HET N°. 14. 1843. EEUSTE .ÏAAJ1GA3ÏC}. 1IET G0 Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij O. BAKKER iiz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAASBAS ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeid aan den Uilgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 3 .3 V Ir IJ. {ïFij zijn verzocht het volgende te plaatsen Ofschoon liet vele lezers van dit Weekblad niet onbekend kan zijn vrelke gunstige uitkomsten de Spaarbanken in onderscheidene Steden en Dorpen van ons Vaderland ople veren achten wij het bij deze gelegenheid evenwel met overbodighet doel en de strekking derzelven met weinige woorden te ontwikkelen. In den zomer voor den winterin de dagen van jeugd kracht en voorspoed, voor den ouden dag te zorgen behoeft wel geene aanbevelingdit wordt van zelve door de voor- zigtigheid aangeprezen. De Spaarbank biedt daartoe de ge legenheid. Daarin worden de bespaarde penningen niel alleen bewaard maar tevens met winst uitgezet. Van de in deze bank gebragte gelden verkrijgt men namelijk rente welke rente alle drie maanden bij de hoofdsom gevoegd wordendeweder nieuwe rente oplevert. Op deze wijze wordt eene wekelijksche inlage van weinige centen spoedig tot een fonds opgevoerd waarop men in tijd van nood kan steunen. Daglooners en dienstboden en gij allen die door handen arbeid den kost moet winnen al zijn uwe inkomsten ge ring tracht wekelijks slecht een weinig daarvan af te zonderen. Er komen in uwen levensloop zoo vele omstan digheden waarin het bezit eener kleine som een groote schat is. Zij kan u middel van bestaan worden of in da gen van tegenspoed u van den bedelstaf terug houden. ECITESLAWDSCHE BERIGTEN. DENEMARKEN. KOPPENHAGEN 15 Junij. De voor eenige dagen uit Zweden teruggekeerde studenten hebben den 10 des avonds den hun opgedragen last vervuldom aan Oehlenslager den groet der Zweedsclie studenten over te brengen. Zij trokkendoor velen hunner commilitonen vergezeldte zamen tusschen de vier- en vijfhonderd in getal uit den Frederiksberger-tuinwaar zij bijeengekomeu waren naai den Fesanten-tuin waar de dichter tegenwoordig zijn ver blijf houdten begroeteden hem met gezangwaarna de kandidaat Plougals spreker na eenige woorden ter in leiding een vivat voor den eersten vertegenwoordiger der Noordsche idee den dichter-koning Adam Oehlensldger uitriephetwelk door een driemaal herhaald hoera-gerocp verzeld ging. De dichter dankte in uitnemend schoone woorden en eindigde met een vivatvoor de Deensche Zweedsche en Noordsche jongelingen. Gezang en herhaald hoerah der studenten volgde waarna deze de woning van den dichter verlieten. De kandidaat C. Ploug ister zake der door hem gedurende het bezoek onzer studenten te Calmar gehouden en naderhand in het blad Fadreland geplaatste aanspraak, in staat van beschuldiging gesteld; no. 1263 van het ge noemde dagblad is tevens in beslag genomen. DUITSCHLAND. BERLIJN 23 Junij. Uit Slraalsund hebben wij berigten van de zamenkomst van de Koningen van Pruissen en van Denemarken op den 17 dezer op het eiland Rugen, welk. eiland te regt de parel der Oostzee wordt genoemd. Z. M. de Koning landde aldaar op den avond van den 16 aan, werd door de Steden des eilands ontvangen en nam zijn intrek bij den Prins van Putbus. Den volgenden morgen vroeg kwam de Koning van Denemarken aldaar aan met da stoomboot Aigiren ontving aan boord een bezoek van den Koning van Pruissen. Beide Vorsten kwamen nu ta gelijk aan landalwaar Z. M. zijnen doorluchtigen gast nogmaals omarmde en welkom heette. Twee dagen hebben de Vorsten op dit eiland genoegelijk doorgebragt, het merk waardige bezigtigd een diner-"fanpersonen aan het

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 1