Weide Gevraagd Kassier-Boekhouder ggg Kloppende Hoofdpijn A. NIPSHAGEN, MIDDENMEER. WOENSDAG 4 JUNI 1941, HET HEERENHUIS ingedeeld. Niettemin bleven nog groo- te moeilijkheden te overwinnen en wel voornamelijk doordat alle reizen per fiets moesten worden ondernomen. Het werd daarom noodzakelijk geacht een algemeene vergadering te beleggen in welke vergadering aan de aanwezige le den de vraag werd voorgelegd in hoe verre op dat punt op hun medewerking kon worden gerekend. Daar deze vraag in bevestigende zin werd beantwoord, werd tot deelname aan de competitie besloten. Een woord van dank aan spe lers, bestuurs- en elftalcommissieleden, die iedere Zondag, soms onder slechte weersomstandigheden, tamelijk groote afstanden op de fiets hebben afgelegd, om deze vereeniging te dienen, is hier zeker op zijn plaats. Laat ons echter ook even stilstaan bij die leden, die ons diverse malen in de steek lieten en die daardoor hun vereeniging en hun sport- kameraden al een heel slechte dienst bewezen. En nu de prestaties der diverse elf tallen afzonderlijk. Ons le elftal, uitkomende in de 4e klasse, bereikte nog een vrij behoorlijk resultaat, in aanmerking nemende, dat geregeld met een gehandicapt elftal in het veld moest worden getreden. Of schoon de competitie nog niet geheel beëindigd is, eindigt zij in ieder geval in de bovenste helft. De prestaties van het 2e elftal waren al zeer povertjes. De laatste plaats viel haar ten deel en het was wel speciaal dit elftal, dat nog al eens met wegblij vers te kampen had. De verrichtingen van de adspiranten waren beter. Het A-elftal kan op een goed seizoen terugzien. De B-adspiran- ten kunnen ondanks de zware indeeling eveneens op een behoorlijk seizoen te rugzien. De financieëele positie van onze ver eeniging bleef ondanks de verminderde belangstelling vrij stabiel, wat voorna melijk zijn oorzaak vindt in het feit, dat de uitgaven voor reiskosten aanzienlijk lager waren dan voorgaande jaren. In verband hiermede werd besloten de nog op de tribune rustende schuld geheel af te lossen. De samenstelling van het Bestuur bleef het geheele seizoen, zooals die bij de aanvang werd vastgesteld. Vrij regel matig werd om de 14 dagen vergaderd. De onderlinge samenwerking was van de meest aangename aard. De Elftalcommissie had evenals voor gaande jaren weer vele moeilijkheden op te lossen, welke taak bovendien nog verzwaard werd, doordat enkele leden nu niet direct die activiteit ontplooiden, die van hen in deze belangrijke func tie verwacht mocht worden. Het ware te wenschen, dat alleen die heeren zich voor een dergelijke post beschikbaar stelden, op wiens volledige medewerking ten minste te rekenen valt. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats voor degeenen, die zich ondanks deze moeilijkheden dapper van hun taak hebben gekweten. De Kascommissie had een gemakke lijker taak, welke taak voor een niet gering deel nog werd verlicht door de wijze waarop onze penningmeester zijn zaken dient te behartigen. De animo voor de training was dit jaar bepaald onvoldoende. Van de ge legenheid om in het gymnastieklokaal te oefenen werd door zeer weinigen ge bruik gemaakt. De belangstelling voor de veldtraining viel de zelfde belang stelling ten deel. Ik wil er de leden hier nogmaals met de meeste nadruk op wijzen, dat zonder een degelijke voor bereiding in de toekomst niet meer op groote successen gerekend kan worden. Een ieder dient te beseffen, dat