32e JAARGANG ZATERDAG 6 DECEMBER 1941 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DIEPSP1TTEN. DE HEERSCHZUCHTIGE RENTMEESTERES. WIERINGER COURANT TER OVERDENKING. Wij gaan slechts eens door de we reld, laat het dan ons streven zijn, al les wat daarin goed is te vermeerderen, j 't Is zichzelf geringachten door niet te durven schijnen, wat men is. Ons hart is een vat vol wierook, het lijden de vonk, die het ontsteekt en de geuren omhoog doet stijgen. „Diepspitten"voor velen onzer le zers wellicht een ongewoon woord, maar juist omdat ongewone kan 't zijn nut hebben, het in het middelpunt van on ze overdenking op te nemen. Gaat U met ons in gedachten mede naar dat gedeelte, van onze mooie Wie- ringermeerpolder, dat nu juist niet als het vruchtbaarste kan worden be schouwd, en waar in 't voorjaar zand stormen kunnen woeden, dat men zou denken in e woestijn te zijn. Doch daaronder die onvruchtbare zandlaag zit, soms anderhalve meter diep, de vette klei verborgen en thans zijn honderden mannen bezig met „diepspitten," dat wil zeggen, de vrucht bare aarde wordt naar boven gehaald en het zand in de diepte gestort. Een zwaar werk, dat zweetdruppels kost steek voor steek gaat de spade dieper en dieper, totdat de vette klei naar boven kan worden getorst en waarop straks het zaad een vruchtbare bodem zal vinden. Het zelfde wat daar met de aarde plaats vindt, moet dat ook niet dikwijls bij ons menschen gebeuren Ook daar is de ziel dikwijls met een ondoordringbare laag bedekt, onvrucht baar voor het goede en het Goddelijke, doch daaronder zit de kiem, die met „diepspitten", d.w.z. met beproevingen naar boven kan worden gebracht. Men zou de vraag kunnen stellen wanneer dan en hoe Het antwoord vonden wij zoo treffend in het pas verschenen boek „Wat ge- looven zij van prof. Malmberg en prof. Dr. Berkelbach. Wij lezen daarin ondermeer „De boodschap Gods houdt meer in dan alleen het Woord, dat gehoord, verstaan en erkend wordt.. Zij is als werking van den Heiligen Geest gebeurtenis in het menschelijk leven. Een Goddeüjke gebeurtenis en tevens een menschelijke die twee zijn niet te scheiden. Deze gebeurtenis is een handeling Gods. Hij is het die het leven verandert, omzet, vernieuwt. Wie anders dan Hij kan dit doen Deden wij het zelf, dan zou de capa citeit tot het nieuwe leven onze eigen zaak en daad zijn en kon de wereld dus feitelyk zichzelf wel verlossen. Zij is een handeling Gods aan men schen, die daardoor zelf een verande ring doormaken, iets ingrijpends be leven, zich van een vernieuwing be wust worden. Zij is een gebeurtenis in ons binnenste, die alle functies en terreinen van ons leven raakt. Zij kan als een crisis doorleefd worden, of als een langdurig proces, waarin al les tot op de fundamenten gesloopt en herbouwd moet worden, een pro ces waarbij voor heel den verderen levenstijd alle krachten zullen wor den opgevorderd. Deze gebeurtenis zet FEUILLETON. Roman van den bekenden schrijver Victor van Dijke. 10.) Mariene voelde, dat er een ijskoude rilling over haar rug liep. Het was haar, alsof zij in de slanke rechterhand van Achim von Malten een dolk zag glin steren, een dolk met een zilveren hand greep, waaromheen zich een dunne gou den slang wond. Alsof zij een dolk zag, waarop de plaats zichabaar was, waar eens het klaverblad van vier had geze ten. Zij keek naar het ernstige mannen- gezicht en schaamde zich. Een gezicht als dat van Achim von Malten kon niet van een moordenaar zijn. Die voorname open trekken, de heldere grijze oogen, de een beetje weeke mond dat alles paste niet in het beeld, dat zij zich van een misdadiger had gemaakt, die een arm, hulpeloos meisje doodsteekt en daarna zijn daad verloochent. Achim von Malten kon immers zoo'n daad nooit doen. Zij antwoordde „Neen, mijnheer von Malten, ik heb nog niet iets bijzonder in als handeling Gods en blijft dit