slelijken hoofd-officier door de onder ZHEd. G. beyelen ge diend hebbende officieren een fraai geschenk is aangeboden als een bewijs dat deze hunnen gewezen chef opregte hoogachting en toegenegenheid toedragen en zijn gemis be treuren. Ook de Ingezetenen zien met leedwezen het vertrek van den krijgsman en de overige officieren van voornoemd corps waarmede men steeds in de beste overeenstemming leefde te gemoet. De achting en vriendschapwelke door een langdurig verkeer tusschen de officieren van gezegde divisie en de burgerij is ontstaanhet voortdurend bij uitstek goed ge drag der onderofficieren en korporaalsen de tucht en orde welke onafgebroken onder de manschappen heerschle zul len het verblijf van dat corps in deze Gemeente steeds bij de burgerij in gezegend aandenken doen blijven. AMELAND, 11 Nov. Met genoegen kan men vermelden, dat het Z. M. Koning Willem Frederik Graaf van Nassau, gunstelijk heeft behaagd ten behoeve der Amelander zee lieden welke met eigen levensgevaarop den 23 Septem ber 11. de equipagie van het gestrandde schip Alida heb ben geredals blijk van Hoogsldeszelfs tevredenheid over deze menschlievende daadter dispositie van den Heer Grietman van Ameland te stellen eene gratificatie van zes- lig gulden welke men verneemt dat op eene plegtige wijze aan de betrokkene zeelieden zal worden uitgereikt. NIJMEGEN, 14 Nov. Gisteren avond, omstreeks acht ure werden even buiten onze stad aan den Graafschen wegnabij het Hatersche pad twee commiesen der belas tingen, gestationeerd te Wijchen, welke zich in surveillance bevonden op het onverwachts door een aantalschijnbaar met knuppels gewapende personenaangerand en moord dadig geslagen zonder dat zij niettegenstaande zij gewa pend wareniets tot verwering konden bijbrengen. De duisternis belettede hun eenen der aanranders te herkennen of te zien. Nadat een der commiesen met name J. D. Wiechman tijdelijk buitengewoon commies der 4e klasse eenigen tijd later met behulp van andere personen in de stad gebragt wasbleek hetdat deze zoodanig was mis handeld dat buiten verscheiden kneuzingenzijn regter arm was gebroken ter\vijlbij nadere bewerkstelligde na sporing de tweede commies der 2e klasseP. H. Sta- eerman, ter plaatse van het misdrijf, dood gevonden werd. Naar de stad gevoerdis hij bevonden door eenen slag legen eenen der slapen van het hoofd doodelijk getroffen te zijn. Van de daders is tot nog toe niets ontdekt. De verslagene laat eene ziekelijke weduwe en twee kinderen na. PLAATSELIJK NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd geene. Bevallen A. Bakker geb. Schellusd. A. F. Haremater geb. Feils d. G. ATeen geb. de Ruiter, z. N. AV. Rau geb. Gomes z. Overleden C. de Klerk, 59 j. J. Bakker, 56 j. UITTREKSEL UIT DE SCHEEF STÏJDXlTCrSlT. van de aigeloopeue week. Nieuwediep 11 Nov.binnengek. Canham en Gallowaybeide van Londen; Abrams LibauFenenga, Koningsbergen; Klasen, Dantzig eft Hansen Faaborg gisteren nog de Roos van Londen; Bakker, D. Ro- binson en Cunningham alle 3 van Newcastle Boon, Memel en Pluk ker van Oudsoen. Uitgez. Hillers Erfprinces Sophia en Ingerman Claudius Civilis beide naar Batavia; Elirenreich KonstantinopelJ. Klasen de Jong, Port a Port Sprik Rochefort en Engelsman naar Huil. De wind o. ten n. 12 Nov. binnengek. Mann Sunderland en Schoon van Newcastle. Uitgez. Rocquette Koning JEillem II en Sickens Lcwc van Nijen- sieyn