LAATSTE WAARSCHUWING. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN. De Ontvanger der Registratie te Helderals bij Z. M. beslnit van 1 December 1843 No. 45 belast met de ont vangst van Domaniale inkomsten daarbij vermeld zich ge dragende aan zijne gedane herinneringgeplaatst in het Weekblad van den Helder, van den 16 dezer maandNo. 7. Waarschuwt mits deze voor het laatstaldegeno die tot heden toe in gebreke zijn gebleven hunne jaarlijksche prestatiën hetzij over 1843 1844 of 1S45 ten zijnen kan tore aan te zuiveren en brengt mitsdien ter kennisse van alle do daarbij betrokkene personen dat ingeval hunne achterstand of wel derzclver verschenen erfpacht over 1845 niet voor of op den 15 Maart aanstaande is afbetaald, er onmiddelijk tot vervolging conform de wet zal worden over gegaan. Helder, 28 Februarij 1S46. He Ontvanger voornoemd A. C, MEREN S. VEREENIGING: LI^PDADI^HIÏD. Aan het publiek wordt bekend gemaaktdat de bij art. 10 dezer Vereeniging ingestelde Tentoonstelling van de te ver loten voorwerpen plaats zal hebben in Tivoli, aanvang zal nemen op Zaturdag den 7 Maarten gesloten zal worden op den volgenden Zaturdag den 13 Maartlegen betaling eener vrijwillige entreé die echter, volgens het aangehaalde art. 10 niet minder mag wezen dan tien Cents ton voordeele van het fonds der Vereeniging. Gedurende de genoemde dagen zal de Tentoonstelling dagelijks geopend zijnvan 's morgens II tot 's namiddags 3 ure, uitgezonderd des Zondags. Voorts worden alle belanghebbenden verwittigd dat van af den eersten dag der Tentoonstelling geene Loten meer ten huize der Besluurderessen of der Bestuurders maar al leen in het Lokaal der Tentoonstelling verkrijgbaar zullen zijn, voor zoo verre namelijk het getal van 1200, hetwelk als maximum der Loten en Prijzen is vastgesteld nog niet mogt uitgegeven zijn. Namens het Bestuur, Von E1CHSTORFFSecretaris. BUITENLANDSEFIE BERIGTEN. RUSLAND. PETER.SBURG10 Febr. Een russisclie graaf, reeds vroeger als letterkundige bekend schreef onlangs een dich terlijken droom waarin hij den toestand van het westelijke Europa in de staatkunde wetenschap en kunst als geheel en al bedorven en voorstelde daarentegen Rusland daarom preesdat het alleswat aldaar reeds verloren wasnog geheel onbedorven in de kiem bezaten dat het slechts daarop aankomt zich van vreemden invloed te vrijwaren ten einde deze kiem zich van zelve te laten ontwikkelen. Dc keizer, na het boek gelezen te hebben, liet den schrij ver wetendat het hem eenige gelukkige oogenblikken verschaft had en dat bij niets liever wenschle dan dat zijn droom spoedig verwezenlijkt wierd. DUITSCHLAND. WITTEMBERG18 Febr. Heden ochtend vroeg verkon digde het klokgelui hel leest van den dag. Ten 8 ure verscheen de koning de prinsen en hunne gevolgen in de parochie-kerk, die reeds van menschen oververvuld was. Z. M. en HH. KK. HII. werden ontvangen door de burgerlijke en militaire overheden en door eene deputatie der Hallesche 'Hoogeschool. Do koning heeft de Heilige Dienst en de preek bijgewoond en zich vervolgens voor de woning van Luther, genaamd Augusteum begeven het volk heeft met vrome aandacht deszelfs studeervertrek bezocht. Daarna begaf men zich in processie naar de slotkerk alwaar Luther zijne 95 theses aanplakte. In deze kerk werd eene nieuwe heilige dienstgevolgd door eene predicatio gehouden waarna een plegtslalig koor over het graf gezongen werdin hetwelk de asch van den grooten hervormer rust. Des namiddags werd het Requiem van Mozart in de slotkerk gezongen en des avonds eene preek in de open luchtnabij het stand beeld van Luther gehouden. Het feest werd besloten met Luther's beroemd koraalgezang en door eene algemeene verlichting van de voornaamste huizen en gebouwen der stad. F R A N K R IJ K. PARIJS 23 Febr. Onlangszegt een Parrjsch dagblad kwam er uit Brussel een brief aan de akademie van kunsten en wetenschappen te Parijs. Dezelve meldtdat het men- schelijk ligchaam doorschijnend gemaaktgeene verborgen heden meer oplevert. Duizend detailszelfs al te lomp hadden dien met verontwaardiging moeten doen afwijzen desniettemin heeft de brief de eer der analyse genoten of schoon hij onderteekend was met een naam die de akade mie voor dezo beleediging had moeten vrijwaren want er stond onder Ezeltjeen tot overmaat van onbeschaamd heid had men zich correspondent van de brusselsche aka demie geliluleerd. Ezeltje in het vlaamsch wil Anerie zeggenen de brusselsche akademie telt geene correspon- ten van dien naam. B E L G I E. BRUSSEL. De ongesteldheid van den heer van de Weijer heeft zich het eerst geopenbaard op het laatste hofbal. Hij liep druk heen en weder sprak veel en met iedereen en was zeer gejaagd den volgenden dag vertoonde zich eene koorts ten gevolge van ontsteking m de hersens. Men schrijft dezelve algemeen toe aan de afmattingen en onaangenaam heden die hij met zijne ambtgenoolen gehad heeft over de wet op het onderwijs en aan de onvriendelijke woorden die hem, ter vergelding zijner verknochtheid, door een vorstelijk persoon zouden zijn toegevoegd. Zijn schoonvader, de heer Bates die van Londen was overgekomen om hem in het behoud der goede meening en in zijne mocijelijke taak te ondersteunen bevond zich eveneens op het bal men ver zekert dut hij zou gezegd hebben als mijn schoonzoon bedreigd wordt met verlies van zijnen post te Londen dan zal hij er leven als eenvoudig burgermaar hij zal do achting zijner medeburgers met zich voeren." De toestand van den heer van de Weijer baart op dit oogeublik geena ongerustheid meerofschoon hij vier geneesheeren om zich

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2