32e JAARGANG ZATERDAG 12 APRIL 1941 No. 43 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN L. GOYARTS. P A S C H E N. HET GOUD VAN DE EENZAME HOEVE WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.30. UITGEVER CORN. J. BOSKER BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon lntercomm. No. 19. TANDHEELKUNDIGE HIPPOLYTUSHOEF SPREEKUREN IEDEREN Ie en 3e DINSDAG DER MAAND VAN 10.30 4 UUR. Café N. KOK, Nieuwstr. H.-hoet. ZiekenfondsledenGebitten en vullin gen tegen Fondstarief. Maar nu, Christus is opgewekt uit de dooden, als eersteling van hen, die ontslapen zijn. 1 Corinthen 15 20. Vragen wij aan de eerste Christelijke gemeente waaraan zij haar ontstaan te danken heeft, dan wijst zjj ons naar een ledig graf. In dit graf heeft Jezus Chris tus gelegen nadat Hij aan het kruis van Golgotha Zijn Geest in de handen van den Vader bevolen had. Het graf echter ledig geworden, dat vaeuum ontstaan door het Woord Gods. God heeft gesproken en door Zijn Woord is Christus! uit de dooden opgewekt. De Schepper van hemel en aarde heeft Zich na Zijn Scheppingswerk niet te ruggetrokken, heeft Zijn werk niet ver laten. Hoewel de Schepping verscheurd, het leven der menschen gebroken, de verhouding van den mensch met Zijn Schepper verstoord was, is God toch vol belangstelling, liefde en mee-leven ir de verstoorde Schepping present geble ven God wilde Zijn Schepping niet prijs geven en daarom opende hij een deur, die de gemeenschap met Hem mogelijk maakte, door in het lijden, sterven er opstaan van Jezus Christus, alle barri caden te breken, die den weg tot Hem versperden. Daarom sprak God nog éénmaal zijn Scheppingswoord op den Paaschmorgen. En door dit woord werd Jezus Christus opgewekt uit de dooden. Hij bracht het nieuwe leven, een nieuwe werkelijkheid het leven uit den dood. Het „hoe" der opstanding is ons ver borgen. Wel bezitten wij in de Evange liën enkele verhalen waarin verteld wordt wat er rondom het ledige graf zich heeft voorgedaan. Maar het eigen lijke wordt niet verteld. Hoe zou dat ook kunnen Van de Schepping bezit ten wij ook geen stenogafisch verslag. Niemand was er bij. Gods werk in Schepping en herschepping, zoowel op den Paaschmorgen als in een menschen- hart geschiedt in de stilte der eeuwig heid. Er is bij het graf op den Paaschmor gen geen plaats voor ooggetuigen. De opstanding van Jezus Christus, als antwoord op het Woord Gods dat Hem opwekte, is het getuigenis van de kerk der eeuwen. Het Paaschevangelie zegt dat zonde en dood door opstanding van Jezus Christus overwonnen zijn. Hij heeft den dood gedood. En door den dood heen is er gemeenschap met Opgestane mo gelijk. Dit geloof wordt ons in het Woord Gods gegeven door den Heiligen Geest, daar waar ook God Zijn Woord gespro ken heeft in Schepping en Opwekking in de stilte der eeuwigheid. FEUILLETON. door Charles Alden Seltzer. 19.) „Ik rende een heelen tijd en dacht dat ik zou kunnen ontsnappen. Toen hoorde ik Wilson's paard achter mij, ik voelde, dat hij mij greep. Dat moet ge beurd" zijn, juist toen jij ons zag. Ik her inner mij niet, dat hij mij met zijn vuist sloeg. Alles werd donker." Brazo zei niets. Ella stond op en liep naar de deur. Zij keerde zich om, toen zij de opening bereikte en keek naar Brazo. „Ben je bang voor Wolf Wilson en zijn mannen vroeg zij. Brazo ontmoette haar blik en nu was er geen verlegenheid in zijn oogen. „Bedoel je, dat je hier wilt blijven, als ik het niet ben vroeg hij. „Ja," antwoordde