brander uit do rue Saint-Anloinebesloot het te wagen haar te helpen. Hij wierp zich in het water en greep de oegelukkige bij de haren op het oogenblik dat zij onder het water verdween. De vrouw die hij redde was eene hoedemaaksLer, wonen de in de rue d'Orleans. Zij had de Juif-Errant gelezen en deze lectuur had zooveel indruk op haar gemaakt, dat zij zinneloos was geworden. Er is mij eon engel versche nen t zeido zij lot den kommissaris van policie voor den welken men haar gebragt heeft en deze heeft mij gezegd De wandelende jood is dood gij moet zijne zending herne- jnen. Men weet dal de heer Eugène Suein zijn romanden eeuwigen zwerver laat sterven. De engel heelt er bij gevoegd vervolgde de vrouw Voort! Doorkruis de aarde en vloeden De golven zullen u dra genen do aarde zult gij niet missen! Heden heb ik mijnen togt willen beginnen gij hebt onregt u tegen 's hemels wil te stellenMen heeft deze ongelukkige naar een verbe teringsgesticht overgevoerd. ARNHEM6 Jan. De Arrondissements-Regtbank heeft heden ruim ten 1 ure des namiddagshaar vonnis uitge sproken in zake van het openbaar ministerie tegen den uitgever dezer couranten den laatstgenoemden vrijgespro ken hoofdzakelijk op grond, dat art. 1 der wet van 1 Ju- nij 1830 in verband met de bepalingen van het Strafwet boek om toegepast te wordenvordertdat de persoon des konings of hoogstdeszelfs waardigheid boosaardig zij ge hoond of gelasterddat in het beschuldigde artikel der Arnhemsche Courant de persoon des konings of in het geheel niet öf maar op twee plaatsen met verschuldigden eerbied is genoemddat de beoordeelingin dat artikel uitgebragt alleen tegen de troonrede is gerigt dat die rede daarbij geheel en uitsluitend aan den minister van hall wordt toegeschreven als derzelver onlwerper en opsteller en dat de ondeugdenin het artikel genoemdvolstrekt niet aan den koning maar alleen aan den heer van hall worden toegeschreven. ROTTERDAM5 Jan. Wij lezen in eenen particulieren brief, dien het Fransche blad le Constitutionnel mededeelt en gedagteekend is: 's Gravenhage 30 December, dat de prins van Oranje met hoogstdeszelfs vaderZ. M. den ko ning in onmin zoude zijn. Sedert eenigen tijd heerschte tusschen den prins en generaal Listden minister van oor log oneenigheid en men dachtdatdaar de prins zich met hem die in de militaire hierachie boven hem staat niet verslaan kon hg eenvoudiglijk zijn ontslag had inge diend zoo men verzekert, heeft hetzelve echter staalkun dige oorzaken en zou er werkelijk onmin tusschen vader en zoon zijn ontslaan. Het schijnt, dat de prins het gedrag van de minislers afkeurt. Het hofde onvoorzigtigheid gehad hebbende om de uitstekende mannen, die, zonder zich te laten ontmoedigen de herziening der grondwet in de Kamer vragen niet bij de hoffeestenwelke gewoonlijk door de geheele Kamer worden bijgewoond te noodigen heeft de prins van Oratje dezelve daarvoor willen schadeloos stellen. Men heeft hem gezien zich van diezelfde mannen omringen en zich alzoo eene soort aan populariteit scheppen. Wij deelen het bo venstaande mede hoewel wij daarvan niets in onze binnen- landsche bladen vindenen alleen het ontslag des prinsen bij ons bekend is. (iVR. C BURGERLIJKEN 'STAND. Geliuwd geene. Bevallen A. E. M. Zeeuw geb. Meijers D. A. van der Wijk geb. Blom D. W. Bruijn geb. Steenhuijs Z. W. harsman geb. Mul. Z. E. Vermeulen geb. de JongZ. T. BoendermakerZ. Overleden F. G. Valenlini 3 m. M. Gomes 30 j. A. Steeman, 7 d. W. II. J. Wobben44 j. C. II. Smit6 m. S. Wub- ben 35 j. UITTREKSEL UIT DE SSH3BFSÏXJDXXT9B3T. Nieuwediep 5 Jan. binnengek. Spiegelberg Wassenaar v. Batavia, Haasnoot Albatros v. Tjilatjap Schut van Triest Ketelaar en Buiten beide terug uit zee bestemd naar IIullwelke echter den volgenden dag de reizen weder aangenomen hebben, en uitgezeild PlenzingaVeld huis en Hansen alie 3 n. Huil, Wertz n. Hartlepool Graves n. New- castle Lindbom n. Gothenburg Andersen en Galle beide op avontuur, de wind z. en z. z. w. G Jan. binnengek. Scherling v. Salonica Struik v. Genua Buma en Fokkema beide t. Londen, Hansen v. Nakskov Visser n. St. Thomas en Ouracao terug uit zee met verlies van zeilen sloep verschansingen enz. niets uitgezeild de wind z. w. ten z. 7 Jan. binnengek. llodriguei v. Lisiion en Hoeksma v. Huilniets uit gezeild de wind z. w. 8 Jan. binnengek. Kollf, Jacob Roggeveen v. Batavia, KlintWilhtl- mina v. Suriname en Jennings v. Jarmouth niets uitgezeild de wind w. ten z. (Bcmettgbc ëcrtgtcn. De conducteurs van Koens hebben met oudejaarsavond voor den koning en de ministers in de wind geblazen. In Napels heeft den eenen priester den anderen voor altijd zijn baard afgesnedenwaardoor de kerk van een baard- schraperswinkel lot «en Tempel moet gewijd worden. De generale brandmeester te 's Hage heeft de ridderorde van het eikeltje gekregen. De uilgever der Arnhemsche Cou rant is vrijgesprokentoen de president de geïncrimineerde zinsneden oplaswas er een hartelijk gelach door het talrijk publiek. Bij de installatie van den substituut-griffier bij het hof van Zuid-Holland was slechts één advokaat tegen woordig. Gevraagd eene jonge gezonde min liefst onge huwd en vroeger gediend hebbende. (Hbl. 9 Jan). Te Arnhem is een luchtverschijnsel waargenomen. Benoemd tot hoogleeraar in de medicijnen en kruidkunde te Amster dam de heer F. A. W. Micquellector en med. dr. te Rotterdam. Z. M. de koning van Wurtemberg is nog ongesteld. Het gerucht dat de H. Vader in het aanstaande consistorium de zaak der dissidentiet) in Duitschland tot een punt van onderhandeling zal maken wint meer en meer veld. Te Quesnoij is de vrouw van een sapeur-pompier van eene dochter bevallendie een volmaakten pompiers helm op het hoofd droeg. Te Rotterdam heeft een zoon des konings met roeijers in het water vau de Maas geroeid, en daarna in den wijn in het hotel des Paijs-Bas. De Arnh. min. courant zal voortaan in groot formaat verschijnen onder den titel van Arnhemsche ex-miniatuur Courantwet- tig opgeperst tot een zalurdags nieuws en advertentieblad voor de steden Arnhem en Nijmegen. Z. M. de koning heeft het leven van den profeet Mabomedbewerkt door een jood, ontboden. Men is benieuwd te vernemen, welker

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3