beide naar Batavia; Hilbrands Elise Leeuwen, IVest-Indien Schonbeck Harmonie en van der A eer Frieslandalle F naar Suri name Massicott Caledonia New-OrleansSandford Napier Baltimo- re Hakker, Patras; Fyn en Flik, beide naar Marseille; Gappen, Glou- cester; Andrews, Southampton; BarfieldLonden en J. Scolt naar New castle. De wind o. ten z. 13 Nov., binnengek. Mulder, Koningsbergen en Sjamst van Nakskov, gisteren nog Lake van Fowey Selles Londen A isser HuilAA iider- man voor wijlen Boer van Sunderland; Lubben, Genua; Helmers, Me mel Coggin Koningsbergen. Uitgez. Hansen naar Nanies. De wind o. 14 Nov., binnengek. J. Hofkamp, Sunderland; ATijckman, Croonstad; Kleininga MemelKeun Oudsoen en Nenneboog van Bremen. Uitgez. Evert Stettin; IleUbergZweden en Ölsen naar Bergen. De wind z. 15 Nov., binnengek. Niets, doch gisteren nog Jonker Petersburg van AA'ijk en Niemann beide van Riga en Bakker van Koningsbergen. Uitgez. Hodington CowpcrMobile; Smaal en Helen, beide naar TriestOetser Huil en Stormer naar Newcastle. l)e wind z. z. w. 16 Nov. binnengek. Grey Londen CracknellJarmouth lloeksraa HuilFox Sunderland Brunsw ick en Swan beide van Newcastle en Hitman van Koningsbergen. Uitgez. Berry Ëotomac naar New-Orleans. De wind z. 17 Nov., binnengek. Schippers, Clasina Margarctha en Koning, de Stad Almelobeide van Huil en Storm, North Hriton Londen. Niets uitgezeild. De wind z. w. .Ff E Itf G E Ij IV JE R K. Een paar Vertellingen aan Zee. Het GEZELSCHAP. Vervolg- van het vorige.) De tnnle lachte en vatte hare aanwijzing weder op naast den ondeugenden neef heelt vriend Graham plaats genomen een jongman van ongeveer dertig jaren van eene middelma tige gestalte, met btaauwe iiisleiooze oogen de adelaars neus de zwellende lippen de ronde kin van eene epikuris- lische uitdrukking'; het te voren roode haar fraai kanstanje bruin gevervvd de houding achteloos, het gansche wezen rus teloos, onvergenoegd, zoo als het weder en zijne luimen het medebrengen nu de beminnelijkste man in gezelschap dan een lastige knorrepot, nooit echter een ernstig en degelijk werk bij aaiihoudenheid toegedaan; trouweloos ten opzigle van de vrouwen en (laai om ook steeds met gelijke munt betaald; altijd door liet ongeluk vervolgd, omdat hij niet anders wil voor 'toverige ecu goedaardig en in gezelschappen als baro meter zeer bruikbaar meusch." «Aan zijne zijde zit een zekere Gesar Beach ook een bloed verwant van Mis TE ren. die, eene opeue en goedhartige uit drukking van gelaat uitgezonderd niets uitstekends vertoont. Als jonger zoon was liij toen hij de school verliet, de zijnen in den weg en word in het leger gestoken. Yoor zijne gezond heid meer dan noodig was bezorgd besteedde hij aan de vos- senjagt en hel visscbeu steeds meer tijd dan aan de weten schappen en in gezelschap is hij niet te gebruiken of er moet van anekdoten van jagllogteii en tweegevechten van honden en paarden gesproken wordenals wanneer hij niet achterblijft." «Nu volgt er een zekere Duitsche docteronveranderlijk den bril op den krommen neus en eenen eenigzins imperli- nenlen trek om den grooten mond de regterheup niet weinig ingekrompen, waarschijnlijk door de vele hoeken, die hij al tijd in den regter rokzak met zich mede sleept y. voorbeeldige kromme beenen; ceu vrcesselijhe snuiver; nieuwsgierig als een

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1843 | | pagina 3