zij snel en beslist. „Dan zal je blijven," antwoordde Bra zo. Hij stond op, liep naar de deur en stak haar zijn hand toe. „Geef mij de hand, mevrouw," zei hij zacht en ernstig. Toen zij een snellen blik op hem wierp, merkte Ella, dat hij niet naar haar keek, maar dat zijn blik rustte op iets buiten. Hij liet haar hand los en stapten over den drempel, waar hij onbeweeglijk bleef staan, zijn armen slap langs zijn zijden, den rug naar haar toegekeerd. Ella kwam naar voren en keek over zijn schouder. Op niet meer dan twee BÜITENLANDSCH NIEUWS. CLANDESTIEN SLACHTEN VAN VARKENS. Complot ontdekt te Zutphen. Crisisambtenaren en marechaussee zijn te Zutphen een complot op het spoor gekomen, dat zich bezig hield met het clandestien slachten van varkens en ander vee. Men wist voor den ver koop van dit vleesch zonder bon steeds voldoende koopers te vinden. De mare chaussee is dit complot op het spoor gekomen, toen een controleur van den crisiscontroledienst bij een koopman in de oven op den deel van het achterhuis een met bloed bedekt laken en touw en de vacht van een schaap aantrof. Eerst Ontkende de man iets met clandestiene slachtingen te maken te hebben, maar later viel hij door de mand. Bij het verdere onderzoek bleek, dat men hier te doen had met een complot, dat zijn vertakkingen in de wijde om geving had. De grootste rol speelde een slager uit Apeldoorn, die de meeste var kens van den koopman betrok en het vleesch zonder bon in zijn winkel ver kocht. Ook bleek, dat vleesch aan par ticulieren te Zutphen was verkocht daarvan is nog een groot gedeelte, n.1. dertig varkens, achterhaald. Velen be moeiden zich met den verkoop van dit vleesch. Tegen dertig menschen is pro cesverbaal opgemaakt m den loop van het onderzoek is e& dozijn varkens in beslag genomen bij $rie landbouwer uit Brummen en Gorssei, die meer varkens in voorraad hadden dan volgens hun veeboekje geoorloofd was. KLEEREN VATTEN VLAM. Donderdagavond was een 77-iarige inwoonster van Middelburg bezig haar kachel op te poken, toen haar kleeren plotseling vlam vatten. Met zware brandwonden moest zij naar het zieken huis worden overgebracht, waar zij la ter in den avond is overleden. ADVERTENTIëN; Van 1 5 regels f 0-60 Iedere regel meer f 0.12 DE POSITIE DER KERKEN. Zij zijn geen „vereenigingen zonder economisch doel". Wat daaruit volgt. Het hoöfdbestuur van de Vereeniging van Kerkvoogden in de Ned. Herv. Kerk heeft, naar uit het „Maandblad" der Vereeniging blijkt, den kerkvoogdijen een ciculaire gezonden, waarin het me dedeelt, dat het volkomen accoord gaat Desnoods om de andere dag ter niet in het bezit van een geldig be wijs, dat de luisterbij dra-ge is betaald. De op deze wijze gestorte bedragen zul len daarom worden teugbetaald. Be trokkenen wordt verzocht ten spoedig ste aan hun verplichtingen. te voldoen door storting of overschrijving van de verschuldigde bedragen op postekening nr. 400200 van het Staatsbedrijf der P. T. T. Voor distrïbutieluisteraars heeft het bovenstaande eveneens belang, doch al leen voor de over het eerste kwartaal 1941 te verrichten betalingen. Na dit eerste kwartaal zijn de distributieluis teraars zelf van alle zorgen in dit op zicht ontlasthun luisterbijdrage wordt nadien door de distributiecentraJe, waar bij zij zijn aangesloten, tegelijk met de kosten van het distributieabonnement geïnd. ZOO ZIJN ER MENSCHEN. Heel graag komt hij bij u eten, met den inhoud van de adviezen die de Synode de laatste maanden heeft