WEEKBLAD van den HELDER ffl bet 1EUWEDIEP. N°. 47. 1844. WAARSCHUWING. TWEEDE JAAROMC. 1GEN HET Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekbandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAAI1Ï A G ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen r behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 18 WOVEMBER. De BURGEMEESTER der Gemeente Helderwaarschuwt bij deze alle Kooplieden en Winkeliersdat het hun niet geoorloofd isBuskruid of Vuurwerken te verkoopen zonder dat zulks in hun patent worde uitgedrukt en aan alle andere Ingezetenen dat zij niet meer dan zes ponden Kruid in huis mogen hebbenen dat allen welke Kruid in huis hebben verpligl zijn hetzelve op hunne bovenste verdiepingen van huizen of pakhuizen te bewaren en wel op plaatsen op welke niet gestookt wordt en door welke geen schoorsteenpijp looptwelke gestookt wordtwel ver zorgd onder haren kleeden een en ander uit kracht der Wet van 26 Januarij 1815 No. 57, op verbeurte eener boete van Vijf honderd Guldens. Helder 16 November 1844. De BURGEMEESTER voornoemd J. in 't V E L T. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. T U R K IJ E. KONSTANTINOPEL23 Oct. Het vermoedendat de laatste groote brand in Pera het werk van islamistisclie dweeperij zou zijn, bekomt hoe langer hoe meer waarschijn lijkheid ten gevolge der gedurige pogingen om den brand weder te ontsteken. In de vorige week zijn weder ver scheiden Turken die op brandstichten betrapt werden ge vangen genomen. ITALIË. ROME21 Oct. Nevens het vondelingen-gesticht van den Heiligen Geestte Sassia bevindt zich een ander ge stichtgenoemd het Conservatoriowaarin behoeftige meis jes na haar vijfde jaarworden opgenomenom aldaar te verblijven tot dat zij trouwen of in staat zijn haren kost te winnen. De opvoeding dier kinderen omstreeks de vijfhonderd in getalwas toebetrouwd aan Italiaansche geestelijke zusters maar deze hetzij uit onwetendheid hetzij uit traagheid verzuimden het ontwikkelen der verstandelijke vermogens van die meisjes geheelwaarom het Gouvernement besloot de Italiaansche geestelijke zusters te doen vervangen door zustjers van barmhartigheidFransche van geboortevan wier goede opvoedingvastheid van karakter eu uitmunten de beginselen men eene betere verzorging der kinderen mogt verwachten. De installatie der nieuwe verzorgsters zou met groote plegtigheid gebeuren de kinderen waren alle in de groote zaal van het Conservatorio vereenigd de Fransche zusters van barmhartigheid werden er binnengeleid door drie kar dinalen maar naauwelijks ontwaarden de meisjes hare nieu we leermeesteressenof zij hieven een' algemeeneu kreet van verontwaardiging aan wierpen zich op de Fransche leer meesteressen en kardinalen en drongen allen ter deure uit. In hare woede ontzagen zij zich zelfs nietde schitterende liverijen der bedienden van de kardinalen te verscheuren en verder zoo baldadig te werk te gaandat de tusschen- komst der militaire magt ingeroepen heeft moeten worden. Het Gouvernement heeft gelastdat de vroegere leermees teressen, tot op nader order, hare functiën zouden hernemen. DUITSCHLAND. BERLIJN, 4 Nov. Volgens den Vriend der Godsdienst zou de Protestantsche Synode van de Rijnprovincie onder anderen de volgende besluiten genomen hebben Ten aanzien van de gemengde huwelijken dat de kin deren tot de Protestantsche kerk moeten belmoren en door alle middelenwelke met regt en waarheid bestaanbaar zijn er bij moeten gehouden worden. De scholenwaar zoowel Protestantsche als Roomsche kinderen onderwijs ontvangen moeten terstond opgeheven wordenomdat do Roomsche eiken dag proselieten onder de kinderen der Protestanten trachten te maken en daar toe de ergerlijkste middelen worden aangewend. Aan den Koning zal een verzoekschrift worden, geteekendom

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 1