dichter: v De goedertierenheid des Heeren is van eeuwig heid tot eeuwigheid over degenen die Hem vreezen en Zijne geregtigheid aan kindskinderenaan degenen die Zijn verhond houden en die aan Zijne hevelen denken, om die fe doen." Nadat inmiddels de Vorstelijke Doopeling, die met den bij het programma omschreven stoet naar de kerk was geleid, te midden der Christelijke vergadering was gebragt, rigtte de leeraar eene hartelijke toespraak aan HH. MM. en Z. K. H. den Prins van Oranje las het formulier voor, en diende vervolgens aan den Jongen Prins (Willek, Frederik. Maurits Alexander Hendrik Karel) die door Zijnen Vader ten Doop werd gehouden den Heiligen Doop toe. Met een innig nagebedwaarin de leeraar en alle aanwezigen 's Hemels beste zegeningen over den Jong geboren Prinsen over het gansche den Nederlander zoo dierbare Koninklijke geslacht afsmeekten en met het zin van gezang 1 vers 4 nam deze treffende plegtigheid een einde waarbij eerbiedige orde en stilte geheerscht hebben. Uit Biervliet schrijft men van den 14den dezer: Den 9den had nabij den Kapitalen Dam een treurig ongeluk plaats. Joliannes Franciscus van Hullevan de Bachautsche haven, gemeeente Philippiue met 2 zijner kinderen uitgevaren zijnde om garnalen te korren sloeg zijne kleine hoogaarsmet een hevige windvlaag uit het westen om en werd hijmet zijn zoontje oud 9 jaren eene prooi der golven. Ook de andere knaap, 14 jaren oud, zoude verloren zijn geweestdaar hij reeds tweemaal het vaartuigwaaraan hij zich had weten vast te klemmen had moeten loslaten, zoo niet Jacobus Geensenmet zijn zoon Anthonie Geensen van den Kapitalen dam bijge staan door Jacohus en Nicolaas Rammeloovan Philippi ue het gebeurde van den zeedijk aanschouwendezich onmiddelijk in de roeiboot der laatsten geworpen hadden om het ter hulpe te snellen zonder het gevaar te achten waaraan zij zich noodwendig gingen blootstellen. Het mogt hun werkelijk gelukken den verkleumden en schier bewus- teloozen in hunne boot over te nemen en behouden aan wal te brengen, waar hij verder ten huize van J. Geensen met de meeste zorg verpleegd werd. De omgekomene laat eene weduwe met 6 kinderen achter die bij behoeftige omstandigheden eene donkere toekomst te gemoet gaan.» Voor eenigen tijd is het Engelsche schip the Relancc op de kust van la Manche verongelukt. Dit vaartuig had eene groote lading thee uit China aan boord, waarvan de douaniers 4 a 5000 kisten opvischtenwelke echter alle grootendeels bedorven waren. De l'nee werd publiek ver kocht en kon niet meer dan 25 cents per half kilogramme opbrengen. Eenige speculateurs te Parijs kochten omtrent 100,000 kilogrammes, en een hunner kwam op de ge dachte, om deze half bedorven zwarte thee, die men niet wel kon verkoopenin groene thee te veranderen waarvoor een middeltje was uitgevonden. Men vroeg niet waaruit dit middeltje bestondmaar wel of het geld kon opbrengen. De thee, welke hem 25 cents het half kilo kostte, Verkocht hij nu voor 2 fr. 75 cent. of 3 fr. dus eene belangrijke winst. Deze speculatie was in zoo verre eelukt, toen een toeval alles kwam storen. Twee werklie- O 7 gen kwamen 'in het hospitaal klagende over verschrikke lijke buikpijnen. De geneesheer ondervroeg hen en ver nam dat zij door het behandelen van thee bij den heer Ndezelve bekomen hadden. Men begaf zich naar de nieuwe theefabriek en vond een man bezigom zwarte thee in groene te veranderen door middel van Jaune de chrome en mine de plomhdus door vergift. De autoriteit bleef niet slapendemaar nam al de thee in het magazijn van den koopman N... in beslag, en zal den vergiftiger in regten vervolgen. Het dagblad Le National van 7 Oct. hetwelk deze daadzaak mededeeltzegtdat er nog twee andere handelhuizen in Parijs zijn, die geene andere dan deze vergiftigde thee verkoopen en door de provinciën verzenden en vraagt of zoodanige vergiftigingeven als het suikergoed van Parijs, niet moest onderzocht en gestraft worden. Eene waarschuwing voor menschen die aan alles uit de groote stad de voorkeur geven. Men leest in een Fransch dagblad den navolgenden zonderlingen karaktertrek Een Engelschman vervoegt zich aan het bureau van de stoomboot-maatschappij teLyon, en verlangt met zijne vrouw en twee bedienden naar Marseille gebragt te worden, zeggende: Moipas voyager avec le peuple, moi vouloir être seul avec Myladymoi, vous demander un hateau tont seul." (Ik wil niet met het gemeen reizen, ik wil met Melady alleen zijn, ik vraag u een schip geheel alleen.) Men meende hem van zijnen qisch te doen afzien, voor dien overlogt 1500 francs (ruim 700 gulden) te vragen; yesyes,» (ja, ja;) zegt hij, en betaalt dadelijk die som in bankpapier, en men bragt de stoomboot Sijlphide in gereedheid de bewoners van de oevers van de Rhone waren zeer verwonderd eeno stoomboot te zienwelke alle aanlegplaatsen voorbijvoer en waarop zij niemand op het dek zagen dan den kapitein en den schipperen een persoon welke op het dek als een staak geplaatst scheen, de hem omringende voorwerpen door zijn kijkglas beglurende. Men weet niet of hij eenen aanval van spleen (heimwee) had dan wel of de schoone oogen van Melady oorzaak waren dat hij geene reisgenoo- ten dulden wilde. PLAATSELIJK NIEUWS! BURGERLIJKE STAND. Gehuwd A. J. Schuurman en M. Boüman. H. de Klerk en A. J. Na- mink. C. H. Flos en M. Corperaal. Bevallen 31. C. Kraan geh. Pierretz. II. Zwart geb. Nagelhoutz. J. Pronk, d. N. van Rijn geb. Kok z. J. Vennix geb. Spigt, z. T. van Dalen geb. Dekker z. A. SI. Schellinger geb. Kuijpers d. Overleden A. Wiering, 10 d. UITTREKSEL UIT BE S3HEEFSTÏJDI2.TÖE1T. van de afgcloopene week. Nieuwediep 14 Oct. binnengek. Z. SI. oorlogs korvet castor kapt. luii. van der Hart van Gibraltar; J. Visser, Londen; T. Visser, Huil cn Kruger van Petersbürg naar Londen. Uitgez. Slerriman naar Genua. De wind n. tot n. n. w. 15 Oct., binnengek. Z. SI. oorlogsbrik de rui, kapt. luit. van Limburg Stirum van SlahonRuylNoord-Holland en de Groot, Jacobu, beide van Suriname; Christensen Drammen; gisteren nog Sin hl Cephalonia; Roelfsema Cardiff, Tippema Londen en Slundt van Riga. Uitgez. Edwnrds Jtngelique Newjork Smith Tartarfllobile j H. Smith, Triest; Kruger van Petersburg, de Jong en Boontjes, alle 3 i naar Londen. De wind bet kompas rond. 16 Oct., binnengek. Visser, Malaga; Spijkman Londen; Hoeksma

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 2