én het ministerie én de Katholijke partij én de geeste- Iijkheid. Allen gezamelijk hebben het er op toegelegd om. mij als privaat man te belasteren en te verguizen. Alle de pennen in soldij van het bestuur en van de geestelij k- heid zijn aan dat doel dienstbaar gemaakt geworden en twee dagen vóór de verkiezingen is de stad Doornik als overstroomd geworden met schotschriften legen mijn per- soon." Verder bedankt de Graaf Lehon de 709 keizers, (op vijf na de meerderheid) die hem met hunnen stem hadden vereerd en hij eindigt zijn brief met de verklaring dat hij niet zal ophouden in Belgie en in Frankrijk(/) zijne vijan den die hij als de doodelijke vijanden van.de vrijheid en de belangen zijns vaderlands beschouwtte bestrijden. Men zal zich herinneren, dat de Heer Lehon, in 1830 een gewigtig deel aan de omwenteling heeft genomen. Dij meende toen dat hij de vrijheid en de lielaugen zijns va derlands op de puinhoopen van den troon der Nassaus zou, vestigen. Het blijktdat hij zijne mecning thans duur be taalt. De titel van Graaf, hem door de revolutie geschon ken kan voorzeker niet opwegen tegen het verdriet en de smaad, hem door de revolutie berokkend. Al wederom eene les voor velen. ROTTERDAM 19 Junij. L. M. de Koning Hoogstdeszelfs verlangen te kennen hebbende gegeven om Hrl. KK. HH. den Erfgroolhertog en de Erfgrootliertogin van Saksen-Wei- mar Eisenachde rivier per sloomjagt van Maintz afkomende, welkom te heeten, hadden de directeur-generaal van marine en de kapt. ter zee F er Heuldirecteur der marine al hier den last gegeven Zr. Ms. sloomjagt de Leeuvv tol dat einde gereed te doen liggen. Nadat vooraf Z. Ecx. de directeur-generaal van marine, schout bij nacht Rijk, gis teren op 's Rijks werf was aangekomen arriveerde aldaar omstreeks half drie ure Z. M. de Koningvergezeld van Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden en van Hoogst deszelfs adjudantden kapt. luit. ter zee van Karnebeek en werd gerecipieerd door den directeur der marine alhier den heer Burgemeester dezer stad den commandantde hoofd- en verdere officieren der schutterij den commandant van het corps mariniers en verdere hooge autoriteiten. Z. M.Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden, als mede (op uitnoodiging van Z. M.) de directeurgeneraal van marine begaven zich dadelijk aan boord van het stoomjagt de Leeuw, hetwelk de haven uitkomende, onder een ko ninklijk salut van Zr. Ms. op de rivier liggende brik Pc ga- sus, welke geheel en al met vlaggen bedekt was, naar hoven stoomde terwijl de talrijke koopvaardijschepen langs de Boompjes liggende met vlaggen versierd waren en een aldaar liggend schip toebehoorende aan den heer van Ho- loken van Rlioon en Pendrechteen koninklijk salut deed. Nabij Krimpen aan de Lek verwachtte hel stoomjagt de afkomende stoombooten Z. M. de Koning haalde in per soon Hoogstdeszelfs Doorluchtige Schoonzoon en Dochter met eene sloepvan die stoomboot af. Omstreeks half vijf ure kondigde een koninklijk salut van Zr. Mr. brik Pegasus de terugkomst van het stoomjagt aan dat weldra aan het hoofd, der haven van 's Rijks werf aanlag, onder het spelen der muzijk van de schutterij en het paraderen van een detachement mariniers. Z. M. de koningHH. KK. HH. de Erfgrootherlog en Erfgrootliertogin van Saksen Weimer Eisenach en Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden wer den op het Hoofd door de aldaar aanwezende hooge autori teiten pleglig gerecipieerden vertrokkenonder het ge juich der te zamen gevloeide menigte naar de residentie, Z. M. gaf Hoogstdeszelfs hooge goedkeuring te kennen over alles wat bij deze plegtighcid was in acht genomen. LEEUWARDEN, 14 junij. Men verneemt dat de Vrie- sche Stoomboot Maatschappij alhiervoornemens is met pri mo Julij de tot hiertoe Lestaue dienst van driemalen per week, van Amsterdam naar de Lemmer en terug, door ee ne veranderde dienstregeling te doen vervangenzoodat als dan ieder dag, uitgezonderd des Vrijdags, de stoomboot Willem II van Amsterdam des morgens ten half zeven ure naar de Lemmer eu des namiddags ten vier ure terug zal varen alles in verbeterde correspondentie door middel van kanaal-stoombooten en deligences met Leeuwarden en Groningen. Te oordeelen naar hetgeen ons omtrent deze O O veranderde dienstregeling is kennelijk gewordenzal zulks de spoedigstegemakkelijkste en levens minstkostbaarste wijze van overbrenging van passagiers en goederen worden, tusschen de stad Amsterdam en de provincie Vriesland en Groningen. PLAATSELIJK NIEUWS. liUJvGEHLlJKE STAND. Bevallen A. de Wijn geb. lloogschagend. M. Peters geb. Schol ten, z. M. van Welsen geb. Loop ik z. en d. B. de Graaf geb. Steen man d. B. Wentel geb. Riemers z. M. Steenman geb. Biest d. O. Oudshoorn geb. Ploeger d. I). Gordijn geb. Hanssen d. Overleden J. S. Yeldt5 w. M. Slijboom 8 j. M. Koorn. A. Krul 5 m. A. do Boer, 40 j. A. II. Lobenstein 4 m. UITTREKSEL UT 1)10 SSHSSIPSTIJDZITGBIT. van fie afgeloopeue week. Nieuwediep 17 Junij binnengek. Z. M. stoomschip Curacao luit» Hinlopen Ylissingen Arboe Drammen Yisser Noorwegen Monti Dordrecht en Lyngaas Laurvig* Uitgez. Punche Lisbon; Gnodde en Draver, Bordeaux; Canliam Londen. De wind n. o. tot n. 18 Junij niets binnengekomen. Uitgez. Ilodger G tor ge llyan Batavia Gribnitz Genua Hazewin- kel BajonneKiers Kok, Nantes Mulder, Cardiffvan der Sluis, LondenBuil SunderlandBobson Newcastle Them Oelsen Berg en Eyde alle 4 naar Drammen; Tongersen Laurvig en Paustop avontuur. De wind n. o. tot o. 19 Junij binnengek* Ulslaup Winther Borresen en Svendsen alle 4 van Drammen gisteren nog Zeylstra de goede Verwachting Banjoe- wangie Hoeksma en Ouwehand, Huil; Wiiburne Saj en Hazewinkel alle 3 van Sunderland Thorsen Drammen en Lorentzen Holrastrand. Uitgez. Lesstuiver Yenetien en Tode Oostzee. De Avind n. o. tot n. 20 Junij binnengek. Pauss Drammengisteren nog Mill3 Sunderl. Uilgez. Z. M. oorlogsbrik de Pijlluit. Yoet naar de Noordzee eja Grimson Newcastle. De wind n. o. tot n. 21 Junij, binnengek. Yeenstra de 2 Cornelisse?i Batavia; Fokkeraa, Londen Schwartz en Agurup Drammen. Uitgez. Naess Drammen. De wind w. 22 Junijbinnengek. TippemaGuldenarm en Finch alle'3 van Londen. Uitgez. Meyer Susamia Maria Popken de Koophandelbeide naaf 'Suriname en Bruhn Triest. De wind n.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 2