5EKBLAD van de IELDER en bet NIEUAYEDIEP, n°. 30. HEr EERSTE JAASCMG. Dit "Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAASSAfi 1843. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regeis is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 23 ©CTffiBEK. BURGEMEESTER en ASSESSOREN dezer Gemeente, hehben hedenhij bekkenslagden Ingezetenen herinnerd aan het nemen van maatregelen van voorzigtigheid hij het plaatsen van kagchels en vuurhaarden het leiden van pij pen en de plaatsing van brandstoffen overeenkomstig de op dat stuk bestaande plaatselijke Keure en tevens bekend ge maakt, dat eerdaags door Brandmeesteren eene generale schou wing der schoorsteenen stookplaatsen enz. in de Gemeente zal worden gehouden. Helder 21 Ocloher 1S43. BINNENLAND. HELDER en NIEUWE DIEP 21 Octoher. Eene jonge en aanminnig schoone Spaansche tooneel-dan- seres, Mlle. Lola-Montezgeboortig van Cordovadie sedert vier maanden den lust van het Berlijnsche publiek uitmaakte bevindt zich op dit oogenblik onder den last eener dubbele criminele beschuldigingwaardoor zij bedreigd wordtvoor geruimen tijd hare vrijheid te verliezen. Mlle. Montez is eene groote liefhebster van paardrijden en om deze hare neiging vrijelijk te kunnen involgen heeft zij uit haar ge boorteland twee fraaije Andalusische paarden medegebragt. Den dag waarop de groote wapenoefening ten overstaan van den Koning en den Keizer van Rusland hebben plaats gehad, begaf zich onze jeugdige artisle te paard derwaarts en droeg zorg zich op eenen grooten afstand van den vor- stelijken stoet verwijderd to houdenmaar op het oogenblik, dat de artillerie haar vuur-exercitiën begon, werd het paard der schoone Amazone schichtig sloeg door en stortte zich midden in het gevolg der beide souvereinenalwaar bet dier bedaarde en gewone allure hernam. Terstond reed een gendarme tot haar op en beet baar norsch het bevel toe, zich van daar weg te maken, tevens een' ligten plat-sabelslag aan haren edelen Andalusër ge vende. Mlle. Montez door dit onbeleefde gedrag veront waardigd streelde nu met eenige karwats-streken het aan- gezigt van den gendarme, die koelbloedigheid genoeg bezat, om zonder tegenweer haar te laten begaan en zich blootelijk vergenoegde met proces-verbaal op te maken. Des anderen daags verscheen bij Mlle. Montez in hare woning een deurwaarder met twee getuigen en overhandigde haar eeno dagvaarding om te compareren voor de Tweede Kamer der criminele regtbank ten einde wegens handda dig verzet tegen de openbare magt zich te liooren condem- neren tot dertien maanden gevangenisstraf en in de kosten. Zoodra had niet Mlle. Montez een oog op de bij het origineel gevoegde Spaansche vertaling van het exploict ge slagen ot zij werd woedende verscheurde de beide akte stukken in flardentrad die met den voeten wierp ze vervolgens den deurwaarder in het gezigt. De deurwaarder riep oogenblikkelijk den bijstand der gewapende magt inen deed Mlle. Montez in hechtenis brengen tegen welke thans eene tweede aanklagte is op gemaakt wegens vergrijp tegen den eerbiedaan de bevelen der justitie verschuldigdwaarop onze strafwet opsluiting van drie tot vijf jaren in een huis van correctie heeft bepaald. Mlle. Montez is eerst negentien jaren oudzij is de dochter van eenen brigade-generaal, die in 1831 te Cadix is overleden. Hare moeder en jongere zusters wonen met haar te Berlijn. 's GRAVENHAGE18 Oct. De plegtige bediening van den Heiligen Doop aan den tweeden zoon van Z. K. H. den Prins van Oranje heeft heden middag in de Kloosterkerk alhier plaats gehad. Reeds vroegtijdig had zich in dat kerk gebouw eene talrijke schare verzameld waarbij zich latei- de leden van het Corps Diplomatique 's Konings Ministers de leden der Staten-Generaal en van andere hooge staats- ligchamen alsmede die van de stedelijke en kerkelijke col- legien van bestuur voegden. Ten een ure verschenen HH. MM. de Koning en de Koningin en Z. K. H. den Prins van Oranje in het bedehuis, en alsnu nam de Godsdienstoefeningeenen aanvang met het zingen van ns^lm 25 vs. 6 wiprala de Hofkapellaan Dermout met sprekendheid eene korte m der woon naar aanleiding trcffofidé wel de rei le hield lijken Psalm-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 1