N°. 46. VAN DEN 1844. EN HET TWEEDE JAARfiMG. HET Gi Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor Je buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zicb bij de Boekhandelaren en Postkan oren zijner woonplaats. MAANDAG ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 11 NOVEMBER. EUITEWLAHDSCHE BEKIGTEN. OOSTENRIJK. WEENEN28 Oct. Eenin den nacht van gisteren ook uit het naburige Hongarije, (men zegt, uit Oldenburg) beproefde meisjesroofdie hier ter stede ontdekt en verij deld werd, maakt het onderwerp van het dagelijksch gesprek uitterwijl men zich in allerlei gissingen omtrent den be weeggrond daartoe verliest. Het geroofde meisje telt onge veer negen jaren en moet tot eene Ilongaarsche grafelijke familie behooren. Een rijtuigwaarin eene dame en een dienstmeisje zatenkwam in de morgenschemering voor het bótel de Keizer van Romeaan waar hetechter niet mogelijk waswegens de drukteonder te komen. Juistterwijl de postiljon naar een ander hotel zoude afrij den kwam nog een andere wagen aan waarin de ouders van het geroofde meisje zaten en oogenblikkelijk werden de vlugtenden genoodzaakt om zich met deze laatsten naar het bureau van politie te begeven. Het gerucht zegtdat dit meisje erfgename van een groot vermogen zou zijn hetwelkmet haren doodweder aan de bloedverwanten harer moeder zoude komen. De aartsbisschop van Keulenbaron v. Droste Vische- ringis van zijne reis naar Rome te Munster teruggeko men. Dit berigtende zegt het dagblad van laatstgenoemde stad dat in de Frankforter vreemdelingen-lijst van 29 Oc- tober te voorbarig de titel van kardinaal aan den prelaat is gegeven. PARIJS 31 Oct. In een onzer bladen vindt men het volgende artikelDe Engelsche regering heeft bevel ge geven tot het uitrusten van zes sloomfregatten van 900 tot 1400 ton, en van 300 tot 550 paardenkracht, zullende zij voorzien zijn van waterschroeven beneden de vlotlijn. Zie daar dan fregatten welkebij het eerste zeegevechtzich met een onberekenbaar voordeel in linie zullen kunnen plaatsen. En wijwat doen wij De groote moeijelijkheid der voortstuwende schroeven ligt in de wrijving op de stoom- kussens. Om deze ontzettende wrijving uit te houden zou men een metaal van genoegzame hardheid moeten kunnen uitvinden en werkelijk beweert een Italiaan zulk een me taal gevonden te hebben." BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP den 9 November. 17 Leden der 2de Kamer hadden zich verklaard tegen eene zinsnede in 't antwoord op de troonrede waarbij eene verbetering der grondwet als wenschelijk werd voorgesteld. Nu leest men dat het geheele adresom de uitdrukking van dien wensch door de le Kamer met 14 tegen 3 leden is verworpen. Er zijn dus behalve de ministers en eenige invaliden 31 Edelmogenden in alles hoogstens 40 man die zich tegen den vurigen wensch van geheel het vaderland verzetten. Dezer dagen heeft een opmerkelijk voorval op nieuw bevestigd, dat het kwaad vroeg of laat zich zelf straft, ook door de beschuldigingen van het geweten. In het jaar 1842 had zekere Bartli Marinissedestijds inwoner der ge meente Alphen, in Noord-Braband, vergezeld van drie wild- stroopers den opziener der jagtJeremias Jansen door een geweerschot ter neder geveld. Sedert deze misdaad had Marinisse getrachtzich aan hare straffen door de vlugt te ontrekken en hield hij zich meestentijds in België op. De Nederlandsche regering zijne uitlevering gevraagd heb bende had het Belgische gouvernement hem tot dat einde te Antwerpen in hechtenis doen nemen en in de gevange nis aldaar heeft Marinisse in den nacht van den 4den op den 5den Ootoberzich zeiven door verworging van het leven beroofd. Executie-kosten in de vorige eeuwuit gedrukte pro- cessale stukken der scheeps-krijgsraden. 1764. Uittreksel uit de declaratie van D. van Guis- hamp, scherpregter van de provintie Vrieslandt, wegens het Scherp-Examen en Executie van de Scheeps-Krijgsraatin Texel vergaaderd. 3 April. 3 Gevangen op 't Oorlogschip gepeinigt a 75 Gulden 'tstuk 225.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 1