ten allen tijde en niettemin is zij menschelijke handeling, die alle le vensterrein aangaat. Zij is openbaring en als zoodanig opdracht. Zij is ge geven en als zoodanig taak." Mogen wij iets van die t^ak, dat „diepspitten" begrijpen, en het als een loutering doorleven. WAAROM MET DU1TSCHLAND VOOR EEN NIEUW EUROPA Zooals een nationale samenleving, georganiseerd dient te zijn volgens na tuurlijke wetten moet ook een groote volkerengemeenschap berusten op na tuurlijke verhouding Sedert eeuwen heeft er in Europa verdeeldheid geheerscht. Deze verdeeld heid was soms zeer samengesteld, maar er was één tegenstelling, die altijd weer in het oog sprong, n.1. de tegenstelling tusschen de Romaansche en de Ger- maansche wereld. Engeland is altijd de spijltzwam geweest, die van deze con troverse, natuurlijk ten eigen bate, han dig gebruik wist te maken. Niet, dat Engeland van eenmaal bestaande tegen stellingen profijt wist te trekken, het Wist zelfs de kloven te verdiepen en waar deze er nog niet waren, tegenstel lingen ui het leven te roepen, teneinde zijn eigen imperialistische doeleinden te kunnen verwezenlijken. Dit spelletje is nu afgeloopen. Niet alleen dat Engelands wereldmacht al lang aan het tanen is geraakt, maar ook de volkeren van Europa beginnen langzaam aan te ontwaken Europa sluit zich aaneen. Van Duitschland is deze nieuwe be- we beweging uitgegaan. De Joodsche machten, die naar de wereldheerschap pij streven, om de geheele menschheid onder hun slavernij te brengen, hebben zich nu aaneengeklampt om de nieuwe orde van Europa te verhinderen. Want zij begrijpen terecht dat een vast aan eengesloten Europa de eenige hinder paal is die hun duivelsche plannen in den weg staat. Hun laatste poging zal mislukken. De inzet van den -grooten strijd is de gansche Europeesche cul tuur. Zoowel ten opzichte van de gevaren, die de Europeesche beschaving van bui ten en van binnen uit bedreigen, als met oog op de welvaart van Europa is een reorganisatie van het continent noodzakelijk. Nationaal, d.w.z. de orde ning zal volksch zijn, en dus berusten op de wetten van bloed en bodem Socialistisch, omdat de ordening volgens het principe van de solidariteit voltrok ken zal worden de solidariteit van alle Europeesche volkeren. De Nationaal-Socialistische ordening van Europa is de eenige mogelijke, om dat zij voor iedere volksgemeenschap levensruimte en welvaart als doel heeft, en dus de vrede kan waarborgen. Het oude Europa is reeds gestorven het leeft nog slechts voort in de hoofden derzulken, die blind zijn voor hun tijd. Het zijn de dooden, die niet weten dat zij gestorven zijn. Het nieuwe Europa is bezig de vuur proef te doorstaan. Zonder Duitschland zou er van een nieuw Europa geen spra ke kunnen zijn. Het oude Europa zou ongemerkt ineengezakt zijn, tot de roodej va^'- 5 Jan. 1942 niet meer van kracht horden van Stalin over ons werelddc ^j^-ullen zijn, tenzij door hem bedoelde j* -vergunningen en goedkeuringen vóór uitgezwermd zouden zijn. Zooals Duitsche Keizers eens de „Turken- wacht" hielden, zoo hield de Führer nu de Bolsjewistenwacht. De Roode legioe nen der Internationale loopen te plet ter tegen het Nationaal-Socialistische bolwerk. Met den opbouw van het nieuwe Europa wordt begonnen. De reveille is al lang geblazen Nu de armen uit de mouwen en de handen aan het werk Het Neder- landsche Volk kijke nu niet slaperig uit zijn ogen en vrage nietWaar is dan het bouwplan Het bouwplan ligt reeds klaar. Mussert waakte gedurende den diepen slaap van het Nederlandsche volk en stelde het plan op, volgens het welk nu gebouwd zal worden. Reeds in 1932 voorzag hij de dingen, die komen zouden. Daarom strijden ook wij MET DUITSCHLAND VOOR EEN NIEUW EUROPA! genoemden datum zijn verlengd. Voor een tijdige verlenging kan slechts zorg worden gedragen, indien belanghebbenden de oorspronkelijk ver leende