eerst over eene maand hier komen. Geheel dezen tijd kunt gij gebruiken om deze zaak te regelen want gij moet u met dezelve wenden tot de gewone regtbanken en geenszins tot de municipaliteit van Londen. De heer Bichen-Kilton heengaande Zeer goed ik zal mijne klagt dan bij de regtbank aanbrengen." (Arnh. Cr.) 's HERTOGENBOSCH16 Aug. Van alle zijden rondom deze stad ontvangen wij de verblijdende tijdingendat niettegenstaande het aanhoudende natte wederin de ge- lieele meijerij van 's Hertogenbosch de oogst op eene alle- zins voldoende wijze is binnengehaald en de granen van eene uitmuntend goede kwaliteit zijn. Daarenboven is de land man ten hoogste tevreden over den groei der alsnog te veld staande winter-aardappelen en belooft dit zoo nuttig gewas niet alleen overvloedmaar daarenboven goede kwa liteit. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd geene. Bevallen A. B. Smit geb. Vermeulen D. C. Schnetz geb. Schel- linkboutD. R. Langerborst geb. DalmeijerZ. N. de Vries geb. Quak D. J. Poetsma Z. Overleden geene. Doodgeboren een. UITTREKSEL UIT DE scheepstijdingen. Nieuwediep 19 Aug. niets gepasseerd de wind n. w. tot w. hard. 29 Aug., binnengek. Ilillers Erf prinses Sophia Batavia,- de Boer voor J. "Visser, Cuba, Havana; Ketelboter, Patriot, Newbedford; Bou- cher Caen Appleton en Croese beide van Londende Jong Huil en Dawson van Newcastle niets uitgezeild de wind w. n. w. 21 Aug., binnengek. Bauville Caen; Stellens, Leverpool; Louwerens, Colchester Cappen Archangel Boug Bergen; Cristoffersen en Anker- sen beide van Drammen en Nap van Cbristiansand gisteren na posttijd Guldenarm en Smith beide van Londen AVatson Sunderland; Whis tendal en Thygesen beide van Nerva en Paulsen van Aalesund en uitgezeild Fokkema naar Londen de wind w. n. w. en w. 22 Aug. niets binnengekomen, doch gisteren nog Veldhuis van Huil, en uitgezeild Haasnoot, AlidaHavana; Buma naar HollandBoech Them J. Holst, ülsen en Waerner, alle 5 naar Drammen en 0. Holst op avontuurde wind w. n. w. 23 Aug., binnengek. Tessel Caen; Stegenga Londen; Sawnholm Barga gisteren na posttijd Dawson van Sunderland en uitgezeild En gelsman HuilSmith Londen en Doan van New-Orleans. F JE UIFIiETON. TWEE ZATTERIKKEN. Ziet hier een zatterik die zyns gelyken in wonderheid over treft Kan Nest Landbouwer te Rollegen en brave vent als ge wilt, had, zoo 'tschynt, onlangs wat dieper in de kanne gezien dan het betaemde. 's Anderendags 's morgens als hy wakker werd was hy verbaesd van zich zeiven geheel ont kleed in 't midden van eeneu akker te vinden liggen, en meende zeer goed dat hy het slagtoffer van eenen diefstal was. Hy kloeg het aeu de policie en zegde niet alleenelyk zyne kleedingen maer ook nog 45 franken kwyt te zyn die in zynen zak hadden gesteken. Het regt was seffens op den zoek maar vond den kwaeddoener niet. Weet gij waarom Het is van Nest zelf, meeuende, dat hy voor zyn bedde stond, die zich ontkleed had en in het midden van eenen akker neèr- zygde, zeker van plaets veranderd, want dacr is een werkman, die alles in een plek graen ontdekt heeft terwyl hy bezig was met pikken. De 45 franken steken ook nog in den zak. Men heeft alles aen van Nest weergegeven die het besluit heelt genomen zich nooit meer zat te drinken. Bij hét bovenstaande uit de Groninger Cóurant medegedeeld voegen wij een dergelijk geval. In een onzer