uit het lidmaatschap van een vereeniging voortvloeit, dat hij aan die vereeniging zijn beste krachten dient te geven, m.a. w. dat hij door alleen Zondags zijn par tijtje te voetballen nog niet aan al zijn verplichtingen tegenover de vereeniging heeft voldaan. Men traine tenminste éénmaal per week en dient er voor te zorgen, dat wanneer een beroep op Uw medewerking wordt gedaan, men met een behoorlijk in conditie-zijnd lichaam op het voetbalveld verschijnt. De gele genheid om te trainen is er nu, neemt hem dan ook waar. Ik meen hiermede dit overzicht te mogen besluiten en hoop, dat het be roep op U allen gedaan niet vergeefs zal zijn. Wanneer U allen op de hierbo ven geschetste wijze Uw medewerking zult willen verleenen, dan zal het ons zeker gelukken onze vereeniging die plaats weer te doen innemen, waarop zij krachtens haar vroeger geleverde prestaties recht heeft. Ik heb gezegd. Een hartelijk applaus volgt hierop en voorz. dankt den heer Rijkers voor zijn keurig jaarverslag en mede voor de vele werkzaamheden aan het secretariaat ver bonden. Volgt jaarverslag van den penningmees ter den heer C. Duijnker Hz. Ondanks de slechte tijdsomstandighe den kunnen wij het jaar afsluiten met een batig saldo van f 830.20. De ontvangsten bedroegen f 2247,19, de uilgaven f 1416.99 Voorz. dankt penningm. voor zijn keu rig en accuraat beheer, en spreekt den wensch uit dat hij de functie van pen ningm. nog vele jaren mag waarnemen. De heer D. Oden, brengt namens de kascommissie verslag uit, en zegt, dat al les in keurige orde is bevonden. Tevens spreekt hij woorden van waardeering aan het adres van den heer Duijnker voor zijn beheer. Volgt verkiezing bestuur. Voorz. brengt ter kennis, dat het wen- schelijk is dat het bestuur met twee per sonen wordt uitgebreid. De vergadering gaat hiermede accoord. Aftredend zijn de heeren C. Duijnker, Th. Rijkers en S. Blaauboer. Allen zijn herkiesbaar. Als nieuwe candidaten worden genoemd de heeren D. Oden en N. Halfweeg. Allen worden met groote meerderheid gekozen. Volgt verkiezing elftalcommissie. Na stemming wordt deze commissie als volgt samengesteld N. Halfweeg, P. Tij- sen, S. Blaauboer, R. Blaauboer en J. Blom .Allen nemen hun benoeming aan. Vervolgens worden bij acclamatie geko zen tot leden der kascommissie de hee ren J. Idema, J. Blom en A. Timmerman. (Hierna volgt Rondvraag. De heer D. van Steenbergen informeert naar de indeeling der competitie 1941- 1942. Voorz. antwoordt, dat hiervan nog wei nig valt te zeggen. Ons le elftal staat nog steeds als 3e klasser te boek, echter on der dezelfde omstandigheden zouden wij hierin niet kunnen uitkomen in verband met de reismoeilijkheden. Het bestuur zal alles in het werk stellen om ook het vol gende seizoen weer in de 4e klasse te mo gen spelen. De heer J. Idema informeert naar fiets banden. Voorz. moet echter antwoorden, dat hij niet gelooft dat er voor sportdoeleinden banden worden beschikbaar gesteld. Niets meer aan de orde zijnde, neemt voorz. hel woord en zegt, dat het einde lijk is gelukt voor onze vereeniging een o.i, geschikt oefenmeester le vinden. De eerste trainingsavond heeft inmiddels plaats gehad en de opkomst was behoor lijk. Echter waren er nog verschillende spelers, die schitterden door afwezigheid. Laten zij ook inzien dat training hard noo dig is en in het vervolg blijk van hun be langstelling geven. Dan zullen wij komen tot nieuwe successen en nieuwe glorie. Voorz. dankt tenslotte