vergunningen en goedkeuringen uiterlijk 2 weken vóór den bovenge- noemden datum bij het Rijksbur- reau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd, Afdeeling Prijzen, Riouw- straat 170-172 's Gravenhage, inzenden PROVINCIAAL NIEUWS. interessants gevonden. Maar ik heb ook niet m de boeken gebladerd, ik heb mij door geen enkele naam van de schrijvers laten verleiden." „Een zeer groote liefhebster van le zen is juffrouw Olbers," bracht Mevrouw von Malten in het midden. „U kent haar beiden. Overigens een buitenge woon kundige vrouw, want denkt U eens aan, toen haar vader twee jaar geleden stierf, hij was onze rentmeester, is zij voor hem in de plaats gekomen en zij beheert de bezittingen van Maltstein tot onze volkomen tevredenheid. Ik be grijp dikwijls niet, waar zij den tijd vandaan haalt, nog zooveel te lezen. Maar zij doet het, zij heeft toestem ming, zich de boeken te halen, die zij wil en zooveel als zij wil en daar maakt zij ijverig gebruik van. Ik wil U beiden den raad geven zich wat met haar vertrouwd te maken, zij weet hier in de heele omgeving goed den weg, maar zij is geen bijzondere: vrien din van vrouwen en kan dikwijls kort af en grof zijn." Achim von Malten vond, dat de woorden van zijn moeder bij Mariene Werner en Olga Zabrow wel eens een verkeerd oordeel over Roberta konden vestigen. Hij mengde zich in het ge sprek en zei „Er bestaat geen mensch op de hee le wereld die ons meer toegedaan dan zij. Voor Maltstein, voor mijn moe der en mij gaat zij door het vuur en die haar vriendschap wint, mag daar Lrotsch op wezen. Het viel Mariene op, met wat voor Bezwaarschriften Veelevering. De Voedselcommissaris voor Noord holland brengt ter kennis aan belang hebbenden, dat met ingang van 6 De cember 1941, bezwaarschriften met be trekking tot de leveringsplicht van run deren over de periode van 25 Nov. 1940 tot 1 December 1941, en de toewijzing van runderen per 1 December 1941, niet meer in behandeling worden genomen. Levering contractvarkens. De Provinciale Voedselcommissaris voor Noordholland maakt aan de var kenshouders het volgende bekend. Met ingang van Maandag 1 December 1941 is onherroeplijk de termijn geslo ten, waaxin omruiling van leveringscon tracten in huisslachtingsvergunningen kon plaats vinden, en huisslachting van contractvarkens mocht geschieden. In de periode 1 December 1941 1 Februari 1942 zullen dus alleen huis slachtingen mogen geschieden van var kens, welke reeds op een huisslachtings- vergunning werden aangehouden. De buitengewone ongunstige voeder positie dwingt ons den varkenshouders op te dragen, om vóór 7 December 1941 alle varkens boven 40 kg. ter levering! aan te bieden. Een uitzondering wordt gemaakt voor het fokmateriaal, waar voor een vergunning is afgegeven, de varkens voor huisslachting. Men mag dus na 8 December 1941 niet anders in voorraad hebben dan 1. Varkens boven 40 kg., opgegeven ter levering 2. Huisslachtingsvarkens met vergunning 3. Fokmateriaal met vergunning. Na 1 Februari 1942 mag men geen andere varkens boven 40 kg. in voor raad hebben, dan de toegewezen fok- zeugen. Vergunningen tot prijsverhooging prij sg oedkeuringen De Secretaris-Gensraal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat vergunningen tot prijsverhoogingen en prijsgoedkeurin- gen, welke tot en met 31 Jan. 1941 door hem werden verleend, met ingang BEZOEK AAN TEXEL. Vergunning vragen vóór 10 Dec. De mogelijkheid bestaat om tijdens de Kerstvacantie een familiebezoek aan Texel te brengen gedurende de periode van 10 Dec. 1941 tot 5 Jan. 1942 uiterlijk op laatstgenoemden datum moet Texel verlaten zijn. De mogelijk heid bestaat alieen voor familie in en geren zin, zooals ouders, kinderen en verloofden. Verzoeken kunnen ook thans zonder nadere toelichting gewei gerd worden. De verzoeken dienen uiterlijk 10 De cember vóór 12 uur te zijn ingediend op