ver strekt, en die alle na overleg met het hoofdbestuur tot stand zijn gekomen. De hoofdzaken recapituleerend, schrijft het hoofdbestuur, dat de Kerk geen „vereeniging zonder eco nomisch doel" (als bedoeld is in de verordening no. 145 van den Rijks commissaris) is, en dat zij, de Kerk, derhalve geen opgave aan den pro cureur-generaal behoeft te doen dat de bepalingen van het Loonbe- lastingbesluit niet van toepassing zijn op de inkomsten, welke een pre dikant als zoodanig bij een Her vormde Gemeente verdient dat ten aanzien van een collecte-plan na der advies van de Synode kan wor den verwacht en dat de Kerkvoog dijen niet vallen onder de instellin gen en fondsen, welke verplicht zouden kunnen worden deel te ne men aan een eventueel gedwongen staatsleening. Al staat natuurlijk latere vrije belegging in staatsfond. sen, open. BETALING LUISTERBIJDRAGEN. Kunnen alleen worden betaald door storting op postrekening 400200. Houders van radioontvangtoestellen hebben in sommige gevallen hun luis terbijdrage betaald door tusschenkomst van bankinstellingen,gemeentelijke op haaldiensten enz. Bij deze wijze van betaling kwamen belanghebbenden ech honderd voet afstand reden twee rui ters. Zij waren blijkbaar uit het bosch gekomen en reden regelrecht op het huisje af. Het waren cowboys, want ze droegen de gebruikelijk schilderachtige kleeding en zij waren lenig, gebruind en zagen er flink uit. Ella zag, dat zij geweren aan hun zadels hadden han gen zij zag de dreigende loopen van zware pistolen uit de holsters steken, die laag op hun heupen hingen. Zij was bang, dat het mannen van Wolf Wilson zouden zijn, maar zij kon het niet ze ker weten voor zij dichterbij kwamen. En zoo stond zij in spanning naar hen te staren, terwijl zij al nader kwamen. HOOFDSTUK XI. De ruiters brachten hun paarden in stap toen zij dicht bij het huisje kwa men en toen zij nog een twaalf voet van Brazo af waren, hielden^zij stil en! stegen af, waarna zij hun teugels op den grond lieten vallen. Beide ruiters waren jong en beiden grinnikten, toen zij naar Brazo toekwa men. Ella Wainright vond hun glimlach eigenaardig arrogant, want zij zag geen enkele reden voor vroolijkheid. Toen merkte zij dat Brazo ook glimlachte en dat hij zijn strakheid had laten varen.) „Verdraaid riep Brazo uit. „Dat is Lafe Anderson en Clay Hardin Vrienden Want hier was vriendschap aan het woord. Het sprak uit den toon van hun stemmen, uit den breeden glimlach, die' hun gezichten vertrok zij merkte het in een zekere reserve en verlegenheid, die hen weerhield om te veel plezier over deze ontmoeting te toonen. Blijkbaar i hadden zij niet verwacht om Brazo in het huisje te zien, als hun vriendschap niet oprecht was geweest, zouden zij luidruchtiger geweest zijn. Zij waren verbaasd om een jongen vrouw bij hun vriend te zien en toch keken zij, na den eersten blik, niet meer naar haar, maar praatten met Brazo en keerden hun roo- de gezichten van de deur af. Ella ging naar haar kamer Eerst toen zij voelde, dat zij beefde, merkte zij, hoe bang zij was geweest, dat de twee man nen leden van Wolf Wilson's bende zouden blijken te zijn. Zij was over tuigd, dat zij hen herkend zou hebben als het Wilson's mannen geweest wa ren, want zij had al de mannen gezien, die bij Wilson waren in den nacht, toen zij uit het huisje ontsnapte, waarheen zij haar gebracht hadden. Nu was zij opgelucht en gerustgesteld. Want zij wist, dat innerlijke karakter trekken mannen tot elkander