MBLAD van de n°. 21. m m het 1843. EERSTE .FAARGAXG. ^VGEN HET r w Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. IAAN9AS BUITENLANDSCHE B E R I G T E N. ITALIË. PALERMO 23 Julij. De opziener op het landgoed van prins Montalboeen vreemdelingdie zich door zijne ge strengheid gehaat had gemaaktwas sedert eenigen tijd vermist. Door zijn' hond is men te weten gekomendat hij vermoord is. Dit dier heeft de aarde welke het lijk bedekte zoolang opgekraptdat men opmerkzaam werd en het lijk vond. Het was met veel zorgvuldigheid begra ven. Men hoopt de moordenaars te ontdekken. HONGARIJE. OFEN. Officiële tijdingen uit Miskolcz melden dat een brand welke den 19den Julij ten 10 ure voormiddags be gon zes uren lang woedde, en 1500 huizen, het raad huis Mironiten-klooster met kerk en scholende twee protestantsche kerkende Synagogehet theaterenz. in de asch legde. De voorstedenwier huizen geheel met stroo bedekt zijnzijn geheel afgebrand. De door dezen vreesselijken brand aangerigte schade beloopt eenige milli- oenen guldens. DUITSCHLAND. DRESDEN10 Aug. Wie Praag bezocht heeft herinnert zich de prachtige monstrans in de Loretto-kerkin welke naar de oude kapucijner monnik aan de geloovige reizigers verzekertzich niet minder dan 6000 diamanten bevinden. Twee jonge menschen uit Dresden hadden het plan gevormd dezen schat te bemagtigen. Zij reizen luidens hunne pas sen voor vermaak naar Praag rijden met een rijtuig naar genoemden kerken laten den eerwaardigen schat verloonen een derde welke de rol van bediende speeldemoet aan de deur blijven staan. Plotselings slaat een der boos wichten den ouden 78-jarigen monnik, die hun den mon strans toontter aarde en de andere valt met een' dolk den toesnellenden sacristan aan maar beide worden nog bij tijds door toeschietende vrome biechtkinderen welke zon der door de kerkroovers te zijn opgemerktin de biecht stoelen lagenoverweldigd. De op de loer staande derde ontsnaptslechts met moeite konden de beide kerkroovers ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. ai AUGlïlTUS. toen zij naar de gevangenis gebragt werden door de gewa pende magtvoor de woede des volks bewaard worden. Ge lukkigerwijze zijn de beide offers hunner roofzucht niet doodelijk gewond. De gevangenen zijn een 17-jarige eco nomist met name Schuria(dien men verdenkt van te Neuntmansdorfwaar hij de economie leerde, tweemaal brand te hebben gestichten een 20-jarige boekdrukkers gezel. Geen nooddruftmaar onbeteugelde begeerte was de drijfveer dezer misdaad. Van den TAUNUS 9 Aug. Dezer dagen iseindelijk door eene schikking het misverstand beslecht dat lusschen Hessen-Darmstad en Nassau sedert bijna derdehalf jaar heerschte en dat door den beruchten steenen dam welken Hessen- Darmstad in de nabijheid van de haven van Bieberich liet opwerken zooveel ter sprake kwam. Volgens deze schik king moet Nassau dat gedeelte zijner waterwerken hetwelk in het stroomgebied van Hessen vooruitsteektlaten wegrui men waartegen het aan Nassau zal vrijstaan den naar de haven van Bieberich voerenden Rijn-arm door uitbaggering, als anderzinsvoor verzanding te vrijwaren en in goeden staat te houden. ENGELAND. LONDENden 5 Aug. heeft te Bedfort de teregtstelling plaats gehad van Sarah Dazeley bijgenaamd de female Blue Bard (vrouwelijke blaauwbaard)Zij had achtereen volgelijk 2 harer echtgenooten en hare eenige dochter ver giftigd. Deze misdaad werd ontdekt juist toen zij voor de 3e. maal zich in het huwelijk wilde begeven. Alhoewel zij in het begin van hare in hechtenisneming en veroordeeling zeer hardvochtig was werd zij echter zooveel te gevoeliger toen de dag der teregtstelling naderde. Zij moest naar het schavot gedragen worden. Te Woodstock heeft men in een particulier huis in eenige oude doozen de correspondentie en de depêches van den veldheer Marlboroughgcdurend^hm^smx^^e-oorl^^ Dezer dagen is in Parijs eene

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 1