M. B L A N U S. door krachtige penseeltoelsen op ccue hem eigene wijze in te brengen men wil zei I's dat de groole Anthouij van Dijk «au hem zoude getuigd hebben! s dat hij niemand kende, die liet penseel zoo tot zijn' wil had, als Frans Halsdie een der grootste Meesters zou geweest zijn, indien zijn koloriet wat meer van het teedere of dunne bezeten kudde." He vermaardheid die 1 rans Huls ïeeds bij zijn leven be zat was zoo groot, dat dezelfde van Dijk opzettelijk naar Haarlem reisde, om dezen kunstbroeder te zien, vóór hij zijne reize naar Eugeland ondernam; bij welke gelegenheid hij zich ouder een' vreemden naam door Hals liet uitschilderen die zijnen bezoeker eerst leerde kennen, toen deze, palet en pen seel aangrijpende, hem wederkeerig eene gelijke dienst bewees. Huls die een talrijk gezin had leefde als vele Schilders dier dagen zeer loszinnig en verleerde niet zelden iu kroe gen en wijnhuizen, hel door zijn talent verdiende geld, dat zijne huisvrouw voor het onderhoud des gezins zoo zeer be hoefde; hij offerde dan ook gewoonlijk iu zoo ruime mate aan Bacckus dat bij iu een' staat van volslagen© hulpeloosheid naar huis en naar bed moest worden gebragtalswanneer echter de vrolijke Frans nimmer verzuimde zijn avondgebed luidde op te zeggen waarvan de laatste woorden deze waren: Lieve Heer', haal mij toch vroeg in Uwen hoor/en Hemel'. Deze voor een luchthartig Schilder zonderlinge bede gaf zij nen leerlingen onder welke zich toen Adriaan Brouwer en Dirk van Delen bevonden aanleiding lot het plegen van de volgende op zich zelve onschuldige grap. Wanneer toch Hals op zekeren avond wederom beschonken te huis kwam en door zijne leerlingen te bed gebragt zijn gewoon avondgebed had geëindigd bemerkte hij niet zonder schrik, dat hij werkelijk inel zijne legerstede naar de hoogte giug. Terstond verbeelde hij zich, dat zijn gebed verhoord was, en bad hij nog luider dun vroeger: Och nog zoo schie lijk nietHeere no<j zoo schielijk niet'. Eu daar het door zijne leerlingen aan touwen opgetrokken bed 1111 weder lang zaam werd nedergelaten beschouwde hij dit als eene tweede verhooring zijner bede en sliep spoedig in zonder iets van de hem gespeelde klucht te bemerken. Slfrucrtcnticti. Men is van meening om op Woensdag den 19 Julij 1S43, des namiddags ten één ure in het Heeren Logement aan het Nieuwediep in het openhaar te verkoopen Een KAAGSCHIP genaamd de Jonge Bakkergroot volgens meetbrief 49 tonnen met deszelfs staande en loo- pend WantZeilen Ankers Touwen en verdere schceps- reedschappenzoo als hetzelve nu laatstelijk door Schipper G. Bas is bevaren geweesten thans in het Heldersche Kanaal nabij de Houtzaagmolen is liggendezullende de in ventaris op den verkoopdag voor een ieder te zien en na dere informatien te bekomen zijnten kantore van den Notaris P. A. BEETS aan het Nieuwediep. Door verandering van woonplaats wordt te koop aangeboden een Logement!.ouders en Tappers stand me{ Billard cn Buffet, ook zeer geschikt voor Slijterij het huis daarbij te huurstaande op een der beste standen aan het Nieuwediep alwaar da gelijks zes Passagiers Schuiten en ook de Pak schuiten aanleggen te aanvaarden met 1 Augustus aanstaande. Adres met franko brieven onder Letter A. L. bij den Uitgever van dit blad. De ondergeteekende heeft de eer zijne geachte medetur- geren te verwittigen dat hij gedurende de Kermis alhier te spreken en te ontbieden is over alle gebreken desmonds, kiezen en tanden, stukken wortels', dewelke hij zonder de minste pijn of hinder (den lijder aan te brengen) uitneemt recomandeert zich dat lnj den uitvinder is van het Minerale Succedanumwelke de verharding of behoud der tanden daarstelthet bovengemeld middel dient voor lijders die eenen afschrik hebben van uittrekken en worden daardoor (met behoud van hunne tanden) genezen. Heeft reeds ver scheidene voorbeelden gegeven van doove menschenlijders die reeds 30 jaren hun gehoor ontbeerden, heeft hij in bij zijn van Heeren Professoren te Leidenin minder dan 5 minuten hersteld en eene hunner nuttigste zintuigen terug gegeven. Hij beveelt zich dan ook in UEds. protectie in het zui veren der ooren en versterken van 't gehooris gelogeerd bij H. Burgers aan den KanaalwegWij Ir I, No. 1. A. N. COHER, CHirugijn Tandmeester door het gelieele Koningrijk, Woonachtig te Piotterdam. Staande met zijn nelingeilgt Lokaal aan het Meldersche Ilanaal. Op Zondag den 9 Julij 1843 tot zekere finale sluiting; kunnende het geachte publiek verzekerd zijn dat na deze voorstelling geene meerder zal worden gegeven zullende alsdan alle leden van het gezelschap werkzaam zijn om in deze laatste vertooning zich den algemeene welwillendheid trachten waardig te maken. Aanvang des avonds ten half negen ure. SALON des VARIÉTÉS van AMSTEBDAM in de Schouwburg TIVOL1 te HELDEB. De ondergeteekenden heiast met de Directie over boven gemelde Salon hebben de eer het kunstminnend publiek te berigten dat zij in bovengemeld Lokaalgedurende de Kermiseenige voorstellingen zullen geven welke door kleine affiches zullen worden kenbaar gemaakt. Zullende de Di rectie niets onbeproefd latenzoo door het geven van de nieuwste en meest uitgezochtste Vaudevilles en Zangspelen als door eene stipte en naauwkeurige uitvoering derzelven de gunst van het kunstminnend publiek trachten waardig te maken. Aanvang ten 7 ure. P. BOAS en N. J U D E L S. Uitgegeven bij C. BAKKËIi Bz. te NieuweDiep. Gedrukt bij G. GILTJES te Helder

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 4