alle aanwezigen voor de aangename en vlotte besprekin gen en sluit hiermede de vergadering. Veilig en vlug als geen ander helpt hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 4 ct. Cachets, genaamd „IVIijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. VERGADERING VAN BOERINNEN E.A. PLATTELANDSVROUWEN Aid. Wieringen in Cinema de Haan. Dinsdagavond j.1 werd door bovenge noemde Bond een •voorlichtingsavond geor ganiseerd met welwillende medewerking van het P.E.N. Als spreeksters traden op Mw. Roers en Mw. Felius, terwijl de gerechten wer den klaar gemaakt door Mej. T. Lont. Ruim 280 dames waren aanwezig, toen Mw. Kolff, voorz. van de Bond, deze avond opende. Wel een bewijs, dat ook vele niet-leden van de Plattelandsvrou wen uit de annonces begrepen hebben, hoe belangrijk voorlichting op het gebied van koken in dezen tijd is. Mw. Kolff betuigde dan ook haar groote tevredenheid over de geweldige opkomst fde groote zaal van Cinema de Haan was geheel bevuld en heette allen, in het bijzonder de dames van hel P.E.N. op de ze laatste vergadering in het seizoen van harte welkom. Hierna werd door Mw. Roers een in leidende rede gehouden. Spr. begon met le zeggen, dat deze avond niet bedoeld was als een progagan- da-avona voor het P.E.N, Spr. was zelfs zeer verbaasd, in een étalage in een win kel hier ter plaatse, een electrisch for nuis, met pannen nog wel, te zien. Er kun nen immers voorloopig geen nieuwe aan sluitingen gegeven worden. Het is een bij zondere aardige gedachte van het P.E.N. geweest, om desondanks voorlichting te geven aan de huisvrouwen, die het in de zen tijd vooral in de groote steden, zoo moeilijk hebben. Het platteland is 'n gezegend land, maar voorkomen is altijd nog beter dan gene zen. Er zal niet alleen theoretische voor lichting worden gegeven, maar alles is gebaseerd op practische ervaring. Verder vertelt Mw. Boers de dames, hoe zij zich het beste kunnen gedragen tegenover de protesten uit de huiselijke kring, over al die nieuwigheden. Aardap pels in de schil gekookt, aldus spr., zijn altijd beter dan zonder schil en daarbij kan doof zijn in een huishouden zeer dienstig zijn. Hierna is het woord aan M.W. Felius, die de dames allerlei vertelt over de mine ralen (voedingszouten) en de vitaminen, die te zamen wel „beschermende stoffen worden genoemd, een goede benaming overigens^ omdat zij ons lichaam bescher men tegen allerlei ziekte-invloeden. En waar het nu op aankomt is, dat door ver keerd koken zooveel van deze bescher mende stoffen verloren gaan. Wij staan er, wat de voeding betreft, veel beter voor dan in de vorige oorlog, omdat wij er zooveel meer van weten. En daarom is het van hel grootste belang, dat wij deze meerdere kennis ook toepas sen. Als wij de nieuwe zienswijze in het koken niet accepteeren, zal 't net zoo ver komen als in de oorlog van '14, dan zul len allerlei ziekten in ons huis hun intre de doen. Mw. Roers^ brak in haar rede reeds over aardappelen in de schil gekookt Juist in en vlak onder de schil zitten de itaminen Wanneer de aardappelen dus van te vrre'n worden geschild, gaan deze belangrijk ,J, beschermende sloffen verloren Mw. Felius geeft dan allerlei recepten voor de bereiding van spijzen, waarbij niets van de voedingswaarde verloren gaat. Spr. vertelt de dames ook, dat zij niet behoeven te klagen over het tekort aan suiker. Wij, en de West-Europeaan in het algemeen, gebruiken veel te veel suiker, wij hebben