AANBESTEDING. schisma te dwarsboomen. In Oostenrijk 1'rnissen Beyeren eu eenige andere Staten is daar bereids eenen aanvang med* gemaakt. (Vervolg hierna PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Op Woensdag den 21 Januarij 1846 des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Hcere Staats raad Gouverneur der Provincie Noord-Holland of bij des- zelfs absentiedoor een der Leden van de Gedeputeerde Staten en in bijzijn van den Hoofd-lngenieur van den Wa terstaat in de Provincie Noord-Holland aan het Lokaal van het Gouvernement te Haarlem worden aanbesteed Het houwen van een Provinciaal KRANKZINNIGEN GESTICHT. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek op hetwelk de bovengemelde Aanbesteding zal plaats hebben zal boven en behalven aan het Lokaal van bet Gouvernement der Provincie Noord-Ilolland ter lezing liggen te Amsterdam in het Logement het Wapen van Me- demblik op den Dam in het Noord-Hollandsche Koffijhuis in de Kalverstraatin het Koffijhuis het Vosje, bij het Plein van de voormalige Beursin het Logement hel Harlinger Veerhuis, op de Texelsche Kade, in de Nieuwe Stads Her berg aan het IJ in de Beerebijtbuiten de Utrechtsche Poorten in de Belop den hoek van het Haarlemmer Plein te Haarlem in de Kroon in het Noord-Hcllandsche en in het Bossche Koffijhuisen in het Logement de Halve Maan te Alkmaar in den Rooden Leeuw in de Toelast en in het Wapen van Haarlem te Hoorn in het Ongemaakte Schip en in de Doelen te Nieuwediep in het Logement den Burg en bij Ihnen aan den Helderin het Heercn- Logementte Medemblik en te Enkhuizen in de Logementen de Valk te Purmerende in den Vergulden Roskam te Monnickendam in de Doelen te Zaandam in den Otter te Buiksloot, in het Roode Hert; te Weesp, in den Ros kam; te Muiden, in het Hof van Holland; te Naaiden, bij den Logementhouder Jurrissen Ie Utrecht in de Koffij- huizen den Ouden en Nieuwen Bak te Sliedrecht in het Regthuis, en te Hardinxveld in de Dorps-Herberg. Zullende acht dagen vóór de Besteding de noodige infor- matien te bekomen zijn bij den Architect J. D. Zocher te Haarlem, en bij den Opzigter over het werk A. van der Linden in de Batlejorisstraat te Haarlem bij welken Jaat- steu levens exemplaren van het gedrukte bestek verkrijgbaar zullen zijn, tegen betaling van per stuk. hel Bestuur onlvangene voorwerpen. Namens het Bestuur vos EICHSTORFF, Secretaris. Helder c. a. 9 Jan. 1846. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 10 Januarij. In het jaar 1845 zijn binnen deze Gemeente geboren 219 zonen en 202 dochters, te zamen 421 kinderen, waaronder 36 onechte; en overleden 340 personen, waarvan 189 van het mannelijk en 151 van het vrouwelijk geslacht, daaronder 3 onbekende drenkelingen en 14 ambtshalve in geschrevenen gehuwd 78 paren, echtscheidingen 1. De bevolking dezer Gemeente bedroeg op 1 Januarij vol gens de opgave der H. II. wijkmeesters 9590 zielen waar onder niet zijn begrepen de schepelingen en gekazerneerde militairen. In den nacht van 1 op 2 dezer zijn er bij den heer Arrond. Dir. Rut/per te Zwolle weder fragmenten der pu blieke opinie door de glazen ingekomen. Het geraas was grootechter heeft men geene meuschenlevens te betreuren. Het juiste getal der projectilen zal door de politie nader worden opgegeven. In de Tielsche nieuwsbode van den 24 December vin den wij, onder de rubriek Verscheidenheden, eene zinspe ling op de eerste letters der namen van Keizer Napoleon en deszelfs broeders van den navolgenden inhoud ^apoleon Keizer der Fianschen Koning van Italië. Joseph Koning van Spanje. (gieronijmus Koning van Westphalen. joachim Koning van Napels. (Napoleons zwager). ^odewijk Koning van Holland. Wat is er nu van al deze majesteiten overgebleven N. I. H. I. L. XTIHIIi. (NIETS.) Al de vorstelijke huizen bestaan thans uit 683 leden, onder welke 356 van het mannelijk en 327 van het vrou welijke geslacht. 20 Europesche vorsten hebben geene kin dereu van liet mannelijk geslacht; 5 zijn gehuwd met vrouwen van eene andere geloofsbelijdenis 4 zijn de eenigen van hun geslacht. De koningen van HanoverZweden en Noorwegen van België en Griekenland zijn uit andere lan den dan welke zij regeren. Van de regerende geslachten tellen de volgende de meeste mannelijke leden de prinsen en graven van Lippe 38. Oostenrijk 27. Lichlenslein 25. Wurtemberg 19. Ppuissen 14. Beijeren 11. Wij lezen in een fransch dagblad van Parijs: Zaturdag omtrent middag, twaal uren, bemerkte eene menigte personen die zich op de Port-au-Blé bevonden eene vrouw eenvoudig gekleed die langzaam de schuinsche helling die naar de rivier geleidtafdaalde. Zij hield hare armen over de borst gekruist en hief hare blikken ten he mel. Maar zij verwonderden zich zeer toen zij haar in liet water zagen gaan en allengs hoe meer in den snelstroomen^ den vloed vorderen zonder dal haar dit eenigen schrik in boezemde of dat zij van houding veranderde. Deze onge lukkige ging zich verdrinken en het werd hoog tijd dat. iemand besloot haar te redden. Zekere Laportekolen VEREENIGINGLIEFDADIGHEID. Daar eenige ingezetenen dezer Gemeente het verlangen te kennen gegeven hebben dat de termijn van inzending der voorwerpen voor de verloting nog verlengd mogt worden, aangezien dezelve te kort was voor de door hun opgenomen taak zoo heeft het Bestuur geoordeeld uit erkentenis voor de welwillende deelneming, om deze termijn nog 14 dagen te verlengen en alzoo tot en met den 15 Maart de ge legenheid te geven ter inzending. Bedankende voorloopig de edele inzendersvoor de bij

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2