akademie-steden woonde op een hoek van de S straat een zeker schilder die kamers aan studenten v er- huurde. Meer dan eens had de eerzame schilder zich tegen den student H. die een kamer bij hem had laten verluiden, dat men hem nooit zoo veel wijn in het lijf kon doen krijgen, dat hij beschonken wierd. De studeut die op dit punt niet altijd even gelukkig geweest was brandde van verlangen om zijnen hospes bij de eerste gelegenheid de beste een duchtig vest aan te geven, en bepaalde, na gemaakt overleg met eenige zijner vrienden die Baclius zeer goed ter woord wisten te slaan een drinkpartij waarop F. do schildersbaas minzaam werd uitgenoodigd. De partij liep afzoo als men vermoed had de goede hospes kreeg eerst de hoogte en daarna de laagte want eindelijk lag hij naast zijn stoel te ronken. Nu ontdeden de studenten hem van zijn gewaad, en trokken hem een offi ciers uuiform aan waaraan niets vergeten werd. Na hem al- zoo in de kleeren gestoken te hebben droegen zij hem diep in den naeht ter deur uit en legden hem zoo vast slapend hij was vijf deuren van zijn iiuis op een bank neder. Het was al goed dag, toen de overwonnene ontwaakte, »wat talm je schenk je niet eens in?" zeide hij maar wreef zich met een in de oogen rekte zich uiten zag nog altoos in bedwelming dat hij alleen en niet in de kamer was waar hij het laatste glas geledigd had. Waar ben ik nou? wel drommels! hoe kom ik hier! kom schenk er reis in;" maar ja wel hij zat op een stoep. Hij bekeek zich eens van onder tot boven wel heb ik nu van mijn leven wat heb ik daar voor een broek aan, wat hangt daar om mijn lijf, wat heb ik op zijde? een sjerp, een degen!" met een sloeg hij de han den op zijn schouder; lieve hemel epauletten ook. Sakkerloot ben ik officier geworden wat is er gebeurdik ben het im mers wel zelf ik hoop toch niet dat ik een ander mensch geworden ben. Lieve tijd ik ben officier.Jongen riep hij een voorbijganger toe och ga reis even op de lioek in de schilderswinkel en vraag of de baas thuis is." «En als ze zeggen van ja; wat dan?" Ja dan weet ik het waarachtig zelf niet." BIJZONDERE EIGENSCHAP van het GETAL 37. Het is met het getal 37 zoo gelegen dat wanneer het door een getal der arithmetische progressen 3, 6, 9, 12, 15 18 21 24 en 27 vermenigvuldigd wordt alle producten die er uit voortkomen drie gelijke cijfers uitmaken, en de som van deze cijfers, immer aan het getal gelijk, met hetwelk men 37 vermenigvuldigd heeft. 37 37 37 37 37 37 37 37 37 3 6 9 12 15 18 21 24 27 111 222 333 444 555 666 777 888 999 GUI ZOT EN IA R0CHEJUQUEL1N. De laatste, die, als aanvoerder der Roijalisten in 1794, in d© Yendee inviel, riep bij de eerste ontmoeting zijne lieden toe: voorwaarts als ik terug wijk doodt mij als ik vooruit dring volgt mij als ik val wreekt mij!" Guizot is on bepaald grooterdan die ridderlijke held, die in 10 maanden 16 malen den vijand sloeg; want hij weet, den voet voorwaarts te zetten, hem te doen stilstaan en en zoo als Billav.lt hem in de kamer toeriep, ook terug te trekken." Wantin weerwil van de 50 nederlagen welke hij in vier jaren geleden heeftis hij toch niet gevallen. De kunst om te leven is grooter dan die om te sterven. Dit is het devies van Guizot. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz. te NieuwcDicp. Gedrukt bj G. GILTJES Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 4