slechts 30 gram per dag noodig en suiker is heel slecht voor het gebit. Ondertusschen heeft Mej. Teetje Lont de gerechten klaargemaakt op de elec- trische installatie, die op het podium, spe ciaal voor deze avond, is aangelegd en in de nu volgende Pauze kunnen alle aanwe zigen van de spijzen proeven. Daar is een heerlijke namaak jus, die toch zeer voedzaam en goed is, daar is stamppot van rauwe spinazie, een sla van rauwe bloemkool, wortelen, prei, radijs. Rauw kost is zeer rijk aan beschermende stof fen en goed voor de tanden. Daar is soep, waarin allerlei resten zijn verwerkt, en waarin de groenten pas op het aller laatst worden toegevoegd. Kortom, het is alles smakelijk en bovenal zeer rijk aan mineralen en vitaminen. Wij gelooven dat alle aanwezige dames het kleine proefje overheerlijk hebben ge vonden en dat zij het zeker ook in toe passing zullen brengen. Na de Pauze geeft Mw. Felius nog eenige raad in het schoonmaken van de groenten. Wij moeten de groenten vooral niet te lang van te voren schoonmaken, want in het water trekken de beschermen de stoffen er uit. Andijvie b.v. wordt ook niet van te voren fijngemaakt, maar wij wasschen de bladen in hun geheel. Ver der moet alles vooral niet te fijn worden gehakt, al die heele kleine stukjes worden immers aan de lucht blootgesteld en daar door gaat weer zoo heel veel verloren. En dan moet alles met zoo weinig moge lijk water worden opgezet, vlug aan de kook brengen, deksel van de pan goed gesloten houden en de boter pas toevoe gen, als de pan van het vuur is, dus. niet stoven en vooral niet laten sudderen", zooals wij allemaal zoo heel graag doen. Op een vraag uit het publiek vertelt Mw. Felius, dat gesteriliseerde groenten nagenoeg geen beschermende stoffen meer bevatten en met groenten in het zout van hetzelfde laken een pak. Maar. als U een tuin heeft en U heeft groenten over, dan moet U, vooral in dezen tijd, wel steriliseeren en inzetten, maar wel moet U zorgen, dat daar tegenover rauw kost wordt gegeten Ook moet vooral niet te slecht ovet busgroenten worden gedacht, de fabri kanten passen een speciale methode toe^ waarbij zoo weinig mogelijk verloren gaat Ja, de dames hebben een groote verant woording als Mw. Roers besluit hierna met te zeggen, dat verandering van spijs dcet eten en dat geldt in dezen lijd drie dubbel Er zullen door de dames van het P.E.N. graag inlichtingen worden ver strekt op allerlei gebied, want het is niet voldoende te zorgen voor een volle maag, er moet niet alleen genoeg gegeten wor den, maar ook genoeg gegeven. Mw. Kolff sluit deze avond met een hartelijk woord aan allen voor haar aan wezigheid en aan de dames Roers, Felius en Lont voor hun mooie voorlichting, waarvan wij allen hebben genoten. Mw. Kolff besluit met te zeggen, dat deze avond de laatste is van het seizoen en zij spreekt de wensch uit dat de ver gaderingen in het volgende seizoen zoo goed bezocht zullen worden als deze laatste avond. NU MEN ZUINIG MOET ZIJN met de brandstof is een uitkomst in dezen tijd de nieuwe Kook kachel II ONS WIERINGERMEERHOEKJE. MUEDERAVONlD BIJ DE KLEUTERCLUB Dinsdagavond heeft de Kleuterclub Slootdorp de ouders in de gelegenheid ge steld om het werk van de kinderen te be zichtigen. Het waren uitsluitend Moeders die in hel feestelijk opgetooid lokaaltje aanwe zig waren. Pastoor Braak, de voorzitter van de club, sprak in zijn openingswoord een har telijk woord van welkom tot de talrijke Moeders. Spr. wees