behielden myn valies. Ik voel de, dat er iets niet in den haak was maar ik durfde niets te vragen. Wolf Wilson had mij naar het huis gebracht, want ik hoorde een der andere mannen hem aanspreken. Ik ging niet naar bed, maar bleef zitten luisteren. Ik hoorde de mannen over Jim praten en over goud dat Jim naar Corney had gebracht. Jim had een bestelling levens middelen met goudklompjes betaald. De mannen dachten zeker, dat ik was gaan sla pen. want zy zeiden heel wat. Zy doorzoch dat hy ze in de markthallen in ontvangst neemt en het bespaart, den pluimveehouder den tocht naar het dorp. Op de pluimveemarkt wordt de handel van week tot week kalmer. Is er veel vraag, dan gingen de kooplieden de boeren reeds een eindweegs tegemoet, in de hoop de eersten te zijn, maar thans is eerder het omgekeerde het geval. De oorzaak is, dat de poeliers uit de steden zich steeds meer gaan houden aan de vastgestelde prijzen, terwyl de pluimvee houders tot voor kort de neiging hadden, méér te vragen. ZIEKELIJKE NEIGING TOT STELEN. Winkeldiefstallen van waardelooze voorwerpen. Een 28-jarige vrouw te Haarlem, die zich moeilijk kan aanpassen aan de verminderde inkomsten van het gezin door de werkloos heid van haar man, ontwikkelde een ziekelij ke neiging tot stelen. Zij nam niet alleen kleeren weg om haar eenige kind behoorlijk te kunnen kleeden, maar stal ook uit winkels tal van waardelooze voorwerpen als vaasjes, etc. Soms was ze in groote mate bezeten door den angst diefstallen te zullen plegen, dat ze niet naar haar werkhuis durfde te gaan. Eerst werd zij wegens winkeldiefstal tot ec-n geldboete veroordeeld, daarna tot een voorwaaidelijke gevangenisstraf. In haar werkhuis stal zij echter sedertdien eenige bankbiljetten, zoodat de gevangenisstraf uit gevoerd moest worden. De politierechter leg de haar wegens den diefstal van het geld een gevangenisstraf van een maand op, maar van de vrijheidsstraf van veertien dagen had zij zoo den schrik te pakken gekregen, dat zij in hooger beroep ging. Voor het Amsterdamsche Kof requireerde de proc-generaal, m. A. A. L. F. van Duilemen. bevestiging van het von nis van den politierechter. In het, al geruimen tyd geleden opgemaakte, rapport werd de vrouw reclassabel genoemd en werd aange drongen op een voorwaardelijke veroordeeling. De verdediger, mr. Th. J. Eskens, vroeg op schorting van de uitvoeringen van het vonnis in afwachting van een verzoek tot gratie. Het Hof zal over veertien dagen vonnis wijzen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. HUUR OPGESLAGEN. Door ae gemeentepolitie te Anna Paulowna werd tegen een huiseigenaar aldaar proces verbaal opgemaakt wegens het verhoogen van de huur eener woning. BURGERLIJKE STAND ANNA PAULOWNA. Geboren Johanna, dochter van M. Kalter enG. Schurink Anna Klazina, dochter van J. Bosma en R. Jonker Jan Berthus, zoon van L. Ziedeman en T. SmitCornelis Jose- phus, zoon van C. Op het veld en A. de Moei Jacob, zoon van J. Boon en G. Klay Anna Catliarina, dochter van P. Prins en J- Dijk stra Agatha Sophia, dochter van C. J. Zwirs en A. M. Bakker Geertje, dochter van Jb. Wisse en St. Bouwers Cornelis Anthonius, zoon van M. J. Moerland en C. A. BorstJan Pieter, zoon van A. Meilink en N. Tijsen Johannes Cornelis, zoon van C. Vlaar en S. A. BroersMartinus Theodorus Hubertus, zoon van H. J. Timmers en C. M. A. Kroon Elisabeth, dochter van C. Winkel en A. E. Winkel. ten mijn valies en lazen enkele brieven van hem, aan mij gericht, die ik meegebracht had. Natuurlijk wist ik, dat zij probeerden om iets te weten te komen over Jim's goud en zij dachten misschien, dat Jim in een van zyn brieven aan mij er over geschreven had." „Tegen den morgen gingen zij weg en ik opende de deur van het huisje. Ik wist, dat ik moest zien om weg te komen. Toen ik de deur opendeed, zag ik een man by de deur op den grond zitten, met zijn rug tegen den muur van het huis. Zij hadden hem blijkbaar daar achter gelaten om my te bewaken. Maar- hij was in slaap gevallen. Ik ging naar bui ten en vond een paard. Ik reed langs de ri vier naar een boschje. Jim had mij geschre ven, dat Battle's Basin precies ten Noorden van Corney lag. zoodat ik, toen de zon op kwam, naar het Oosten reed. daar ik mij herinnerde dat in den vroegen avond, toen ik met Wol Wilson meereed, de maan achter my gestaan had. Natuurlijk beteekende dat, dat wij naar het westen gereden waren. Ik probeerde om zoo dicht mogelijk bij de rivier te blijven, maar er waren plekken, waar dit onmogelijk was en daarom raakte ik. na een tijdje verdwaald. Maar ik bleef in Oostelijke richting gaan. Gedurende den dag hoorde en zag ik wel zesmaal eenige der man nen. Zij zochten mij, maar ik ontweek ze tot even nadat het donker werd. Toen moest ik een open, vlak gedeelte oversteken en een der mannen zag mij. Het was Wolf Wilson." „Daarna kan ik mij alles niet zoo goed meer herinneren. Ik reed zoo snel ik kon gedurende verscheidene uren, naar ik dacht. De man, die mij gezien had. kwam nader. Toen. terwijl ik over een rotsrand reed, zag ik in de verte een licht. Ik vermoed, dat het licht in dit huis was. Ik reed er op aan. Het paard was de helling van den rotsrand afge daald en rende door het gras, toen er iets met hem gebeurde en hij stond stil. Vervol gens liep hij weer door, maar was kreupel. Hij kon niet zoo hard draven als ik loopen, zoodat ik afsteeg en begon te hollen." (Wordt vervolgd.).

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1