SGHEEFSÏIJDIUÖEIT. van het Grieksche grondgebied ten koste van Turkije, waar omtrent alle partijen in Griekend het eens schenen te zijn te beletten. Men had te Parijs berigten uit Algiers ontvangen volgens welke de maarschalk Bugeaud den 4den dezer uit Dellys te Algiers was teruggekeerd. De onlangs ondernomen expeditie naar de oostelijke streken van Algeria had de ge- wenschtte uitkomsten opgeleverdhebbende de volksstam men tegen welke zij gerigt waszich onderworpen. De troependie aan deze expeditie hadden deel genomen keerden naar Algiers terugen de maarschalk Bugeaud maakte zich gereed om naar Frankrijk terug te keeren. B E L GIE. BRUSSEL. Onlangs vond er in Belgie weder een voorval plaats't welk bewijst hoezeer men nog steeds op zijne hoede dient te zijn tegen de aanslagen van ellendige hooswichten die het er op toeleggen op ijzeren spoorwegen ongelukken te veroorzaken, daar men op den spoorweg naarTermonde nadat do trein was gepasseerdde stukken vond van eenige steenen waarover de wagens waren gegaan en welke de wachters vóór liet vertrek van den trein niet hadden gevon den. Na gedaan onderzoek bleek hetdat er door 2 man nen even voor het vertrek steenen op de rails waren ge legd met het doel eenig ongeluk te berokkenen. De mis dadigers waren door een jongen gezienwaardoor de policie tot de ontdekking werd geleiden hen ook heeft gearre steerd. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEÜIEP den 16 November. In den nacht tusschen den 14 en 15 dezer werd het winkelhuis van Kortering plotselingszoo als vele winkel huizen in Amsterdan, eene prooi der vlammen en is tot den grond toe afgebrand. De bewoner en eigenaar was eerst op denzelfden avond van eene reis terug gekeerd. Wat het verlies van den ongelukkigen mandie nooit voor zich kwade zaken gedaan heefteeniger mate verzoetis dat hetgeen geacht moet worden verbrand te zijn, voor een hoogen som is verzekerd en dat de meeslkoslbare voorraad uit den winkel reeds voor eenigen tijd door uitverkoop enz. enz. is opgeruimd. Door de spoedige en krachtdadige hulp der burgerij en de handhaving eener goede orde waaraan door het brand- piket van het garnizoen veel is toegebragtheeft men kun nen voorkomendat de brand tot naburige gebouwen is overgeslagen. De oorzaak van den brand is onbekend. 13 Nov. Het fregat de Rijn, onder bevel van Z. K. II. prins Hendrik, is eergisteren te Vlissingenen het fregat Jasonkapt. luit. ter zee Bouricius, en brik Snelheid, luit. ter zee 1ste kl. Heg, gisteren te Texel binnengekomen allen uit de Middelandsche-zee. Nadat de Tweede Kamer ten opzigte van het adres tot een besluit is gekomendat alle vrienden van orde wel kom zal zijn, zijn de beraadslagingen over de voordragt van wet, strekkende tot inkoop en aflossing van 3| pCt. schuld over 1844. De behandeling deed de natie hooren wat zij sedert jaren niet vernomen haddat de financiële zaken goed gaan. De voordragt is aangenomen met eene meer derheid van 47 tegen 7 stemmen. Daarna is het voorstel van wet tot aanwijzing der midde len tot aflossing der schuld aan de Handelmaatschappij met eene meerderheid van 51 legen 2 stemmen aangenomen. ROTTERDAM, 11 Nov. Jl. vrijdag avond, omstreeks ze ven ure is Pieter Herfstveehandelaar wonende onder Kralingenterwijl hij op zijne te huisreis wastusschen de plantaadje en het tolhekop de hoogte van het Toepad gewelddadig door drie personen aangeranddie hem gelast ten zijn geld over te geven. Gij komt uit de stadzei den zij dus gij hebt zeker vee afgeleverd en zult geld bij u hebben en dit moeten wij hebben en anders maar ba.nkpapier." Herfsthierdoor ontsteld trad eenige stap pen terug waarop de aanvallers hem te lijf vielenen öf met steenen of met andere werktuigen eenige slagen en wonden aan het hoofd toebragten. Herfst stelde zich te weervoornamelijk met eene stevige stalen tabaksdoosdie hij in de hand had. Gelukkig echterdat zijne zoons met eenen wagen hem achterop gereden waren bij hunne na dering namen de misdadigers de vlugtlatende den ouden man zwaar bloedende en genoegzaam bewusteloos op den grond liggende wonden zijnechterniet gevaarlijk maar ook de aanvallers moeten hun deel gehad hebben daar de tabaksdoosmet welke Herfst zich verweerd heeft vol bloed zat. ARNHEM, 14 Nov. Men verneemt, dat de burgemeester van Hengelo, de heer JVilbrenninck (zie de rubriek In gezonden stukken in de Arnhemsche courant vau 11. woens dag) wegens zijne verregaande nalatigheid bij het ontvangen der tijding van den schrikkelijken moordonlangs in die gemeente gepleegdvoorloopig door den heer staatsraad gouverneur van Gelderland in zijne bediening is gescliorscht. TIEL13 Nov. Men meldt uit Amcrongen dat 11. za- lurdug zekere boerenknecht, gaande van hier naar Veenen- daalin het zoogenaamde Amerongensche bosch door twee met stokken gewapende mannen aangehouden en van zijn geld bestaande in ƒ20 en van zijn horoiogie is beroofd. Daar genoemde knecht juist dien zelfden dag zijn werkloon had ontvangen, zoo is het allerwaarschijnlijkst, dat de daders hiervan bewust waren en dus geene geheele onbekende per sonen geweest zijn. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd J. ,T. Tan Tooren en R. Batstra. T. Ran en N. Goraes. - Bevallen M. Wessel geb. BudtZ. A. P. Flens geb. Roelofs, D. G. Gomes geb. de Waard, D. A. F. Luitz geb. Brouwer, D. G. Gersen geb. Kaptein Z. J. Blokhuijs geb. Straghouw Z. Overleden A. A. Overtoom 3 j. C. C. Jaroseh 50 j. G. W. Louwerier, lj. U1TT15EKSEL UIT DE Nieuwediep 10 Nov. binnengek. de LangAstrca v. Suriname Rotgers v. Bilbao Carmichaël v. Rio Janeiro laatst t. Falmouth Kuun v. Dantzig en van Santen v. Malga gisteren na posttijd Hazcwinkel v. Leverpool. Niels uitgezeild de wind w. z. w. tot z. z, w.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1844 | | pagina 3