Lepsins, heeft in Egypte de overblijfselen van den beroem den doolhof vvedergevonden die ongeveer 2100 jaren voor het begin onzer tijdrekening door den Egyptischen Koning Moerig gesticht is. De ruïnen beantwoorden aan de be schrijvingen der Ouden. Honderden vertrekkenkamertjes en gangengedeeltelijk nog met hunne zolderingen drem peltjes en nissen met overblijfselen van zuilen en muurbe- kleedingeu zijn ontdekt. Volgens die berigten der Ouden waren er drieduizend vertrekken onder en boven den grond, en dit getal isnaar de overblijfselen te oordeelenniet overdreven. ENGELAND. Hen zegt, dal. het Engelsche gouvernement voornemens is, vooral op aandrang van lord Brougham om O' Connell van hoog verraad te beschuldigen. Deze maatregel zou van O O O het grootste belang zijn, daar OConnell alsdan geen an der besluit kan nemen dan dadelijk eenen opstand te be ginnen. Terwijl O' Connell steeds de herroeping der Unie prediktheeft hij wel gezorgd de koningin geheel niet in de zaak te noemen maar ingeval eeuer beschuldiging zou hij genoodzaakt wordenzijn vaderland onafhankelijk van Engeland te verklaren en dus een opstand te beginnen. FRANKRIJK. PARIJS. Eene bedriegerij in hel groot, en zoo als dezel ve slechts in Parijs mogelijk is, werd voor eenige dagen voor de regtbank aldaar behandeld. De beereu Froment en Stal len hadden in de Rue Jlontmartre een klein advertentieblad Affiches Pari-Diennes in de Rue Coquenard een Bureau de Placement en eindelijk in Cbaussée d'Anlin eene Of ficine industrielle opgerigt. Deze drie instituten waren ten naauwste met elkander verbonden len einde onnoozele hal zen en gelukzoekers aan welke in Parijs nooit gebrek is hun geld af te zetten. Vooreerst vond men in de Affiches Parisiennes eenige goede betrekkingen, tegen 2000, 3000, zelfs 6000 fr. aangekondigd en werden de liefhebbers uit- genoodigd zich bij de Redactie te vervoegen. Kwam nu zoo iemand dan heette het telkensdat de aangekondigde plaatsen reeds bezet warenwaarbij men echter den raad ontving om zich met opgave van zijne bekwaamheden in de Affiches Parisiennes te laten aankondigen, als wan neer het gevolg wis niet uitblijven zou. De sollicitant be taalde het geld voor de annonce en ontving daarvoor de beste hoop op toekomstig fortuin. Na eenige dagen ontving bij een' brief van de Redactie der Afficheswelke hem uitnoodigde, om op het Bureau de placementRue Coque nard, te komen, waar eene gcwigtige tijding voor hem was. Daar gekomen, berigt men hem, dat er eenige goede plaat sen te vergeven zijn en verzoekt hem om zijne papieren benevens 10 fr. voor de kosten van inschrijving. Eenige dagen later ontvangt hij berigt van zijne aanstelling tegen 2000 fr. jaarlijks, met verzoek, om daarvan 10 pCt. als honorarium aan liet bureau vooruit te betalen. Hij betaalt de 200 fr. en wordt nu naar de Officine industrielle Chaussée d'Antingezonden waar men hem zegtdat hij geplaatst is, doch alvorens 1000 fr. cautie stellen moet. Nadat hij ook deze gebragt heeftis hij aangesteldd. i. 1 hij moet dagelijks 8 uren in het bureau der Officine in dustrielle zitten en pennen vermaken. De laatste dag der maand is daar doch geen geld men troost hem houdt hem een poosje aan den praat en geeft hem een' wissel op een' bankierdie in geheel Parijs niet te vinden istotdat den bedrogene eindelijk het geduld verliest en naar den procureur des Kon ngs looptdie zeer ligt te vin den is. Verscheidene klagten van dien aard hebben de justitie wakker gemaakt. Froment heeft zich zoek gemaakt; Stallen, een jong mensch van 22 jaren, die voor de regt bank alles op zijn' voortvlugtigen compagnon heeft gewor pen is tot drie en zijn makker par dèfaut tot zes jaren tuchthuisstraf veroordeeld. De bedrogenen echter zijn hun geld kwijt. i BIN N E N L A N D. HELDER en NIEUWE DIEP 9 September. Den 7 dezer arriveerde hier Z. M. stoomschip Cerberus aan boord hebbende de kapt. luit. ter zee C. van der Hart tot koinniandant benoemd van Z. M. corvet Castor in plaats van den kapt. luit. ter zee F. A. Sdhngenwelke op nonactivieteit gesteld is, Door HU. Regenten der algemeeiie armen-administratie dezer Gemeente wordt ons medegedeelddat door den WelEd. Gestr. Heer JVillinckkapt. luit. ter zee kom- manderende Z. M. fregat Rotterdam ten behoeve der al- gemeene armen goedgunstig is afgestaaneene somma van 27,90; zijnde het bedrag der premie van het aanbrengen van 186 stuks zeebrieven. Wij vermeenen daarvoor onze openlijken dank aan den weldadigen gever te moeten be tuigen en wensehen dat zulks tot navolging van anderen zal mogen verstrekken. Zoo wij wel onderrigt zijn zal de Heer Rassman die zich hierdoor zijne muzijkaie talenten zoo gunstig onaerschei- den heeftop voordeelige aanbiedingenhem door den Heer 11 r. Bok gedaan, zich op het eiland Texel, als muzijkmees- ter vestigen. De heer de Bruijn oud 24 jaren, de jongste broeder van de bekende suikerrafmadeurs C. de Bruijn en Zonen te Amsterdam heelt den 30 Aug. te Lijme-Regis in Engeland, het ongeluk getroffen, van, bij liet rijden naar den rand van eene steile rots, om de koningin van Engeland te zien voorbij stoomenvan het paard te stappende in een rotskloofter diepte van 200 voeten te stortenen aldus om het leven te komen. PLAATSELIJK NIEUWS. BURGERLIJKE STAAD. Gehuwd geene. Bevallen M. Smit geb. Boots, d. M. G. Karseboom geb. V» aal e d. G. JJaarleveld geb. Snel, z. C. Burgerjon d. A. II. van AVijngaarde geb. Brouwer, d. J. BeJs geb. Spanjerdtd. Overleden Simon Bnmbergen 45 j. UITTREKSEL UIT DB van de atgeioopene week. A'ieuwediep 2 Sept. binnengek. üuwekand, Huil; Buszk Myhre en

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 2