het Raadhuis te Texel. De aanvragen dienen de volgende gegevens te bevatten Naam en voor naam van den aanvrager en c.q. zijn medereizende gezinsleden adres in de woonplaats en tijdelijk adres van den gastheer, op Texel. In den linkerbovenhoek van de en veloppe vermelde men „Kerstvergun ning." Goede vangst te Warmenhuizen. Zaterdagmorgen werd bij het veiling koffiehuis te Warmenhuizen een zooi zoo goed als nieuwe fiets ontvreemd, toebehoorende aan P. H. te Kalverdijk! De politie ging terstond op onderzoek uit en Maandagmorgen werd de per- sooxx die Zaterdag aan het station te' Warmenhuizen twee fietsen had laten bevrachten, ingerekend, toen hij met de tram van 7.30 uit Alkmaar te War menhuizen arriveerde. Na een poosje achter slot en grendel te hebben geze ten, bekende hij den diefstal te hebben gepleegd. De dader is woonachtig te Alkmaar. Onmiddellijk werd de politie te Alkmaar, gewaarschuwd om een ver der onderzoek in te stellen. Na huis zoeking werd de gestolen fiets gevon den, echter zonder banden en lantaarn Deze banden waren inmiddels al ver kocht aan een melkslijter aldaar. On middellijk zijn deze opgeëischt. Deze huiszoeking 'leverde echter nog' meer op, namelijk nog een nieuwe fiets die eveneens gestolen was, een zak Ame- rikaansch meel en een kist revolver patronen. Volgens verklaring van ver dachte had hij deze opgevischt bij de Kooy. De man is naar het Huis van Bewaring overgebracht. waren gehaald bij de plaatselijke krui denier. Toen de volgende dag evenwel soep zou worden gegeten, bleek hieraan een rare smaak te zitten, en de worst die eenige dagen later werd geconsu meerd, was ook lang niet lekker. Een enkel lepeltje soep en een klein stukje worst en met een vies gezicht werd de test terzijde geschoven. Men kwam er niet meer aan.en dat in deze tijd Toen naar een en ander een onder zoek was ingesteld, bleek dat de wón- keiier bij vergissing soda had verkocht. Het varken was derhalve „gesoda't." Vandaar dat „rare" smaakje. Of de kruidenier nu zal hebben te zorgen voor een ander varken, meldt de historie niet. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Woensdagmorgen deed zich een ge val van kolendampvergiftiging voor op een schip in het Noord Hollandsch Ka naai te Schoorldam. Er waren twee mannen aan 'boord die afzonderlijk sliepen. Toen de schipper zijn maat wilde wekken, kreeg hij geen gehoor. Het luik van het vooronder werd opge licht en toen zag hij hem bewusteloos op den grond liggen, met zijn boven- kleeren nog aan. Dit bewijst dat de ver giftiging vóór het naar bed gaan heeft plaats gevonden. Onmiddellijk werd dr. Heringa uit Schoorl gewaar schuwd, die spoedig ter plaatse ver scheen en de eerste hulp verleende, ge assisteerd door de E H.B.O."ers P. Man tel en K. Half. Na geruimen tijd ge lukte het met behulp van de zuurstof- koffer, de levensgeesten op te wekken. Daarna is de man per auto naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Winkelvoorraad lil beslag genomen. De politie te Amsterdam heeft bij een groente- en fruithandelaar. die twee appelen, tezamen nog geen 2 ons wegende, van tweede kwaliteit, ver kocht had voor 23 cent, wat ongeveer viermaal te hoog was, den geheelen winkelvoorraad in beslag genomen. VAN WINTERHULP NEDERLAND Een ieder geve naar hij heeft Aan Winterhulp, want Gelenigd werd tot heden slechts een deel Van 't leed in Nederland. Lij stencollecte W.H.N. 5 en 6 Dec. Hoofdredacteur Corn. J. Boskcr, Wielingen. GEMEENTE WIERINGEN. BINNENLANDSCH NIEUWS HET VARKENTJE SMAAKTE NIET. Het gebeurde bij Meppel. Er werd een varken geslacht, een malsch beestje, en het geheele gezin verlustigde zich reeds in de smakelijke maaltijden, die komen zouden. Toen de keurmeester zijn plicht had gedaan, werd het vax-ken vakkundig gedeeld en in gezouten, waarvoor de ingerediënten warme klank in zijn stem Achem over Roberta sprak. Hij