er op dat dag in dag uit de beide leidsters van de club hier nuttig werk verrichten in het belang van de klei ters, een hartelijk woord van dank is hier zeker op zijn plaats. Vervolgens deelt Pastoor Braak mede. dat door vertrek, binnen afzienbare tijd, eenige bestuursfuncties vacant zullen ko men. Spr. verzoekt daarom de dames al vast eens uit te zien naar eenige geschik te candidaten. Momenteel zijn er 48 kinderen die de Kleuterclub bezoeken. Nu doet zich echter het geval voor^ dat er ook aanvragen zijn van ouders buiten het dorp voor hun kin deren. Pastoor Braak doel een beroep op de ouders in de dorpen, om tusschen de ddag deze kinderen onderdak te ver leenen. Ook wordt een beroep op de Moeders gedaan om de .kinderen zindelijk naar het schooltje te sturen. Na deze huishoudelijke zaken bleef men nog eenigen tijd bijeen om het knip- en vouwwerk van de kinderen te bekijken. Het is verwonderlijk welke aardige din gen de leidsters met de kleuters kunnen maken. Op eenige tafels stond o.a. opgesteld de volledige plattegrond van Slootdorp. Alle straten, huizen, winkels, kerken, scho len, kortom niets, ontbrak er aan. ■Een aardig stukje werk. De ruimte wordt wat klein voor al de kinderen, doch binnenkort komen er nieu we banken, zoodat men dan weer wat n werken. Ook is nog werk gemaakt van een ver- 1 zoek door een electricien gedaan voor 125C0 meter kabel, aangezien door het ge brek aan motorbrandstof heel wat land bouwers eleclromotoren hebben aange schaft. Tol nog toe heeft men hier nog niets van gehoord. Wat het bindertoiiw betreft, zij die geen oud touw hebben ingeleverd, behoeven er niet op le rekenen dat zij nieuw touw krijgen. Vervolgens is er nog een mededeeling betreffende de hulp aan kleine pachters. Dit wordt nader door het bestuur uitge werkt. Zoo ook wat betreft de schade die door musschen en hazen wordt aangericht, zal door hel bestuur overwogen worden wat hieraan te doen is. Vervolgens werd aan de orde gesteld de agenda van de algem. vergadering die 28 Mei in Den Haag wordt gehouden. Uit de vergadering komt het voorstel naar voren om de contributie met 20 pCt. le verhoogen zulks in verband met het te kort op de begrooting van 't hoofdbestuur. Nadat de heer S. Breebaart verslag had uitgebracht van de vergadering van de contractcommissie, werden nog eenige huishoudelijke zaken bij de rondvraag be sproken, waarna de verg. werd gesloten. J» De kachel met een zeer brandstoffenverbruik en maxi mum aan hitte. Vraagt prospectus en inlichtingen bij Torenstraat Middenmeer. STEEDS MAAR WEER KLEINE DIEFSTALLEN. Bij den landbouwer S. L. M. te Midden meer is in de nacht van Dinsdag op Woensdag, uit de schuur ontvreemd pl.m. 60 Kg. bruine boonen. POLITIE. Aan komen loopen: een hond Vermoedelijk een Fox-Terrier. Kosteloos verkrijgbaar gesteld voor lief hebbers. Inl. Politie Slootdorp. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Afd. Wieringermeer. Onder voorzitterschap van den heer G. P. Kistemaker> vergaderde Maandag avond in Hotel „De Wieringermeer'' te Slootdorp de Afd. der IIoll. Mij. van Land bouw. De opkomst was vrij bevredigend. De voorzitter opende met het gebruike lijke welkomwoord en sprak e^n bijzonder woord van welkom tot het nieuwe be stuurslid de heer J. G. Addens. Spr, memoreerde dat ons land reeds ruim een jaar de druk mee beleeft van het oorlogsgeweld. Al de maatregelen, die thans het boerenbedrijf gelden, hebben de bedrijfsvoering wel moeilijk gemaakt. Het tekort aan paarden en motorbrand stof doen hun invloed gelden op de gang van zaken. De strenge winter heeft veel schade toegebracht aan kostbare wintergewassen, waarbij nog komt het gure voorjaar. Men kan wel zeggen dat ailes een maand 'e laat is. Spr. hoopt niettemin dat men een goede oogst mag hebben. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen door den secretaris dhr. P. H. Bakker en onder dankzegging goed gekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen De voorzitter doet mededeeling van een bericht, dat deze zomer van half Juli tot eind Augustus ICO jongelui, de z.g. groote stadsjeugd, ondergebracht zullen worden bij verschillende boeren. De leeftijd van deze jonge menschen zal ongeveer 18 jaar zijn er zal strenge selectie worden toegepast en zoo mogelijk geneeskundig onderzoek aan vooraf gaan. Er komt een jeugleider mee. Zij komen om te werken en mogen hun verblijf in de Wieringermeer niet als eez. vacantie be schouwen. Zij moeten in het gezin worden opgenomen. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat door de drie gazamenlijke organisaties, geschreven is naar het P.E.N. over de dis tributie van electrische stroom. Het ant woord van het P.E.N, was geruststellend. Aangaande de stikstoftoewijzing heeft men een onderhoud gehad met de Voedsel commissaris, waar men geen bevredigende berichten van mee terug nam. De petroleumvordering tegen een prijs van 9 14 cent per liter, heeft ook de aan dacht gehad van de besturen. Of men het meerdere waarvoor thans benzine gekocht moet worden, nog uitbe taald krijgt, dient te worden afgewacht De zaak is in onderzoek. Verder is nog bij P.T.T, aangedrongen op een betere postbestelling bij de Spoorwegen om een telefonische aanslui ting van het station Medemblik en men heeft weten te bewerkstelligen# dat de veearts benzine kreeg. Inplaats van kaarten. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon KLAAS. N. LONT E. LONT - DEKKER. Middenmeer, 20 Mei 1941. Industrieweg G 50. Bloemwerken voor elke gelegen heid. Luxe Vazen en Steen goed ruim gesorteerd. C. TRAPPEL's Bloemenmagazijn Tel. 53 MEDEMBLIK. Giro 348873. Alle land en tuinbouwzaden. TE KOOP GEVRAAGD HAND- of TRAPNAAIMACHINE Brieven onder no. 24F. aan het Bur. Wieringermeerbode, Middenmeer. Notaris VAN DE STADT te MEDEM BLIK, zal op des namiddags 3 uur (w.t.) in HOTEL SMIT, aldaar aan de Brugstraat MET VOOR- EN ACHTERTUIN EN SCHUUR, aan de Brugstraat No. 44 te Middenmeer, bevattende 8 kamers en 3 zolderkamertjes, badkamer, keuken en bijkeuken, uitstekend geschikt voor pension, voorzien van centrale verwar ming en warmwater installatie, alsmede het recht van erfpacht tot 31 Decem ber 1997 op den aan den Staat der Nederlanden in eigendom toebehooren den onder- en bijgelegen grond, ter grootte van 10.68 Are. Eigendom van Mevr. G. WASSINK- VAN GARDEREN te Middenmeer. Te aanvaarden 15 Augustus 1941. Nadere inlichtingen verstrekt ge noemde Notaris. een stuk weiland om te huren voor SCHAPEN TE WEIDEN, tot Nov. of Jan. a.s., 3 tot 6 H.A. of meer. Ofwel kostgelegenhcid voor een 80 a 100 over- houders cn lammeren. Liefst goed land en goede heiningen. S.v.p. p.o. aanbie dingen. Betaling aan keuze v. d. ver huurder. SIJBR. C. EELMAN, Texel. voor de Bedrijfsvereeniging afd. Wieringermeer „HET PLATTELAND". Sollicitaties uitsluitend richten aan schriftelijk te T. SPRIENSMA, Groetweg C 3, Middenmeer.

Wieringer courant | 1941 | | pagina 2