AANBESTEDING. welke uit hunne nalatigheid noodzakelijk moeten voortvloeijen. Toorts worden aldegenendie bij vorige liglingen voor. een jaar Vrijstelling hebben verkregen gelastom op Maandag den 5 Januarij 1846, des voormiddags ten 10 uren ter Secretarie opgave te doen van de Certificaten die zij op nieuw zouden mogen noodig hebben zoo uit hoofde van den activen dienst van Broeders, als anderzinlszullende bij gebreke van die opgaven geene vrijstelling op nieuw aan die personen kunnen worden verleend. Eindelijk worden de Ouders of Voogden van hen welke reeds bij de Nationale Militie dienen doch in den loop van het jaar 1845 redenen van vrijstelling hebben verkregen aangemaandom wanneer zij die vrijstelling reclameren zulks op Maandag den 5 dezer maand Januarij ter Secreta rie der Gemeente oplegeven. Helder, 3 Januarij 1846. De Burgemeester voornoemd J. IN 'T V E L T. PROVINCIE NOORD-HOLLAND Op Woensdag den 21 Januarij 1846 des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Heere Staats raad Gouverneur der Provincie Noord-Holland of bij des- zelfs absentiedoor een der Leden van de Gedeputeerde Staten en in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaatin de Provincie Noord-Holland, aan het Lokaal van het Gouvernementte Haarlem worden aanbesteed Het houwen van een Provinciaal KRANKZINNIGEN GESTICHT. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek op hetwelk de bovengemelde Aanbesteding zal plaats hebben zal boven en behalven aan het Lokaal van het Gouvernement der Provincie Noord-Holland ter lezing lifTgon te Amsterdam in het Logement het Wapen van Me- Ou u I demblik op den Dam in liet Noord-Hollandsche Kolfijhuis in de Ikalverstraatin hel Kolfijhuis hel Vosje, bij het Plein van de voormalige Beursin het Logement het Harlinger Veerhuis, op de Texelsche Kade, in de Nieuwe Stads lier- berg aan het IJ in de Beerebijtbuilen de Utrechlsche Poorten in de Bel op den hoek van het Haarlemmer Plein te Haarlem in de Kroon in het Noord-Hellandsche en in het Bossche Kolfijhuis en in het Logement de Halve Maan; te Alkmaar in den Rooden Leeuw, in de Toelast en in het Wapen van Haarlem te Hoorn in het Ongemaakte Schip en in de Doelen te Nieuvvediep in het Logement den Burg en bij Ihnen aan den Helder, in het rleercn- Logementle Medemblik en le Enkhuizen in de Logementen de Valkte Formerende in den Vergulden Roskam te Monnickendam in de Doelen le Zaandam in den Otter te Buiksloot, in het Roode Hert; te Weesp, in den Ros kam; te Muiden, in het Hof van Holland.; le Naaiden, bij den Logementhouder Jurrissen le Utrecht in de Koflij- huizen den Ouden en Nieuwen Bak te Sliedrecht in hel Regthuisen te Hardinxveld in de Dorps-Herberg. Zullende acht dagen vóór de Besteding de noodige infor- matien le bekomen zijn bij deu Architect J. D. Zocher te Haarlem en bij den Opzigter over het werk A. van dei Linden in de Batlejorisstraat te Haarlem bij welken laat- sleu tevens exemplaren van het gedrukte bestek verkrijgbaar zullen zijn tegen betaling van ƒ1 per stuk. VEREENIGING LIEF DA D1GHE ID.~ Het Bestuur der Vereeniging door Ingezetenen op de al- gemeene vergadering in dato 13 December 'jl. gekozen brengt ter kennisse dat tot Bestuurderessen zijn verzocht Vrouwe In 't Helt geb. Gilt jen. Creijghton geb. Becquer. Crap Hellingman geb. Holland Berghuijs geb. de Hries. welke zich deze betrekking volgaarne hebben laten welgevallen. Het Bestuur verwittigt de Ingezetenen dat van heden af aan tot en met den laatsten dag dezer maand, de gelegenheid bestaat tot inzending van voorwerpen van nijverheid kun nende deze inzending geschieden naar goedvinden aan Be- sluurdcressen of Bestuurders met of zonder opgave van den naam des inzenderswaarna de tentoonstelling en verloting der ingekomene voorwerpen zullen plaats hebben. Het Bestuur vleit zich met eene algemeene medewerking in deze weldadige instellingeene instelling die in onder scheidene plaatsen van ons Vaderland met den meeslen bijval is bekroond geworden en daar de nood der armen in cezen winterdoor de hoogere prijzen der levensbehoeften niet minder groot is dan in vroegere strengeie winters, zoo keeft het Bestuur geoordeeldden term jn van inzending 300 kort mogelijk te moeten stellenten einde tjdig in den rood der armen le kunnen voorzien. Het Bestuur is bereid allo inlichtingen te geven omtrent iet doel dezer Vereeniging. Helder c. a. den 1 Januarij 1S46. J. VERWËYDE. pres. P. T. L. vos EICHS10RFFtecret. J. GlL'fJES Jr. penningm. J. SCHOON. C. WUBBE. J. T. ZURMUHLEN. J. ZUSSEN. iiUiiGERLIJKEïS STAND. Gehuwd geene. Bevallen N. Gude geb. Keulemon D. M. Wesel geb. Budt Z. L. T. van der VVolt geb. Yaik Z. J. van Gunst geb. Appel, D. N. Steeman geb. Bras, Z. A. Z. Spikeihof, Z. Oveiledeu M. Klop 7 in. L. .1. F. IJ. Bijnders G w. A. M. ^alkenstijn 3 w. 1'. W itmans 57 j. 2 Dootlgeboieu. Gedurende de Maand December zijn Gehuwd 7 Paren Geboren 35, waarvan 20 yan bet ninnn. en 15 van het Yrouwel. geslacht. 0?erleden 23 waarvan 12 van het mann. en 11 van het vrouwei. ge slacht. 13ood;;eboren 3. Te Parijs heeft een 15jarige knaap zijne moeder vermoord zijn vader is onder verzachtende omstandigheden medepligtig. Van 127 milliocn guldens, die door de vrijwillige lëcning moesten worden opgebragt, zijn slechts 63 duizend guldens [I achterwege gebleven. Nederland levert bijna dagelijks jj een nieuw soort van kool op. In de heftige rusie tus-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2