moest zijn rent- mcestcrcs wel zeer hoog sehatten. Zij zelf mocht Roberta niet, zij vond haar onsympathiek en zij dacht er niet aan te trachten, de vriendschap van dit meisje te winnen. Na het diner las Olga de oude da me wat voor. „Ik val onder het voorlezen altijd zoo rustig in slaap", verklaarde Me vrouw von Malten, „en ik doe zoo graag 's middags een dutje." Mariene ging dus alleen naar de bibliotheek, om de boeken verder uit te zoeken. Toen zij binnentrad, zag zij tot haar verwondering Roberta Olbers, die tusschen de boeken aan het zoeken' was. en als een bevel klonken de vol-, gende wooi'den „Ik zal het werk hier wel verder alleen doen, juffrouw Werner, ik doe het graag. Gaat U maar weg, misschien hebt U nog wat an ders te doen." De toon beviel Mariene xxiet. Zij was niet gauw op har teentjes getrapt en niet vechtlustig van aard maar de manier van spreken van de ander hin derde haar. Ik heb het werk samen met de ba ronesse op verzoek van Mevrouw von Malten op mij genomen, en moet U dringend verzoeken er eerst met Me vrouw von Malten over te spreken, als U er verandering ixx wenscht te bren gen." Roberta Olbers rees overeind. Haar bruine gelaatskleur scheen donker der te wox-den. „Ik ben de renfcmeesteres van het slot Maltsteixx exx bezit verschillende rechten en het volle vertrouwen van de eigenaren. Als ik iets zeg, staat het ge lijk alsof de familie dat zelf gezegd heeft." Het verstand van Mariene was be- bereid zich naar dien wensch te voe- gexx, alleen haar gevoel kwam in op stand. „Ik hecht er waarde aan, mij nauw keurig aan de wenschen van Me vrouw von Malten te houden." Zij ging op het tapijt zitten en deed alsof de andere in het geheel niet in het vertrek was. Zij legde een stapel boeken tezamen en di'oeg deze xxaar de boekenkast, waar zij ze dan op hun plaats op een van de planken zette. Roberta Olbers had met gefronste wenkbrauwen het doen en laten van Mariene gevolgd. Plotseling stond zij op en vei'liet in stormpas de biblio theek, terwijl zij met een smak de deur achter zich in het slot gooide. Mariene werkte echter rustig door. Het duurde niet lang voor de deur geopeixd werd en Robex-ta weer binnen kwam. Haar donkere oogen hadden een triomfantelijken blik. „Mevrouw von Malten laat vragen of U dadelijk bij haar komt", zei en ving tegelijk aan, zich weer met de boeken bezig te houden. Marlexie ver liet ixxtusschen zwijgend de bibliotheek en ging naar de kamer, waar Mevrouw von Malten op een divaxi lag, terwijl Olga Zabrow haar voorlas. „U wilt mij spreken, Mevrouw Sacces-Nieaws. Programma voor a.s. Zondag Anna Paulowna Z.A.P. 1 Succes II. Vertrek 1 uur per W.A.C.O.-bus vanaf 't Hoekje. Succes A - Callantsoog. Aanvang 11 u. De elftallen zijn als volgt samexxge- steld SUCCES 2. A. Mast J. de Kreijger S. Rump J. de Vries, R. Cloots, P. Bakker H. Edens p. Lont P. Metselaar, H. Boutshoorn, J. Kemna Res.E. Bos, A. Bugel. SUCCES A. W. de Bie E. Lont} R. Steigstra J. Heijermans, P. Wigbout, P. de Haan H. d. Hollander M. Zwanink H. v. Goor. J. Metselaar C. Rotgans Res. H. Doesburg. Verschijnt eiken Dinsdag. Donderdag en Zaterdag.| Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.30. BUREAU Hippolytushoef Vlieringen Telefoon Intercomm. No. 19 Bijkantoor Brugstraat 23. Middenmeer. Telefoon 23, ADVERTENTIëN Van 1 5 regels t 0 50 Iedere regel meer f 0 12 vroeg Mariene. De dame knikte. „Ja, juffrouw Wer- ïxer. Ik zou graag willen, dat U wat- voor mij speelt daar achter mij staat de vleugel." ze wees naar links. ,.U schreef immex's, dat U piano spelen kunt en zingen. Laat U juffrouw Ol bers maar alleen de boekexx in de boe kenkast zetten, dat heeft zy zoo juist zelf aangeboden. Ik vertelde U aan tafel immers al, dat zij zoo graag leest, misschien heeft zij nog meer plei zier in het ordexxen dan U." Mariene vx'oeg „Zal de baronesse of ik haar niet liever helpen Dan gaat