had sedert 48 uren niets dan de helft van een raauwen wortel en een korstje roggebrood gegeten. De rampzalige laat eene vrouw en vier kinderen na. Te Eist had een bedelaar uit Tieghem van een ingeze ten verlof erlangd, om 's nachts in diens schuur te slapen, doch de ingezeten had hem niets te eten kunnen geven. Den volgenden ochtend heeft de bedelaar het tot Oudenaar- den gebragt en is daar op straat van honger in zwijm ge vallen. Men heeft hem door tijdig aangehragte hulp nog iu 't leven teruggeroepen. Te Nederbrakel zijn in drie dagen drie menschen van honger gestorven.» BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 7 Maart. De heer C. Soetens heeft consessie gevraagd om een asfalt-spoor te leggen van Antwerpen over Rotterdam naar Amsterdam en den Helderen om eene kolonie beslaande 3215 bunders, aan te leggen in de duinen van Schevenin- gen ter Heide Katwijk enz.in verband met een asfalt- spoor van Rotterdam door 's Hage derwaarts loopende. Als eene zeldzaamheid kan gemeld worden dat door twee voetgangersgaande den weg over Noordlaren naar de puntop Donderdag jl.den 26 Februarij in het bosch van den heer van Hasselt de nachtegaal is gehoord, en de vlinders er rondvlogen, even alscf het midden inden zomer ware. 's GRAVENHAGE 5 Maart. Het oord waarvan de dich ter van de Kasteele den oorsprong dezer residentie daglee- kentde Vijver, is dezen nacht het looneel van eene be langrijke gebeurtenis geweesten zoo de bewoners der omliggende hótels al niet in hunne nachtrucht gestoord wer den zoo de bevolking van dat gedeelte der stad al niet moest denken dal het nu met de problematieke hyena ernst was gewordenen hij linea recta van fVassenaar naar den Vijverberg was komen slappen de kwakende bewo ners van het eilandje werden zeker vóór dag en daauw door een alleronverwachtst bezoek gewekt. Een militairdie wat te diep in het glaasje had gekeken werd door de patrouille zoo in de engte gedreven dat hij ten laatste geen ander toevlugtsoord zag of meende te zien dan zich in den Vijver te storten. Een hoogere geest blies hem aanen in een oogwenk was hij naar het eilandje gezwommen en aan oor en oog zijner vervolgens onttrokken. Deze meenden dal hij voor het minst met den dood worstelde of dat hij naai de achterhuizen op den Vijverwas henen gewaad. Hoe het zij, politie en militaire magt wilden den vriend van het Schiedamsehe vocht en het Haagsche vijvernat. niet zonder hulp laten of hem nog pogen te achterhalen. Aan hoornen en roepen aan roepen geen einde tot dat do lansier die reeds lang op het drooge zateenig teeken van leven gaf. "Waarschijnlijk had het onverwachte nachtbad en zijne ver kleumde slaat, in het gezelschap van zwaan en eend, hem wat helderder van gedachten doen worden en doen begrij pen dat hem niets overschoot, dan zich over te geven of een hoogst gevaarlijken tweeden walertogt te beproeven. Hij begreep datwel is waar des krijgsmans lens isla garde menrtmais ne se rend pas nraar dat het hier juist geene verdediging gold van een post van eeren hij zich hier op eene plek bevond die hij zich zeiven gekozen had die hoe dichterlijk schoon voor een van water drui pende in het holle van den Maartschen regennachtveel van het arkadische verliest. HÜ koos dus de wijste partij deed verstaandat hij zich zou overgeven en zwom naar het land terug. Die dubbele waterreisal het daarbij door stane leed en gevaarmogen den held dezer geschiedenis tot verzachtende omstandigheden en tevens tot les verstrek ken. Hij had althans geen mentor noodigom hem in het water te storten maar deed het uit eigen besef. Moge er in zijno straf dus ook wat poëzij vloeijen. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd geene. Bevallen O. Baas geb. Roeper Z. M. Kerkhof geb. Bommel Z. A. Tos geb. Klein Z. A. Kuiper geb. Erammer D. K. Brou wer D. - Overleden J. M. A. Creijghton 3 j. H. Gcrritse 41 j. E. Wer- ner 3 w. H. M. Walraven 21 j- D. Terlein 3G j. Gedurende de Maand Februarij zijn Gehuwd 4 Paren. Geboren 31waarvan 14 van bet mann. en 17 van bet rrouwel. geslacht. Overleden 18 waarvan 9 van het mann. en 9 van het vrouwel. geslaebt. Doodgeboren 4. UITTREKSEL UIT DE S3E2SPSTIJDI1TÖ21T. Nieuwediep 2 Maart binnengek. Disney en Spence (st.) beide v. Londen en Mills v. Sunderland en uitgezeild Canbam n. Londen de wind z. w. 3 Maartbinnengek. de Boer Marco Bozaris v. SurinameRiedijk v. AlexandieEgypte de Jong en Smitbeide v. BordeauxSruith v. Londen en Ouwehaod v. Huil niets uiigezeild de wind z. w. 4 Maart, binnengek. Karst, jtmbarawa en Schippers, Johanna, beide v. Batavia Leckie Kazan v. Wilmington Karssies v. Rochefort en de Jonge van Fenua niets uitgezeild de wind z. w. 5 Maartbinnengek. de Jong v. Londen en uitgezeild Spence (st.) n. Londen de wind z. w. ©cwengbc Bertgtctt. Men zegtdat eerstdaags aan de T. K. eeD belasting- ontwerp zal worden aangeboden om ingeval bet den Hemel behage moge ook alhier mann» te laten regenenhet ge meen dat zoo maar niet voor het rapen hebbe als zijnde strijdig met de bestaande gebruiken en verordeningen en kunnende leiden tot weelde en uitspatting des volkswaar tegen de regering vaderlijk dient te waken. Benoemd lot hoogleerear in de godgeleerdheid kerkelijke geschiede nis en concionalor de weleerw. heer W. Mollthans pre dikant te Arnhem. De ingezetenen van Leeuwarden hebben bestendig redenen om zich over dc invoering van het gaz te verheugen. Voor het ziekbed van de graaf van Goltz is de Eerste Kamer vergaderd geweestom een adres van rouwbeklag aan te nemen.Aan de spaanscbe bank van St. Ferdinand is eene lading zilver in meer dan vijftien rijtuigen van Toledo aangebragl. Een inwoner van Louisiane heeft bij uitersten wil de vrijheid geschonken aan 600 slaven die hij bezat. Het Wezer dagblad berigt dat er eerdaags een vaartuig van Japan zal aankomen inhoudende kostbare ge schenken voor Z. M. den koning. Een godsdienstig dwee- per te Streefkerk beeft zich aan den zolder opgeknoopt. Mej. W. te Sneek, laborerende aan eene aanstekende ziekte

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3