telijk inoeijen en in waarde verminderen -van 's Rijks munt, voor altijd worde voorgekomen. Helder 4 April 1846. Burgemeester en Assesoren voornoemd J. in 't Y E L T. Ter Ordonnantie van HEd. Ach tb. J. SCHOON, Secr. 3 3 2 3 1T E i. Z 3. De BURGEMEESTER der Gemeente IIblder maakt aan de daarbij belanghebbenden bekend: lo. Dat de derde zitting des Militieraadsbestemd tot keuring van Plaatsvervangers en Nummerverwisselaars op Donderdag den 16 April 1846 des middags ten twaalf uren te Alkmaar zal worden gehouden. 2°. Dat de handteekening der ouders of voogdenop de bewijzen van toestemming, aan hunne zonen of pupillen schriftelijk afgegeven om als Nummerverwisselaars voor de Nationale Militie te kunnen optreden door de hoofden der Plaatselijke Besturen of door de Commissie geautori seerd tot het teekenen en afgeven der attesten en certificaten voor de Nationale Militie, ingevolge art. 185 der Wet Yan 8 Januarij 1817, voorecht zullen behooren te zijn verklaard. Helder, 4 April 1846. De Burgemeester voornoemd J. in 't V E L T. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER der Gemeente Helder maakt ten gevolge eener daartoe bekomene kennisgeving van den Heere Schoutbijnacht, Directeur en Kommandant der Marine al hier aan de daarbij belanghebbenden bekenddat alle binnenkomende Schepen welke onderhevig zijn aan qua rantainevan af den 16 April, tot en met den 15 0ctober aanstaande op de Reede van Texelin de bogt van den Zuidwal zullen moeten verblijven, ten einde aldaar het ont slag uit do quarantaine aftewachten. De Burgemeester voornoemd herinnert bij deze alle Schip pers Sloeplieden en andere Personen dat het aan geene Sioepeu of andere Vaartuigen onder welk voorwendsel ook, geoorloofd iszich naar boord van quarantaine Schepen ter assistentieof om andere redenen te begeven alvorens orartoe de noodige permissie van den Heer Kommandant v Z. M. Wachtschip, of wel zoo noodig een'quarantaine- v o-hler van het genoemde Wachtschip tot opzigt te hebben 1 komenen waarschuwt dientengevolge elk en een ;e!ök om zich bij voorkomende gelegenheden dien over- t komstig te gedragen ten einde zich voor de nadeelige i onaangename gevolgen, welke uit een tegenstrijdige han- doiw-j-s noodzakelijk zouden voortvloeijen te vrijwaren. Helder 4 April 1846. De Burgemeester voornoemd J. in 't V E L T. VEREENIGING: LXaFD£DZ9H BID. Ter voldoening aan art. 14 van het reglement der Ver- cei. ging maken wij hiermede aaii alle leden bekend dat de zuivere opbrengst der plaats gehad hebbende tentoon stelling en verloting eeno som van 958.61 bedraagt, en dat wij eenen aanvang gemaakt hebben met de uitdeeling van onderstand aan behoeftige ingezetenen dezer Gemeente. Thans ook vervullen wij den aangenamen pligtonzen meest innigen dank te betuigen aan allen die door inge- zondene geschenken en door den aankoop van loten eene onderneming hebben bevorderddie door de medewerking van zeer velen eene uilkomst heeft gehad die onze grootste verwachtingen heeft overtroffen. Bemoedigd door deze uitkomst nemen wij dan ook de vrijheid de instellingdie wij besturen in de voortdurende belangstelling van allen aantebevelen maar vooral in die der liefdadige damesdie door de inzending van handwerken het meest hebben bijgedragen tot derzelver tot standkoming. De vereeniging Liefdadigheid zalzoo wij hoopenhare schoonste ontwikkeling in volgende jaren erlangenmaar derzelver volgend beslaan is onmogelijkzonder de voortdu ring eener medewerking die ons even zoo aangenaam heeft verrastals zij ons met erkentelijkheid en met blijde ver wachtingen voor de toekomst heeft vervuld. Namens het Bestuur, Ton EICHSTORFFSecretaris. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP. 3 April. Heden avond werden de wintervergaderingen van het Departement Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op pleglige wijze gesloten. Plaatsgebrek belet ons te vermelden hoe goed de redenaar van den avond sprak, hoe de bijdragen bevielen, hoe aangenaam de muzijk streelde. Misschien deelen wij in een volgend No. iets mede van hetgeen gehoord is. 3 April. De woning van J. Kooijstaande in het Buitenveld is in den afgeloopen nacht in onbegrijppelijk korten tijd afgebrand gelukkig dat de wind gedurende den brand veranderde daar anders vele perceeien in het grootste gevaar zouden hebben verkeerd. De oorzaak van den brand is lot heden nog onbekendhet huis en meubelen waren tegen brandschade verzekerd. Als. eene bijzonderheid verdient te worden medegedeeld dat in den nacht van den 31 Maart op 1 April jl. docr een der nachtwachts alhier een vreemd luchtverschijnsel is waargenomen zijnde een straal of kolom van lichtregt- slandig op de aarde nedervallende zijnde aan de noordelijke zijde zwart, in het midden rood en aan de zuidelijke zijde groen van kleur met roode streepen en in het midden als eene vurige kool. Het was als of op eens de molen van de HH. gebroeders Janssen, in brand stond. Tot waarschuwing voor de zoodanigen die uit onkunde of onvoorzigligheid zich wel eens diergelijke praktijken uitoefenen, is het niet ondoelmatig te melden, dat bij arrest van bet Hof van Noord-Holland dd. 30 Maart jl. gewezen in hooger beroep J.. R... ter zake van het opgraven van, door de Politie bestople en begravene beestenis veroordeeld lot eene geldboete waaruit blijkt dat het Hof het beginsel heeft aangenomen, dat het opdelven van bestopt vee is eene

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2