het toch veel vlugger Mevrouw von Malten schudde afwe- rexid het hoofd. „Laat haar haar gaxxg maar gaan. Zij heeft niet graag iemand om zich heen, als zij ergens mee bezig is." Mariene knikte met het hoofd. „Zoo als U wenscht, Mevrouw. Mag ik U vragen, wat U graag wilt, dat ik voor U speel „Niets zwaars, maar ook geen al te lichte muziek. Ik houd veel vaxx Schu- bert, Mozart en Haydn." Mariene wendde zich om naar de plaats, waarheen Mevrouw von Malten zoo juist had gewezen exx zag, dat een deur achter haar op een kier stond. Zij opende deze deur en kwam in een groote kamer, meer eexx zaal, waarixx iix het midden een prachtige vleugel stond. Een roodzijden met goud geborduurd kleed hing* er overheen. Mariene liep bijna eerbiedig naar het kostbare instrument toe. Haar Duitschland strijdt voor Europa. Sowjettransportschip met 6000 man door 80 Duitschers opgebracht. Zeegevecht in Het Kanaal. In één week 41 Britsche vliegtuigen n e er geschoten. Bommen op Leningrad en Mcermansk-Iijn. Hoofdkwartier van den Führer, 4 Dec. «DN.B.i Het opperbevel der weennacht maakt bekend In het Donetsbekken zijn vrij sterke vijandelijke aanvallen onder bloedige verliezen voor den tegen stander afgeslagen. Bij Leningrad zijn hernieuwde uitvalspogingen van den vijand mislukt. Het luchtwapen heeft een deel der spoorlijn van Moermansk vernield en Leningrad overdag en 's nachts gebombardeerd. Finsche troepen kebb bezet. Bij de vlucht uit 1 het Sowjettransportschip^ (12.000 ton) op een Duits sche mijn versperring en 1 drie mijnen beschadigd. TweeV sche patrouillevaartuigen meV 1 bemaxxxxing van in totaei taV koppen namen het transportscl op sleeptouw en brachten het 6000 soldaten van/xlle rangenjdA zich aan boord bevonden. bc/VrensV een rijke hoeveelheid oorlogstuig naar een Duitsch steunpunt. In een zeegevecht in Het Kanaal heeft een xxxijnenveger twee Britsche torpedomotorbooten tot zinken ge bracht en twee andere door vol-^ treffers beschadigd. Patrouillevaar tuigen mengden zich in den strijd, brachten een Britsche kanonneer boot tot "zinkeri en beschadigden eexx torpedomotorboot zwaar. In Noord-Afrika hebben zich gis teren geen gevechtshandelingen van eexxxgen omvang voorgedaan. In de periode van 26 November tot 2 December hebben formaties/' van de Duitsche luchtmacht en/ eenheden van de Duitsche marin^ 44 Britsche vliegtuigen neex'gescf - ten. In diezelfde periode gingent- den strijd tegen Groot-Br' ""aniülN, zes onzer eigen viiegtuigeif gtuige.^^^ vlugge vingers jeukten om daarop te kunnen spelen. Zij deed het kostbare kleed er af, nam op de krixk plaats en liet de vingers over de toetsen glijden om den tooxx te hooren en haar vlugge vingers een beetje los te makexx, toen preludeerde zy voor zich heen en ging over in een xxxenuet van Mozart, een menuet, dat levendig en werkelijk den ouden tijd weergaf, waarvan de tonen zoet en lieflijk klonken. Marlenex speelde uitstekend. Haar aaxxslag wasf zacht exx toch krachtig, haar voorJ dracht vol innigheid. Na het menuet van Mozart peelcl zij oude volksliedex*exx, welke zij aar vulde met harmonische accoorden f ais het ware omgaf met kettingen \4 - parelende loopjes. Toen zij even pauzeerde, riep ij vrouw von Malten vanuit het 3$ 1 vertrek „Toe, speelt U nog. V. ,-^f_ muziek doet xxiij zoo goed." Nu zong Mariene. Het was eexx j lied van een modern componist, stenx was diep en buigzaam. Nadat zij eindelijk opstond en in kamer van Mevrouw von Malten teri kwam. vond zij daar behalve Mc rroit en Olga Zabrow ook Achinx von Mal/ ten. Hij keek haar aan. „Dat was mooi", sprak hij prijzen/ ..U hebt gelukkig verschillende sfcxtfr ken en liederen xxaar oixzen smaak. ik de radio aaxxzet, heb ik altijd i te aanvaarden, wat men ons zetten. Dikwijls is er alleen j,xzt-7iiaziek en moeder ïxoch ik houdexx daarvan." Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1