PLAATSELIJK NIEUWS. uittreksel uit de SÖHEEPSTIJDinöBJJ. (Öcmcutjöc iderigtcn. ook ten deze bepaald moge worden zeker is het dat deze laatste der uit Griekenland ontvangen nieuwstijdingen onze hoop op een geruststellende uilkomst merkelijk heeft doen verilaauwen." BINNENLAND. HELDER en N1ELWËD1EP 10 Februarij. Men meldt in eenen brief van de Kaap de Goede Hoop dato: Paarl den 6 November 1843 het volgende Onze producten van wijn en andere artikelen hebben thans weinig waarde; zoo wordt de legger wijn alhier tegen woordig verkocht tegen 30 a 40 rd. en de brandewijn a 200; hel koorn de 10 mud 150 rd. en de wol dat thans nog het beste product is tegen 20 a 24 st. Bankeroeten hebben hier menigvuldig plaats wij tellen op dit oogenblik in deze plaats (Paarl) in de 20 bankeroetiersen wanneer men op derzelver uithangborden zietzoude men zeggen dat het allen kapitalisten waren. Het schijnt hier thans eene ge woonte te zijn gewordendat men het bedrog boven de eerlijkheid verkiest. De Kafiers zijn nog in voortdurende opstand tegen de Co- lonisten van Portnatal. De Zendelingen doen steeds hun best om de Kaffers te beschaven hoezeer zij bij hen veel tegenwerking ondervinden wij hopen echter dat zij in hunne onvermoeide pogingen zullen slagenen de Hemel hun goed werk moge zegenen." Het Engelsche blad The Benvich paper bevat de aan kondiging dat onder de ongehuwde mannen van Northum- berland een genootschap opgerigt isdat hemden- en pod- ding-club" heet en tot hoofddoel heeft vrouwen te kiezen die voor het huisselijke leven bruikbaar zijn. leder lid ver bindt zich op eene boete van 50 ponden sterl. geene vrouw te kiezen van welke niet door twee geloofwaardige getuigen kan bewezen worden dat zij een hemd snijden en naaijen een podding toebereiden en kousen verstellen kan. Op dezelfde boete belooft hij binnen zes maanden na zijn huwelijk te bewijzendat zijne vrouw ten minste twaalf hemden eigenhandig gemaakt twaalf poddings bereid en twaalf paar kouzen versteld heeft. Men zegt dat deze aan kondiging, die geene fabel is, indruk gemaakt heeft. In den Persthire-Advertiser leest men het volgende belangrijke berigtDe laatste der Stuarts leeft nog te Tweed-mouth in Schotland, en heeft kersmis 11. zijn 115de jaar volbragt. Zijn vader, generaal John Stuartwas een neef van Prins Charles den Pretendent. Deze James Stu art zag de veldslagen van 1745 ten tijde der rebellie hij heeft met den Pretendent gesproken en met hem uit het zelfde glas gedronken. In den Amerikaanschen oorlog dien de hij de royalitische partij en verscheidene jaren bij de ma rine. Hij is vijfmalen getrouwd en leeft nog met de vijfde vrouw, die 75 jaren jonger is: hij heeft 27 kinderen ge had, waarvan tien te land of ter zee gesneuveld zijn. Ve len kunnen zijne verbazende ligchaamskracbt getuigen. Zoo droeg hij een kanon, eenen 24ponder, laadde op zijn' rug eenen last van 3000 ponden en klom over eene barrière met een' ezel op zijn' rug. KUiiGKKLI KE 5'1'AND. Gehuwd A. C. Schenkels en D. Ninueijer. P. j. Huiben cn J. G. Spigt. Bevallen M. Schuurman geb. Bouman z. d. R. M. Signetsnijder geb. Biuger z. A. Dam geb. Bakker, z. M. II. Gerrits geb. Lentingi. G. den Das geb. Klom, d. BI. Pronk geb. Postma z. M. Wielick geb. Boon d. S. de Jong z. Overleden J. G. eers 3 w. G. Makelaar 30 j. van de aijjeloopene week. Nieuwediep 3 Feb. binnengek. Doornik Java Koerier Tjilatjap van der Zee Japan Bataviavan Einnien Sitke van der tKestKio de Janeiro naar Hamburg ais bijlegger; de Jong, Eendragt Havana en Kappen van Gardiil'. Uitgez. de Jong naar Londen. De wind n. n. w. tot n. o. 4 leb., binnengek. Jaski Stad Utrecht, Batavia; N. Rademaker Jeannette Philippine 1'assaroeang en Ilyk Harlitajcn van Suriname. Uitgez. Ouweliand naar 11 uil. De wind z. w. ten z. 5 ïeb. binnengek. Kenlzon van Tcheme. Uitgez. Fulburn Passaroeang Batavia Zeylstra Anna Maria Hen- riet te Suriname; Bos, Emma Havana/ Watts, Herald, Baitimore Greven en Veenhorstbeide naar KonstantinopelKuiper, Triest en Nieuwland naar Londen. De wind z. o. tot o. 6 leb., binnengek. Weiger, Kerunica Batavia. Niets uitgezeild. De wind z. w. 7 Feb. binnengek. J. Renken Prins Hendrikvoor wijlen kapt. Dijkhuis van Batavia, laatst van Viissingen; Iiars Rouende Jong en Veldhuis, beide van Hult. Niets uitgezeild. De wind z. z. w. 8 leb., binnengek. Grey van Londen en Gracknell van Jarmouth. Niets uitgezeild. 11e wind w. n. w. 9 Feb., binnengek. Visser, Cuba van Havana. Niets uitgezeild. De wind z. z. w. (ingezonden.) De Gedeputeerden Stalen van Zuid-Holland gevoelen be hoefte aan een krankzinnigen huis. De wet lot regelingen dekking van den achterstand over 1840 en vroeger is door de tweede kamer aangenomen. Het Oostenrijksche regiment van Willem de 1ste is aan den aartshertog Ferdinand van Este gegeven. De oude Belgische adel heeft eene waarschu wing gekregen. In Posen hebben de soldaten scherpe pa tronen. Athene wordt door vagebonden verontrust. De maarschalk Drouet heeft naauwelijks zooveel nagelaten om de onkosten zijner begrafenis te bestrijden. In het plafond van de nieuwe schouwburg te Berlijn zullen de 9 zanggo dinnen prijken. Het Grieksche gouvernement heeft een mid deltje uitgevonden om de ledige staatskas te vullen. In 's Gravenhage is men tot dat einde druk werkzaam. De Vlissingsche Courant wil een staatsbankroet. De regerende hertog van Saksenkoburg is overleden. De terugkomst van Maria Christina zal met een bal gevierd worden. Te Apel doorn zullen in het vervolg drie beesten markten zijn. Te Neuss zijn de menschen op hel hooren van onraad in den toren met lange neuzen en verwilderde geziglen de kerk nitgeloopcn. De koning van Pruissen heeft eeue groote jagt- partij bijgewoond. In Belgie slaat de financiëele balans naar de ongunstige kant over. Zie hier Lees hier Te Steenbergen zal de gemeente al bare schuld aflossen en be talen Te Berlijn zijn de glazen van de nationale schouw burg ingegooid en eenige dieven hebben de munt bestolen. Onder Vorsten en Rijks grooten zijn beroerten aan de orde van den dag men gist dat de oorzaken zijn dansen ja gen drinken en staatszorgen, De leer van de vergeving der zonden is voor f2- verkrijgbaar. De jenever flaauw. Twee zich alhier noemende handelaren in Tabak, zijn in bun voornemen om per schuit met stille trom na achter-^

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 2