brengt en zij voelde, dat Brazo's vrienden, waren als hij. Want, evenals Brazo, waren zij verlegen geweest in haar tegenwoordig heid en zij koesterde weinig twijfel of zij zouden even handelbaar zijn als hij was geweest. Zij kwam al gauw terug uit haar ka mer en, zich wat terughoudende van de buitendeur, zag zij de drie mannen op den afgesleten boomstam aan den zoom van het bosch zitten. Zij lachten niet hun stemmen waren gedemptzij wa ren ernstig. Zij bleef een uur lang naar hen kij ken en toen zij eindelijk Brazo zag op staan en naar het huis komen, ging zij weer naar haar kamer en sloot de deur. Zij wilde Brazo niet laten weten, dat zij hen bespied had. Zij hoorde Brazo het huis binnenko men en over den vloer loopen. Toen klopte hij. Zij opende de deur en stond voor hem. Zoudt ge hem als gast vergeten, Hjj vraagt of hij komen mag. Zijn huis staat voor u óók open, Kom maar g'rust dan is 't weer quitte, Maar als je je aan komt melden Is hij er toevallig niet. Dol is hij op uw sigaren, Cigaret versmaadt hij niet, Wilt ge eens van hém opsteken Och hij heeft zijn koker niet. Zit ge met hem uit te rusten, Is het kopje thee besteld, Gij moet 't zaakje financieren. Hij heeft enkel maar „groot geld." Hij komt bij u op uw kamer, Voelt zich daar op zijn gemak, Hij gaat weg, uw lucifers zijn Van uw tafel in zijn zak. Wilt g' een dagje met hem uitgaan, O, ge hebt succes met hem Gij betaalt diners en taxi's. Hij betaalt óók watde trem. DREIGBRIEFSCHRIJVER. Dezer dagen werd bij de politie te Enschede door eenige personen aangif te gedaan, dat zij dreigbrieven hadden een brief waarin hem met klem werd aangeraden, den volgenden avond hon derd gulden in een doosje te deponeeren in den gang naast zijn woning. Op advies van de politie werd er in derdaad een doosje met honderd gulden neergelegd, waarna eenige rechercheurs op den uitkijk gingen staan. Men zag echter niemand, maar toch bleek het doosje verdwenen te zijn. Hieruit con cludeerde de politie, dat het geld door een bewoner van het naastgelegen pand moest zijn weggenomen. Onmiddellijk werd in die woning een onderzoek inge steld en een achttienjarig jongmensch, dat daar werd aangetroffen werd eens duchtig aan den tand gevoeld. Hij ont kende met klem, maar daar de jongen vroeger ook al eens dreigbrieven had geschreven, en bovendien de honderd gulden in de woning werden gevonden, werd het jongmensch in arrest gesteld. Toen uit het onderzoek verder bleek, dat briefpapier van den patroon van •den aangehoudene was gebruikt voor de dreigbrieven, legde de jongeman na eenige dagen een bekentenis af HooFdpijn - Migraine OOO Itlijii/iazdljcs helpen veilig en vlug Doos 10 en 50ct. WEDERINVOERING TOTALISATOR. Ter bevordering van de paardenfokkerij. Het nieuwe Verordeningenblad brengt een besluit van de secreta lissen-generaal van de Dep. van Justitie efi van Larldbouw en Vis scherij ter bevordering van de paardenfokkerij, waarin ,Vie^ va gende wordt jbepaald Artikel 1 luidit (1) Door d* secretarissen-generaal van de Dep. van Justitie en van Land bouw en Visscherij kan aan een of meer rechtspersoonlijkheid be- ontvangen, geschreven^ indrukletters,jzittende vereenigingen of sJichtin gen onder nader te stellen voor waarden worden toegestaan, ter bevordering van de paardenfokke rij, bij harddraverijen en paarden rennen een totalisator te organi- seeren. (2) Het. houden van zoodanigen otalisator en het wedden daarbij is niet strafbaar, indien de ge- waarin hun werd