SSHEEFSTIJDIIFG-EIT. (Bcmcngbc ïaertgttm. vloog zij evenwel weder open doorliep zij de straat al gillende. Een ieder vlugtte in doodschrik voor dit akelig bebloed en met hangende haren voorthollend spookslechts de heer M.., apotheker, had den moed, het ongelukkige meisje te gemoet te gaan voorzien van eene wollen deken trad hij op haar toe wierp haar die over het hoofd en over meesterde haar aldus. Er werd niets verzuimdom ver zachting aan haar lijden toe te brengenmaar te vergeefs onder de zwaarste folteringen gaf zij weldra den geest. VENLO23 Julij. Een man niet verre van Grave in Noord-Braband geborenmaarom bij de noodlottige om wenteling in 1830 niet te dienen, naar Limburg geweken, woonde sedert en was gehuwd te Geisteren. Met de heu gelijke terugkeering van dit deel van Limburg tot het wet tige bestuurwerd hij gevaten moest nu tot straf van zijn misdrijf eenigen tijdeerst te 's Hertogenboschen te Leiden in hechtenis doorbrengen. Reeds vroegerof in die gevangenis gehoord, of gelezen hebbende van een plan, om Amsterdam van versch water te voorzien heeft hij ook in de gevangenis daarover nagedachten meende iets goeds daaromtrent uitgevonden te hebben. Eenige proevenook in het zeer kleine te nemenwas voor hem hoogst moege lijk. Hij deed het echter met hetgene hem ten dienste stondzijnde een spijkereen mesje en een klomp. Zoo bragt hij het toch zoo ver dat hij zijn planberekening en uitgedacht middel aan het oordeel van een paar heeren, bij den waterstaat in dienstonderwierp. Ook aan den heer gouverneur van N. Braband moet er kennis van gege ven zijn. Zijn plan moet hierop nederkomenomdoer middel van houten buizen het water uit de Vecht van bo ven Weesp naar Amsterdam te leidenen die houten bui zen of goten met zekere compositie te bestrijkenwelke dezelve onverteerbaar maakt. Die compositie nu is 's mans geheim. De pogingenom het te weten te komenzijn vruchteloos geweest. De man berekentdat volgens zijn planin werking gebragtde hoofdstad 840 emmers versch zoet water in het uur zou ontvangenen dat de kosten ongeveer 390,000 beloopen zouden. Gisteren is hij over Nijmegen naar Amsterdam vertrokkenom zijne uitvinding met plan en berekening aan den Ed. Achtb. heer burge meester der hoofdstad mede te deelen. 's GRAVENHAGE27 Julij. Sints eenige dagen loopt alhier het geruchtdat de regering besloten zou hebben tot het daarstellen van een zoogenaamd homogeen ministerie. De heer van Hall zoude de portefeuille van financien ver wisselen voor de waardigheid van President van den mi nisterraad terwijl aan den Heer Baud de portefeuille van financienaan den Heer van der Vinne die van colonien zou worden toevertrouwd. Dit plan zoude uit het brein van den Heer van Hall zijn gevloeidwiens onverzaadbare eerzucht nog niet tevreden met aan het hoofd van het voor naamste ministerie dat van financien te staaneen middel had uitgedacht om zich facto et titulo hooger dan alle mi- nisterieële zetels te verheffen en zoodoende niet alleen de daad maar ook den titel te hebben van alle ministerieële departementen te beheerschen. Dit gerucht vindt groole afkeuring onder alle kringenals eene nieuwe schending der grondwet, die in art. 74 geene hoofden, buiten den ge» ëerbiedigden Koningdan dien van afzonderlijke departe menten gedoogt. Men ziet daarin inbreuk op den troon. Het gerucht behoeft evenwel nog bevestiging. VlissCr.) BURGERLIJKE STAND. Gehuwd J. Smit en J. F. W. Keil. Bevallen M. de Haas gel». Buijk d. J. Klein geb. Zeeuw d. A. Bontes geb. Slikker z. A. Senderman d. Overleden A. Hips, 66 j. L. Plijter 42 j. L. Jansen, 44 j. UITTREKSEL UIT DE 29 Julij binnengek. van der Mey Suriname Suriname Verkade MercuriusSt. Thomas; Canham en Nieuwland beide van Londen; FrenoughtCardiff; Hughes, Gloucester; Engelsman, Huil; Steinhagen Riga; Fretz en Borgwardt, beide van Koningsbergen; Erich, Schreuder, Sietzema Steenfeld en Blok, alle 5 van Dantzig; Floug Rudkioping; Sorensen Holmstrand Eyde Hoyer en Agerup alle 3 van Drammen niets uitgezeild de wind n. w. 30 Julij binnengek. Scott RachelSourabaija FeyntKolonist, Suriname; Watkins Gloucester; Smith Londen; Larssen Archangel Riekeles MemelLohman Dantzig en Paust van Drammengisteren nog de Wal van Cardiff, en uitgezeild Klatter naar Jarmouth de wind w. n. w. tot z. w. 31 Julij binnengek. Tullock Alfred Batavia Schaap Marseille de Roos en Botson beide van Londen BreckwoldtCephalonia Bre- denweg Dantzig en Backer van Drammen gisteren nog Karst Amba- rawa Batavia en Niejahr van Riga, en uitgezeild Veldhuis op avontuur de wind w. n. w. 1 Aug. binnengek. AdairIdare Rio de JaneiroRegoortGou verneur Baron van Zuijlen van NyeveltNickerie Dean Saxon en Raynes Marylandbeide van New-Orleans Ellegers, Nerva en Muller van Drammen gisteren nog Meijers Garonne Baltimore en Veldhuis naar Huil terug uit zee niets uitgezeild de wind w. n. w. 2 Aug.binnengek. Soulsbij JntigretijNewcastleüuwhand JKest- phalia Huil, gisteren na posttijd Oetzes Alida Maria, Huil en de Jong, het dorp Gaastmeer van Londen niets uitgezeild de wind w. n. w. Lodewijk Philips zal in de andere maand koningin Victo ria eene contra visite maken. In Engeland wordt weder over den slavenhandel gedelibereerd. De grootvorstin Alexan- dra wordt van dag tot dag minder. De rust is in Praag hersteld. De keizer van Rusland heeft een hengsteen stier en een ram van prins Alberl ten geschenke ontvangen. Een liefhebber der natuur vraagt aan de directie der Rijn spoorwegmaatschappij eene prolongatie der reis van tien mi nuten van Utrecht tot Driebergen. In het begrafenisfonds Eendragt maakt magt te 's Gravenhage is Onkruid. De Amsterdamscho politie dienaren hebben geen Oranje in hun nieuw costuum maar zulk een monsterachtige plaat van verguld koper op den hoed dat men hen bij zon- maan- en kaarslicht reeds in de verte kan ontdekken. Er wordt een middel gevraagd om dieven en vagebonden op een verre afstand van zich te houden. De burgemeester van Ettcn heeft ontdekt dat hij een gestolen paard op stal had. Op de koning van Pruissen is tot tweemaal toe misgeschoten. Te Koblentz zijn uitgevers van valsche wissels even voor hun vertrek naar Keulen gearresteerd. Verwacht in de an dere maand de uitspraak van D. O'Connell c. s. Peru is in een staat van beroering. Koning Otto was den lOden Julij in een staat van ontroering. De Russische grootvorst Constantijn heeft een blaauw lintje in Koppenhagen gekre gen. De Engelsche en Fransche zee-offfcieren zijn niet vriendelijk jegens elkander. De Spaansche koninginnen gaan

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 2