TW15EÏI& JAARfifAVC. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uilgegeven bij C. BAKKER Iiz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en roor «is buitensteden franco per post 90 cents. Men absnneert 'zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAAHDAfi ADYERTENTIEN gelieTe men ongezegeld aan den Uitgerer in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs Tan 1 tot 4 regels is 60 centen roor eiken regel meer 15 eenten behalre 35 centen zegelregt roor elke plaatsing. 8 APRIL.. De BURGEMEESTER van het Ressort Heldermaakt aan de daarby belanghebbenden bekend lo. Dat de derde Zitting des Militieraadsbestemd tot keuring van Plaatsvervangers en Nummerverwisselaarsop Maandag den 15 April 1844, ten 12 ure precies, te Alk maar zal worden gehouden. 2°. Dat de handteekening der Ouders of Voogden op de bewijzen van toestemming, aan hunne Zonen of Pupillen schriftelijk afgegeven om als Nummerverwisselaars roor de Nationale Militie te kunnen optreden door de Hoofden der Plaatselijke Besturenof door de Commissie geautoriseerd tot bet teekenen en afgeven der Altesten en Certificaten voor de Nationale Militie ingevolge art. 185 der Wet van 8 Januarij 1817, voor echt zullen behooren te zijn verklaard. Helder 4 April 1844. De BURGEMEESTER voornoemd J. is 't V E L T. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER van bet Ressort Heldermaakt ten gevolge eener daartoe bekomene kennisgeving van den Heere SchoutbynachtDirecteur en Kommandant der Marine alhieraan de daarbij belanghebbenden bekenddat alle binnenkomende Schepenwelke onderhevig zijn aan qua rantainevan af den 16 April, tot en met den 15 October aanstaande op de Reede van Texelin de bogt van den Zuidwal zullen moeten verblijven ten einde aldaar het ont slag uit de quarantaine aftewacbten. De Burgemeester voornoemdherinnert bij deze alle Schip persSloeplieden en audere Personen, dat het aan geene Sloepen of andere Vaartuigen onder welk voorwendsel ook geoorloofd iszich naar boord van quarantaine Schepen ter adsistentieof om andere redenen te begevenalvorens daartoe de noodige permissie van den Heer Kommandant van Z. M. Wachtschipof wel zoo noodig een' quaran tainewachter van het genoemde Wachtschip tot opzigt te hebben bekomenen waarschuwt dien ten gevolgeelk en een iegelijkom zich bij voorkomende gelegenheden dien overeenkomstig te gedragenten einde zich voor de nadeelige en onaangename gevolgen, welke uit een tegen strijdige handelwijze noodzakelijk zouden voorlvloeijente vrijwaren. Helder 4 April 1S44. De BURGEMEESTER voornoemd J. in 'T V E L T. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER van het Ressort Helder maakt hij dezeten gevolge ontvangene kennisgeving van den Heer Majoor, kommanderende het 3e Battaillon, 4e Regiment In fanterie en Garnizoens Kommandant alhierter voorkoming van ongelukken aan de Ingezetenen bekenddat van af den 9 dezer op Dingsdag en Woensdag van elke week des voormiddags tusschcn 8 en 12 urenin het Fort Dirks Admiraal oefeningen in het schieten naar den schijf zul len worden gehouden waarvan de vuurlijnen eene Zuide lijke en Zuidwestelijke rigting zullen hebben. Helder 5 April 1844. De BURGEMEESTER voornoemd J. in 't V E L T. ©S3 IzEEWSSTG IS TOLTËEKËAD. Gespannen was aller verwachtingtoen de 28 Maart ten einde liepen er was slechts eene vraag zal de leening volteekend zijn De vrees week voor de hoop, al naarmate men zich bewust was zelf aan zyne verpligting beantwoord te hebben. Ieder geloofde in zgne daad de daad der ge- heele natie te zien en dat geloof is tot aanschouwen ge- bragt. De bekendmaking van den minister van financien van den 2 Aprilverspreidt de blijmaar door Nederland dat de leening volteekend isen dat dus de schrikkelijke be lasting, die voor het nageslacht veel van een vogelverschrik ker in den Nederlandsehen tuin hebben zal, geen voortgang zal hebben. A

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 1