medegedeeld, dat zij zich op ccn bepaalden avond naar een aangegeven plaats moesten begeven om daar een enveloppe met honderd gulden te deponeeren. Op het genoemde tijd stip posteerden zich eenige rechercheurs ter plaatse, maar de dreigbriefschrijver kwam niet opdagen. Eenige dagen la ter ontving een der betrokkenen weer Hij glimlachte en zijn houding was verontschuldigend. „Deze jongens zijn vrienden van mij," zei hij. „De lange is Lafe Anderson en de andere is Clay Hardin. Ik reed drie jaar met hen op Slim Hellman's Bar Ib rancho by Tomb- stope. Het zijn beste jongens. Zij zijn op zoek naar een baantje. Ik stelde ze niet voor, omdat ik niet wist, of je ze wenschte te ontmoeten. Zij zijn be schroomd, omdat zij niet veel van vrou wen afweten. Ik geloof, dat zij niets te gen je hadden kunnen zeggen, als ik voorgesteld had. Waarschijnlijk zouden zij daar met hun hoofd hebben staan knikken, terwijl zij probeerden hun ton gen in te slikken." „Wel," zei ze, „het is een groot voor recht dat zij een vriend hebben, die het woord voor hen doet „Ik geloof, dat ik niet veel beter het woord kan doen dan zij," antwoordde Brazo. „Misschien ben ik niet zoo bang voor je, omdat ik langer by je in de buurt ben geweest. Maar het zijn beste jongens, mevrouw. Zij zijn eerlijk en zij zijn bang van niets dat beenen heeft." „En toch zijn zij bang om mij te ont moeten," zei ze. Brazo krabde op zijn hoofd. „Wel, dat schijnen zij inderdaad, te zijn," stemde hij toe. „Zie je," zy hebben geen eten meer. Ik wilde dat zij hier zouden ko men eten. maar zij drongen er op aan, dat ik hun wat eten zou brengen. Zij beweren dat zij je niet lastig willen val len. mevrouw." „Maar wat belachelijk!" Zij liep naast Brazo en ging regelrecht naar den rand van het bosch, naar den boomstam, waar de beide mannen za ten. Zij bleef bij hen staanbeiden stonden op en bleven met hun hoeden in de hand, vuurrood gelaat en neerge slagen oogen staan. „Zijn jullie bang, dat ik je zal opeten, jongens vroeg Ella. Lafe Anderson, de langste van de twee een jonge reus met blauwe oogen en een huid zoo ge bruind dat het op de koperkleur van een Indiaan geleek, antwoordde schor „Och neen, mevrouw. Maar, zie je, wij verwachtten niet om Hy hield op en slikte verscheidene malen. „Brazo te zien," viel Haidin hem in de rede. wiens geest op dit oogenblik schijnbaar helderder was dan van zijn vriend. Ella's blik keerde zich tot hem Deze was zoo oprecht, dat Hardin, die probeerde hem te ontmoeten, hierin niet slaagde en onnoozel glimlachte. „En omdat je niet verwachtte om Brazo te ontmoeten, was je dus bang voor mij," zei Ella. „Ik vermoed, dat Brazo jullie wel verteld zal hebben hoe hij toevallig met mij hier was vroeg zij, op ernstigen toon. Beide mannen knikten toestemmend. „Het spijt ons, dat alles zoo voor ie afgeloopen is," zei Hardin. „Wij zouden voor geen geld ter wereld willen, dat zooiets een vrouw over kwam," voegde Anderson er aan toe. ..Daarvan ben ik overtuigdver klaarde Ella. „En nu," vervolgde zij, „denk je dat ik zooveel sympathie onbe loond zou willen laten Ik kan jullie niet veel beloven, maar wij zullen ons best doen. Willen jullie niet binnenko men en met ons eten Het zal prettiger zijn dan om hier buiten te eten." „Als je het zoo voorsteld. mevrouw," zei Hardin. Zij volgden haar naar het huis. Brazo vulde de koffiekan met frisch water want het had al eens gekookt en was nog niet gebruikt. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1